Asus WL-530gv2

 

Warto uczyć się na błędach – najlepiej popełnionych przez innych. No to uczcie się: popełniłem błąd kupując tani bezprzewodowy router Asus WL-530gv2.

Wkurzony faktem, że w trakcie prac nad jakimś projektem, w sobotę wieczorem zasilacz od starego D-Linka zrobił małe „bzyt!” wyrządzając przy okazji małe „kuku” routerkowi, pojechałem do jedynego otwartego jeszcze sklepu: Saturna. I nie wiem co mnie podkusiło żeby zamiast przepłacić za LinkSysa czy D-Linka jak normalny człowiek, wybrać ten mały routerek Asusa.

Małe może i jest piękne, ale na pewno nie jest właściwie chłodzone. Te wszystkie komentarze, które sugerują stawianie routera na boku dla lepszego chłodzenia są w 100% prawdziwe. To małe bydle się grzeje i działa wyjątkowo niestabilnie. Ostatnio tydzień bez resetu to tydzień wyjątkowo szczęśliwy. Coraz częściej zrywa połączenie, a jak już sieć jest widoczna, to jej stabilność i moc jest raczej „średnio” zadowalająca…

Siła sygnału: bardzo niska

Powiedzmy sobie szczerze: przy niespełna 30-metrowej kawalerce takie komunikaty nie powinny mieć miejsca.

Morał? Kupować produkty firm, które zajmują się produkcją tylko i wyłącznie osprzętu sieciowego. Bo o ile jestem bardzo zadowolony z netbooka ASUSa, to jednak router był niewypałem. W tygodniu się zaopatrzę w jakiegoś normalnego Linksysa.

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 14 marca 2010
Tagi: , , ,
Kategorie: hardware, miniblog, prywata, Testy sprzętu, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Asus WL-530gv2"

 1. Tak to jest jak się ceneo nie przegląda ;) http://www.ceneo.pl/1541000

  Autor komentarza, niedziela, 14 mar 2010 #

 2. albo model jest wadliwy. Oddaj go do reklamacji! Najprawdop. dadzą ci nowego, nie przekreślaj ich przez jeden model.

  Autor komentarza, niedziela, 14 mar 2010 #

 3. Ja mam Asusa, ale WL-500G Premium v2 – zabawka typu full-wypas. Działa bezbłędnie na oryginalnym sofcie, nie wiesza się, jest szybki, ma chyba wszystkie sensowne opcje w całkiem wygodnym panelu www. Kosztował dużo – 300pln – był najdroższym tego typu urządzeniem swego czasu, ale IMHO warto było. Podłączyłem, skonfigurowałem – działa.
  Co ważne – WPA2 chodzi bez zarzutu. A spotkałem się z różnymi routerami, które mają z tym problem (np TP-Link czy AP Linksysa).

  Autor komentarza, poniedziałek, 15 mar 2010 #

 4. Na podstawie własnego doświadczenia polecam Linksys WRT54GL. Tor wi-fi jest u mnie dość obciążony bo obsługuje 8 kompów. W dodatku łącze 25/1,5mbit jest solidnie wykorzystywane (średnio 30GB rekord ponad 70 GB/dzień).
  Zawiesza się 2 razy na rok. Od początku mu wgrałem Tomato.

  Autor komentarza, poniedziałek, 15 mar 2010 #

 5. Moj WL-500 ten bangla jak zloto. Do tego dysk na USB i mam backup i mini serwerek plikow – swietny sprzet i do tego ladny :)

  Autor komentarza, wtorek, 16 mar 2010 #

 6. Sztuczna inteligencja lub zrządzenie losu – w co kto wierzy. Fakt taki, że od opublikowania tego wpisu router działa jeszcze gorzej.

  Autor komentarza, środa, 17 mar 2010 #

 7. Zdenerwowałeś tego rootkita co w nim siedzi!

  Autor komentarza, środa, 17 mar 2010 #

 8. Jakbyś chciał kupić sprzęt pod Neostrade Linksysa – odpuść sobie WAG160N v1 – z początku byłem zadowolony, ale coraz częściej mam ochotę wziąć go za kabel i przez okno. Problemy z DHCP, co jakiś czas nie mogę odnowić IP. Zawiesi się raz na jakiś czas. U mnie działa już drugi – bo pierwszy ubiłem upgradem firmware. Wymienili bez problemu, ale drugi wcale nie jest lepszy od poprzedniego.
  Za często nie korzystam z domowej sieci, ale też jestem w stanie potwierdzić informację z forum linksysa z jego strony głównej – po jakimś czasie urządzenia w sieci ‚znikają’. Mimo, że podłączone do sieci – router nie pozwala się z nimi połączyć.
  A że to sprzęt z modemem ADSL to nie ma co szukać na niego tomato czy czegoś innego.

  Na szczęście nie dzieje się to za często to i jakoś wytrzymuje. Ale jeśli będę szukał kolejnego sprzętu tej kategorii będę miał poważny dylemat.

  Autor komentarza, czwartek, 18 mar 2010 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów