FreeM – nowa oferta pre-paid z darmowym internetem

 

Jutro (w niedzielę) ma wystartować nowa marka telefonii komórkowej FreeM, oczywiście działająca w charakterze wirtualnego operatora (MVNO).

Takie oferty są kierowane do konkretnych grup odbiorców: mieliśmy już Mobilkinga dla prawdziwych mężczyzn, MyAvon dla pań, wRodzinie dla seniorów, specjalne pakiety przygotowały dla swoich klientów m.in. Biedronka, Carrefour czy Polsat. Do kogo więc przygotowana jest nowa oferta?

FreeM celuje w młodych fanów społecznościówek i komunikatorów, a kusi ich głównie bezpłatnym dostępem do wybranych zasobów internetowych.

FreeM gwarantuje bezpłatny dostęp do takich serwisów jak Facebook, Foursquare, Twitter i Wikipedia oraz mobilnego multikomunikatora Nimbuzz (który obsługuje również m.in. Gadu-Gadu czy GTalk). Czatowanie jest bezpłatne i nielimitowane.

Gdzie haczyk? Co 0.5 MB transferu z wymienionych stron WWW będzie trzeba obejrzeć reklamę emitowaną przez operatora. Mamy tu więc do czynienia z modelem view2surf, który jest też czasem praktykowany w publicznych hotspotach. Za ruch do pozostałych serwisów musimy płacić normalnie, 7gr/100kB.

Ceny pozostałych usług nie odstają od standardu: 28gr/min i SMS za 14gr.

Za projektem stoi firma InMobile, w której udziały ma grupa Integer.pl, obsługująca InPost i Paczkomaty. Dystrybucja starterów jest już więc rozwiązana :)

Kolejnym plusikiem wydaje się być również to, że nie ma konkretnych dat ważności środków – a przynajmniej te nie są podane w informacjach prasowych. Używasz (bezpłatnego) internetu i przedłużasz ważność całości.

Czy nowa oferta podbije rynek? Dzięki bonusom w doładowaniach Orange Free na Kartę koszt dostępu do internetu spada i przebija na głowę ofertę FreeM, a nawet podstawowa stawka 1gr/100kB jest niezła. mBank Mobile oraz GaduAir również kuszą darmowymi pakietami internetu przy doładowaniach. A jak pewnie pamiętacie, był również kiedyś wirtualny operator WPMobile również skupiający się na dostępie do sieci… i już go nie ma.

Przy czym oczywiście życzę powodzenia, im więcej zróżnicowanych ofert, tym lepiej.

Testy mają rozpocząć się tylko w Warszawie… ale jeśli czyta to ktoś z inMobile – nie bądźcie żyły, podrzućcie jeden starter do Gdańska, mam konto w Paczkomatach ;)

Wpis opublikowany 20 listopada 2010
Tagi: , , , , , , ,
Kategorie: ciekawostki, gsm, internet, social media, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "FreeM – nowa oferta pre-paid z darmowym internetem"

 1. A kto tym FreeM zapewnia dostęp do infrastruktury technicznej? Bo jako MVNO muszą od kogoś te nadajniki dzierżawić :) Czyżby Polkomtel? :)

  Autor komentarza, sobota, 20 lis 2010 #

  • Jeśli dobrze pamiętam, to ta sama firma obsługuje również Carrefour Mova – a oni działają na nadajnikach Polkomtela.

   Autor komentarza, sobota, 20 lis 2010 #

 2. Podrzućcie z dziesięć starterów do Gdańska…co to dla Was;)

  Autor komentarza, sobota, 20 lis 2010 #

 3. O Kraków też chętnie przygarnie jeden. Bo ostatnio jak brat wziął mojego Samsunga i600, to chętnie na wszelakich WiFi sprawdza sobie FB.

  Autor komentarza, niedziela, 21 lis 2010 #

 4. Dobra dobra. Ale czemu Warszawka?!

  Autor komentarza, niedziela, 21 lis 2010 #

 5. Rzeszów też przygarnie 3 startery, jak nie więcej ;)

  Autor komentarza, wtorek, 23 lis 2010 #

 6. Chyba jeszcze nie zdążyli starterów porozsyłać, a dziś już pojawiła się informacja o tym, że Nimbuzz wyłączył wsparcie dla GaduGadu. Nie będzie więc darmowego czatowania.

  Autor komentarza, piątek, 26 lis 2010 #

  • Może w końcu ludzie pozakładają sobie teansporty gg na kontach GTalkowych :D!
   Działam tak od kilku lat i jest bajecznie.

   Autor komentarza, poniedziałek, 29 lis 2010 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów