Wyniki konkursów Linksys

 

Koniec trzymania w niepewności, czas ogłosić wyniki konkursów Cisco Linksys.

Wybór był strasznie trudny. W komentarzach pod wpisem mnóstwo ciekawych przeróbek piosenek. W galerii 60 super zdjęć, no i jeszcze dodatkowe komentarze.

Ale w końcu są wyniki.

Wyniki konkurs #3: WRT120N dla komentujących

Routerek za komentarze dotyczące walki z dyskryminacją i cyfrowym wykluczeniem otrzymuje… SpeX. W imieniu Rzeczy Internetowej, skontaktuję się ze Sponsorem i przekażę Twoje dane :) Mam nadzieję, że Linksys WRT120N będzie ok na początek :)

Wyniki konkursu #2: Jeden obraz wart tysiąca słów i routera E1000

Do konkursu przysłaliście mnóstwo super zdjęć, które z przyjemnością się oglądało. Wyróżniam przede wszystkim:

Ale nagrodę, router Linksys by Cisco E1000 otrzymuje… Routmonster, który ubawił do łez :)

Wyniki konkursu #1: wygraj E2000 z pieśnią na ustach

Tu miałem największe problemy, bo mnóstwo prac mi się bardzo podobało. Zacznijmy od wyróżnień:

Do finału dotarły trzy utwory, których autorzy poświęcili dodatkowy czas na przygotowanie Klipów wideo.

Bardzo podobał mi się kawałek „Bye Bye Kabelu” Bartosza:

Jeszcze lepszy był „I need a router” Agnieszki:

Natomiast nagrodę główną, router Linksys by Cisco E2000, otrzymuje… Łukasz Więcek za swoją piosenkę:

Poprosiłem o pomoc w wyborze najlepszej piosenki na fanpage’u Topowego Bloga, na swoim wallu na Facebooku, we wpisie na Google Plus… wszędzie sypały się opinie, że „kreatywność Łukasza musi zostać nagrodzona, no nie ma ba(j)ta” :)

Gratuluję laureatom i dziękuję wszystkim za udział!.

Wkrótce skontaktuję się z Wami mailowo w celu otrzymania danych adresowych, na które Sponsor prześle nagrody. PS. Pamiętacie o zalajkowaniu Jego profilu? :)

Wpis opublikowany 3 lipca 2011
Tagi: , , ,
Kategorie: blog, ciekawostki, internet, konkursy, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Wyniki konkursów Linksys"

 1. A przyznam szczerze, że się nie spodziewałem :) Cieszę się niezmiernie z wygranej :) Dzisiaj już myślałem, że wyrzucę swój router przez okno ;p (zawiesił się dzisiaj jakieś ~20 razy).

  Jeżeli chodzi o konkurs fotograficzny, to zgadzam się z Tomkiem – wygłodniała szafka zdecydowanie zasłużyła na nagrodę :) Om nom nom… ;)

  Pozdrawiam!

  Autor komentarza, poniedziałek, 4 lip 2011 #

 2. A ja się w sumie zastanawiam, czy wymóg lubienia jakiegoś fanpaga jest legalny. Szczególnie jak w chwili obecnej nie można odsyłać na FB po więcej informacji.
  O widzisz kolejny objaw dyskryminacji cyfrowej w tym konkursie, bo co jak ktoś niema konta na FB?

  Autor komentarza, poniedziałek, 4 lip 2011 #

 3. No bez kitu. Wygrała ta beznadziejna piosenka… tylko dlatego że koleś zabrzękał ją na gitarze? Były inne piosenki O WIELE lepiej przerobione, a konkurs był na przeróbkę a nie na kreatywność. Ale jak zawsze w takich konkursach wygrywa ten kto ma najwięcej przyjaciół na FB:) Pozdrawiam!

  Autor komentarza, poniedziałek, 4 lip 2011 #

  • Wygrała najlepsza piosenka :) Przynajmniej coś orygonalnego, a nie piosenki pisane pod te POP-owe chłamy…

   Autor komentarza, poniedziałek, 4 lip 2011 #

  • Wystarczy przejrzeć profil Tomka Topy na facebooku by zobaczyć, że panowie są kolegami i jak widać wzajemnie się wspierają. Pamiętam jak kilka miesięcy temu ten sam Łukasz wygrał jakąś maszynkę do golenia też nie najtańszą.
   Ja nikomu nic nie zarzucam, tylko zauważyłam pewną prawidłowość, kolega wspiera kolegę, ocenę sytuacji zostawiam innym subskrybentom tego bloga.

   Autor komentarza, wtorek, 5 lip 2011 #

  • Za darmochę Łukasz nic jeszcze nie dostał. Jeśli bierze udział w konkursach, to jego zgłoszenia są dopracowane i bardzo fajne.

   Po to właśnie wrzuciłem w tyle miejsc w sieci te prace, które mi się najbardziej podobały, żeby inne osoby również mogły je ocenić i się wypowiedzieć. Przewaga głosów na korzyść Łukasza była zdecydowana.

   Autor komentarza, wtorek, 5 lip 2011 #

  • No nic, w następnych konkursach przerzucę wybór laureatów w całości na przedstawicieli sponsora i nie będzie takich niejasności.

   Autor komentarza, wtorek, 5 lip 2011 #

  • Może sonda na stronie, może na facebooku. Niech czytelnicy głosują i wybierają, albo zrób zwyczajne losowanie.

   Autor komentarza, wtorek, 5 lip 2011 #

  • Sondy na Facebooku nie pozwalają na wrzucanie linków w odpowiedziach, już próbowałem.

   Ja już wspomniałem, wrzuciłem pytania do znajomych na fanpage’u, swoim profilu na Facebooku i jeszcze na Google+ – to też pojawiły się opinie, że głosowali sami znajomi Więcka. W przypadku wrzucenia sondy na mojego bloga byłoby jeszcze więcej podstaw do podejrzeń, bo przecież mam dostęp do bazy z głosami, bo przecież co to za problem głosować z różnych IP, bo…

   A na przeprowadzenie losowania routerka za dwie stówki czy innego drobnego gadżetu potrzebne – zgodnie z prawem – zezwolenie dyrektora izby celnej lub czegoś podobnego, bo to już gra losowa i w grę wchodzi ustawa z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.) :)

   Więc najlepiej będzie określać przedstawiciela sponsora jako członka Jury i tyle.

   Chociaż i to nawet nie wyeliminuje podejrzeń. Ostatnio wygrałem tablet na blogu Webfan – http://webfan.pl/konkurs-galaxy-tab-od-adobe-wyniki/ – miałem wenę, napisałem pomysł, który się spodobał. I chociaż Paweł się kontaktował ze sponsorem, któremu przedstawił swoje typy, poprosił ich o ocenę (tak, jak ja pytałem Was w różnych serwisach) i ostatecznie moje zgłoszenie uznali za najlepsze, to nie brakowało opinii, że znajomy znajomemu funduje zabawki.

   Autor komentarza, wtorek, 5 lip 2011 #

  • Kwiatek: skąd w tobie tyle zawiści?? Jak tak bardzo ci się nudzi, ze analizujesz wspolne znajomosci na FB, to moze znajdz tez chwile, zeby zajrzec do tego starego konkursu w którym Więcek wygrał maszynkę i powiedz nam, kto twoim zdaniem powinien ja wygrac. Więcek jako JEDYNY przedstawil w tamtym konkursie cos fajnego i oryginalnego.

   Z kolei w tym konkursie bylo juz więcej fajnych prac, dlatego Topa zapytał o zdanie fanów swojego bloga na FB. I to właśnie oni wybrali Więcka w tym konkursie. Dlatego w ogole nie rozumiem tych oskarzeń o kolesiostwo.

   Autor komentarza, środa, 6 lip 2011 #

 4. @SpeX, taki wymóg lubienia fanpaga nie jest zabroniony przez regulamin FB?

  Autor komentarza, poniedziałek, 4 lip 2011 #

 5. Gratuluję :)

  Autor komentarza, poniedziałek, 4 lip 2011 #

 6. Fajny konkurs Panie Tomaszu. Szafka z routerem zdecydowanie najlepsza, piosenka Pana Łukasza również ciekawa. Ta pierwsza piosenka, a raczej jej melodia nie może zostać uznana za autorską. Pamiętam gdy za młodu dużo podróżowałem, chodziłem po górach, wtedy przy ogniskach śpiewało się sporo piosenek turystycznych, tekst refrenu jednej z nich to „piwa, nalejcie piwa, dobrego piwa (…)” i tamta melodia jest prawie identyczna. Zatem Panie Łukaszu tekst jest autorski, owszem, melodia niestety już nie.
  Poza tym szczegółem ciekawe wykonanie Pana Łukasza, ale niech Pan się nauczy śpiewać, ponieważ momentami uszy bolą :-)

  Autor komentarza, poniedziałek, 4 lip 2011 #

  • Jednym śpiewanie przychodzi łatwiej, innym trudniej :) Zaśpiewałem, jak umiałem – słowo harcerza ;)

   A piosenka „Anioł i Diabeł” na serio ma trochę inną melodię. To, że jeden wers (trzeci) brzmi podobnie, o niczym nie świadczy. Jak bym się uparł, to bym znalazł pewnie jeszcze ze dwadzieścia podobnie brzmiących piosenek :) W obecnych czasach nie da się już wymyślić nowej melodii. Zawsze, ale to ZAWSZE będzie to zlepek już istniejących melodii.

   Pozdrawiam, CZUWAJ!

   Autor komentarza, poniedziałek, 4 lip 2011 #

  • Panie Łukaszu od wielu lat nie byłem już na takiej eskapadzie w góry jak kiedyś, teraz są inne czasy. Melodię dobrze pamiętam, na mój słuch jest bardzo podobna tylko zgłoski są inaczej rozstawione. Nie mogę się zgodzić z Pana stwierdzeniem, że nie można wymyślić dziś nowej melodii, przez całe życie bardzo ochoczo słucham różnych wykonawców z różnych nurtów muzycznych i bardzo często zaskakują mnie nowe ciekawe rozwiązania w muzyce.
   Harcerzem nigdy nie byłem, chyba powinienem żałować, bo wiele grup harcerzy spotkałem kiedyś na szlaku, zawsze zostawiali po sobie dobre wrażenie.
   Å»yczę Panu powodzenia w nauce śpiewu bo przyda się, dużo powodzenia :-)

   Autor komentarza, poniedziałek, 4 lip 2011 #

  • Myślę, iż Łukaszowi chodziło o to, że nawet te zaskakujące i nowe dla Pana melodie mają cały tuzin innych, podobnych do siebie melodii :):)

   Autor komentarza, poniedziałek, 4 lip 2011 #

  • Ja miałem na myśli to, że gdy usłyszałem tą melodię od razu przyszła mi do głowy ta konkretna piosenka. Ja znam tylko jedną piosenkę o tej melodii. Po odsłuchaniu wykonania Pana Łukasza już dwie, ale wykonanie Pana Łukasza szybko zapomnę bo niestety nie jest porywające.
   Moim zdaniem nagroda została przyznana za trud jaki został włożony w produkcję. Mam nadzieję, że Pan Łukasz poćwiczy i nauczy się śpiewać :-) Pozdrawiam.

   Autor komentarza, poniedziałek, 4 lip 2011 #

  • Tak jeszcze odnośnie tematu oryginalności melodii: http://ja.rafi.pl/2011/07/22/wszystko-jest-remiksem/ :)

   Autor komentarza, sobota, 23 lip 2011 #

  • „Wszystko jest remiksem” nie może być (!) wymówką na kopiowanie, kradnięcie pomysłów, bitów, słów itd. ;]

   Autor komentarza, poniedziałek, 25 lip 2011 #

 7. Na następny konkurs załatwię zezwolenie Ministerstwa Finansów na przeprowadzenie loterii i o nagrodzie będzie będzie decydował przypadek, a nie co mi się spodobało :)

  Autor komentarza, poniedziałek, 4 lip 2011 #

 8. 1. Wilka wykonanie najlepsze. Śpiewać to on nie umie, ale tekst konkretny i zabawny.
  2. Wilku, przypnę się do opinii, że Twoja pierwsza wersja to ewidentnie Anioł i Diabeł. To, że zmienisz dwa dzwieki, to nie nowa wersja. To harmonika.
  A co do drugiego wykonania – Tata Dilera brzmi nieco inaczej i inaczej jest rozłożona rytmika ;)

  Mimo to – gratsy

  Autor komentarza, poniedziałek, 4 lip 2011 #

 9. Gratulacje dla szczęśliwców… i jury :) Było ciekawie :))

  Autor komentarza, wtorek, 5 lip 2011 #

 10. Łukasz Więcek „Tak jeszcze odnośnie tematu oryginalności melodii: http://ja.rafi.pl/2011/07/22/wszystko-jest-remiksem/ :)”

  oj już się nie tłumacz, Ty plagiatorze :P

  Autor komentarza, sobota, 23 lip 2011 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów