e-Wydania Newsweeka

 

Mój problem polega na tym, że zasadniczo lubię czytać prasę. Jeśli czas na to pozwoli (dostawca się nie spóźni i mam do szkoły później niż na 7:30), to dzionek zaczynam od Dziennika Bałtyckiego. W wolnej chwili po powrocie do domu, przegląd RSSów – WebProNews, ThreadWatch, SlashDot + parę blogów. Chwilę potem – Usenet: pl.comp.www i od czasu do czasu pl.rec.harcerstwo.

Jazdy komunikacją miejską umilają mi darmowe gazety typu Metro, DzieńDobry czy Echo Miasta. Dłuższa podróż to praktycznie zawsze zestaw Wprost + Newsweek, sporadycznie dochodzi do tego Przekrój, chociaż ten ostatni jakoś nie do końca mi podpasowuje.

Problemem jest to, że taki dłuższy wyjazd oznacza dodatkowe 10zł w jedną stronę, ponieważ zarówno Wprost jak i Newsweek stoją po 4,50zł. Sporo. A warto przestudiować oba magazyny opiniotwórcze, żeby tą opinię mieć jednak przedstawioną z różnych punktów widzenia. A i czyta mi się to jednak całkiem miło i po powrocie, zanim się jeszcze przestawie na „normalny” tryb, często w kiosku zostawiam kolejną dychę na nowych numerach tychże tygodników. 40-50zł miesięcznie na samą prasę to stanowczo za dużo jak dla mnie, tyle to ja jeszcze nie zarabiam :/.

Po głowie mi więc czasem chodzi zakup archiwaliów w różnych kioskach z prasą przecenioną. Ok 1-2zł/szt. i mam gazetkę w dobrym stanie dla siebie. Minus taki, że jestem do tyłu o jakieś 2 tygodnie względem publikowanych tam tekstów. A w niektórych przypadkach oznacza to, że opisan sytuacja mogła się zmienić setki razy :)

A dzisiaj trafiłem na stronę e-wydania.pl, gdzie jest oferta e-prenumeraty Newsweeka za 78zł/rok. W przeliczeniu na jeden numer – 1,50zł., czyli jestem 3,5zł do przodu – 3 wydania w miesiącu w cenie jednego papierowego. Do wyboru wersja 7mb (czyli pdfik w zwykłej rozdzielczości, te same materiały, te same reklamy + jakieś dodatkowe pliki multimedialne) albo 15mb (pdf o podwyższonej rozdzielczości – do druku). Z tym, że mimo wszystko laptopa z pdfem nie zabiore wszędzie, nie zwinę w rulon i nie schowam do kieszeni gdy potrzebuję mieć wolne ręce, nie strzelę laptopem muchy, która mi brzęczy nad nosem itp. No i z monitora czyta się zupełnie inaczej…

Będzie trzeba rozważyć różne za i przeciw. A może ktoś potrzebuje fajnej strony internetowej i przez to zasponsoruje mi prenumeratę? :)

Wpis opublikowany 18 września 2005
Tagi: , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "e-Wydania Newsweeka"

  1. A byłeś na http://www.netpress.pl? Ja ostatnio tam trafilam i mnie sie to podoba. W pdfie nie wiem nigdy gdzie jestem jak przwracam strony itd.

    Autor komentarza, wtorek, 18 paź 2005 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów