Mobilne Google Docs z edycją

 

W końcu Google zaczyna udostępniać możliwość edycji dokumentów w Google Docs z poziomu komórki lub tabletu z Androidem – wprost z przeglądarki.

Jak na system z tak silną integracją z usługami Google, bardzo brakowało możliwości wprowadzania w dokumentach drobnych poprawek z trasy. W ogóle brakuje jeszcze narzędzi do zarządzania tymi dokumentami, nie wiem czy poza GDocs (opracowanym z resztą przez zewnętrznego dewelopera) jest jeszcze coś dobrego.

Teraz powoli się to zmienia. Trzeba się jeszcze trochę nakombinować żeby móc cokolwiek edytować, ale jak już się wszystko zrobi – działa to całkiem fajnie.

Zobaczcie tylko na nagraniu:

Aktualizacja działa co prawda trochę wolniej niż w przypadku dwóch desktopowych przeglądarek (widoczne zwłaszcza w sytuacji, gdy pracujesz na telefonie, a ktoś edytuje dokument w normalnej przeglądarce), ale i tak jest całkiem nieźle i da się w razie potrzeby współpracować w dowolnym miejscu.

Wymagania

Opcja edycji w mobilnym Google Docs działa w tym momencie tylko na:

 • iPhone / iPod / iPad (iOS 3.0+)
 • Urządzeniach z Androidem 2.2
 • Google Docs z aktywnym językiem angielskim

Po zmianie języka na angielski udało się umożliwić edycję na telefonie (wszystko dzięki CyanogenMod), ale na Archosie jeszcze nie popiszę, bo tam jest ciągle Android 2.1. Nie mogę się doczekać aktualizacji systemu na tablecie.

W ogóle rada: aktualizujcie systemy na telefonach, gdy tylko pojawi się okazja – czy to aktualizacje oficjalne czy nieoficjalne. Nowe, ciekawe bajery w systemie wymagają teraz co najmniej 2.1, a coraz częściej jest to nawet Froyo.

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 22 listopada 2010
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: android, ciekawostki, google, internet, software, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Mobilne Google Docs z edycją"

 1. Od jakiej wersji androida można dyktować głosem ?

  Autor komentarza, poniedziałek, 22 lis 2010 #

 2. W andku 2.1 można było a we wcześniejszych wersjach nie wiem.

  Autor komentarza, poniedziałek, 22 lis 2010 #

 3. Wyszukiwanie głosowe było dostępne chyba od samego początku, natomiast możliwość głosowego wprowadzania tekstu pojawiła się w wersji 2.1. W wersji 2.2 Froyo dodano do Androida Voice Commands.

  Autor komentarza, poniedziałek, 22 lis 2010 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów