Wczoraj DreamHost, dzisiaj mBank, MultiBank i Visa – znowu zginęły pieniądze…

 

Pechowy początek tygodnia. Wczoraj błędnie obciążeni zostali klienci DreamHost.com, dzisiaj od rana media informują o ginących pieniądzach klientów mBanku i MultiBanku.

mBank, MultiBank i Visa

Tym razem zawinił system obsługujący wypłaty z bankomatów innych niż sieci Euronet.

Poniższy komunikat opublikowało Visa International:

Wczoraj, we wtorek 15 stycznia br., organizacja Visa Europe odnotowała wystąpienie w Polsce pewnych problemów dotyczących ograniczonej liczby transakcji wypłat z bankomatów, które mogły zostać błędnie zaksięgowane dwa lub więcej razy. Problemy te zostały usunięte; obecnie pracujemy z polskimi bankami członkowskimi, by skorygować ewentualne błędy związane z rozliczeniem transakcji. Serdecznie przepraszamy użytkowników kart Visa za ewentualne niedogodności. Mamy nadzieję na jak najszybsze rozwiązanie wszelkich kwestii, jakie mogły wyniknąć z tego powodu.

Z komunikatów banków wynika, że problemy dotyczą wypłat z bankomatów w dniu 14 stycznia, które to właśnie zostały rozliczone. Niektóre transakcje zostały policzone kilka- lub nawet kilkanaście razy. Gdzieś już widziałem screeny z kont firmowych z debetem w wysokości ponad 32 tysięcy złotych…

Może już wystarczy zabaw naszymi pieniędzmi? GUS podał, że inflacja sięgnęła 4%, na giełdach wielkie zniżki, kurs dolara leci na łeb na szyję, a teraz jeszcze nawet gotówki w bankomacie nie weźmiesz spokojnie… ;)

Wpis opublikowany 16 stycznia 2008
Tagi: , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Wczoraj DreamHost, dzisiaj mBank, MultiBank i Visa – znowu zginęły pieniądze…"

 1. Zaczynam podejrzewać, że powinienem jednak od czasu do czasu zerkać na wyciągi z konta… ;)

  Autor komentarza, środa, 16 sty 2008 #

 2. też miałem problem z wypłatą gotówki – tradycyjnie najbliższy bankomat EuroNetu był ponownie „chwilowo nieczynny” (jego uptime nie przekracza chyba 90%). jakby nie patrzył – strach, przekręty, wszystko zmierza ku końcowi ;-)

  Autor komentarza, czwartek, 17 sty 2008 #

 3. „w dniu 24”
  chyba w dniu 14 ;) 24 stycznia dopiero przed Nami.

  A na temat…Strasznie irytują mnie wypowiedzi w Sieci, że to wina mBanku. Przecież VISA wprost mówi, ze to ich wina.

  Autor komentarza, czwartek, 17 sty 2008 #

 4. Jestem wielkim fanem konta w mBanku i cieszę się, że w tak profesjonalny sposób odpowiadają na wszelkie reklamacje. W tym przypadku szybko zaczęli to wyjaśniać i po moich ostatnich doświadczeniach (zwłaszcza koncernów telekomunikacyjnych) śmiem twierdzić, że mają jedno z bardziej miłych call center :)
  Gdyby ktoś porównał zadowolenie klientów bankowości w stosunku do klientów telekomunikacji to myślę, że odsetek klientów w słupku zadowolonych byłby na wykresie niewidoczny :)

  Autor komentarza, piątek, 18 sty 2008 #

 5. A kto będzie twardy i nie sprawdzi konta? Zacisnąć pośladki i liczyć na cud… ;)

  Autor komentarza, sobota, 19 sty 2008 #

 6. Niestety wczoraj (tj. 29 stycznia 2008) znowu zdarzyła mi się zdublowana transakcja kartą Visa. Czy VISA Europe nie potrafi sobie poradzić z tym problemem? Chyba trzeba będzie przejść na MasterCard…

  Sebastianie, zmartwię Cię niestety. Też do niedawna byłem „fanem” mBanku – do czasu kiedy wziąłem u nich kredyt ratalny plus… Okazało się, że co miesiąc potrącają mi jakieś odsetki tytułem rozliczenia oprocentowania ujemnego, a dodam, że każdą ratę spłacam około 3 tygodnie przed terminem podanym w harmonogramie. Od pół roku próbuję dowiedzieć się, o co chodzi, ale nikt nie potrafi mi tego wytłumaczyć. Złożyłem już 4 reklamacje i reklamacje do reklamacji – za każdym razem bardzo mnie przepraszano za zaistniałą sytuację i zapewniano, że sprawa będzie rozwiązana niezwłocznie. I dalej nic… Rozwiązanie jest proste – UOKiK i zmiana banku – w końcu takich instytucji u nas nie brakuje.

  Autor komentarza, środa, 30 sty 2008 #

 7. te odsetki to nic innego jak kwota ktora oddajesz bankowi ponad to co wziales jako kredyt czyli np jak w moim przypadku wzialem 3500(oczywiscie za otwarcie rachunku i inne oplaty itd wyszlo cos ponad 3700)rata 177 zl miesieczna w sumie 24 raty to jak to pomnozyc przez kwote raty miesiecznej to by wyszlo ze bank dal mi 3500 zeby im je oddal po 2 latach bez zysku—-a te odsetki co miesiac jak je dodam razem do siebie po splacie kredytu + 3500 to wychodzi calkowity koszt kredytu– to na czym zarabia bank.

  Autor komentarza, czwartek, 30 lip 2009 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów