Ekologia Orange

 

Ekologiczna koperta Orange

Miniblogowa ciekawostka, spod sterty papierów własnie wyleciała mi otrzymana jakiś czas temu korespondencja z Orange. Sporo korporacji prezentuje swoje proekologiczne nastawienie i tu nie ma wyjątku – zamiast lśniącej bieli, szarawa koperta z przetworzonego papieru. W środku na pustej stronie informacja o tym jak wybrać „ekofakturę”, czyli zrezygnować z papierowych faktur na rzecz billingu on-line itd. Wszystko super, popieram.

Jedyną rzeczą psującą efekt jest powód, dla którego w ogóle otrzymałem tę kopertę.

Orange zrezygnuj z faktury

Przez Orange On-Line zgłosiłem zastrzeżenia do sposobu naliczenia kosztów jednej z usług i wątpliwości dotyczące poprawności stanu konta. Zostało to uznane jako reklamacja i pewnie przez to ruszyła cała procedura.

Następnego dnia otrzymałem mailem odpowiedź na pytanie, dzień później dzwoniła jeszcze konsultantka, wszystko zostało wyjaśnione itd. Sprawa załatwiona. A mimo wszystko, tydzień później przyszedł jeszcze wydruk maila z odpowiedzią.

Zbędne i mało ekologiczne czy ekonomiczne.

Ale dopracują jeszcze trochę procedury i będzie cacy :)

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 12 maja 2010
Tagi: , , ,
Kategorie: ciekawostki, gsm, miniblog, offline, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Ekologia Orange"

 1. Ruszyła procedura,którą UKE wymusza na operatorach i nie tylko na nich.Każde zgłoszenie to reklamacja,na którą trzeba pisemnie odpowiedzieć.

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 maj 2010 #

  • Dzięki za informację.

   Autor komentarza, poniedziałek, 17 maj 2010 #

 2. Tą samą obłudę reprezentuje UPC. Dla oszczędzenia kilku groszy dorzuca do każdej przesyłki bezużyteczny notatnik. Nie omieszka na pierwszej stronie zachęcać do „ekofaktur”.

  Autor komentarza, wtorek, 18 maj 2010 #

  • @Dariusz, OK a jakie widzisz rozwiązanie tej sytuacji? Chciałbyś płacić z własnej kieszeni tą różnicę między cenami usług np. In-posta, a PP? To raczej prawo faworyzujące Pocztę Polska jest nienormalne i zmuszające firmy do takich kombinacji (dla nieznających tematu: chodzi o sztuczne zwiększaną wagę przesyłki).

   Autor komentarza, środa, 19 maj 2010 #

  • Wolę doklejoną blaszkę niż notatnik i namawianie mnie do ekologii.

   Autor komentarza, środa, 19 maj 2010 #

  • Jedno i drugie rozwiązanie jest po prostu śmieszne. Jedni ładują do „ekologicznej” koperty masę zbędnego papieru, inni doklejają kawałek metalu…

   inPost stara się jeszcze zbierać te blaszki – mają program lojalnościowy, za ileśtam oddanych im blaszek, dostaniesz gadżet.

   Autor komentarza, środa, 19 maj 2010 #

 3. Panie Tomaszu proszę o pomoc.Zrobiłam wpłatę gotówkową na konto.Wszystkie dane podałam dobrze,tylko zapomniałam dopisać kodu pocztowego przy miejscowości odbiorcy.Czy to może mieć wpływ na to czy wpłata dotrze do odbiorcy???Z tego co zauważyłam to są 3 miejscowości o takiej nazwie z tym,że tylko jedna miejscowość ta właściwa -jest to miasto powiatowe ma podana przeze mnie ulicę.Reszta miejscowości to wsie,które nie mają tej ulicy.Pomocy :-(

  Autor komentarza, wtorek, 18 maj 2010 #

  • Ciekawa reklama domeny na sprzedaż :/

   Autor komentarza, wtorek, 20 lip 2010 #

 4. Jestem za ekologią,w całej rozciągłości popieram ideę i walkę o czyste środowisko!!!

  Autor komentarza, środa, 15 wrz 2010 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów