Dyrektor Majewski i nowe konta w PKO BP

 

PKO BP od chyba kilkunastu lat oferuje klientom rachunki rozliczeniowe SUPERKONTO. Konta te były dość drogie w użytkowaniu (6,90 zł), dostęp do bankowości internetowej (PKO Inteligo, przemianowany później na iPKO) również był dodatkowo płatny (2 zł). Do tego opłata za użytkowanie karty (20 zł/rok), 50 gr od każdego przelewu wykonywanego przez internet…

Około dyszki miesięcznie się u nich zostawiało. A na otarcie łez tylko szalone oprocentowanie konta na poziomie 0,01%. Słabiutko.

Od kilku dni znowu głośno o PKO BP. Nowe konta, nowe reklamy z Szymonem Majewskim i spekulacje dotyczące wysokiej gaży dla niego.

Nowy Dyrektor Marketingu

Zacznijmy od kampanii reklamowej z Majewskim. Nowe spoty możemy zobaczyć co chwilę w telewizji. Kampania zaczęła się od teaserka, w którym to klienci wybierali dyrektora banku. Spot pojawił się w dwóch wersjach, różniących się nieznacznie dialogami.

A teraz ruszyła druga część kampanii: Szymon Majewski został Dyrektorem Marketingu w PKO BP i prezentuje nową ofertę:

Podobają się Wam te spoty? Bo mi tak bardzo średnio…

Brakuje tu „tego czegoś”, co by przykuło uwagę przy drugim, trzecim, -nastym obejrzeniu reklamy. Niby w reklamie występuje komik, ale wcale nie jest śmiesznie… Za 3 miliony złotych, które ma ponoć dostać za te reklamy Majewski, wolałbym obejrzeć znowu Johna Cleesa.

Nowe PKO Konto za Zero

Jeśli zaś chodzi o nowe konto, to oferta faktycznie prezentuje się o niebo lepiej od SUPERKONTA.

 • 0 zł za prowadzenie
 • 0 zł za dostęp do iPKO
 • 0 zł za wydanie o utrzymywanie karty debetowej
 • 0 zł za przelewy

Oczywiście jest kilka dopisków małym druczkiem – jeśli na rachunek nie wpływa co miesiąc 2000 zł, dalej płacimy 6,90 zł za prowadzenie konta. Dodatkowo przyjdzie nam zapłacić 50zł za przejście z SUPERKONTA na Konto za Zero z zachowaniem numeru rachunku.

Niby trochę lepiej, ale jest to zaledwie doganianie oferty innych banków…

Wpis opublikowany 22 marca 2011
Tagi: , , , , ,
Kategorie: bankowość, ciekawostki, marketing, reklama, video, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Dyrektor Majewski i nowe konta w PKO BP"

 1. Oferta średnia, a reklama jeszcze gorsza… Pamiętajmy, że te 3 mln to brutto i za cały okres (chyba 2 lata).

  Autor komentarza, wtorek, 22 mar 2011 #

 2. PKO to zło, tam zawsze za wszystko się płaciło i dużo było pisane małym druczkiem. Nie wiem co trzyma ludzi w PKO, jest przecież tak wiele banków z bardzo dobrą ofertą.

  Autor komentarza, wtorek, 22 mar 2011 #

 3. Ale z drugiej strony, jest cała masa emerytek, które nie uznają innych banków niż PKO (jak już są na tyle postępowe, że nie chowają emeryturki w skarpecie)

  Autor komentarza, wtorek, 22 mar 2011 #

  • Sam prezes powiedział, że ilość klientów PKO naturalnie maleje, dlatego starają się zdobyć nowych, młodych którzy zostaną z nimi na następne naście lat.

   Autor komentarza, wtorek, 22 mar 2011 #

 4. Dokładnie, dla niektórych ludzi starszych. PKO to jedyny bank godny zaufania. Jak sami w banku zauważyli ilość konto im naturalnie wymiera. Tak więc muszą teraz walczyć o ludzi młodych.

  Autor komentarza, wtorek, 22 mar 2011 #

 5. Ale akurat ta grupa klientów będzie zawsze i wszędzie korzystała z domyślnej oferty jaką jest SUPERKONTO czy jakiś tam inny rachunek oszczędnościowy (czy stara dobra „książeczka PKO”). Im raczej bezpłatne przelewy internetowe nie robią, a i te 2000 regularnego wpływu potrzebnego do bezpłatnego prowadzenia konta, to wcale nie taka oczywista oczywistość.

  Autor komentarza, wtorek, 22 mar 2011 #

 6. Mam konto w Pko BP już od 6 lat i faktycznie mogę potwierdzić,że łoją na wszystkim swoich klientów a o dziwo kolejki do kas w tym banku są ogromne całymi dnami.
  Najpierw dostałem od razu na przywitanie od nich debet bez żadnego dochodu no i potem jakoś przez następne lata się ciągnęło bo uznałem,że debet jest mi potrzebny a nigdzie indziej bym nie dostał.
  Jakieś pół roku temu spłaciłem ich debet i zrezygnowałem z niego ale rachunek nadal mam(jako dodatkowy do konta Mbanku) bo nie wiem do jakiego się przenieść .
  Potrzebuje banku w którym mógłbym wpłacić pieniądze w kasie bez opłat,tak aby natychmiast zostały dopisane do konta.

  Autor komentarza, środa, 23 mar 2011 #

 7. polecam BGÅ» i konto z podwyżką….. super oferta…. i dostać można parę dyszek za free co miesiąc…. korzystam i jest OK!

  Autor komentarza, środa, 23 mar 2011 #

 8. Spoty są niezłe ale Majewskiego stać moim zdaniem na więcej. Nie wykorzystuje tu w pełni swoich możliwości aktorskich i satyrycznych a szkoda…

  Autor komentarza, czwartek, 24 mar 2011 #

 9. Tak mi się te spoty podobają, jak i sam osobnik iż rozważam zamknięcie konta ;)

  Autor komentarza, wtorek, 29 mar 2011 #

 10. Opłata za prowadzenie konta, jeśli co miesiąc nie wpływa ileś tam, to dość powszechna rzecz, ale 2000 to faktycznie sporo, w Millenium to jest 1000 złotych, w Aliorze 1500.

  Autor komentarza, czwartek, 31 mar 2011 #

 11. Dopiszę tylko małą informację dla osób, które są zainteresowane zamianą SUPERKONTA na „Konto za zero”: chociaż człowiek z supportu odpisał w mailu, że podczas transferu wszystko zostaje bez zmian (historia, nr kont, loginy, karty itd.) to już przy podpisywaniu nowej umowy w oddziale okazało się, że do konta będą wyrobione nowe karty. I prawie dwa tygodnie czekania na nowe.

  Autor komentarza, czwartek, 31 mar 2011 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów