Filmy w YouTube w wyższej jakości

 

Mamy weekend, więc jeśli będziesz wieczorem siedział przed monitorem i (cytując klasyka) „oglądał filmiki, pornografię, pociągał z butelki z piwem” i masz ciut szybsze łącze, pewnie będziesz wolał oglądać na YouTube filmiki w lepszej jakości. Jest to opcja wprowadzona w środę, ale dopiero dzisiaj pojawiła się oficjalna informacja na blogu YouTube.

Charles Trippy dokładnie pokazuje gdzie należy szukać magicznego przełącznika na stronie z filmikiem, ja zaraz pokażę gdzie można ustawić wersję „hi-quality” jako preferowaną do wszystkich filmików.

YouTube hi-res

A jak ustawić high-quality na stałe? Musimy trochę poszperać w ustawieniach kontach i dopiero na samym dole jest opcja Jakość odtwarzania filmów wideo. Do tej pory wydawało mi się, że to opcja usuń konto powinna być najnajnajostatniejsza, a tu proszę…

Jakość odtwarzania filmów wideo

Czy widać znaczącą różnicę? W przypadku wspomnianego filmiku Charlesa, różnica nie jest jakoś szczególnie zauważalna… Chociaż w zasadzie jest – w przypadku wersji HQ inne są proporcje filmu. Bug czy ficzer?

Idę pooglądać więcej filmików, wtedy wyrobię sobie zdanie ;)

Wpis opublikowany 14 marca 2008
Tagi: , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Filmy w YouTube w wyższej jakości"

 1. Różnicę lepiej widać na pełnym ekranie, a w dźwięku jest już wyraźnie słyszalna. Ech, może wreszcie będzie się dało oglądać teledyski w dobrej jakości i audio i video!

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 mar 2008 #

 2. Jeżeli dodamy na końcu linka &fmt=18 jakość jest jeszcze lepsza ;) Ja osobiście dodałem sobie zakładkę gdzie w polu adresu wpisałem ten oto prosty kod JS:

  javascript: this.location.href = document.location.href + ‚&fmt=18’

  Pozdro!

  PS Wszystkim użytkownikom Firefoxa polecam Smart Bookmarks Bar ;)

  Autor komentarza, poniedziałek, 24 mar 2008 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów