Plus.pl na minus, czyli główna we flashu

 

Pewnych trendów w webdeveloperce nie jestem w stanie zrozumieć do dnia dzisiejszego. Przede wszystkim nie rozumiem stron / animacji startowych (splash pages) dla strony warzywniaka czy warsztatu samochodowego. Wchodząc tam chcę szybkiego dostępu do cennika, adresu czy numeru telefonu, a nie półgodzinnej animacji z fotkami pana Janka czy jakichś fotek ze stocków.

Albo robienie we flashu całych stron, które mają charakter czysto informacyjny i generalnie powinny ładować się błyskawicznie. Kiedyś na blogu wspominałem o witrynach PAP czy Heyah, gdzie doklikanie się do szczegółów trwało wieki, bo strony musiały się ładnie animować.

Mamy kwiecień 2011 i ktoś wpadł na pomysł, żeby stronę główną Plus.pl przygotować w całości we flashu.

Cała strona główna jest jedną wielką animacją. Autentycznie wszystko wrzucili we flasha. A czym się różni nowa strona od poprzedniej, czysto HTML-owej?

 • Głupią animacją podczas ładowania
 • Zbędną animacją „książki” podczas przechodzenia pomiędzy ofertami dla klientów indywidualnych i biznesowych
 • Równie głupią i zbędną animacją po kliknięciu na jakikolwiek link

Szczęście w nieszczęściu, że jeśli JS wykryje brak flasha w przeglądarce, to przerzuca od razu na stronę dla klientów indywidualnych, więc da się jakoś skorzystać ze strony z telefonu czy tabletu.

Wpis opublikowany 18 kwietnia 2011
Tagi: , , , ,
Kategorie: ciekawostki, gsm, internet, webdesign, webmaster, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Plus.pl na minus, czyli główna we flashu"

 1. Nie jestem pewien, ale to co oni osiągnęli przy użyciu flasha, da się chyba wykonać czystym JS.

  SpeX, poniedziałek, 18 Kwi 2011 #

  • jQuery nie takie rzeczy potrafi.

   Nie mam pojęcia po cholerę to wszystko zrobione, przecież przerzucenie wszystkich elementów z zachowaniem hooverów, linków itd. musiała trwać więcej niż jedno popołudnie. W kodzie odwołania do http://plus.pl/general.xml a tam -dziesiąt elementów, wplecionych w witrynę.

   Tyle roboty dla tak banalnego efektu…

   Tomasz Topa, poniedziałek, 18 Kwi 2011 #

 2. Mamy kwiecień 2011 i ktoś wpadł na pomysł, żeby stronę główną Plus.pl przygotować w całości we flashu.

  Zmieniając operatora już na koniec lutego wszedłem na stronę Plusa i wyszedłem stamtąd szybciej, niż skończyła się animacja początkowa.

  A więc odstrasza.

  Konrad, poniedziałek, 18 Kwi 2011 #

 3. Cudnie, znów Plus pokazał się od najlepszej strony ;)
  Mnie denerwują nagłówki flash text w Orange Online, które są po kij – chyba żeby czcionka była ładna jakby w CSS nie mogli tego zrobić. Szkoda słów na wielkich…

  matipl, poniedziałek, 18 Kwi 2011 #

 4. Zgadzam się z wami panowie, kiedyś mocno bawiłem się w tworzenie stron www FLASH, jednak z przykrością muszę stwierdzić, że ta technologia nadaje się tylko do animacji reklamowych (popularne bannery) no filmików wideo w sieci.

  Resztę zostały wyparte przez technologię JS/Ajax. Popatrzcie sobie na witrynę BlackBerry, świetna robota.

  Kamil, wtorek, 19 Kwi 2011 #

 5. Koszmar ubiegłego stulecia powrócił.. damnit

  bobiko, wtorek, 19 Kwi 2011 #

 6. Niech któryś z tych mądrali co zarządzili tę „rewolucję” spróbuje otworzyć te g… na pierwszym lepszym netbooku. Genialny strzał we własne kolano.

  ulianow, czwartek, 28 Kwi 2011 #

 7. Właśnie wszedłem na stronę Plusa przy pomocy Swifta 2X – telefon ma plugin Flash, więc nie przerzuciło na kolejną stronę. Zwykłego linka brak. A ja mam pustą stronę z możliwością uaktywnienia wtyczki

  Tomasz Topa, czwartek, 12 Maj 2011 #

  • no nie ma :)

   bobiko, czwartek, 12 Maj 2011 #

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
3000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów