Google i SEO: Słowa_kluczowe = Słowa-kluczowe

 

Ważna informacja dla wszystkich SEOmaniaków! Jak podaje CNET News.com, podczas niedawnego spotkania WordCamp’07 Matt Cutts poinformował, że Google zaczyna traktować podkreślenia w adresach („_”, underscore) tak samo jak myślniki („-„) – jako oddzielacze słów. Temat jednej z najbardziej zażartych dyskusji na forach SEO („co się lepiej indeksuje? nazwa-pliku.html czy nazwa_pliku.html?”) został chyba w ten sposób jednoznacznie zamknięty :)

Jeśli np. Łukasz ma u siebie podstronę o adresie http://wiecek.biz/fotograficzne_sudoku.html, to fotograficzne_sudoku było do tej pory traktowane przez GoogleBota jako jeden wyraz. Potraktowanie podkreśleń tak samo jak myślników, czyli jako oddzielaczy wyrazów spowoduje, że niedługo wspomniana notka może być w TOP10 na hasło „sudoku” ;) GoogleBot po prostu uwzględni nazwę pliku jako dwa wyrazy.

Używanie podkreśleń i myślników w adresach wyjaśniał Matt już dwa lata temu :)

Ciekawą rzecz zauważył też Patrick Altoft – zmiana podejścia do podkreśleń przez Google może spowodować, że Digg.com i Wikipedia zyskają jeszcze lepsze pozycje w wynikach wyszukiwarek – to chyba największe serwisy stosujące taki format adresów… A zwiększenie ruchu na Wikipedii może się wiązać z koniecznością kolejnej zbiórki pieniędzy na nowe serwery :)

Wpis opublikowany 25 lipca 2007
Tagi: , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Google i SEO: Słowa_kluczowe = Słowa-kluczowe"

 1. O, a to dobra wiadomość! Nie ma jak dobra wiadomość o poranku :]

  Autor komentarza, środa, 25 lip 2007 #

 2. :) To mnie cieszy :) a już myślałem o przestawianiu się na myślniki a nie podkreślenia..

  Autor komentarza, środa, 25 lip 2007 #

 3. Tak czy inaczej, chyba jednak warto przedkładać stosowanie myślników nad podkreślenia. :)

  Autor komentarza, środa, 25 lip 2007 #

 4. A moim zdaniem podkreślenia są bardziej intuicyjne. W normalnej („zeszytowej”) interpunkcji myślniki mają swoje konkretnie określone role, a podkreślenia nie – więc chcąc nie chcąc pozostają „wolnymi” znakami, które właśnie powinno się wstawiać zamiast spacji. Ot moje zdanie.

  Autor komentarza, środa, 25 lip 2007 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów