Facebook w telefonie… bez internetu. W Orange.

 

Orange od kilku lat próbowało zawojować coś na rynku serwisów mikroblogowych.

Zaczęli jeszcze w 2007 roku usługą o nazwie Mikrob, którą operator porzucił chyba od razu stworzeniu, nie wydając już ani złotówki na promocję. We wrześniu 2009 roku spróbowali ponownie – POPulacja.pl. Serwis wytrzymał do lutego 2011 i został zamknięty.

Teraz w końcu ktoś wpadł na pomysł, który ma szansę wypalić. Pomysł prosty, wykorzystujący atuty operatora GSM i po prostu całkiem fajny.

Całość opiera się na pomyśle, że do skorzystania z Facebooka wcale nie trzeba mobilnego internetu. Pakiety internetowe jeszcze nie są super tanie, a nie każdy ma dedykowane oferty.

Dlaczego by więc nie wykorzystać SMS-ów i MMS-ów do ustawiania statusów na Facebooku?

Wystarczy zarejestrować swój numer w aplikacji na Facebooku (nie ma jeszcze nazwy, trwa obecnie konkurs na jej nazwę), a następnie wysyłać statusy SMS-em na numer 3223. Po dosłownie kilku chwilach, wiadomość pojawi się na naszym Wallu.

I nagle do Facebooka ma dostęp spora grupa właścicieli „zwykłych” telefonów, którzy nigdy wcześniej nie korzystali mobilnego internetu. Zaczną od wysyłania wiadomości na Facebooka, potem zapragną więcej i zaczną się rozglądać za pakiecikiem internetowym żeby również odczytywać odpowiedzi od znajomych.

Koszt wiadomości SMS / MMS jak każdej innej wewnątrz sieci Orange. Niestety, wygląda na to, że nie podpada pod pakiety SMS-ów lub środki promocyjne. A szkoda, bo to by dopiero napędziło chętnych wśród pre-paidowców, którzy żyją od pakietu do pakietu.

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 19 kwietnia 2011
Tagi: , , , , ,
Kategorie: ciekawostki, facebook, gsm, internet, social media, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Facebook w telefonie… bez internetu. W Orange."

 1. Moim zdaniem to porażka. Wkrótce FB może to zablokować, bo to jest powielanie funkcjonalności, która jest w samym FB. Orange zamiast się dogadać, aby zostać pierwszym polskim operatorem w Facebook Mobile, to kombinują dookoła. Orange nie powinno polegać na API, które FB traktuje eksperymentalnie i blokuje aplikacje kiedy im się podoba.

  Autor komentarza, wtorek, 19 kw. 2011 #

  • PS. W innych sieciach też działa wysyłanie MMS na FB. Bo każdy telefon potrafi wysłać MMSa na eMail. Wystarczy w polu z numerem wpisać eMail. Gdy wyślemy MMSy/eMaile na wygenerowany dla nas adres do publikacji ze strony http://www.facebook.com/mobile/, to trafią one wprost na FB.

   Autor komentarza, wtorek, 19 kw. 2011 #

  • Mogliby, fakt. W porównaniu z wcześniejszymi eksperymentami Orange i tak jest trochę lepiej i może się to coś sprawdzi jako jakaś podstawa.

   Autor komentarza, wtorek, 19 kw. 2011 #

 2. Pomysł rodem z 2006 roku. Twitter, który wtedy startował, też miał update statusów przez SMS. Jakoś się to szczególnie nie przyjęło.

  Autor komentarza, wtorek, 19 kw. 2011 #

  • „Nieszczególnie się przyjęło”? Człowieku, Ameryka oszalała na tym punkcie!

   Autor komentarza, wtorek, 19 kw. 2011 #

  • @Piotr: na punkcie aktualizowania statusów na twitterze za pomocą SMS–ów?

   Autor komentarza, wtorek, 19 kw. 2011 #

  • @Grzegorz, trudno uwierzyć ale tak. Podobnie było z blipem. tyle ze wraz z tanimi pakeitami internetowymi, częśćiej sie wchodziło na mobilną stronę aniżeli wysyłało sms’a.

   Autor komentarza, wtorek, 19 kw. 2011 #

 3. Mi (Pelikan Mix) nalicza to jakoś z pakietu, nie muszę dopłacać. Tylko nie wiem, czy z tego 1000 do Orange, czy z tego 100 do W3… :P

  Autor komentarza, piątek, 22 kw. 2011 #

 4. W Orange POP schodzi z pakietu 600sms.

  Autor komentarza, sobota, 23 kw. 2011 #

  • No proszę, mi w OFnK kasowało normalnie. I na blipie od ^grupaorangetp dostałem info, że te SMS-y nie powinny wchodzić w ramy pakietów. Nic, tylko się cieszyć, że jest inaczej ;)

   Autor komentarza, sobota, 23 kw. 2011 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów