Vista! Wio!

 

Według informacji z WebProNews, w przyszłym tygodniu ma się pojawić oficjalna wersja beta nowej wersji systemu Windows, znanego wcześniej jako Longhorn. Windows Vista, bo tak ma się zwać nasz nowy systemik, ma trafić na rynek pod koniec 2006 roku. Jego wersja serwerowa – w 2007r.

Premiera Longhorna (jakoś bardziej mnie przekonuje ta nazwa) będzie miała miejsce grubo ponad 5 lat od pojawienia się Windows XP (to już aż tyle czasu minęło?). Zapowiadane jest poprawienie zabezpieczeń, wdrożenie kilku ciekawych rozwiązań itp. Módlmy się, żeby te zabezpieczenia nie były tak dobre jak te w WinXP, bo znów nie nadążymy ściągać kolejnych patchy…

Zastanawia mnie jedno – dlaczego akurat Vista? Domeny takie jak vista.com czy vista.pl są już dawno zajęte… Co ciekawe – windowsvista.com została już zarejestrowana 31 marca 2005r. przez registar.com. Celowe wcześniejsze działanie Microsoftu czy kolejny wyciek? :)

Wpis opublikowany 16 września 2005
Tagi: , , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Vista! Wio!"

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
3000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów