1 000 000 followers challenge, CNN, Oprah… Twitter w mediach, celebrities na Twitterze

 

Oprah on Twitter

Tak kilka dni temu swoją przygodę z Twitterem rozpoczęła Oprah Winfrey, gospodyni jednego z najpopularniejszych talk-show w amerykańskiej telewizji. Znany koszykarz, Shaquille O’Neal, witając ją w „twitterlandzie” sprzedał jeszcze „prztyczka” wypominając CAPSa (napisanie wszystkiego wielkimi literami).

Na Twitterze coraz więcej osób znanych, gwiazd, celebrities. Lance Armstrong, Demi Moore, Barack Obama, Al Gore, Jimmy Fallon, John McCain, Ryan Seacrest, Larry King… Nie wspominając już o gwiazdach typowo „internetowych”. A za gwiazdami idą ich fani, spragnieni każdego słowa płynącego z ust (lub jak w tym przypadku klawiatur) swoich idoli.

Oprah poświęciła Twitterowi jeden z odcinków swojego talk-show „The Oprah Winfrey Show”, gościem był współzałożyciel serwisu, Evan Williams. Mówi się, że program Oprah ma ogromny potencjał, który potrafi wypromować (lub zniszczyć) dowolny produkt. Ciekawe czy Twitter odczuje „The Oprah Effect”.

Ashton Kutcher vs CNN 1 mln followers challenge

Drugim tematem, które podchwyciły media, było swoiste wyzwanie, które rzucił aktor Ashton Kutcher stacji CNN, gdy zobaczył, że jest na Twitterze obserwowany przez zaledwie około 15 tysięcy mniej osób niż oficjalny profil CNN.

I proszę, okazało się, że aktor wygrał ze stacją telewizyjną i został pierwszą osobą, którą obserwuje ponad milion osób. Obecnie ma ponad 1,2 miliona „followersów”, niewiele mniej ma stacja CNN i Britney Spears (~1 milion) czy gospodyni innego programu TV, Ellen DeGeneres (~960 tysięcy).

A prasa reaguje

Media lubią takie „ciekawostki”, a gdy w grę wchodzą jeszcze sławne nazwiska, to relacjonowanie tego w mediach („media coverage”) murowane. Poniżej wykres z Google News obrazujący ilość źródeł, które napisały o na temat „Oprah + Ashton + CNN”.

Oprah on Twitter

Ciekawe czy szał mikroblogingowy dotrze również w takiej skali do Polski. Kiedy politycy czy gwiazdy zaczną np. Bardzo Lubić Informować Przyjaciół? Kiedy polskie media będą traktowały posiadanie oficjalnego konta na Twitterze za coś oczywistego? Niedawno pojawił się krótki artykuł o mikroblogach w Newsweeku. Pewną szansą może być np. wyprawa Pawła Urbańskiego relacjonowana za pośrednictwem Blipa.

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 20 kwietnia 2009
Tagi: , , , , ,
Kategorie: blip, internet, media, twitter, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "1 000 000 followers challenge, CNN, Oprah… Twitter w mediach, celebrities na Twitterze"

 1. No pięknie :-) Twitter się rozwija. Ale co do fragmentu: „Kiedy politycy czy gwiazdy zaczną np. Bardzo Lubić Informować Przyjaciół?” podszedłbym dosyć sceptycznie. Nieprędko :-)

  Autor komentarza, poniedziałek, 20 kw. 2009 #

  • Fakt. Blogi wciąż bardzo (baaardzo) powoli wchodzą u nas do „mainstreamu” i to chyba głównie dzięki blogom politycznym (kropka blog kropka onet pe el) kilku posłów. Blogi w wykonaniu mediów również kojarzą mi się wciąż z wpisem Romana Młodkowskiego, który marudził, że mu TVN24 kazało coś pisać w swoim serwisie.

   A mikroblogi są jeszcze bardziej egzotyczną formą życia…

   Autor komentarza, poniedziałek, 20 kw. 2009 #

  • Przez jakiś czas na blipie była aktywna europosłanka Urszula Gacek. Niestety, od 21 marca jej bliplog nie powiększył się o ani jeden wpis: http://urszulagacek.blip.pl/ .

   Autor komentarza, poniedziałek, 20 kw. 2009 #

 2. Jest Twitter-o-mania:
  http://www.gadzinowski.pl/index.php/2009/04/19/twitter-o-mania
  bedzie i biznes oraz celebryci z czasem także w Polsce
  http://blog.momentum.pl/2009/04/20/twitter-wiosna-dla-biznesu

  Jakiś standard się w Polsce wyklaruje? Osobiscie, nie jestem pewny czy bedzie to Twitter czy jego polskie odpowiedniki.

  Autor komentarza, poniedziałek, 20 kw. 2009 #

 3. I Oni wszyscy mają na to czas? Rozumiem jak ktoś pracuje przy kompie dzień w dzień to coś tam skrobnie, ale taki Obama?

  On naprawdę siedzi na jakimś spotkaniu i klepie w klawisze zdanie, aby wysłać na Twittera? Nie bardzo to widzę :/

  Autor komentarza, wtorek, 21 kw. 2009 #

  • Gdzieś na Youtube widziałem wycinek z jakiegoś amerykańskiego programu poświęconego Twitterowi, w którym były pokazane scenki z senatorami twitterującymi podczas spotkania jakiejś komisji… Show must go on, a taki kontakt z wyborcami jest dużo atrakcyjniejszy niż siedzenie i wysłuchiwania ględzenia innych.

   Za „Celebrities” pewnie stoją sztaby marketingowców czy fanclubów (w opisie @britneyspears jest wprost info „We’ve got updates from her team, her website and yes, even Britney herself!”), ale też z pewnością od czasu do czasu coś skrobną osobiście.

   A na pewno niektórzy sami siadają wieczorem do komputera, przejrzą kierowane do nich wiadomości, odpowiedzą na kilka. To nie jest trudne i wcale nie zajmuje aż tak dużo czasu.

   Autor komentarza, wtorek, 21 kw. 2009 #

 4. Pewnie ma sztab ludzi do tego… zreszta wyslanie 140 znakow przez blackberry to chyba nie angażuje tak bardzo?

  Autor komentarza, wtorek, 21 kw. 2009 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów