Wytapetowane Google

 

Google Wallpaper Home

Przez 24 godziny będziemy mieli możliwość oglądania zróżnicowanych teł na stronie głównej wyszukiwarki Google. Firma z Mountain View zapowiedziała jakiś czas temu stopniowe wprowadzenie możliwości personalizacji strony głównej poprzez ustawienie własnego tła strony głównej, niezależnie od ustawień iGoogle.

Pomysł może nie jest oryginalny (patrz: Bing), więc specjalnie na kolana nie powala. A póki to tylko 24-godzinny test, nie chce mi się nawet walczyć z blokowaniem tapet (chociaż pojawiły się już opisy i gotowe userCSS-y). Przez dobę da się przeżyć, mam tylko nadzieję, że potem zostanie opcja utrzymania klasycznej-klasycznej strony głównej.

Spróbowałem tylko zakombinować z zupełnie białą tapetą (coś jak 1x1px spacer.gif znany z epoki HTML-a łupanego). Efekt? Średni:


Biała tapeta Google

Miałem nadzieję, że Google jakoś rozpoznaje kolor tła i dopasowuje kolor tekstu i logo, ale niestety.

Chociaż i tak najczęściej korzystam z Omnibox w Chrome i na stronę główną zaglądam raz dziennie aby sprawdzić czy nie ma jakiegoś ciekawego Doogle.

Jeśli chcesz już teraz wyłączyć tapety możesz:

A jeśli chcecie zobaczyć wszystkie tapety przygotowane na dzisiaj, wystarczy wejść pod http://www.google.pl/images/background/p1.jpg i dalej zmieniać nazwę pliku na p2.jpg, p3.jpg itd. aż do p23.jpg

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 10 czerwca 2010
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: chrome, ciekawostki, google, internet, wszystkie, wyszukiwarki

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Wytapetowane Google"

 1. Pierwszy raz cieszę się, że rozwiązanie Google nie działa w Operze!

  Autor komentarza, czwartek, 10 cze 2010 #

  • Też prawda, pod Operą nie działa. Ciekawe dlaczego ta przeglądarka została pominięta. Nie zaglądałem tak dokładnie w kod JS wstawiającego tło, ale to chyba nie jest jakaś straszna magia, której by Opera nie obsłużyła…

   Autor komentarza, czwartek, 10 cze 2010 #

 2. Paskudna funkcja. Wolę tradycyjne Google, bez bzdetów. Minimalizm i brak rozpraszaczy w przypadku wyszukiwarki codziennego użytku jest ogromną zaletą.

  Autor komentarza, piątek, 11 cze 2010 #

 3. Może ja mam jakieś inne google, ale u mnie trzeba tło samodzielnie włączyć, a potem można je swobodnie wyłączyć – nikt nikogo do niczego nie zmusza :). Nie rozumiem więc co jest w tej funkcji paskudnego – ludzie lubią personalizować sobie wszystko co się da, a Google daje im taką możliwość.

  Autor komentarza, piątek, 11 cze 2010 #

  • Wczoraj tapety były uaktywnione dla wszystkich na „normalnej” stronie głównej, nie tylko iGoogle. Taka pokazówka nowej funkcjonalności.

   Niezalogowani widzieli jedną z 23 przygotowanych przez Google, zalogowani mogli ustawić swoją własną.

   Test miał trwać 24 godziny, ale zwinęli to już po 14. Ficzer chyba nie przypadł wszystkim do gustu

   Autor komentarza, piątek, 11 cze 2010 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów