Szachburger, policzkoburger i inne ciekawostki z fastfoodowych menu

 

Kto nigdy nie jadł fast-fooda, ręka do góry. Zgodnie z przewidywaniami, nie widzę. Jedni wolą McDonald’s, inni Burger Kinga, jeszcze inni uznają tylko kubełki w KFC. Ale chyba każdemu zdarzyło się przynajmniej raz w życiu stołować w przysłowiowej „budzie z kebabem”. Zapiekanka, kebab w picie czy inna wielka buła wypchana mięchem, surówkami i dużą ilością sosu… po imprezie jak znalazł. Dla mnie jedyną słuszną pozycją jest cheeseburger.

Ale czy zwracaliście kiedyś uwagę na to, jak są zapisane pozostałe pozycje w menu? Niby kilka prostych słów: hamburger, cheeseburger, ew. chickenburger. Proste? Jak się okazuje, nie zawsze :) Oto kilka „kwiatków” znalezionych w trójmiejskich jadłodajniach.

PoliczkoBurger

cheekenburger

Kurczak („chicken”) okazał się być zbyt trudny dla baru Mario w Gdańsku. Zamiast tego powstał policzek („cheek”). Danie na pewno jest tak dobre, że wypychamy sobie policzki wielkimi kęsami. Proste.

SzachBurger

ChessBurger

Soprano’s w Gdańsku. SzachBurger / ChessBurger jest na tej tablicy od lat. Na szczęście smakuje jak zwykły cheeseburger.

Połączenie szachów z serem

chesseburger

Ni to szachy („chess”), ni to ser („cheese”). Taki specjał tylko na dworcu PKP w Gdyni.

Bułka jarska a Vegetarianka

vegetarianka-jarska

Encyklopedia PWN słowa „jarosz” i „wegetarianin” traktuje jako synonimy, ale przywołany już wcześniej bar „Mario” potrafi określić różnicę pomiędzy bułką jarską a wegetariańską. Chociaż zapis przez „v” sugeruje, że ta druga potrawa może być tylko bułką polaną Vegetą…

Grill kanapka

cheesburger-gyros-kanapka

Wszędzie tylko te „burgery” i „burgery”. Polacy nie gęsi, więc należy w menu wrzucić swojską kanapkę. Koniecznie w połączeniu z jeszcze bardziej swojskim „grillem”.

Inne ciekawostki

Też spotkaliście się z jakimiś nietypowymi potrawami? Koniecznie podzielcie się ich nazwami w komentarzach. A jeśli macie fotkę, to ślijcie na adres fastfood [at] topa.pl – zestawienie będę uzupełniał najciekawszymi nadesłanymi daniami. Czekam aż coś przebije grillowaną pierś kasjerski z Gdyni.

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 15 grudnia 2009
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: ciekawostki, miniblog, offline, prywata, rotfl, trójmiasto

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Szachburger, policzkoburger i inne ciekawostki z fastfoodowych menu"

 1. Na ostatniej fotce cheeseburger też jest z błędem zapisany.
  Kiedyś w Sopocie był Bar Raczek, tam prawie wszystkie nazwy były z błędami ;)

  Autor komentarza, wtorek, 15 gru 2009 #

 2. Hmm a kapuczino może być?:D

  Autor komentarza, wtorek, 15 gru 2009 #

 3. Rozumiem,że płatny dostęp do bloga to taki żart wigilijny? Jak tylko będziesz płatny,wywalam z czytnika.

  Hamburgera czy kebabu nie tknęłam nigdy w życiu. Już sam wygląd mnie odpycha, o zapachu nie wspomnę. Nie rozumiem,jak można TO jeść. W fasfoodach jestem w stanie zjeść tylko frytki a i tak w niedużych ilościach.

  Autor komentarza, wtorek, 15 gru 2009 #

  • Spokojnie, nikt stratny na czytaniu tego blogu nie będzie :) Szczegóły wkrótce.

   A w kwestii fastfoodów – dodam, że nawet ja nie zawsze jestem w stanie przełknąć to cudo. Poległem ostatnio na brytyjskim Fish’n’Chips – proporcja frytek i ryby do otaczająćego tłuszczu była zabójcza nawet dla mnie…

   Autor komentarza, środa, 16 gru 2009 #

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

   glebogryzarki spalinowe

   znajdź glebogryzarki spalinowe w sklepie z narzędziami do domu ogrodu i warsztatu zapraszamy przeglądania bogatej oferty naszych produktów
Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów