Google bierze się za telefonię – przejmuje GrandCentral.com?

 

Według informuje Michael Arrington z Techcrunch, Google kończy rozmowy o w sprawie przejęcia serwisu GrandCentral, służącego do zarządzania naszym telefonem – a w zasadzie „zbudować” swoją własną centralkę w oparciu o jeden nowy numer telefonu. Google jak zwykle niczego nie chce potwierdzić, ale nie sądzę, żeby TechCrunch się mylił.

O samej usłudze może nam opowiedzieć CEO GrandCentral, Craig Walker (nagranie z prezentacji, która odbyła się jesienią 2006 w San Diego)

Głównym założeniem GrandCentral jest posiadanie tylko jednego numeru telefonu, który jest z nami niezależnie od tego u jakiego operatora mamy telefon, gdzie pracujemy, gdzie mieszkamy.

Otrzymujemy od tej firmy jeden numer telefonu, który następnie możemy przekierowywać na dowolny inny numer telefonu. Wszystko konfigurujemy na podstawie zestawu filtrów i narzędzi:

 • Numer teściowej możemy wpisać na spam-listę – wszystkie jej próby dodzwonienia się do nas będą przekierowywane na specjalną spamową pocztę głosową :)
 • Wszystkie rozmowy możemy nagrywać. Nagrywajmy więc wszystkie telefony od szefa. Jeśli później będzie się wydzierał, że znowu źle wykonaliśmy zadanie, to po prostu zalogujemy się do naszej skrzynki i mu odtworzymy jego słowa…
 • Dzięki funkcji „ListenIn” będziemy mogli najpierw usłyszeć dzwoniącego, który tłumaczy się naszej „wirtualnej sekretarce” po co dzwoni :) Jeśli powód będzie ważny – włączymy się do rozmowy („chwileczkę, łączę…”); jeśli nie – wiadomość zostaje nagrana na poczcie głosowej

Do tego oczywiście poprzez interface WWW mamy dostęp do historii rozmów, możliwości dodawania notatek do połączeń, powiadamiania o nieodebranych połączeniach przez SMS i e-mail i wielu innych.

Sama usługa jest wciąż w fazie beta :) Dostęp do niej ma na razie grupa testerów z USA i Kanady.

GrandCentral.com

Po co Google taka usługa? Choćby z tego powodu, że jeszcze nie przejęli innej firmy z tej branży :) Jest to też sposób na ożywienie GTalk (zaczynamy walkę ze Skypem? GrandCentral pozwoliłby na wprowadzenie funkcji podobnych do Skype-IN i Skype-Voicemail.

A potem automatyczne filtry na podstawie naszych znajomości w Orkut, rozmów przez GMail/GTalk, możliwość dodawania numerów telefonów do książki adresowej wprost z wyników wyszukiwania… Google jest wszędzie :)

Wpis opublikowany 25 czerwca 2007
Tagi: , , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Google bierze się za telefonię – przejmuje GrandCentral.com?"

 1. Jak już pisałem przeraża mnie ta ekspansja… Nie długo wykupią jakieś nie wielkie państewko, usamodzielnią się i zaczną montować głowice nuklearne. :]

  Autor komentarza, poniedziałek, 25 cze 2007 #

 2. A po co im głowice nuklearne? Wystarczy odpowiednio zmodyfikować wyniki z Google, puścić plotkę przez Google News, i podmienić nazwy kilku krajów w Google Maps/Earth i pozostałe kraje same się powybijają ;)

  Autor komentarza, poniedziałek, 25 cze 2007 #

 3. @Tomasz – „powybijają się” to było dobre ;) tylko co można zmienić? ;)

  Autor komentarza, poniedziałek, 25 cze 2007 #

 4. Zobacz jak wygląda znajomość geografii w USA – na filmiku od około 1:35. Wystarczy w Google News podać, że np. Irak, (który leży na południe od stanu Nowy Jork – tak jest przecież zaznaczone na Google Maps), zaatakował naszych i trzeba mu teraz dać nauczkę – tłumy ludzi w paliwożernych Vanach zmiecie Pensylwanię z powierzchni ziemi :)

  Autor komentarza, poniedziałek, 25 cze 2007 #

 5. Władca w rękach debili jest niebezpieczniejsza od dowolnej broni! ;/

  Autor komentarza, poniedziałek, 25 cze 2007 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów