Wyniki konkursu o netbooka i Orange Free

 

I już wszystko jasne! Po miesiącu zabawy z netbookiem i Orange Free, czas zakończyć konkursy i przekazać te gadżety w kolejne, dobre ręce.

Przez ostatnie dwa tygodnie zbieraliście pytania powiązane z tym blogiem i testowanym zestawem. Pytania były różne, niektóre może faktycznie można było przygotować lepiej – jest nauczka na przyszłość. Wszystkie zgłoszenia jednak rozpatrywałem na Waszą korzyść – chcę w końcu dać komuś ten komputer :)

Strona z pytaniem była odwiedzana prawie 100 razy dziennie, co mnie bardzo cieszyło. Natomiast po opublikowaniu ostatniego pytania, dosłownie w niespełna 5 minut przyszło prawie 30 zgłoszeń z zestawami odpowiedzi.

Poznajmy więc odpowiedzi na wszystkie pytania i, co najważniejsze, zwycięzców!

19.10: O ilu laptopach / netbookach pisałem już na tym blogu?

Netbooki otrzymane do testów:

Moje laptopy/netbooki:

Dodatkowo pojawiło się porównanie netbooków, gdzie zostały wymienione kolejne cztery (zauważcie, że w tabelce był 1000H a nie 1000HE):

 • ASUS EeePC 1000H
 • MSI Wind U100
 • Lenovo S10
 • Samsung NC10

Odpowiedzią zaliczającą było więc 9. Większości się udało, chociaż kilka osób nie zauważyło różnicy pomiędzy 1000HE a 1000H.

Ale Wy jesteście jeszcze lepsi i znaleźliście na blogu (we wpisach lub w moich komentarzach) jeszcze więcej modeli:

 • Acer TravelMate 2414 (przy okazji recenzji Amilo Pro pisałem, że zamówiłem ten model, ale już go nie było w magazynie)
 • MSI VR705 (jako jedna z alternatyw dla netbooka)
 • Compaq Evo N600c (stary laptop, wspomniany kilkukrotnie w różnych tekstach)
 • Wychwyciliście też nieprzenośny laptop ASUS EeePC 701
 • Niektórzy uwzględnili też zabugowanego MacBooka (muszę znaleźć jakąś kopię tego filmiku)
 • …oraz wytknęliście mi, że od dawna marudzę o zakupie MacBooka ;-)

20.10. Jaką maksymalną prędkość połączenia oferuje Orange Free?

Banał. 7,2mbit/s (dzięki HSPA / 3G / 3,5G). Wszyscy odpowiedzieli poprawnie.

21.10 Ile maksymalnie pamięci operacyjnej RAM może obsłużyć Acer Aspire One D260?

1 lub 2GB. Zdania są podzielone, nawet w przypadku oficjalnych stron Acera. Wszyscy poprawnie odpowiedzieli. A nowy właściciel netbooka może podzieli się z nami wynikami próby dołożenia większej kostki pamięci.

22.10 Co trzeba zrobić żeby w drugim konkursie wygrać zestaw Orange Free 59 z modemem?

Komentować inne wpisy poświęcone testom – po raz kolejny nie dało się dać czegoś prostszego.

23.10 Jakie gry polecałem na blogu, zanim jeszcze wciągnęło mnie Angry Birds?

Było tego trochę… no i zauważyliście, że wymieniłem też kilka tytułów, chociaż wprost nigdzie nie było informacji o ich polecaniu. Wystarczyło więc wymienić choćby kilka tytułów by zaliczyć.

Na blogu pojawiły się też wzmianki o Hotel Giant, Europa Universalis II, Disciples, Fallout: Tacticts, Sąsiedzi z Piekła Rodem (na płytce Gazety Wyborczej), Wiedźmin i World Of Wordcraft.

A kilka osób zaskoczyło mnie uwzględnieniem jeszcze takich pozycji jak Internetową Grę Giełdową czy grę będącą częścią akcji Każdy-może-przegrać.pl. Wyłapaliście też wpis o Pac-Manie od Google :)

24.10 Wymień różnice pomiędzy Acer Aspire One D260-2DGkk a D260-2Dpu

Bateria 3-cell i brak wbudowanego modemu 3G – znowu prościzna powtarzana wielokrotnie.

25.10 Pies bernardyn biegnie z prędkością 10 km/h i niesie pudełko 10 płytek DVD o pojemności 4,7 GB każda. Czy będzie on przesyłał dane szybciej niż sieć Gigabit Ethernet (1000 Mb/s) na odcinku 8 km?

Tu przyznaję, był haczyk. Pod pytaniem był link do starego wpisu żeby pokazać, że tego typu pytania nie są nowością.

Sęk w tym, że tym razem pytałem o Gigabit Ethernet (1000 Mb/s), a nie o Fast Ethernet (100 Mb/s). Kilka osób nie przeczytało zadania, tylko zrobiło copy&paste odpowiedzi z komentarzy pod starym wpisem…

A niestety, w tym przypadku sieć wygrywa – Gigabit Ethernet jest szybszy i od Fast Ethernetu i od psa :) Warto było przeliczyć samodzielnie…

26.10 Ile portów USB posiada Acer Aspire One D260?

3 porty. Kolejne pytanie, na które odpowiada się w kilka sekund.

27.10 Od kiedy prowadzę blog Tomasz.Topa.pl?

To pytanie było znowu trochę podchwytliwe, bo zaznaczyłem przecież, że w archiwum jest przekłamanie :) Do zaliczenia wystarczyła odpowiedź typu „rok 2005” czy wymieniona w archiwum data 16 września 2005.

Ale bardzo się cieszę, że kilku osobom chciało się pogrzebać jeszcze dalej :)

Pierwszy historyczny post pojawił się 30 kwietnia 2005r. o godzinie 20:09:25 i zawierał informację, że cokolwiek się pojawi na stronie dopiero po maturach ;) Informację taką można było odgrzebać korzystając z usług WebArchive.org. Kilka cwanych osób sprawdziło również dane we WHOIS i znaleźli informację, że domena topa.pl została zarejestrowana 21 kwietnia 2005 roku o godzinie 22:42:26.

Odnalezienie przekłamania również nie powinno być problemem i wystarczyło spojrzenie na archiwum. Pod datą 16 września jest tam ponad 20 wpisów. Gdyby to jeszcze kogoś nie przekonywało, mógł sprawdzić kiedy faktycznie odbywała się Eurowizja w 2005 roku.

A wiecie skąd to przekłamanie? We wspomnianym dniu zmieniałem silnik blogowy. Walnąłem się w pisanym własnoręcznie importerze i w kilkunastu pierwszych wpisach pojawiła się aktualna wtedy data zamiast oryginalnej. Tego dnia nauczyłem się też robić regularne backupy bazy MySQL :)

No i super bonusowe pytanie o „punkty, które nie mają znaczenia”. Osobą, którą miałem na myśli jest Drew Carey, który zawsze rozpoczynał swój drugi program słowami „Welcome to ‚Whose Line Is It Anyway?’, the show where everything is made up and the points don’t matter” ;)

28.10 Weź PageRank bloga Tomasz.Topa.pl i pomnóż go przez liczbę rdzeni w procesorze zamontowanym w netbooku Acer Aspire One D260. Do otrzymanej liczby dodaj liczbę portów USB dostępnych w tym netbooku, liczbę zamontowanych anten WiFi i „bitowość” preinstalowanego systemu operacyjnego. Czym jest otrzymana liczba?

Kolejne pytanie, które Wam się średnio spodobało. Bo „czym jest otrzymana liczba?” zbyt ogólne, bo niektóre skrypty zwracały PageRank 0 (chociaż pod pytaniem dodałem informację, że „Page Rank mam na piątkę”).

5 * 1 + 3 + 2 + 32 = 42

Kto zna książkę/film „Autostopem przez Galaktykę”, wiedział, że 42 jest odpowiedzią na Wielkie Pytanie o Å»ycie, Wszechświat i całą resztę (Ultimate Question of Life, the Universe, and Everything).

Ale uznawałem już podanie samej liczby.

Nawet nie wiecie jak zdziwiły mnie odpowiedzi typu „41”, „49”, „73” czy „74”…

29.10 W jakich godzinach obowiązują „Szczęśliwe Godziny” w Orange Free, które umożliwiają pobieranie danych z internetu bez limitów?

Po pytaniu z 28. października obiecałem sobie, że ostatnie pytania będą już super proste. Szczęśliwe Godziny obowiązują od północy do 8:00 rano. Pisałem o tym.

30.10 Ile wynosi bonus za doładowanie kwotą 100zł w ofercie Orange Free na Kartę?

Zgodnie z tabelką umieszczoną na moim blogu, bonus wynosi 6 GB. Uznałem również odpowiedź „10zł” dotyczącą bonusu przyznawanego do wszystkich doładowań pre-paid w Orange.

31.10 Którym firmom dziękujemy za zorganizowanie kampanii, możliwość testowania netbooka, bezprzewodowego internetu i przeprowadzenia tego super konkursu? ;)

W pierwszym zdaniu pierwszego wpisu było wprost podane, że za kampanię odpowiada Orange i Grupa Heureka.

Jedna osoba sprecyzowała nawet dokładnie, że kampanię obsługuje Webola wchodząca w skład Grupy Heureka.

Ciężko jednak było uznać odpowiedzi typu „Orange Free” (to nazwa usługi, a nie firmy…), „Acer” (chociaż tu by jeszcze można było nagiąć od biedy), „Blogvertising.pl – Brand New Media” (inne akcje tak, ale nie w tym przypadku :)) czy… „ASUS” (na pewno nie sponsorowaliby testów netbooka konkurencji :))

W tym miejscu raz jeszcze dziękuję Orange i agencji Webola/Heureka za sprzęt do testów i możliwość organizacji konkursu. No i polecam się na przyszłość ;)

  

No dobrze, skoro mamy już wszystkie odpowiedzi…

Wyniki konkursu o netbooka

Wiecie już gdzie się kto potknął. Tomasz był bardzo blisko, ale nie wychwycił różnicy pomiędzy ASUS-em 1000HE a 1000H. Bartosz odpowiadał super, ale stwierdził, że bloguję od 2006 roku. Obie Joanny dały się złapać na Gigabit Ethernet. Andrzej niestety zupełnie nie trafił z agencją obsługującą kampanię. Sławek o włos przegrał z matematyką.

Na placu boju zostali więc: Magdalena, Wojciech, Mariusz, Sasune, Vogel, Dawid i SBL… Wszyscy byli szybcy. Trzy osoby wykazały się super dokładnością przy podawaniu odpowiedzi. Ale nagroda przypada tylko jednej osobie – tej „naj” :)

And the netbook goes to…

Mariusz Bokecki! Za dokładność odpowiedzi, refleks i… trochę szczęścia ;)

Ja właśnie reinstaluję system na netbooku, a na Twój adres leci mail z gratulacjami i prośbą o podanie dokładniejszych namiarów w celu ustalenia sposobu przesłania nagrody :)

A Vogela poproszę jeszcze o wiek córeczki i adres – mam małą nagrodę-pocieszkę za śliczny obrazek :)

…A w sumie to jeszcze dziś zamówię coś fajnego na nagrody pocieszenia – jeśli osoby biorące udział w konkursie przyślą mailem swoje adresy, to im wkrótce wyślę coś dobrego w podziękowaniu za udział w konkursie :)

Wyniki konkursu Orange Free 59

Natomiast nagrodę za komentowanie wpisów, czyli Orange Free 59 wraz z modemem modemem Huawei E1752 otrzyma… osoba, którą poznacie w kolejnym wpisie jutro ;)

Mam dwie kandydatury i muszę się jeszcze zastanowić, sorry – wytrzymacie jeszcze jeden dzień w niepewności :)

Wpis opublikowany 2 listopada 2010
Tagi: , , ,
Kategorie: komercyjne, konkursy, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Wyniki konkursu o netbooka i Orange Free"

 1. Gratulacje dla zwycięzcy!!

  Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

 2. Również moje gratulacje dla zwycięzcy.

  Co prawda nie udało mi się wygrać (może tylko, a może też) przez to cholerne ostatnie pytanie, ale i tak zabawa była super. Dlatego też dzięki za ten konkurs – nie tyko sponsorom „tytularnym”, ale i Tomkowi, bo mógłby spylić netbooka na Allegro i mieć z tego dodatkową kasę (no chyba, że w umowie pisali co innego ;)).

  No i czekam na więcej wpisów, recenzji i jak się da … konkursów też :)

  Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

  • Generalnie o umowach i pieniądzach rozmawiam tylko
   z Urzędem Skarbowym – a i to bardzo niechętnie ;)

   Konkursy będą na pewno, chociaż z pewnością na razie w mniejszej skali. Chyba, że ktoś zainteresowany sponsorowaniem – zapraszam do kontaktu :) Może już w przyszłym tygodniu coś rozdam z szafy…

   Na razie się nastawiam na testowanie tabletów ;)

   Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

  • Jasna sprawa, chociaż z US to lepiej w ogóle nie rozmawiać ;)

   PS. Orange się wykazał, teraz może Plus/Era/Play się zgłoszą – taka mała „sugestia otwarta” do „wielkich” ;)

   Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

 3. Byłem święcie przekonany iż jeszcze mówiłeś o TTD/OpenTTD. Ale chyba pomyliłem blogi, bo z tego co teraz szukałem. To pojawiały się te gry w komentarzach, ale nie wspomniane przez ciebie.

  Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

 4. ;] no i wszystko jasne :) gratuluję pierwszemu winerowi

  Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

 5. Serdeczne gratulacje dla Mariusza!
  Następnym razem będę uważniej analizować tabelki :D

  Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

 6. :) a to co sylabusa z odpowiedziami miałeś :P ?

  Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

 7. Gratuluję zwycięzcy!

  Analizując pytania i ogólnie całego bloga doszedłem do wniosku, że na tego netbooka nie zasługiwałem. Jest tu tylu aktywnych fascynatów takiej tematyki i im bardziej należała się wygrana. Z tego też powodu nie zauważyłem u siebie rozgoryczenia i rozczarowania wynikami. Trochę szkoda oczywiście, że nie wygrałem, ale trudno. Tym bardziej, że poświęciłem na ten konkurs masę czasu. Jak bierzesz udział w konkursie musisz liczyć się z możliwością przegranej. Tak bywa:)

  Co do pytań, to wszystkie były identyczne dla każdego i nie ma co psioczyć. To przecież tylko zabawa.

  Jeszcze raz gratuluję Mariuszowi a Tomkowi dziękuję za zabawę i emocje.

  Do następnego….

  Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

 8. Gratulacje dla zwycięzcy! Wielkie brawo:)

  Kurde, zasugerowałem się tym przekłamaniem archiwum, przeczytałem historyczne notki, wywnioskowałem, że w pewnym momencie zmieniłeś „coś” i…no cóż, przekombinowałem:) Ale pytania (a raczej poszukiwanie odpowiedzi) sprawiły mi wiele frajdy. A w niedzielę o 13:12 mój klawisz F5 przeżył istny atak!

  PS: ale co do liczby laptopów to upierałbym się, że było ich jednak 11;)

  Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

 9. oj chłopaki chłopaki ;]

  Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

 10. Chciałbym mieć tyle nagród do rozdania, ale z drugiej strony co za dużo, to niezdrowo ;) wciąż czekam na kontakt od Mariusza – mam nadzieję, że nie wpadł w jakiś szok ;)

  A co dalej? Kilka testów, porównań, kilka spotkań z których mam nadzieję wynieść trochę ciekawych materiałów na wpisy ;)

  Stay tuned ;)

  Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

 11. to może jakaś #ankieta dotycząca tych komentarzy które bierzesz pod uwagę? albo rzeczywiście jednej osobie daj modem a drugiej opłaconą kartę;)

  Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

  • ehhh no i źle myślisz Jerzyk, to jest tak jakbyś spodnie chciał na pół przeciąć i dać dwóm osobom po nogawce :P

   Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

 12. Gratuluje zwycięzcy :) Nie wiele chyba mi brakło, no ale cóż, będę czekał na następne konkursy:) Pozdrawiam !

  Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

 13. Grrrr, czyli muszę zbierać pieniądze, a myślałem, że się uda. ;)

  Gratulacje, Mariusz!

  Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

 14. Dziś testowałem neta OF w mojej miejscowości ;], kolega był tak dobry i użyczył mi go na parę godzin, powiem, że znośnie chodzi, wyciągał nawet 3Mb/s.

  Autor komentarza, wtorek, 2 lis 2010 #

 15. Gdyby ktoś był zainteresowany, to mała aktualizacja tego co się dzieje w sprawie nagrody. Skontaktowałem się z Mariuszem i zdecydował się zamienić netbook na trochę inny gadżet. Okazało się wczoraj, że w przyszłym tygodniu ma dostać firmowego laptopa i netbook i tak by pewnie niedługo na aukcji wylądował. Å»eby nie ganiać kurierów od morza po góry, ustaliliśmy, że wystawię sprzęt i załatwię mu nowy gadżecik.

  Jeśli ktoś jest zainteresowany, to aukcja dostępna pod adres http://allegro.pl/show_item.php?item=1307949541

  Jeśli netbook się sprzeda za tę cenę, to po zakupie drugiego gadżetu (Mariusz prosił żeby nie wyjawiać o co chodzi) powinno zostać trochę na „pocieszki” dla reszty. A te, mam nadzieję, że uda się zorganizować już w najbliższym tygodniu i rozesłać zainteresowanym :)

  Autor komentarza, sobota, 6 lis 2010 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów