Okiełznaj Googlebota – nowe narzędzia od Google

 

Google dodało nowe narzędzia do swojego zestawu narzędzi dla webmasterów. Pod nową pozycją w menu: Szybkość indeksowania kryją się dane dotyczące Aktywności Googlebota w ostatnich 90 dniach. Do naszej dyspozycji oddano wykresy przedstawiające:

  • Liczbę indeksowanych dziennie stron
  • Liczbę kilobajtów pobieranych dziennie przez Googlebota z naszego serwera
  • Czas spędzony na pobieraniu strony (w milisekundach)

Tu na ten przykład mamy dane strony tomasz.topa.pl:

Statystyki Googlebot

Ciekawą opcją jest też regulowanie prędkości z jaką Googlebot biega po naszych stronach. Jeśli nasza strona stoi na wolnym serwerze lub mamy ograniczoną ilość dziennego transferu, możemy przyhamować Googlebota. Spokój od strony technicznej może się jednak odbić na rzadszym indeksowaniem.

Z drugiej strony, jeśli mamy szybki i mało obciążony serwer i nasze strony ładują się szybko, Google zaproponuje nam opcję przyspieszenia indeksowania, tzn. Googlebot będzie odwiedzał naszą stronę częściej, odwiedzając za jednym zamachem więcej podstron. Googlebot będzie na dopingu przez 90 dni.

Wpis opublikowany 19 października 2006
Tagi: , , , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Okiełznaj Googlebota – nowe narzędzia od Google"

  1. O tak! Kocham analizować statystyki ruchu na mojej stronie :D

    Łukasz Więcek, piątek, 20 Paź 2006 #

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów