Aktualizacja serwisu Bykom-Stop!

 

Dzisiaj została zaktualizowana witryna akcji BYKOM-STOP!. Dodałem nowe bannery, powiększyła się lista programów służących do sprawdzania pisowni. Oddzieliłem również (w końcu…) te programy od tekstu „Jak pisać?”, poprawiłem kilka tekstów…

BYKOM-STOP!

Wpis opublikowany 16 września 2005
Tagi: , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Aktualizacja serwisu Bykom-Stop!"

 1. Pozwoliłam sobie na mojej stronce umieścic link do Pana strony. Fajnie, że są jeszcze ludzie w Internecie, którzy myślą o ortografii… Powodzenia…

  Autor komentarza, czwartek, 3 lis 2005 #

 2. rany boskie człowieku zlituj się! Sama jestem po czterdziestce, ale więcej we mnie tolerancji niż w Tobie! Uznaję zasadę wolności, sama mam dziecko /21lat/ dyslektyczne,które przeszło gehennę w szkole i nie uważam, aby w prywatnych pogaduszkach była potrzebna ortograficzna i gramatyczna cenzura. Ale jeśli chodzi o pisma oficjalne – nie popuszczam! Popieram Twoją akcję dla dzieciaków z podstawówki, ale potem – daj spokój! pozdrawiam serdecznie

  Autor komentarza, piątek, 18 lis 2005 #

 3. @Dolores: Czy gdziekolwiek na stronie jest informacja, do jakiej grupy wiekowej jest kierowana akcja? Czemu akurat tylko dla dzieci z podstawówki? Gimnazja jakieś gorsze? A jak licealista sadzi byk na byku, to już jest OK?

  Proszę spytać syna ile czasu procentowo spędza przed komputerem na „prywatnych pogaduszkach” a ile przy „oficjalnych pismach”. Hm? Niezbyt porównywalne? No właśnie. To niech sobie pisze jak chce w swoim gadu-gadu… Tak sobie ze swoją dysleksją nie poradzi. Ale mi to już lotto ;)

  pozdrawiam,
  Tomasz Topa

  Autor komentarza, piątek, 18 lis 2005 #

 4. Według mnie nikt nie jest zwolniony z pisania po polsku, a nie jakimiś bezsensownymi znaczkami typu: „Ju$h” Co to w ogóle znaczy? Ja osobiście staram się pisać poprawną polszczyzną, bo lepiej porozmawiać z kimś kto pisze po ludzku, niż z osobą która w wyrazie „chrząszcz” potrafi zrobić kilka błędów. Wspieram akcję.

  Z drugiej strony nie wierzę w nic zaczynające się na „dys-„, a Ci którzy tacy są to poprostu lenie.
  Oczywiście nie wątpie, ze różne są choroby, ale wtedy się trzeba leczyć, a nie chować za świstkiem papieru…
  i w sumie od czego są szkoły specjalne? Dla trudnej, chorej, „cofniętej w rozwoju” (o ile tak moge powiedzieć) młodzieży i nie tylko… Może oni tam powinni chodzić?

  Wszyscy którzy twierdzą, że w rozmowach na GG pisze się jak chce, są po prostu LENIAMI! Powinni wziąć się za siebie i zacząć robić coś, żeby pisać bez błędów ortograficznych, pomijając różne nosówki, które jak wiadomo czasem są nie wyświetlane w internecie.

  Pozdrawiam

  Millten
  15lat 3gimnazjum

  Autor komentarza, wtorek, 17 paź 2006 #

 5. Jeżeli już chcesz naprawiać pisownie innych ludzi to taka mała (edytorska) rada, nie zostawiaj na końcu linijki pojedyńczych literek takich jak „i” , „w”.
  Pozdrawiam

  Autor komentarza, środa, 3 sty 2007 #

 6. Prowadzenie tejże akcji jest bardzo korzyste dla środowiska internetowego. Nie mogę wręcz patrzeć na liczne błędy popełniane przez niektórych ludzi. Dlatego też na forum na którym dosyć często się wypowiadam ustawiałem sobie podpis „BYKOM-STOP” z linkiem do tejże strony.
  Pozdrawiam
  Mezo93(lat 13 ale mimo to piszę bezbłędnie).

  Autor komentarza, sobota, 6 sty 2007 #

 7. Mi bardziejpdoba sie akcja pokemonom stop :) na tej stronie – http://slownik.smietnik.pl

  Autor komentarza, poniedziałek, 15 sty 2007 #

 8. Do Adama, którego post z dnia 15 stycznia zaczyna się od „Mi”. Otóż w języku polskim nie zaczyna się zdania od „Mi”, tylko od „Mnie”. „Mi” można użyć w środku zdania a i to nie w każdym przypadku. Np. Tomasz „Alpha” Topa też niepoprawnie użył „mi” w swoim poście, w zdaniu „Ale mi to już lotto”. Przy tym układzie słów w zdaniu poprawnie byłoby: „Ale mnie to już lotto”, natomiast „mi” byłoby poprawnie gdyby zdanie było napisane: „Ale to już mi lotto”

  Autor komentarza, sobota, 3 mar 2007 #

 9. Ja mam 15 lat i mi się w pale nie mieści jak można takie błędy popełniać. Bende, podobajom, kórde, ktury. Trzeba ich nauczyć poprawnej pisowni !

  Autor komentarza, piątek, 27 lip 2007 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów