mBank: od 15 marca karty z mikrochipem dla każdego!

 

Właśnie wyczytałem na stronach mBanku, że wszystkie nowowydawane karty (podkreślamy słowo wszystkie: Visa Electron, Visa Classic, eKonto, eMAX, konta biznesowe…) będą wyposażone w mikrochip i będą wymuszały autoryzację poprzez PIN. Nareszcie!

Karta będzie jednak hybrydowa, tzn. będzie zawierać również pasek magnetyczny aby nie było problemów ze starszymi terminalami. Jeśli jednak terminal będzie obsługiwał chip, a przyjmujący płatność będzie chciał użyć paska, dostanie komunikat „użyj chipa”.

Właśnie zakończyłem rozmowę z panią z mLinii i zamówiłem duplikat błękitnego delfinka. Bezpłatnie. Czas oczekiwania na nową kartę: do 15 dni.

Wpis opublikowany 18 marca 2008
Tagi: , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "mBank: od 15 marca karty z mikrochipem dla każdego!"

 1. duplikat? to znaczy, że pierwszą oficjalnie „zgubiłeś”?

  pio, wtorek, 18 Mar 2008 #

 2. Jak to zrobiłeś? ja też chce ;]

  Borys, wtorek, 18 Mar 2008 #

 3. @pio: Nie musisz podawać powodu wniosku o duplikat, wystarczy że powiesz, że nie została skradziona (żeby Ci nie blokowali).

  bartek, wtorek, 18 Mar 2008 #

 4. Skradziona? oficjalnie / nieoficjalnie? Ludzie, ale Wy kombinujecie! :)

  „Dzień dobry, właśnie wyczytałem na stronie, że wprowadzono karty z chipem. Mam visę electron z eKontem, chciałbym wymienić na chipową.”

  Pani poinformowała mnie o procedurze (przyjmuje telefonicznie wniosek, wysyłają kartę pocztą, aktywacja, limity itp zostają stare, wszystko free), po czym potwierdziła dane, przyjęła wniosek o wydanie duplikatu, podała numer zlecenia i czekam :)

  Tomasz Topa, wtorek, 18 Mar 2008 #

 5. No to będziesz mniej bezpieczny – skradziona karta i podrobiony podpis na świstku – jest szansa na walkę z bankiem o straconą kasę. Transakcja przeprowadzona przez złodzieja karty, który podpatrzył pin – nie do podważenia.

  ols, wtorek, 18 Mar 2008 #

 6. zamówiłem :D

  pio, środa, 19 Mar 2008 #

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów