Skończyło się przekształcanie kont Google Apps w Google Accounts, zaczęły się problemy…

 

Dzisiaj zakończyła się zapowiadana od grudnia migracja kont w Google Apps (we własnej domenie) do pełnoprawnych Kont Google.

Ponieważ mam kilka domen utrzymywanych na serwerach Google, zmiany te mnie dość zasadniczo interesowały. Miałem pewne swoje wyobrażenie na temat tego, jak to będzie funkcjonowało. Miałem nadzieje, że wszystko pójdzie płynnie…

Dziś przywitały mnie informacje o wprowadzonej zmianie… i pewne niedogodności… Pół dnia zastanawiania się nad rozwiązaniem, ale na szczęście udało się wszystko ogarnąć.

Do tej pory wszystkie usługi (Reader, Analytics, AdSense, Android Market, Webmaster Tools, kontakty w telefonie itd.) miałem podpięte pod moje Konto Google oparte na adresie GMailowym, więc byłem ciągle zalogowany na tym koncie GMail. Poczta @topa.pl, podpięta pod Google Apps, była bezproblemowo cały czas otwarta w osobnej karcie, ponieważ te dwie usługi się nie gryzły (poczta w Google Apps działała pod adresem google.com/a/domena.tld).

Teraz próba zalogowania do poczty w Google Apps de facto próbowała zalogować mnie na drugie Google Account i wylogowywało z pierwszego. Czyżbym musiał pracować na dwa okna przeglądarki, z jednym oknem incognito?

W przypadku AdWords, Kontaktów, Reader, Zakładek czy YouTube dałoby się na upartego przenieść wszystkie dane na nowe konto. Analytics czy Webmaster Tools pozwalają na dodanie drugiego administratora. Ale co z zakupionymi aplikacjami w Markecie? Co z AdSense?

Rozwiązanie: Google Multiple Sign-In

Na szczęście przypomniałem sobie, że Google przygotowało możliwość wielologowania, czyli Multiple Sign-In. Wystarczy będąc na danym koncie wejść pod adres https://www.google.com/accounts/MultipleSessions i aktywować usługę.

Poczta zalogowana na koncie we własnej domenie, cała reszta dalej na odpowiednim GMailu.

I tak chyba zostanie, na razie nie będę się bawił w przenoszenie usług pomiędzy kontami. Już kiedyś dałem się zaskoczyć jakimś zmianom w Google AdSense i zarejestrowałem drugie Google Account do jego obsługi. Teraz mam w sumie TRZY konta prywatne…

Wpis opublikowany 26 maja 2011
Tagi: , , ,
Kategorie: ciekawostki, domeny, google, internet, prywata, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Skończyło się przekształcanie kont Google Apps w Google Accounts, zaczęły się problemy…"

 1. Jeśli konta w domenie topa.pl używasz tylko do maili to może po prostu przekieruj wszystkie maile do Gmaila i nie będziesz musiał się przełączać między kontami.

  Autor komentarza, piątek, 27 maj 2011 #

 2. eee, coś zamieszałeś ;)

  Mnie też to ostatnio dotknęło. Jeśli @topa.pl było jako główne konto, a google account (gmail) utworzone tylko dla aplikacji trzecich, trzeba było wybrać że chcesz zmigrować na konto organizacji.
  Ja od miesiąca mam w końcu 1 konto…a wczoraj w końcu odzyskałem zdjęcia w PicasaWeb, bo znalazły się wcześniej pod tymczasowym adresem.

  Autor komentarza, piątek, 27 maj 2011 #

 3. Hmm… może faktycznie minęła mnie jakaś możliwość migracji… kiedyś się rejestrowało te konta, zmieniało po kilka razy, a potem już strach ruszać cokolwiek :)

  No nic, dzięki multi sign-in mam na razie to co mi potrzebne, czyli pocztę na jednym koncie i resztę na pozostałych.

  Autor komentarza, piątek, 27 maj 2011 #

  • Jeśli nie wykonałeś migracji to była ona dostępna pod:
   https://www.google.com/dashboard/migration

   Autor komentarza, piątek, 27 maj 2011 #

  • Chyba ominęła mnie ta przyjemność, a teraz 404… no nic.

   Autor komentarza, piątek, 27 maj 2011 #

 4. „One or more of your accounts cannot be transitioned at this time.” smutek :/

  Autor komentarza, piątek, 27 maj 2011 #

 5. w zasadzie to cieszy mnie zmiana, ponieważ mogę w pełni korzystać z konta gApps w takich usługach jak: Android Market. Tak, Tomku – do tej pory nie miałem możliwości instalowania appek z poziomu WWW a próba logowania na podstawie danyc @bobiko.pl nie powiodła aż do dnia migracji czyli wczoraj.

  No i fajna sprawa – Google Współrzędne będzią działać także dla @bobiko.pl.. nie żebym się bawił w geogrywalizację ale troszku irytowało zimą ;)

  Autor komentarza, sobota, 28 maj 2011 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów