Google AdSense i podatki (dochodowy, VAT…)

 

Piotr Waglowski przedstawił dziś w swoim serwisie Prawo.VaGLa.pl różne interpretacje Urzędów Skarbowych na zapytania podatników w sprawie rozliczania się z Google AdSense. Warto się z tymi materiałami zapoznać:

Wpis opublikowany 13 września 2007
Tagi: , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Google AdSense i podatki (dochodowy, VAT…)"

  1. O narescie cos konkretnego

    Autor komentarza, czwartek, 13 wrz 2007 #

  2. Ja płace co miesiąc 19% ( od kwoty pomniejszonej o 20% kosztów ) i na koniec roku PIT 36 + PIT ZG. Kwote z Adsense w polu inne.

    3 urząd skarbowy w Gdańsku bez problemu przyjmuje takie rozliczenia :)

    (Student,bez DG)

    Brakuje w sieci zebranych w jednym miejscu prosto napisanych metod płacenia podatku z A$ :) Możesz zrobić ciekawy wpis zbierając i opracowując poprawne metody rozliczania dla danych sytuacji :)

    Autor komentarza, czwartek, 13 wrz 2007 #

  3. Tomaszu sprawdź prosze filtry anty spamowe, bo co napisze komentarz to wyrzuca błędy jakieś :|

    Autor komentarza, czwartek, 13 wrz 2007 #

  4. Zawsze powinno się mieć klasyfikację na piśmie z właściwego oddziału US-u. W zależności od prowadzonej działalności (lub jej braku), sposobów rozliczania się jest kilkanaście i tylko interpretacja lokalnego US-u chroni nas przed ewentualnymi późniejszymi obiekcjami urzędników (zwłaszcza tych z kontroli skarbowej).

    Autor komentarza, czwartek, 13 wrz 2007 #

  5. @mkr: Tak jak napisał Sorror, interpretacja na piśmie od US jest na wagę złota. A od 1 lipca na wagę złota pomniejszoną o 75zł jakie kosztuje wydanie takiej interpretacji… Ale jest to i tak śmiesznie niska kwota w porównaniu ze świętym spokojem jaki gwarantuje.

    Miejscem gdzie masz zebrane wszystko o płaceniu podatku od AdSense (+ drugie tyle syfu, śmieci i bzdur pisanych „bo tak słyszałem”) jest wątek-rzeka na PiO: http://forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=3386 Post #475 na 32 jest tam chyba najbardziej przydatny ;)

    Wersja z PIT-53 jest jak najbardziej poprawna, przy czym od stycznia 2007 nie trzeba wysyłać druku, wystarczy sam przelew z zaliczką. Potwierdzone przez urzędniczkę z US w Gdańsku po wysłuchaniu mojej wersji i zobaczeniu wydruku „umowy” AdSense. Głupio tylko zrobiłem, że od razu nie złożyłem wniosku o interpretację na piśmie…

    Ja generalnie czekam tylko na przeprowadzkę pod koniec roku i zakładam DG (żeby później nie zmieniać wszystkich druków, pieczątek i pierdół… zbędne koszty i zamieszenie), zarejestruję się jako VATowiec i elegancko rozliczać to będę wszystko przez FV po zmianie danych odbiorcy w panelu (jak doradził Sorror) i cześć pieśni.

    Autor komentarza, piątek, 14 wrz 2007 #

  6. adsense z innej beczki:
    ilekroć wchodzę na strony tomasz.topa.pl – pod tekstem wyświetlają mi się linki serwowane przez googla. niby nic, ale wśród nich jest… „Tomasz Topa”. czy to zagranie celowe, czy google robi sobie jaja? czy jak kliknę na takim linku, to TT płaci googlowi i sobie, czy zarabia???

    Autor komentarza, sobota, 6 paź 2007 #

  7. Hehe :) Uroki automatów, ustawiania wieloznacznych słów kluczowych w kampaniach itp :)

    Autor komentarza, sobota, 6 paź 2007 #

  8. ja chciałem się dowiedzieć czy jesli mam inną pracę to czy się nie gryzie,aha i ten podatek to trzeba płacić czy samo odejmuje ?

    Autor komentarza, sobota, 29 sie 2009 #

  9. no sam mam problem i szukam właśnie i nie mogę znaleść informacji :(

    Autor komentarza, sobota, 8 maj 2010 #

  10. ja również ;/ niby jest trochę stron które mówią na ten temat, jednak nie można się połapać co i jak

    Autor komentarza, poniedziałek, 14 mar 2011 #

  11. Ja już od dłuższego czasu nie mogę zabrać się za wzięcie udział w AdSense :( Niestety z tymi formalnościami jest niesamowicie dużo kłopotu.

    Autor komentarza, niedziela, 14 sie 2011 #

  12. Witam,

    Temat nieco przedawniony, a jednocześnie bardzo na czasie. Pomimo upływu lat interpretacja rozliczenia z US pochodzących z zarobków od firmy google stanowi nie mały problem. Jedni traktują to jako najme dzierżawa, inni jako dochody zagraniczne, a jeszcze inni uważają. że bez założenia firmy się nie obejdzie…. Przydałby się wpis, ale wpis od US skarbowego, który wyjaśnił by tą sprawę raz a dobrze!

    pozdrawiam

    Autor komentarza, wtorek, 27 gru 2011 #

    • Mi długo bezproblemowo przechodziła wersja z samodzielnymi zaliczkami, teraz już na własnej działalności gospodarczej grzecznie wystawiam FV dla Google Ireland i też nie ma problemów :)

      Autor komentarza, wtorek, 27 gru 2011 #

  13. Gdzie w PIT ZG wpisać wartość wpłacanych co miesiąc zaliczek w ciągu danego roku?

    Autor komentarza, poniedziałek, 20 lut 2012 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów