Gdański Park Naukowo-Technologiczny im. prof. Hilarego Koprowskiego

 

Gdański Park Naukowo-Technologiczny

4. września uroczyście otwarto Gdański Park Naukowo-Technologiczny im. prof. Hilarego Koprowskiego, efekt współpracy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o.o., samorządu Województwa Pomorskiego, Miasta Gdańska oraz Politechniki Gdańskiej. Na terenach dawnych zakładów graficznych przy ul. Trzy Lipy na gdańskiej Morenie powstał kompleks, w którym mają znaleźć miejsce firmy z branż:

 • technologie informacyjne i telekomunikacyjne
 • materiały funkcjonalne i nanotechnologie
 • ochrona środowiska
 • biotechnologia, chemia żywności i leków

Na przedsiębiorców czeka ponad 16 tys. m2 powierzchni użytkowej, która w ciągu najbliższych dwóch lat ma zostać rozbudowana do ponad 40 tys. m2. Obecnie do dyspozycji innowacyjnych firm oddano:

 • powierzchnia biurowo-techniczna – 7,4 tys. m2
 • powierzchnia technologiczno-produkcyjna (hale produkcyjne) – 7,3 tys. m2
 • powierzchnia konferencyjno-szkoleniowa – 0,5 tys. m2
 • Inkubator Firm Technologicznych – 1,3 tys. m2
 • pozostałe powierzchnie przeznaczone dla organizacji wspierających rozwój firm innowacyjnych oraz inne techniczno-usługowe.

Warto też wspomnieć, że od 2001 roku w centrum Gdyni działa Pomorski Park Naukowo Technologiczny (www.ppnt.gdynia.pl). PPNT zajmuje obszar prawie 6 hektarów w samym centrum miasta. 9 tys. m2 to powierzchnia biurowa i laboratoryjna. Działa tam obecnie około 70 firm.

Więcej o GPN-T można poczytać na stronach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Wpis opublikowany 4 września 2008
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: internet, it, trójmiasto

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Gdański Park Naukowo-Technologiczny im. prof. Hilarego Koprowskiego"

 1. To jest tylko Sopot nie ma tego czegoś, otwarcie za rok?

  matipl, piątek, 5 Wrz 2008 #

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
3000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów