Blog Studencki 2009 – wyniki

 

blog_studencki_2009_logo

W październiku zapowiadałem konkurs na „Blog Studencki 2009”. W kategorii IT zgłoszone zostały 53 blogi (lub strony blogopodobne), w pozostałych kategoriach zgłoszeń było jeszcze więcej.

Wybór był bardzo trudny. Wiem już, że nigdy więcej nie podejmę się oceniania tak… nieocenialnej rzeczy jakim jest blog. Å»eby nie było za łatwo, niektórych blogerów znam, niektóre blogi czytam regularnie… ale to akurat specjalnie na wyniki nie wpłynęło. Na szczęście jurorów było wielu, brane pod uwagę były głosy wszystkich i ostateczne wyniki wyglądają tak:

Kategoria „IT”

1. miejsce – Blog „WebFan” (http://webfan.pl/) – za przystępne informacje o najważniejszych wydarzeniach i ciekawe podejście do spraw związanych z tematyką internetu.

2. miejsce – Blog „Android Lab” (http://androidlab.pl/) – za bloga, który jest jedną z najlepszych skarbic wiedzy o systemie Android i nietuzinkowy layout.

3. miejsce – Blog „Yagbu” (http://yagbu.eu/) – dla studenta informatyki przemysłowej, który o blogowaniu wie prawie wszystko i swoimi uwagami dzieli się ze swoimi użytkownikami.

Kategoria „Kobieta”

1. miejsce – Blog „Kobiety w Islamie” (http://www.kobietywislamie.blogspot.com/) – za wyjątkowo ciekawą tematykę poruszaną we wpisach, zwracającą uwagę oprawę graficzną, aktywizowanie czytelników i umiejętne wykorzystywanie social mediów.

2. miejsce – Blog „Poradnik sympatyczny” (http://wroclawiankajedna.blog.pl/) – za humorystyczne podejście do relacji damsko-męskich, umiejętność spojrzenia na świat z przymrużeniem oka, umiejętność zaciekawienia i utrzymania czytelników.

3. miejsce – Blog „Marketing do kobiet” (http://marketingdokobiet.pl/) – za niestandardowe podejście do marketingu, umiejętność obserwowania
świata i prezentowania tego co ciekawe.

Kategoria „Å»ycie studenckie”

Jury nie przyznało 1 i 2 miejsca. 3 miejsce ex aequo:

Blog „Mosiejczuk.pl” (http://www.mosiejczuk.pl/) – za międzynarodowy charakter bloga oraz zaskakujący sposób przedstawienia pobytu na wymianie studenckiej.

Blog „Szelest Stron” (http://szelest-stron.pl/) – za szeroką tematykę poruszaną na blogu, umiejętność dostrzegania i komentowania aktualnych wydarzeń oraz pasję.

Blog „Porodówka” (http://porodowka.blox.pl/html)- za niestandardową tematykę, obalanie mitów i ukazanie od kuchni szpitalnej rzeczywistości.

Nagroda specjalna

Nagrodę specjalną przyznaną przez portal iWoman otrzymuje – Banana Blox (http://banana.blox.pl/html)

W skład Jury weszli…

 • Maciej Zawadziński – Prezes Brand New Media – przewodniczący Jury
 • Marcin Szewczyk – redaktor naczelny dlaStudena.pl – współorganizatora konkursu
 • Grzegorz Miłkowski – redaktor naczelny interaktywnie.com
 • Marcin Hanke – bloger
 • Paweł Nowak – bloger
 • Kasia Ogórek – portal iWoman
 • Aleksandra Sztobryn – Brand New Media
 • Marta Mielczarek – Brand New Media
 • i moja skromna osoba

Wszystkim laureatom gratuluję i życzę powodzenia i wytrwałości w dalszym blogowaniu.

A ja osobiście znalazłem kilka ciekawych pozycji wśród zgłoszonych blogów (cała lista dostępna na stronie http://blogstudencki.pl/blogi/), które pewnie zagoszczą w czytniku. I wszystkim polecam przeglądanie list zgłoszonych blogów w takich konkursach, bo czasem można coś bardzo ciekawego trafić ;)

Wpis opublikowany 22 stycznia 2010
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: internet, it, konkursy, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Blog Studencki 2009 – wyniki"

 1. Nie podoba mi się sytuacja związana z blogiem studenckim. ot tak..

  Autor komentarza, sobota, 23 sty 2010 #

 2. Trochę dziwie się I miejscu w IT… ale tak czy inaczej gratulacje dla wszystkich uczestników :)

  Autor komentarza, sobota, 23 sty 2010 #

 3. Mnie też dziwi pierwsze miejsce w dziale IT…

  No ale jak się ma kolegów w jury…

  Autor komentarza, sobota, 23 sty 2010 #

  • Czy ja wiem żeby od tego zależało? zapewnie każda propozycja była niezależnie od siebie oceniana przez rozmaity skład.

   Autor komentarza, sobota, 23 sty 2010 #

 4. Ja chyba zachowam milczenie, bo cokolwiek powiem w kwestii wyników i tak zostanie wykorzystane przeciwko komuś…

  Ale jak patrzę w moje oceny w panelu, to widzę, że jury nie było w pełni zgodne…

  Raz jeszcze zachęcam do przeklikania się przez listę zgłoszeń. Można znaleźć kilka fajnych pozycji.

  Autor komentarza, sobota, 23 sty 2010 #

  • Tzn. ja startowałem w kategorii „zycie studenckie” z czystej ciekawości. Niestety zawiodłem się na organizatorach w kwestii nie przyznania nagród za 1. i 2. miejsca – ni by to są jakies wytłumaczenia ale .. na ile są logiczne to nie wiem. 3. miejsce daje sporo do myślenia, jeśli wybór był tak trudny to moim zdaniem lepiej byłoby przyznać jakąś nagrodę specjalną.

   A tak szczerze, formuła konkursu bloga studenckiego była ciut nietrafiona, bo nie do końca precyzyjnie określała zasady udziału w zabawie, przez co praktycznie każdy mógł startować (a niekoniecznie musi być studentem). Należy zrozumieć, iż jest to pierwsza edycja konkursu i liczę, że organizatorzy wyciągną wnioski i będą bardziej konsekwentni w kolejnej edycji..

   Autor komentarza, sobota, 23 sty 2010 #

 5. Nie no nie przejmuj się jakimikolwiek insynuacjami, które są wypowiadane przez kogoś, kto ma na tyle odwagi by się podpisać pod takim stwierdzeniem.

  Jeśli nie jest to zabronione, to mógłbyś podać ile osób było za a ile przeciw?

  Autor komentarza, sobota, 23 sty 2010 #

  • Ja dokładnie wiem kto się pod czym podpisuje. I ja na przykład podpisuję się raz jeszcze pod stwierdzeniem, że wybór najnajnaj bloga jest cholernie trudny, bo każdy patrzy na co innego. I dlatego jurorów jest wielu żeby wszystkie zdania były wzięte pod uwagę. I chciałoby się nagrodzić wszystkich. I w końcu ktoś wygrywa. I chciałbym pozdrowić wszystkich. I chyba tyle mogę powiedzieć.

   Autor komentarza, sobota, 23 sty 2010 #

 6. Miłe wyróżnienie aczkolwiek rzeczywiście trzy 3cie miejsca to „trochę” dziwna sytuacja…

  Widocznie pierwsza edycja takiego konkursu musi „rodzić się” w cierpieniach.

  Pozdrawiam!

  Autor komentarza, sobota, 23 sty 2010 #

 7. a ten trzeci blog z życia studenckiego o porodówce to ma tylko 23 wpisy i działa przez 4 miesiące – czy ten blog wg waszej opinii zasłużył na nagrodę? Tam nawet menu nie ma i nie wiadomo jak się połapać w nawigacji. Ten konkurs to jakieś pokractwo

  Autor komentarza, piątek, 5 lut 2010 #

 8. mamy już lipiec i od tamtego czasu pojawił się tylko jeden wpis na blogu o porodówce – nie ma to jak zgarnąć nagrodę po znajomości bo inaczej tego nazwać nie można.

  Autor komentarza, piątek, 2 lip 2010 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów