Konkurs / casting na Instruktora Linksys

 

Na pewno znacie markę Cisco / Linksys, producenta super osprzętu sieciowego. Tu na blogu opisywałem router E3000 organizowaliśmy również wspólnie dwa konkursy („potrójny” i „mikołajkowy”. Teraz chcemy ponownie zaprosić do udziału we wspólnej zabawie.

Mało kto lubi czytanie instrukcji do nowego sprzętu. Ja osobiście mam cały karton wszelkich manuali, których nigdy nawet nie rozpakowałem z folii. Co innego, gdy ktoś nam wszystko pokaże osobiście albo na filmiku.

Dlatego firma Linksys poszukuje instruktora do nagrania wideo-poradników dotyczących ich sprzętu. Krótkich filmików pokazujących jak uruchomić, skonfigurować lub wykorzystać w ciekawy sposób urządzenia z oferty Linksys. Zapraszamy więc na casting.

Zadanie konkursowe

Twoim zadaniem jest przygotowanie zgłoszenia na casting, czyli nagranie krótkiego filmiku-instruktażu, na którym będzie pokazane korzystanie lub konfiguracja urządzeń sieciowych Linksys.

Może to być wideo z Tobą albo screencast z komentarzem. Ważne żeby instrukcja dotyczyła sprzętu Linksys, a nie konkurencji ;) Jeśli nie masz takiego, a chcesz wystartować w konkursie, pożycz od kolegi. Listę przykładowych tematów wrzucę w komentarzu pod tekstem.

Jako przykład niech posłuży moje nagranie pokazujące podłączenie i działanie urządzenia Linksys Powerline (swoją drogą, ciekawy zestaw działający w bardzo nietypowy sposób:)):

Nagrody w konkursie/castingu

Zwycięzca castingu zostanie zaproszony do współpracy z firmą Linksys i będzie poproszony o nagranie kilku dodatkowych filmików instruktażowych (ok. 8), które będą umieszczone na oficjalnym kanale Linksys na YouTube.

Oczywiście nic za darmo. Oprócz wiecznej chwały ;) laureat otrzyma wielką paczkę przeróżnego sprzętu sieciowego Linksys żeby miał co testować, opisywać i z czego korzystać przez kolejne lata. Na chwilę obecną mam informację, że pakiet będzie zawierał następujące urządzenia:

 • router Linksys EA4500
 • Karta sieciowa AE3000
 • Linksys PowerLine PLWK400
 • Switch Linksys SE1500
 • Linksys Range Extender
 • Most Linksys WES610N

Według szybkiego rekonesansu w sklepach internetowych, wartość tego pakietu to ponad 1700 zł. Przy czym jest to oferta wyjściowa, jeśli uda się zdobyć lepszy, wyższy model, to będzie on zamieniony (np. EA4500 na EA6500). A uwierzcie mi, taki zestaw sprzętu wygląda bardzo fajnie ;)

Drugie i trzecie miejsce otrzyma nagrody pocieszenia: routery Linksys EA3500 i Linksys EA2700. Jeśli będzie więcej wybitnych zgłoszeń, będziemy szukać po szafach kolejnych nagród :)

Przebieg konkursu i zasady

 • Konkurs startuje w tej chwili (17.10.2012, godz. 10:00) i trwa do 4.11.2012 23:59 końca miesiąca (31.10.2012 23:59)
 • Zgłoszeniem do konkursu/castingu jest krótki film instruktażowy opublikowany na platformie YouTube na kanale uczestnika. Prośba o dodanie do filmu tagu „Casting Linksys”, co ułatwi odnajdywanie filmów. Link do filmu należy też przesłać na adres e-mail: CastingLinksys@topa.pl
 • Wyniki zostaną opublikowane tu na blogu. Laureaci zostaną też powiadomieni drogą e-mail
 • Wyboru laureatów, w możliwie najkrótszym czasie, dokona jury w którego składzie będę ja (autor bloga) i przedstawiciel firmy Linksys
 • Podczas wybierania zwycięzców brane będą pod uwagę takie elementy jak: pomysł, tematyka, jakość wykonania, forma przekazania informacji
 • Wysyłką nagród i obsługą dalszej współpracy z laureatem zajmie się przedstawiciel firmy Linksys

No to chyba wszystko jasne… Do kamer! :)

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 17 października 2012
Tagi: , , ,
Kategorie: ciekawostki, internet, konkursy, video, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Konkurs / casting na Instruktora Linksys"

 1. I obiecane przykładowe tematy filmów:

  – Podstawowa konfiguracja routera
  – Poprawne zabezpieczenie sieci bezprzewodowej
  – Podłączanie do routera dysku twardergo
  – Podłączanie do routera drukarki
  – Podłączanie do sieci konsoli / telewizora / telefonu / tabletu
  – Oglądanie udostępnionych w sieci zdjęć i filmów (na telewizorze, konsoli, telefonie, tablecie)
  – Ustawianie / korzystanie z Sieci Gościnnej
  – Ustawianie priorytetów w sieci
  – Korzystanie z range extendera
  – Korzystanie z zasobów sieci domowej poza domem (przy pomocy smartfona/tabletu i platforma Linksys Smart Wi-Fi)
  – Co można zrobić za pomocą aplikacji Cisco Connect Express (do bezpłatnego ściągnięcia z iStore i Google Play);
  – Zaawansowana kontrola rodzicielska z platformą Linksys Smart Wi-Fi + aplikacje Netproofer, Block the Bad Stuff i Device Monitoring itp.
  – Monitoring domu poprzez aplikację Gemini IP Camera Viewer
  – Do czego może przydać się switch

  Autor komentarza, środa, 17 paź 2012 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów