Pracowita mrówka i konik polny, v2.0 PL

 

Właśnie wygooglałem gdzieś taką opowiastkę w sieci. Chyba wszyscy znają historię o pracowitej mrówce i leniwym koniku polnym, prawda? No to trochę uwspółcześniona wersja…

Mrówka pracowała w pocie czoła całe upalne lato. Zbudowała solidny dom i zebrała zapasy na srogą zimę. – „Głupia mrówka” – myślał konik polny, który okres kanikuły spędził na tańcach i hulankach. Kiedy nadeszły chłody, mrówka schowała się w domu i skosztowała zapasów.

Drżący z zimna i głodny jak wilk konik polny zwołał konferencję prasową, na której zadał pytanie: Dlaczego na świecie są mrówki z własnym domem i pełną spiżarnią, podczas gdy inni muszą cierpieć głód i nie mają dachu nad głową?!

TVN, Polsat i Telewizja Polska pokazują zdjęcia sinego z zimna konika polnego i siedzącej przy kominku zadowolonej mrówki.

Po programie Elżbiety Jaworowicz cała Polska jest wstrząśnięta tak drastycznymi nierównościami społecznymi.

– Jak to możliwe – pyta Onika Polejnik patrząc prosto w oczy – że w środku Europy na początku trzeciego tysiąclecia jest jeszcze tyle niesprawiedliwości?! Dlaczego konik polny musi tak cierpieć?!

Rzecznik prasowy OFKP (Ogólnopolskie Forum Koników Polnych) występuje w głównym wydaniu Wiadomości i oskarża mrówkę o nacjonalizm, szowinizm i konikofobię! Maciej Czereśniewski wraz z nowo powstałym zespołem śpiewa protest song „Niełatwo być konikiem”. Piosenka błyskawicznie zdobywa pierwsze miejsce na listach przebojów. Lider na krajowym rynku jednorazowych chusteczek notuje rekordowy wzrost sprzedaży.

Koniki polne zapowiadają zlot gwiaździsty w Warszawie w pierwszym dniu kalendarzowej zimy. Frakcja młodych koników polnych przed domem mrówki organizuje pikietę pod hasłem „Każdy chce żyć”. Stowarzyszenie Źycie i Pracowitość publikuje na stronie internetowej memoriał o większej liczbie aktów przemocy w domach, w których mrówki mają klucze do spiżarni.

Zaproszony do studia cyklicznej audycji „Co z tą polaną?” charyzmatyczny przywódca partii polnej pyta, czy nie warto sprawdzić w jaki sposób mrówka osiągnęła tak wysoki status w kraju, w którym jest tak dużo biedy. „Należy wprowadzić podatek, który wyrówna szanse wszystkich mrówek i koników” – postuluje.

Prezydent wraz z żoną w specjalnym oświadczeniu zapewniają obywateli, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby przywrócić wiarę w sprawiedliwość. Następnego dnia parlament w trybie przyśpieszonym uchwala ustawę, która nakazuje wszystkim mrówkom przekazać w formie podatku nadmiar zapasów do Centralnego Spichlerza.

20 lat później…

Konik polny zjada resztę zapasów mrówki. W telewizorze, który kupił za pieniądze ze sprzedaży jedzenia widać nowego przywódcę, który rozpromieniony mówi do wiwatujących tłumów, że bezpowrotnie mijają czasy wyzysku i teraz nareszcie zapanuje sprawiedliwość…

Wpis opublikowany 10 kwietnia 2006
Tagi: , , ,
Kategorie: wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Pracowita mrówka i konik polny, v2.0 PL"

 1. jakie prawdziwe…

  Autor komentarza, poniedziałek, 10 kw. 2006 #

 2. LOL

  Autor komentarza, sobota, 15 kw. 2006 #

 3. ¦wietne opowiadanie!

  Autor komentarza, sobota, 22 kw. 2006 #

 4. Mrówka i pracowita? Ju? coś od samego początku mi nie pasowa?o…

  Autor komentarza, wtorek, 29 sie 2006 #

 5. Mrówki pustynne kilka razy dziennie opuszczają swoje norki i wyruszają na żer.zdarza się im odejść od gniazda nawet 200 m.aby powrócić do siedliska, kierują się położeniem słońca i charakterystycznymi znakami otoczeniem, np. krzewami .

  Autor komentarza, wtorek, 29 wrz 2009 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów