USA Trip: Bryce Canyon National Park

9 września 2011 – Bryce Canyon National Park położony w południowo-wschodniej części Utah.

Olbrzymi obszar, którego największą atrakcją jest naturalnie Bryce Canyon. Kanion na tyle specyficzny, iż z jednej krawędzi wygląda na swoisty amfiteatr – zamiast pionowej ściany, łagodnie schodzące w dół zbocza z wyrzeźbionymi formami (geolodzy ponoć nazywają je fachowo „bajecznymi kominami”).

Widok na te bajeczne kominy jest rzeczywiście bajeczny i zrobił na mnie zdecydowanie większe wrażenia niż choćby Wielki Kanion.

Cały park jest bardzo rozległy, na jego krańcach są rozsiane punkty widokowe połączone siecią eleganckich, asfaltowych dróg.

Ze względu na położenie i wysokość (nawet 2778 m.n.p.m. w Rainbow Point), zaskoczyło nas trochę zimno – temperatura spadała do 7-8°C, a wiejący wiatr jeszcze potęgował wrażenie chłodu.

Wszystkie fotki ustrzelone aparatem Samsung NX11 wypożyczonym na wyjazd od Samsung Polska.

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów