Więcej możliwości w Google Apps

 

Konta w Google Apps ewoluują w kierunku pełnoprawnych Google Accounts.

Do tej pory w ramach własnej domeny można było mieć dostęp do poczty (GMail), dokumentów (Google Docs), wspólnego kalendarza (Google Calendar), edytora witryn internetowych (Google Sites) i wspólnego czata (Google Talk). Teraz użytkownicy Google Apps będą mieli dostęp do blisko 50 różnych usług, które w swoim portfolio posiada gigant z Mountain View.

Od 2011 roku, każda firma, organizacja, rodzina czy grupa znajomych, która zdecyduje powierzyć Google obsługę swojej domeny i kont, będzie mogła korzystać z wszystkich dobrodziejstw bez konieczności posiadania osobnego konta GMail.

Co więcej, administrator domeny będzie miał możliwość wybrania które usługi mają być aktywne dla jego użytkowników. W płatnych kontach firmowych i edukacyjnych będzie nawet możliwość kontrolowania dostępu do poszczególnych usług dla konkretnych osób – czyli na przykład do AdSense czy Analytics dostęp będą miały tylko ludzie odpowiedzialni za reklamę, na Bloggerze będzie mogła pisać osoba potrafiąca sklecić z sensem kilka zdań, a na Picasę zdjęcia wrzuci tylko fotograf.

Automatyczna aktualizacja kont rozpocznie się na początku przyszłego roku, jednak już teraz w panelach zarządzania domeną można znaleźć narzędzia do aktualizacji.

Niby informacja bardzo dobra, chociaż poważnie się zastanawiam nad sensem migracji… Już teraz mam pocztę w Google Apps i dwa konta GMail / Google Account (w tym jedno do obsługi większości pozostałych usług) i zdarza się od czasu do czasu kombinować z okrami w trybie incognito gdy trzeba coś zrobić na wszystkich kontach. Przenoszenie wszystkiego chyba nie ma większego sensu.

Wpis opublikowany 10 grudnia 2010
Tagi: , , , , ,
Kategorie: domeny, google, internet, it, software, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Więcej możliwości w Google Apps"

 1. Fajnie by było mieć powiązane Picasa z mailem i kontaktami na Google Apps…

  Autor komentarza, piątek, 10 gru 2010 #

 2. Tez mam 2 konta stare w gmailu i nowe w Google Apps – niestety migracja sie nie udala – google po 24 powiedzialo ze czesc uslug dla niektorych uzytkownikowjesr zdublowana i ze migracja nie jest mozliwa :(
  Na rzie nie mialem motywacji żeby z tym walczyć.

  Autor komentarza, piątek, 10 gru 2010 #

 3. Szkoda, że nie zrobili tego x lat temu, bo teraz to mi tylko i wyłącznie przeszkadza – posiadanie jednego konta w gmailu, drugiego w appsach. Niby jest multilogowanie, ale biedno ono jest.

  Autor komentarza, piątek, 10 gru 2010 #

 4. żal pl

  Autor komentarza, czwartek, 6 sty 2011 #

 5. Zgadzam się z Lanooz, gdyby wprowadzili taką opcję na samym początku – byłoby super. Teraz gdy ludzie mają po kilka(naście) różnych kont Google, kombinowanie totalnie zniechęca.

  Autor komentarza, czwartek, 6 sty 2011 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów