„Wszyscy powinni kochać Prawo i Sprawiedliwość”, czyli kto ma media, ten ma władzę…

 

Tak, oglądam TVN24 nałogowo (co widać na blipcast), ponieważ lubię być na bieżąco z tym co się dzieje na świecie. TVP Info mi się nie podoba pod względem oprawy audio-wizualnej, TV Biznes również mnie nie zachwycił, natomiast TVN CNBC Biznes niestety moja osiedlówka nie ma w ofercie.

Oglądam więc TVN24, starając się oczywiście odfiltrować same fakty. Jednak z każdym kolejnym dniem stwierdzam, że rzetelne przekazanie informacji ma w tej stacji coraz mniejsze znaczenie, a najważniejsze jest hasło show must go on.

TVN24 - Kurski

Często i gęsto zdarzało się, że transmisja live mówiła o jednym, a pokazywane później urywki były już odpowiednio skrojone. Zobaczcie co zrobiono z wystąpienia posła Kurskiego. Hasłem dnia stało się zdanie „Wszyscy powinni kochać Prawo i Sprawiedliwość”. Zobaczcie:

Cały świat już dostał odpowiednią informację i dyskutuje jaki to bufon z tego posła, nie? Jak to on uwielbia tego Kaczyńskiego, jak cuda wygaduje…

BZDURA!

Tak się składa, ze oglądałem tę rozmowę w wersji live. Rozmowa toczyła się w bloku Poranek TVN24, który (zwłaszcza w weekendy) jest produkcją o formule raczej „luźniejszej” – tak też w końcu jest reklamowana.

Ten fragment to tylko krótki wycinek rozmowy. Gdyby pokazano cały materiał, czyli gdyby klip zaczynał się z 2 minuty wcześniej, zobaczylibyśmy, że rozmowa zaczęła się od żartów na temat grafiki pokazanej na monitorach w tle, lekkie dowcipki na temat pozycji posła Kurskiego w partii, pytanie czy pomimo różnych napięć dalej kocha tylko Prawo i Sprawiedliwość… I w momencie kiedy powoli kończą się dowcipy i głos pana Kurskiego zaczyna poważnieć i mówić coś, co tak naprawdę mówi zawsze poseł każdej partii, wycinamy odpowiedni fragment, opisujemy go, wrzucamy wszystko na stronę i Voila!

Serio, chociaż miejscami p. Kurskiemu zdarzało się różne cuda wygadywać, to tym razem całą „aferę” wykreowało, z głupiej przedpopołudniowej rozmowy, TVN24.

Dlatego w miarę możliwości, staram się zapoznać z tematem w transmisji „live”, a jeśli już mamy jakąś sprawę wałkowaną przez cały dzień, to staram się zestawić materiał z innymi źródłami.

 

 

A tak swoją drogą, z każdym dniem „zachwycam się” kolejnymi przykładami wpływania na odbiór danej informacji. Chyba się wybiorę kiedyś na drugi kierunek, jakiś licencjat na dziennikarstwie sobie zrobię ;)

Wpis opublikowany 12 stycznia 2008
Tagi: , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "„Wszyscy powinni kochać Prawo i Sprawiedliwość”, czyli kto ma media, ten ma władzę…"

 1. Nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz tvn powala rzetelnością – szkoda słów.

  Autor komentarza, sobota, 12 sty 2008 #

 2. Zdanie o „miłości do prezesa” – ok, wyrwane z kontekstu i tak dalej. Ale teksty posła Kurskiego o „fatalnych rządach PO”, czy też sytuacji w służbie zdrowia „zabagnionej przez PO” to jest – moim zdaniem – sedno tego, czym poseł Kurski operuje. Czyli – zmanipulowanym błotem.

  Autor komentarza, niedziela, 13 sty 2008 #

 3. @Maciek: ale na dobrą sprawę, miłościwie nam rządząca PO teraz również używa tych samych argumentów. Same komisje i raporty ds. nieudolności poprzedniego rządu itp. Ta sama historia powtarza się regularnie co wybory i takie obrzucanie się z opozycję trwa potem przez całą kadencję – tylko, że przyzwyczajamy się do tego…

  Autor komentarza, niedziela, 13 sty 2008 #

 4. „Tak, oglądam TVN24 nałogowo (co widać na blipcast), ponieważ lubię być na bieżąco z tym co się dzieje na świecie.”

  nie no przewróciłem się ze śmiechu …
  TVN24 i wiadomości ze świata ? Przecież oni powinni się nazywać „TVN Polityka Polska” !
  Zajmują się przez 95% czasu biciem piany politycznej(Polskiej). Kiedy nie włączę TVN24 to tam podniecają się jakimś politycznym newsem.
  Czasem pewnie brak im jakichś afer więc sami je wywołują !!
  Co do oprawy graficznej to się zgodzę – maja najlepszą w Polsce ale chyba czas zdjąć tek klapki graficzne z oczu i zobaczyć co tak naprawdę merytorycznie mają do powiedzenia !

  TVN Info – tu się też zgodzę. Tam zawsze była kasa ale nigdy nie było ludzi którzy umieli to wykorzystać … z różnych przyczyn!

  Od jakiegoś czasu przerzuciłem się z TVN24 na TV Biznes i jak na razie może nie jestem zachwycony ale jest dobrze.
  Więcej wiadomości ze świata, także nowinek techonlogiczno-ekonomicznych a mniej bicia piany politycznej której dzięki TVN24 mam serdecznie dość !

  Marco

  Autor komentarza, poniedziałek, 14 sty 2008 #

 5. Ja TVN CNBC Biznes nie polecam, dość sporo powtórek :/

  Autor komentarza, wtorek, 15 sty 2008 #

 6. Kurski był też dzisiaj w „Kawa na Ławę”, nie wiem czy w powtórce.. Stwierdzić muszę że ma nietypowe podejście do sprawy i imho trafny wycinek, porównując jego wypowiedzi..

  Autor komentarza, niedziela, 3 lut 2008 #

 7. Interesting to know.

  Autor komentarza, środa, 22 paź 2008 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów