BYKOM-STOP w CHIPie

 

Tekst o akcji „BYKOM-STOP” pojawił się w miesięczniku CHIP w numerze 10/2005. Na stronie 10. w niewielkiej kolumnie można przeczytać notkę, którą przytoczę w dalszej części wpisu.

Szczerze mówiąc, jeśli zestawić tą krótką notkę z „artykułem z Przekroju” czy tym z „Dziennika Bałtyckiego”, to ta jest dla mnie najważniejsza. Czemu?

  • „CHIP” jest znanym, branżowym miesięcznikiem
  • Poniższa notka została napisana wyłącznie na podstawie materiałów na stronie.
  • Jest krótka, zwięzła i przekazuje całkiem przyzwoitą ilość informacji
  • Jest o akcji. Nie o „tępiącym „óle” pogromcy byków”, ale o akcji „BYKOM-STOP!”. Jest o tym, o czym powinna być.

Bo jak by nie patrzeć, poprzednie dwa artykuły też miały być o „BYKOM-STOP”. „Przekrój” dostał masę szczegółowych informacji na e-mail, w redakcji „Dziennika” opowiadałem o niej osobiście. A obie notki skupiają się na jakimś młotku, który założył jakąś stronę w jakimś tam Internecie o jakimś tam tępieniu błędów. Dlatego uważam CHIP za pismo profesjonalne.

A dokładniejsze info o akcji i mediach też wkrótce naskrobię… Muszę się jeszcze tylko zebrać, trochę przewertować Google, pomyśleć…

Walka z tym, "ktury mugłby" poprawnie pisać

Pomysłodawcy inicjatywy Bykom-Stop walczą o poprawną pisownię i ortografię w Internecie. Na stworzonej przez nich stronie czytamy: Koniec z potworami typu „mugł”, „ktury”, „karzdy”, „rzaden”! Koniec z milionami !! i ?? stawianych po każdym zdaniu! Nie piSHmY ff TeN SpoSoop niom =D! Koniec z błędami, które straszą na stronach, forach, blogach! Od dziś pilnujemy tego, jak piszemy my i użytkownicy naszych stron! Wyrabiajmy w sobie dobre nawyki! Piszmy poprawnie, po polsku!.

Autorzy kampanii zauważają, że wielu internautów tłumaczy swoje lenistwo czy nieuctwo załatwionym zaświadczeniem o dysleksji. Podkreślają przy tym, że znają prawdziwych dyslektyków i ci robią bardzo dużo, by nie popełniać błędów. W przeciwieństwie do „dyslektyków”.

Inną kategorią są takie osoby, które pokładają nadzieję w komputerze. Myślą, że maszyna sprawdzi tekst i nie dopuści do zrobienia błędów.

Autorzy Bykom-Stop zaznaczają, że celem akcji nie jest tępienie każdej możliwej literówki. Jest nim natomiast ograniczenie masowego zalewu postów z niezliczoną ilością błędów, które znajdziemy na każdym forum dyskusyjnym.

Dokładniejsze informacje na temat akcji można znaleźć na stronie www.bykom-stop.avx.pl.

Autor: Mariusz Błoński, źródło: Archiwum CHIP Newsroom

Wpis opublikowany 17 grudnia 2005
Tagi: , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "BYKOM-STOP w CHIPie"

  1. nie no wypas ;) tylko pozazdrościć.. i powodzenia w dalszych publikacjach!pzdr

    Autor komentarza, wtorek, 20 gru 2005 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów