Ruszyło „Moje Miasto Trójmiasto” – www.mmtrojmiasto.pl

 

Moje Miasto Trójmiasto

Spółka Media Regionalne w kilka miesięcy po starcie mmszczecin.pl w Szczecinie uruchamia kolejnych dziewięć serwisów miejskich MM Moje Miasto. Portale ruszają w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Bydgoszczy, Lublinie, Trójmieście, Wrocławiu oraz na Śląsku. Przygotowaniem i wdrożeniem projektów zajęła się agencja Artegence.

Tak właśnie Regionalne Media poinformowały dzisiaj o uruchomieniu dziewięciu nowych serwisów lokalnych, w tym również dla mojego regionu. Rośnie konkurencja dla Trójmiasto.pl czy Gdańsk.NaszeMiasto.pl?

– Bardzo dobre przyjęcie serwisu przez mieszkańców Szczecina, znakomicie rozwijająca się tamtejsza społeczność, zachęciły nas do przeniesienia projektu do nowych miast – mówi Mirosław Kowalski, szef projektu MM Moje Miasto w Mediach Regionalnych. – W tworzenie i rozwijanie nowych portali zaangażowane są znane już w sieci oraz w lokalnych środowiskach osoby. Liderem trójmiejskiego serwisu jest Oliwia Piotrowska, dziennikarz obywatelski roku 2006.

Widzę podział na dzielnice, możliwość dodawania „wieści”, „wydarzeń” (eventów ;-)), wrzucania zdjęć, założenia bloga. Widzę też ogłoszenia drobne, szukajkę ludzi, jakieś profile, Google Maps, społeczności…

Portale miejskie są współtworzone przez mieszkańców miast. Pragniemy skupiać wokół nich istniejące już społeczności, w tym sąsiedzkie, ale również zachęcamy do powstawania nowych, integrujących społeczność np. wokół miejskich inicjatyw. W ten sposób chcemy przyczynić się do rozwijania społeczeństwa obywatelskiego, zaangażowanego i wpływającego na najbliższą rzeczywistość.

Trójmiasto

Przez weekend potestuję to wszystko dokładnie. Jestem już zarejestrowany, czeka na mnie możliwość dorzucania newsów, fotek, głosowania na to wszystko… :)

Wpis opublikowany 26 marca 2008
Tagi: , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Ruszyło „Moje Miasto Trójmiasto” – www.mmtrojmiasto.pl"

 1. „chlitto
  – czy chcesz wrzucić na Flakera info, że jesteś na tej stronie?”

  LOL – shutdown that damn thing:)

  Autor komentarza, środa, 26 mar 2008 #

 2. Ja dodam, że ciekawie by było, gdyby Media Regionalne uruchomiły podobny portal dla Białegostoku. Na razie najpopularniejszy jest tam „Białystok Online” ( http://www.bialystokonline.pl/ ), który nie prezentuje się zbyt okazale… Jak widzę, domena mmbialystok.pl została wykupiona :)

  Autor komentarza, czwartek, 27 mar 2008 #

 3. Zaraz… jakim cudem 9 nowych serwisów? mmsilesia.pl chodzi już od kilku miesięcy, a jakieś inne mmcośtam.pl też widziałem. RSS-y by lepiej poprawili (bo są tragiczne), a nie ogłaszali jakieś bzdury ;-)

  Autor komentarza, czwartek, 27 mar 2008 #

 4. Chciałbym zobaczyć jak wypromuje się mmelblag.pl – w Elblagu mamy już bodajże ze 4 portale, z czego prym wiedzie od lat portel.pl i wątpię, że mmelblag dałby u nas radę :D

  Autor komentarza, czwartek, 27 mar 2008 #

 5. Technicznie dużo jeszcze przed mmkami, ale pomysł jako taki jest niezły. Newsy lokalne, żyją lokalnie… tylko.

  Autor komentarza, czwartek, 27 mar 2008 #

 6. afair mmtrojmiasto.pl ruszyło w grudniu. to wciąż beta, więc cudów nie należy się spodziewać. aczkolwiek warto wspomnieć, że idea portalu to ‚dziennikarstwo obywatelskie’ i jak by pogrzebać dalej, można znaleźć związki z wiadomosci24.pl

  Autor komentarza, czwartek, 27 mar 2008 #

 7. A widziałeś video promocyjne?
  http://pl.youtube.com/watch?v=_vLH4utEwB0
  W dodatku promowane na frontowej stronie YouTube …bez wtyków? ;)

  Autor komentarza, czwartek, 27 mar 2008 #

 8. Dziękuję p. Oliwii Piotrowskiej z MMTrójmiasto za osobiste przywitanie w serwisie ;-) Zarejestrowałem się, ale deadline’y gonią, więc pewnie dopiero w weekend podziałam więcej.

  Mówiąc szczerze, nie wiedziałem o tym serwisie wcześniej. Dopiero wczoraj znalazłem informację o premierze na oficjalnej stronie. No i zaczęła się promocja tych serwisów:
  – przytoczone przez Marcina wideo
  – obstawiony Blip
  – lekko przysypany Wykop

  Polecam prześledzenie rozmów MMSilesia i MMKrakow na blipie ;) Umawianie się co do wrzucania artykułów na Wykop… taaak ;)

  Autor komentarza, piątek, 28 mar 2008 #

 9. Cała przyjemność po mojej stronie :-)

  Autor komentarza, piątek, 28 mar 2008 #

 10. W necie przeszło to bez wieści raczej… Szkoda z jednej strony, ale z drugiej – mają sporo do zrobienia w tych MM… Trochę ich zbeształem na swoim blogu, na co admini kulturalnie odpowiedzieli. Inna rzecz, że minęło sporo czasu, a efektów mojego wpisu z wytkniętymi błędami nie widać. Eh.
  Więcej tutaj: http://blog.eldoras.com/2008/03/29/moje-miasto-web-2-0-social-rewolucja/

  Autor komentarza, piątek, 4 kw. 2008 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów