Admatik.pl – automagiczna sieć reklamowa

 

AdMatik.pl - Automagiczna sieć reklamowa

Wkrótce ma wystartować nowa sieć reklamowa dla blogów i innych witryn. Admatik.pl – automagiczna sieć reklamowa, bo o niej mowa, to projekt warszawskiej agencji interaktywnej Autentika. Czym się wyróżniają na tle innych sieci? Jak sami piszą:

„Jesteśmy w pełni zautomatyzowani – cały proces przebiega przez internet (oczywiście w razie potrzeby służymy pomocą), obsługujemy większość standardowych formatów reklam, dobieramy model i reklamodawcę najkorzystniejszego w danym momencie dla Wydawcy.”

Jakiś czas temu otrzymałem zaproszenie do zamkniętych testów systemu, miałem możliwość przyjrzenia się panelowi, dodać własną witrynę i przez kilka dni emitować testową reklamę charytatywną. Oto co widziałem:

Dodawanie witryny i reklam

Dodawanie witryny do systemu jest proste i bezbolesne. Nazwa, opis, słowa kluczowe i przypisanie do kategorii. Następnie przychodzi czas na podanie statystyk – liczby unikalnych użytkowników i wyświetleń w miesiącu. Dane te można podać ręcznie lub autoryzować systemowi dostęp do naszego konta Google Analytics.

Następnie przychodzi czas na dodanie jednostek reklamowych:

Admatik - dodawanie jednostki reklam

Na screenie widać szeroki wachlarz dostępnych formatów: 750 x 100 Billboard, 750 x 200 Double billboard, 160 x 600 Wide skyscraper, 300 x 250 Medium rectangle i 125 x 125 Square button.

Model rozliczeń

W tym momencie dostępne są tylko kampanie w rozliczeniu CPM – czyli stała stawka za tysiąc wyświetleń. Tworząc jednostkę reklamową sami ustalamy za jaką najniższą stawkę jesteśmy skłonni udostępnić to pole reklamodawcy. Jak piszą autorzy systemu, ustalenie ostatecznej stawki wygląda następująco:

Stawki wynagrodzenia są ustalane w drodze wewnętrznej licytacji między reklamodawcami o powierzchnię reklamową wydawców. Reklama jest emitowana od reklamodawcy, który w danym okresie czasu zadeklaruje najwyższą akceptowalną przez niego stawkę. Tak więc wydawca ma pewność, że emituje reklamy po atrakcyjnych możliwie najwyższych stawkach.

W to równanie należy zapewne wpleść jeszcze gdzieś prowizję Admatik. Ostateczną wartość kampanii i zarobki zobaczymy w zestawieniu dla konkretnej jednostki:

Admatik - statystyki jednostek

Mamy też wgląd do statystyk dla całej witryny, obejmującej wszystkie dostępne jednostki reklam:

Admatik - statystyki witryny

Wypłata środków na podstawie FV lub umowy o dzieło od 200zł netto.

Tyle wiadomo w tej chwili. Oficjalny start systemu „już niedługo” i wtedy pewnie będzie można pobawić się poważniej działającym już systemem. Autentika ma kilku dużych klientów, jeśli będzie próbowała rozkręcić system, to jest szansa na ciekawe kampanie na starcie.

W wolnych chwilach strugam pewien nowy serwisik, pewnie na nim niedługo będę testował różne sieci.

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 30 maja 2010
Tagi: , , ,
Kategorie: internet, it, reklama, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Admatik.pl – automagiczna sieć reklamowa"

 1. A ja szukam agencji, która oferuje reklamy audio, np do podkastów. Znacie może taką agencję?

  Autor komentarza, niedziela, 30 maj 2010 #

 2. Fajnie, że są różne formaty reklam.

  Poza tym – to żaden przełom.

  Adtaily też ostatnio wprowadziło możliwość sprawdzenia stosunku cena / liczba wyświetleń.

  Autor komentarza, niedziela, 30 maj 2010 #

 3. O wydaje się ciekawą alternatywą niż google, do podpięcia pod forum.

  Pytanie, w jakiej formie są reklamy? Jako grafika? Czy system tez przyjmuje flashe?

  Autor komentarza, niedziela, 30 maj 2010 #

  • Grafiki i flash w tej chwili

   Autor komentarza, wtorek, 1 cze 2010 #

  • A da się flasha domyślnie wyłączyć (by domyślnie nie przyjmowało tych reklam).

   Autor komentarza, wtorek, 1 cze 2010 #

 4. To kolejna platforma reklamowa za unijne pieniądze po Ad4mass. Robi się powoli tłoczno. Å»aden serwis nie poradzi sobie bez popularnym wydawców, ad4mass zdaje się wszedł w współpracę z goldenline i znanymlekarzem także pierwszy krok zrobili. Wszyscy chyba chcą powtórzyć sukces adtaily.

  Autor komentarza, wtorek, 1 cze 2010 #

 5. Witajcie,
  dziękuję za fajny artykuł i komentarze. Admatik startuje 14.06 lub kilka dni wcześniej, a oficjalna premiera odbędzie się na 2k10. Projekt jest duży i stąd tak wiele czasu na przygotowanie finalnej wersji. Chcemy dotrzeć z ofertą do wydawców dużych i małych oferując im ciekawą alternatywę w stosunku do Google czy zwykłych sieci reklamowych. U nas wszystko można zrobić samemu, szybko i sprawnie. Tak samo reklamodawca, określa budżet, max za CPM, wybiera kategorie tematyczne witryn. Będzie CPC i zakup reklamy na konkretnym placemencie witryn. Zapraszam do testowania systemu dla wydawców: http://www.panel.admatik.pl oraz do kontaktu robert@admatik.pl

  Autor komentarza, środa, 2 cze 2010 #

 6. Ooo to jeszcze tydzień, i będzie można podpiąć sobie ten system dla testów.

  Autor komentarza, sobota, 5 cze 2010 #

 7. Słyszałem o przynajmniej dwóch porównywalnych ideach i systemach (przetargi) zatem nawet jesli tłoczno jeszcze nie jest, to za chwile bedzie… Tyle ze funkcjonalnosci jak widziałem, niestety szersze niż powyższe…

  Autor komentarza, niedziela, 6 cze 2010 #

 8. Cóż mogę powiedzieć – gratuluję i życzę powodzenia ale w tej chwili trudno będzie przedrzeć się przez konkurencję. Bez podawania nazw (które i tak wszyscy znają) – w tej chwili na rynku konkurują ze sobą dwie firmy o podobnym charakterze i obie mają szereg zalet które trudno będzie pokonać kolejnemu zawodnikowi…

  Autor komentarza, wtorek, 8 cze 2010 #

 9. heh, wchodzę na stronkę, można się rejestrować, więc jadę wypełniam rubryczki, ale, jako, że niestandardowo lubię czytać regulaminy, to zanim fajeczkę postawiłem, otwieram w nowej karcie regulamin, a tam „Regulamin jest w trakcie opracowywania i pojawi się w ciągu 2 tygodni; przed oficjalną premierą i startem systemu”.Więc ja się pytam, co ci Wydawcy właśnie zaakceptowali? ;]

  Autor komentarza, wtorek, 8 cze 2010 #

 10. Witam,

  regulamin pojawi się dziś, regulamin dotyczy bardziej kwestii finansowej, tak więc uznaliśmy, że podczas bety może go nie być :-) Jak się regulamin pojawi to każdy będzie mógł się zapoznać i ocenić, czy chce współpracować z Admatikiem :-)

  Autor komentarza, czwartek, 17 cze 2010 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów