Yahoo!: Zimbra jest tak cholernie fajna

 

W poprzednim poście napisałem, że lubię amerykańskie blogi firmowe za lekki sposób pisania o bieżących wydarzeniach firmowych. Widzieliście gdzieś polski blog, gdzie firma chwaliłaby się, że kupiła coś „cholernie fajnego”? Yahoo właśnie tak informuje o nabyciu pakietu Zimbra: „Zimbra is so damn cool„. Warto dodać, że zakupy kosztwały Yahoo! 350 milionów dolarów

Yahoo kupiło Zimbra.com

Czym jest Zimbra? Najlepszy AJAX-owy webmail jaki widziałem. Ale tak naprawdę jest to cały collaboration suite – wielka książka adresowa, prywatne i współdzielone kalendarze, współdzielone dokumenty (edytory a’la Google Docs jak i możliwość zrobienia z nich stron typu Wiki), możliwość tworzenia własnych wtyczek (Zimlets)… no i oczywiście serwer, który to wszystko obsługuje.

Zimbra Webmail

Zimbra jest dostępna w wersjach płatnych (licencje komercyjne, dla jednostek edukacyjnych, rządowych, non-profit) jak i OpenSource.

Czyżby szykowała się niedługo rozbudowa webmaila Yahoo! Mail jak i cały zestaw nowych usług, które mają konkurować z Google Apps?

Wpis opublikowany 18 września 2007
Tagi: , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Yahoo!: Zimbra jest tak cholernie fajna"

  1. A co z projektem Hula! od Novella?

    Livio, czwartek, 27 Wrz 2007 #

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów