Orange Ekstra Numer

 

Dziś w życie weszła usługa Orange Ekstra Numer, która umożliwia użytkownikom sieci Orange przypisanie do swojej karty SIM drugiego numeru. Z tego numeru można normalnie dzwonić, wysyłać i odbierać SMS-y, MMS-y itd.

W czerwcu tego roku trwały testy tej usługi, na kilka dni można było aktywować dodatkowy numer działający w taryfie POP. W tym momencie uśmiechnęły się wszystkie osoby korzystające z Orange Free na Kartę, które miały szansę na połączenie taniego internetu z tanimi połączeniami (bo jak wiemy, pakiety internetowe Orange są kiepściuchne…). Usługa super, czekamy na finalną wersję.

Wczoraj na blogu TP pojawia się informacja o komercyjnym starcie usługi i… cały zapał opada. Orange wprowadziło usługę po swojemu.

Jak działa Ekstra Numer

Na początek krótki opis funkcji Ekstra Numer: do naszej karty SIM dokupujemy drugi numer telefonu, który jest ciągle aktywny i może przyjmować rozmowy i wiadomości tekstowe. Oba numery są wciąż dostępne w sieci, a zmiany aktywnego numeru do połączeń wychodzących dokonujemy krótkim kodem (*121*2# przełączy na dodatkowy numer, *121*1# wróci do głównego). Nie ma potrzeby noszenia drugiego telefonu czy kombinowania z różnymi formami dual-sim.

Ciekawa opcja choćby dla osób, które by chciały mieć drugi numer do podawania we wszelkich serwisach internetowych, który można w dowolnym momencie wyłączyć.

Ceny Orange Ekstra Numer

W wersji testowej drugi numer miał aktywną ofertę POP. Do finalnej usługi Orange Ekstra Numer (OEN) została jednak przygotowana i przypisana na stałe dedykowana taryfa, która nie odbiega zbytnio od pozostałych ofert pre-paid tego operatora.

 • Rozmowy: 29gr/min (75 gr do Play i Centernetu oraz 65 gr do Polsatu Cyfrowego)
 • SMS/MMS: 20gr
 • Transmisja danych: 25gr za każde rozpoczęte 50kb

Nie ma możliwości zmiany taryfy na POP/NOG/One, nie ma pakietów itd.

Utrzymanie drugiego numeru jest płatne, wykupujemy więc jakby miesięczny abonament na drugi numer. Opłata za utrzymanie drugiego numeru: 3zł miesięcznie.

Jak aktywować Orange Ekstra Numer

Jeśli ktoś jednak chciałby się skusić na tę ofertę, aby aktywować usługę Orange Extra Numer, wystarczy:

 • wysłać SMS o treści EN pod bezpłatny numer 8041
 • lub skorzystać z krótkiego kodu *121*#

Rezygnacja z usługi jest możliwa poprzez wysłanie SMS o treści REZ na numer 8041 lub krótki kod *114*9.

Wpis opublikowany 24 września 2010
Tagi: , , , ,
Kategorie: gsm, internet, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Orange Ekstra Numer"

 1. Z usługi testowej korzystałem i z tej mimo niedogodności też chyba będę. Brakuje mi (albo nie doszukałem się) jednej opcji… chciałbym móc zdefiniować w książce adresowej wpisy dla których będę z automatu dzwonił z numeru głównego bądź extra numeru – może zadziała poprzedzenie numeru w książce kodem zmiany, ale szczerze w to wątpię.

  Opcja przydała by się osobom, które mają w abonamencie np pakiet minut do sieci (lub darmowe numery), a poza sieć rozmowy droższe… Wtedy do pozostałych można by wykorzystać extra numer.

  Autor komentarza, piątek, 24 wrz 2010 #

 2. chyba taniej dokupic drugi dziadowski aparat i nosic dwie karty

  Autor komentarza, piątek, 24 wrz 2010 #

 3. W tym momencie noszę dwa (moto milestone + najlepszy bo firmowy, choć dziadowski sprzętowo szajsung ;-)

  Trzeciego nie zdzierżę :D

  Autor komentarza, piątek, 24 wrz 2010 #

 4. wielka lipa… jeżeli ktoś chciałby obniżyć koszty dzięki tej usłudze niestety się zawiedzie. po za podstawową taryfą (nie odbiegającą od innych) usługa nic nie oferuje. możliwość włączenia pakietu sms za 1gr zupełnie zmieniła by tę ofertę. zakładam że sporadycznie skorzystają z niej osoby potrzebujące tymczasowo nowego numeru. o jakimś większym powodzeniu nie ma co marzyć. firma wyrzuca w błoto pieniądze na badania, technologię, konsultacje i wdrążenie. mogliby chociaż nadajniki poprawić bo zasięg mają beznadziejny a nie wprowadzać ofertę pozbawioną sensu.

  Autor komentarza, środa, 20 paź 2010 #

 5. I tak z tego co widzę najlepszą ofertę ma PLAY (P4).

  Autor komentarza, piątek, 22 paź 2010 #

 6. Widać ,że fachowcy od marketingu niespecjalnie się przyłozyli do roboty. Narobili tylko bałaganu. Wczoraj właśnie zaczął głupiec mi telefon i w sumie wielkie g.. z tego wiedziałem.

  Autor komentarza, środa, 1 gru 2010 #

 7. Nie dajcie się nabrać na ten Extra numer! Z niewyjaśnionych przyczyn numer został wyłączony i Orange NIE JEST W STANIE GO REAKTYWOWAĆ! Minęło 14 dni od zgłoszenia problemu do BOK i nic! Miał to być numer służbowy, został wydrukowany na wizytówkach, a tu lipa. Klienci, dzwoniąc, słyszą informację „nie ma takiego numeru” i myślą, że moja firma nie istnieje. Skorzystałam z tej opcji, gdyż nie chciałam nosić ze sobą drugiego telefonu. Teraz wiem, że to był błąd. Tylko aktywacja niezależnej karty SIM i podpisana na papierze umowa. Wtedy w razie kłopotów można walczyć, a tak, nie mogę zdziałać nic….
  Odradzam więc, jeśli ten drugi numer nie jest dla Was tylko gadżetem na chwilę :(

  Autor komentarza, wtorek, 16 sie 2011 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów