Earth Hour (Godzina dla Ziemi) czyli zgaśmy światła na godzinę

 

Earth Hour (Godzina dla Ziemi)

Punktualnie o godz. 20 zgasną światła Opera House w Sydney, Golden Gate Bridge w San Francisco, Pałacu Kultury i Nauki oraz Zamku Królewskiego w Warszawie. Globalny blackout spowodowany awariami elektrowni? Nie. Efekt kampanii Earth Hour zachęcającej do oszczędzania energii elektrycznej.

Akcję poparł brytyjski oddział Google wyłączając światła na stronie google.co.uk.

Lights out at Google UK

Niektórzy użytkownicy Wykopu nie zrozumieli przesłania i stwierdzili, że po prostu czarna strona „wyglada tragicznie, biala lepsza”.

Ja tylko przypomnę, że to nie jest pierwsze wygaszenie świateł na stronie Google. W październiku zeszłego roku Google w ten sam sposób poparło akcję Lights Out San Francisco. Więcej o tym można przeczytać na na oficjalnym blogu Google.

Lights Out San Francisco

Wpis opublikowany 29 marca 2008
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Earth Hour (Godzina dla Ziemi) czyli zgaśmy światła na godzinę"

 1. W dobie manifestacji solidarności z Tybetem zastanawiałem się, czy ktoś w ogóle zwróci uwagę na tę akcję. A to, że niektórzy kompletnie nie załapali jej przesłania wcale mnie nie dziwi…

  A pomysł jest całkiem ciekawy. Chociaż nie oszukujmy się, dla wielu to będzie (jest?) jeszcze jeden dziwny happening, w którym nie wiadomo o co chodzi i po co.

  Autor komentarza, sobota, 29 mar 2008 #

 2. No super ta czarna strona, tyle że wyświetlenie czarnego koloru wymaga większego zużycia energii niż innych (a zwłaszcza białego).
  Strasznie głupia akcja, możliwe oszczędności w gospodarstwach domowych są pomijalne (poza klimatyzatorami, ale o tej porze roku na naszej półkuli nie są specjalnie popularne).

  Autor komentarza, sobota, 29 mar 2008 #

  • Jakiego koloru jest normalnie monitor – czarnego
   dlatego właśnie biały zużywa najwięcej energii.
   To potwierdzone i bezsprzeczne.

   Autor komentarza, czwartek, 12 lut 2009 #

 3. @ols:
  http://googleblog.blogspot.com/2007/08/is-black-new-green.html – sami nawet napisali w zeszłym roku, że to „wygaszenie” strony wcale pomoże światu:

  ne idea, suggested by the site called „Blackle” (which is not related to Google, by the way, though the site does use our custom search engine), is to reduce energy used by monitors by providing search with a black background. We applaud the spirit of the idea, but our own analysis as well as that of others shows that making the Google homepage black will not reduce energy consumption. To the contrary, on flat-panel monitors (already estimated to be 75% of the market), displaying black may actually increase energy usage

  Techcrunch się dzisiaj odwołał do tego samego motywu sugerując, że Google zachęca do wyłączenia świateł żeby elektrownie udźwignęły zwiększone zapotrzebowanie na energię – monitory muszą w końcu wyświetlać te czarne strony :)

  Argument oszczędzania przez zaciemnioną stronę odpada, więc został chyba tylko motyw „symbolu”…

  Autor komentarza, sobota, 29 mar 2008 #

 4. Swoją drogą, TVN24 też dzisiaj szopkę odwaliło z tym Earth Hour… W „Poranku TVN24” pytanie prowadzącego: „Czyli dzisiaj o godzinie 20:00 cały świat się zciemni?” Jak grzecznie odpowiedzieć, że przecież istnieją STREFY CZASOWE, więc cały świat NARAZ nie zgaśnie?

  A o 19:57 wejście LIVE na tej ich super scence i „pokażemy państwu na żywo” jak gasną światła na PKiN i w Poznaniu. Błękitny24 krążył nad Warszawą, kamery wycelowane w Pałac Kultury, widok zapiera dech w piersiach.

  Cała akcja trwała 2 minuty, z zegarkiem w ręku. „Powrócimy do tego o 20:30, a teraz łączymy się z naszym reporterem i zadajemy sobie pytanie: czy premier dogadał się z prezydentem?”…

  Autor komentarza, sobota, 29 mar 2008 #

 5. I jak to w końcu wyszło? Ja zgasiłam ;) Tylko zastanawiam się czy są jakieś dane liczbowe z tego wydarzenia…

  Autor komentarza, niedziela, 30 mar 2008 #

 6. Może jakies beda. W zeszlym roku 2.2 miliona ludzi zgasilo swiatla.

  Autor komentarza, niedziela, 30 mar 2008 #

 7. Google by lepiej się zaangażowało robiąc zdjęcie z satelity… Byśmy widzieli, czy to coś faktycznie daje…

  Autor komentarza, piątek, 4 kw. 2008 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów