Google Analytics – porównywanie różnych czynników

 

Na blogu Google Analytics poinformowano o nowych funkcjach, pozwalających na jednym wykresie porównywać różne wartości.

„Tryby wykresów (beta)” powinny być już dostępne dla wszystkich kont.

Łatwe zestawienie wejść z wyszukiwarek z wszystkimi odwiedzinami? Proszę bardzo, nie ma problemu!

Google Analytics - tryby wykresów beta

A może chcemy zobaczyć ile czasu spędzają na naszej stronie osoby wchodzące z linków w innych serwisach?

Google Analytics - wejścia z innych stron oraz czas spędzony na stronie

Wszystko to możemy dalej segmentować, uszczegóławiać i tak dalej. Wszystkie te dane były wcześniej dostępne w tabelkach, ale kolorowy wykres jest chyba lepszy, jeśli chcemy komuś szybko pokazać ogólne trendy.

Nowy plik śledzący – ga.js

Kolejną wielką zmianą jest udostępnienie nowego pliku śledzącego – ga.js. Według zapowiedzi jest mniejszy, lepszy i dużo wydajniejszy. Dotyczczasowy (urchin.js) będzie dalej działał nawet i przez cały kolejny rok, jednak nie będzie już w nim wprowadzanych żadnych zmian.

Migracją się jeszcze zajmę i pewnie niedługo opiszę dokładniej. Na razie ściągnąłem udostępniony przez Google 23 stronnicowy poradnik – Tracking Code Migration Guide. Martwi mnie trochę to „Beta version” na końcu… ;-)

Tracking Code Migration Guide

Wpis opublikowany 15 grudnia 2007
Tagi: , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Google Analytics – porównywanie różnych czynników"

 1. A dla nowych w GA (tzn. statystyki uruchomię gdzieś pod koniec tygodnia) jest jakaś różnica między tymi dwoma skryptami?

  zx, sobota, 15 Gru 2007 #

 2. Przed chwilą dodałem nowy profil do GA, pojawił mi się już nowy kod. Nie rozumiem czemu jest też dostępny stary, równie widoczny… Na mój prosty chłopski rozum, jeśli chcemy wdrażać nowości i porzucać rozwój starego sytemu, to powinniśmy linki do poprzednich wersji stopniowo chować…

  Podmieniam kod statystyk tu na blogu, zobaczymy co daje nowy system.

  Tomasz Topa, sobota, 15 Gru 2007 #

 3. A możesz podać URL do poradnika ? Czy może chodzi Ci o http://www.google.com/support/analytics/bin/answer.py?hl=en&answer=76305 ?

  Marek, sobota, 15 Gru 2007 #

 4. No tak, na stronach pomocy oczywiście wszystko elegancko i prosto opisane ;) Poradnik do ściągnięcia tutaj: http://www.google.com/analytics/GATCmigrationguide.pdf

  Tomasz Topa, sobota, 15 Gru 2007 #

 5. Rozumiem, że jeśli zmienie kod na nowy, to stare dane mi nie przepadną? :)

  Paweł Rabinek, niedziela, 16 Gru 2007 #

 6. Tomasz:

  Przed chwilą dodałem nowy profil do GA, pojawił mi się już nowy kod. Nie rozumiem czemu jest też dostępny stary, równie widoczny…

  Myślę, że to dla tych, którzy na razie nie mogą instalować nowego kodu przez liczbę zmian, które musieliby wprowadzić w serwisie – o koniecznych zmianach mówi poradnik, ja postaram się niedługo napisać na blogu.

  Robert Drózd, poniedziałek, 17 Gru 2007 #

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów