T-Mobile PL: (nie) zawsze blisko, nie do wszystkich

 

Już kilka razy pisałem o różnych zapisach drobnym druczkiem, które znajdują się gdzieś w zakamarkach regulaminów usług. Wspominałem już, że określenie „bez limitu” w przypadku Heyah czy Tak Taka oznacza najczęściej „300 MB i limit prędkości”. Głośno było o jawnym wprowadzaniu w błąd podczas Loterii Orange.

Tym razem pod lupę trafia nowa oferta T-Mobile PL Zawsze Blisko. Wszystko za sprawą Marcina prowadzącego blog psychika.net, który za telefon ze znajomym w Holandii zapłacił znacznie więcej niż 9 zł za wspomniany pakiet.

Nowy operator daje do dyspozycji pakiet 2000 minut na „rozmowy z milionami numerów T-Mobile w kraju i na świecie”. Pakiet ten kosztuje 9 zł i jest ważny 7 dni. I nie dotyczy wszystkich numerów.

Na stronie z opisem promocji widać (zobacz również zrzut ekranu) można znaleźć drobniejszym i szarym tekstem taki zapis:

Dotyczy połączeń głosowych do Abonentów T-Mobile i Użytkowników T-Mobile w Polsce oraz z numerami za granicą, które zaczynają się od prefiksów wymienionych
w Załączniku nr 1 do Warunków Oferty Promocyjnej
„2000 minut na rozmowy z milionami numerów T-Mobile w kraju i na świecie”.

No to otwieram wspomniany dokument zwany Warunkami Oferty Promocyjnej i widzę bardziej szczegółowy zapis:

Promocyjna Usługa „Zawsze blisko” obejmuje – w ramach opłaty, o której mowa w punkcie 3 poniżej – 2000 minut do Abonentów T-Mobile oraz Użytkowników Tak Tak – T-Mobile na kartę oraz rozmów na numery T-Mobile na świecie (w Austrii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Holadnii, Macedonii, Niemczech, Słowacji, USA, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii), które zaczynają się od prefiksów wymienionych w Załączniku nr 1 do Warunków. Usługa „Zawsze blisko” nie obejmuje następujących połączeń: połączeń realizowanych w Roamingu, transmisji danych, połączeń wideo, oraz połączeń na numery: *9602, *9797, *9898, 602 913, 602 990, 608 908, 602 950 000, 602 951 000, 602 960 200, 602 985, 604 01 01 01, 604 02 02 02, numery Poczty głosowej, numery alarmowe, usługowe i specjalne, Numery Premium.

Jest tylko jeden drobny problem…

Na stronie z opisem oferty promocyjnej nie ma wspomnianego Załącznika Nr 1 do Warunków Oferty Promocyjnej „2000 minut na rozmowy z milionami numerów T-Mobile w kraju i na świecie”.

Po raz kolejny odsyłam do zrzutu strony z opisem oferty – do pobrania są Warunki Oferty Promocyjnej, ale żadnych załączników nie ma. Trzeba zjechać na sam dół strony, wejść w dział z wszystkimi dokumentami i dokopać się do właściwego pliku wśród setki innych linków.

Jeśli już się dokopaliśmy do pliku, to znajdziemy tam mega długą listę wszystkich obsługiwanych prefiksów… Hm… pamiętacie czasy, gdy 50x oznaczało numery Idei, parzyste „60x” Erę, a nieparzyste Plusa? No właśnie, to było dawno temu, teraz każdy może mieć dowolny numer w dowolnej sieci.

W promocji nie dodzwonimy się więc do osób, które przeniosły numer do T-Mobile (*w innych krajach).

Chcesz zadzwonić do znajomego, ale wcześniej musisz sprawdzić jego numer pod każdym możliwym kątem…

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 16 czerwca 2011
Tagi: , , , ,
Kategorie: ciekawostki, Drobnym druczkiem, gsm, miniblog, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "T-Mobile PL: (nie) zawsze blisko, nie do wszystkich"

 1. Dawno dawno temu Play skusił mnie obietnicami tanich „smsów do wszystkich sieci” ..szkoda, że nie wspomnieli, że chodzi wyłacznie o wszystkie _polskie_ sieci kiedy mi zależało na łączności z UK. Taki telefoniczny Ford T dostępny we wszystkich możliwych kolorach o ile tylko marzy nam się kolor czarny ;) Przy okazji okazało się, że smsy z Play nie dochodzą (rok 2006/7) na numery o2.. Mądralińska w BOKu, w odpowiedzi na moje zgłoszenie tego cudu telefonii, zasugerowała, by znajomi w UK zmienili sieć :D Skończyło się tym, że to ja zmieniłem sieć i od tamtej pory nie chcę mieć nic wspólnego z Play ;)

  Autor komentarza, piątek, 17 cze 2011 #

  • Masz coś między uszami czy tylko próżnię ?

   Autor komentarza, poniedziałek, 20 cze 2011 #

 2. To jest jednym słowem chore !

  Autor komentarza, niedziela, 19 cze 2011 #

 3. Witam.
  Chodzi chyba chodzi o prefiksy numerów zagranicznych, w załączniku nie ma nic o numerach polskich: http://www.t-mobile.pl/r/repo1/documents/tmobile/Zalacznik_numer_1_do_WOP_2000_minut_na_rozmowy_z_milionami_numerow_T_Mobile_w_kraju_i_na_swiecie_20110605.pdf

  Autor komentarza, poniedziałek, 20 cze 2011 #

  • A zagramanicą to nie ma przenoszenia numerów? Tylko nasz kraj jest taki nowoczesny?

   Autor komentarza, wtorek, 21 cze 2011 #

 4. w abonamencie wciskają darmowe rozmowy w T-mobile. Działa to na tej samej zasadzie? Nie do wszystkich?

  Autor komentarza, środa, 22 cze 2011 #

 5. No cóż, ja liczyłem, że po zmianie Ery na T-Mobile coś się zmieni na lepsze, ale widać wszystko (prócz nazwy) zostało po staremu. Niedługo kończy mi się tutaj umowa, więc chyba trzeba się rozglądać za nową siecią :)

  Autor komentarza, czwartek, 23 cze 2011 #

 6. Czemu wszyscy chcą nas polaków tylko wykiwać? Myślałem że wejdzie t-mobile i to się zmieni, a tu takie numery :)

  Autor komentarza, wtorek, 28 cze 2011 #

 7. Rozmawiałam z konsultantem T-Mobile i pakiet zawsze w kontakcie to jedna wielka ściema! A chciałam przejść do tej sieci skuszona opcją długich nielimitowanych rozmów z mężem który jest marynarzem. Niestety mąż musiałby wykupić kartę/abonament w każdym kraju gdzie jest T- mobile żebym mogła dzwonić i korzystać z tego niby „super” pakietu. Szkoda bo miałam nadzieje ze zawiesimy telefon stacjonarny…..

  Autor komentarza, poniedziałek, 4 lip 2011 #

 8. Moje pytanie: Czy zmiana ery na t-Mobile upoważnia do zerwania umowy bez kar umownych.Ja z niemcami niechcę wspołpracować.

  Autor komentarza, wtorek, 5 lip 2011 #

  • Nie, rebranding nie upoważnia do zerwania umowy, która została zawarta z Polską Telefonią Cyfrową Sp. z o.o. – a ta się nie zmieniła.

   Autor komentarza, wtorek, 5 lip 2011 #

 9. Witam jeszcze tylko rok w tym niemieckim cudzie telefonii komórkowej i trzeba będzie poszukać nowego operatora bo dalszy pobyt w T – Mobile niczego dobrego nie wróży a moim zdaniem może być gorzej

  Autor komentarza, wtorek, 5 lip 2011 #

 10. Jak na razie jest zdecydowanie gorzej:
  -często przy próbie połączenia wyświetla się komunikat „tylko alarmowe”,a z połączenia „nici”.
  – mam z Å»oną „sieć rodzinną” ,bardzo często nie możemy się ze sobą połączyć.
  -przez kilka dni nie można było połączyć się z informacją o bieżących kosztach
  -za te wszystkie niedogodności i utrudnienia żadnego -„przepraszam”.
  Reasumując -nie przedłużę umowy na dwa telefony z tym niesolidnym operatorem

  Autor komentarza, środa, 13 lip 2011 #

 11. Mam polski starter Tak-Tak. Wykupie ten pakiet za 9 zł 2000 minut do T-mobile na tydzień. Druga osoba również posiada polski starter Tak-Tak. Czy w takiej sytuacji w ramach pakietu mogę dzwonić będąc w Chorwacji do tej drugiej osoby która jest w Polsce ? Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli ta druga osoba wykupi ten pakiet przebywając w WLK Brytanii może dzwonić do mnie w ramach tej usługi jeśli przebywam w Chorwacji ?

  Autor komentarza, piątek, 15 lip 2011 #

  • Nie, pakiet nie obowiązuje w roamingu. W ramach wykupionych bezpłatnych minut w tym pakiecie można dzwonić wyłącznie z terytorium kraju.

   Autor komentarza, piątek, 15 lip 2011 #

 12. miałam dostać 20 zł i co?

  Autor komentarza, sobota, 23 lip 2011 #

 13. to są interesiarze patszą jak dajesz sie robić w balona jak byłem zagranicą tesz niezle zarobili namnie.

  Autor komentarza, piątek, 12 sie 2011 #

 14. Mam pytanie skoro w Roamingu nie da sie za darmo rozmawiac to jak kupie niemiecki starter a moja dziewczyna kupi polski starter i jest w Polsce to będzie ok ? Czy to będzie jakis j*bany haczyk ?

  Autor komentarza, wtorek, 16 sie 2011 #

  • Dziewczyna będzie dzwoniła z polskiego startera do T-Mobile DE? To wtedy bez większych problemów załapie się na ten promocyjny pakiet.

   Autor komentarza, wtorek, 16 sie 2011 #

 15. Dzięki wielkie :)

  Autor komentarza, wtorek, 16 sie 2011 #

 16. jak aktywować niemiecki starter t-mobile??

  Autor komentarza, niedziela, 25 wrz 2011 #

 17. Weźcie nie kupujcie tego szajsu bo to tylko oszustwo jest. Wykupilam pakiet smieszny za 9 zlotych i moj chlopak w niemczech tez, mi leci z minut a niemu kradna pieniadze! oszusci!!!!!!!!!!!!!!11

  Autor komentarza, poniedziałek, 10 paź 2011 #

 18. Mój chłopak jest w Holandii. Wykupił pakiet 2000 minut i dzwoniąc do mnie pobiera mu pieniądze. Oboje mamy tak tak na kartę. Co zrobić, aby naprawdę korzystać z tych 2000 minut?? Proszę o pomoc

  Autor komentarza, piątek, 14 paź 2011 #

  • Pakiet dotyczy POLSKICH kart T-Mobile, które dzwonią na zagraniczne numery w sieci T-Mobile.

   Pakiet nie działa w roamingu. Polska karta odbierając / wykonując połączenia w zagranicą, będzie podlegała normalnym opłatom roamingowym.

   Autor komentarza, piątek, 14 paź 2011 #

 19. a czy ktoś wie jak można aktywować kartę t-mobile w Niemczech? Mąż kupił niemieckiego t-mobile i zrobiliśmy rejestracje karty przez internet dwa dni temu ale karta dalej nie jest aktywna…

  Autor komentarza, poniedziałek, 24 paź 2011 #

 20. Witam serdecznie

  Chce Was przestrzec przed popełnieniem tego samego błędu co ja …
  A mianowicie 24.10.2011 aktywowałem usługę wspomnianą usługę „Zawsze blisko” gdzie po 24h nie dostałem sms zwrotnego że usługa jest aktywna …
  Tak więc pod moja nieobecność moja mama rozmawiała z bratem który jest poza granicami Polski i tu nastąpiła przykra niespodzianka zjadło im cała praktycznie kase z kont.

  Dodam że podobno w regulaminie pisze jaki jest czas oczekiwania na ów odpowiedz powiadamiającą nas o tym iz usługa jest aktywna tylko kto bedzie tego szukał w tych ich biurokratycznym bałaganie stworzonego ku problemom użytkowników …

  Po powrocie do domu aktywowałem kolejna nową karte startowa gdzie zobaczyłem opis usługa poszła do realizacji a po chwili sms zwrotny z powodu braku środków na koncie nie można aktywować usługi.Wprowadziłem więc kod do sprawdzenia stanu konta a tam lipa, więc dzwonie do Biura Obsługi Klienta a tam komunikat brak wolnych środków na koncie – nie powiem co o tym myślę gdyż nie wypada.

  Tak więc wpadłem na pomysł ze z IPKO doładuję jedno z kont i zadzwoniedo Biura Obsługi Klienta a tak kolejna informacja że tych kart nie da się doładować ani jednej ani drugiej (co za … ).

  Pamiętałem iż parę miesięcy wcześniej miałem karte startowa z ERY-TAK TAK wiec postanowiłem ja doładować przez IPKO po czy aktywowałem usługę o jakiej pisałem na początku i tu ta sama patowa sytuacja.

  Usługa poszła do realizacji a po chwili informacja sms o tym ze z powodu braku wystarczających środków na koncie usługa nie może zostać zrealizowana, no wiec kolejny raz dzwonie do Biura Obsługi Abonenta sieci T-Mobil a tam.:

  Pan XxX zapodał numer 3 z jakiego sie w końcu dodzwoniłem do aktywacji i to przyśpieszył ręcznie bagatela 72h czasu oczekiwania, co do 1- z pierwszysch numerów nie zwrócą mi straconej kasy bo nie dostałem smsa zwrotnego po 24h od aktywacji wiec to że rodzina rozmawiała to nasza wina a że w informacji po sprawdzeniu stanu konta po samej aktywacji widoczne było ze nie mam środków na rozmowę z nikim innym.
  Wiec skoro brart zadzwonił to mama odebraa nei sadziła ze uslga jest nieaktywna skoro kasy na koncie nie ma to jak inaczej mogli rozmawiać ????? okazało się że jednak mogli i skroili chwile rozmowy na ponad 6zł jak dobrze pamietam ;/

  Co do 2 karty widzac ze zabrało kasę i przyszedł sms zwrotny ze ze wzgledu na brak środków usługa jest niedostępna starałem sie połaczyc z Biurem Obsługi na co ich system juz miał z czego zabrac kase i wyszło na to ze mam wolne środki na koncie bo oni maja awarie u siebie w tej usłudze tylko ja tego nie widze i fizycznie usługa jest niewykonana a kase mi zabrało za połaczenie na jakie powinno brakowac mi kasy – NIEŹLE …

  Więc reasumując po dokonaniu aktywacji na 2 kartach i braku możliwości ich doładowanie online oraz braku możliwości połączenia sie z BOK wychodzi na to że nie mam zdrowego rozsądku skoro doładowałem 3 kartę.
  Pan konsultant nic na to nie może poradzić nic w ramach rekompensaty za moje straty poniesione nie z własnej winy nie może poradzić i od tak odbija rozmowę dopinając iż nikt przy zdrowych zmysłach nie leci do sklepu kupować kolejny starter gdy pierwszy nie działa, tylko jak robi to z kolejna i kolejną.
  Bo wedle pana konsultanta XxX powinienem najpierw do nich zadzwoni lub iść do sklepu po karte doładowującą zamiast starać się to zrobić online.

  Powiem tak Pan Konsultant powinien zmienić profesji bo nie nadaje sie na ów stanowisko ze względu na sugestie jakie stara sie narzucać klientom zapominajać o tym iz to klinet nasz pan a nie odwrotnie …

  Bo gdyby przyszedł do mnie na warsztat samochodowy i 3 razy z rzędu wymieniał jakies podzespoły to chyba logicznym by było że skoro po wymianie nie z jego winy sie zniszczyły to był felerne lub mechanik źle cos zamontował PRAWDA ??????????????????????????????

  Odszedłem z sieci ERA z wiadomych dla mnie przyczyn wiele lat temu i powiem prosto z mostu nie żałuję bo dalej tną sobie z klientami w kulki że tak powiem.

  Chciałbym zobaczyć wszystkie firmy ala T-Mobil na kolanach gdy wzburzeni ludzie ich abonenci masowo odchodzą z sieci i pozostawiają ich samym sobie bo zapomnieli że kasa to ludzie a ludzie to my.

  Pozdrawiam zniesmaczony.
  Robert

  Autor komentarza, wtorek, 25 paź 2011 #

  • Póki co żadnemu operatorowi nie grozi masowa utrata klientów. Po prostu nie ma gdzie uciec, bo KAÅ»DY operator ma w nosie szarych klientów i każdy operator próbuje klienta okantować, gdzie tylko się da. Niestety, taka jest smutna rzeczywistość.

   Autor komentarza, wtorek, 25 paź 2011 #

 21. ja wpadłam w to samo bagno w T-mobile, zdecydowałam się na nowy abonament zeby mieć za darmo rozmowy do rodziny w UK. Niestety o Załączniku nr 1 dowiedziałam się dopiero podczas składania reklamacji. Nikt wcześniej nie informował że tylko niektóre prefiksy są objęte promocją, ani podczas zawierania umowy, ani podczas rozmów z iboa. Czy to się kwalifikuje na jakiś pozew zbiorowy?

  Autor komentarza, środa, 2 lis 2011 #

 22. Ja aktywowalam ten kod na 2000 min i raz dzialalo bez zarzutu, nr holenderski spelnia wszystkie warunki ale teraz jak zrobilam to rozmawialam kilka min i cos rozlaczylo rozmowe i przyslali smsa ze brak min do wykorzystania! i o co w tym wszystkim chodzi?!?!

  Autor komentarza, wtorek, 10 sty 2012 #

 23. bo tej promocji już nie ma, wycofali ją niestety…
  też ubolewam bo mąż jest w Niemczech i mamy teraz drogo

  Autor komentarza, wtorek, 10 sty 2012 #

 24. To jest jakis absurd… zwabili klientow a teraz po prostu wycofali….:/

  Autor komentarza, wtorek, 10 sty 2012 #

 25. no niestety ;( w regulaminie było że promocja jest do 31 grudnia 2011, a wycofali ją 2 tygodnie wcześniej….wtedy to się bardzo zdenerwowałam, bo skorzystałam tylko raz z tego pakietu, później mi już tylko zostały te nędzne 30 min na dwa tygodnie…masakra, ciekawe kiedy tą usługę wycofają…

  Autor komentarza, środa, 11 sty 2012 #

 26. Kurcze też bardzo żałuję że to wycofali. Udało mi się aktywować te usługę z 5 razy i było mi super tanio dzwonic do niemiec. teraz niestety nie wyglada to tak różowo :/

  Autor komentarza, piątek, 20 sty 2012 #

 27. ja dzisiaj doładowałam kartę i wykupiłam ten pakiet zjadło mi kase i dostałam sms-a ze nie powiodło sie bo nie mam wystarczajacych środków na kocie co jest grane???? pomóżcie…:(

  Autor komentarza, niedziela, 22 sty 2012 #

 28. nie wiem co mam zrobić

  Autor komentarza, niedziela, 22 sty 2012 #

 29. witam w sobote podpisalem umowe w t-mobile na doladowania i zaczynam juz zalowac!!!od jakiegos czasu siedze w niemczech w pracy chodzilem szukalem nowej oferty bo w plusie jest o boze!!!!!!!!! pani w t-mobile tak pieknie muwila i obiecywala wiec sie skusilem a tu raz po 3dniach dzis dopiero mi karte aktywowali wiec zaladowalem sobie konto z50zl zostalo mi juz tylko30 a wyslalem mozez10 smsow
  nie wiem co teraz zrobic bo dopiero za miesiac pojade do domu pomocy!!!!!

  Autor komentarza, poniedziałek, 5 mar 2012 #

 30. Witam, czy jezeli wezme abonamet w t mobile w uk bo tu aktualnie przebywam i w tym abonamecie mam np 300 min w sieci do wykozystania to czy bede mogl dzwonic na t mobile do polski w ramach tych minut?

  Autor komentarza, środa, 7 mar 2012 #

  • Nie. „Wewnątrz sieci” zwykle oznacza tylko daną sieć w danym kraju.

   Autor komentarza, środa, 7 mar 2012 #

 31. To jest bezsesu , to ja niewiem po co nasi opeeratorzy lacza sie z zagranicznymi, bzdura. Dzieki.

  Autor komentarza, środa, 7 mar 2012 #

 32. prosze powiedzcie mi teraz w jaki sposób mozna dzwonic do Austrii majac ere t mobile polski numer, na austryjacki t mobile. bardzo prosze o odpowiedz..:)

  Autor komentarza, niedziela, 11 mar 2012 #

  • W abonamentach i Mix dostępna jest usługa „Zawsze rozmawiaj” (albo „Nielimitowane rozmowy z milionami numerów T-Mobile w kraju i na świecie”) za 49 zł z VAT, gdzie można dzwonić na zagraniczne numery w T-Mobile bez dodatkowych opłat

   Autor komentarza, poniedziałek, 12 mar 2012 #

 33. jaki jest kod w T-Mobile ale to karta niemiecka , na sprawdzenie aktywnych kodow /? prosze o odpowiedz .pozdrawiam

  Autor komentarza, wtorek, 26 cze 2012 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów