60400 w Orange

 

Dostawałem już różne SMS-y reklamowe od mojego ukochanego pomarańczowego operatora.

Wszystkich wygranych samochodów już nie mam gdzie parkować pod domem, a za czekające na mnie pieniądze mógłbym kupić cuda.

Ale zawsze w tych SMS-ach było powiedziane wprost z jakiego powodu mnie wkurzają. „Wygraj samochód”, „weź udział w loterii”, „czeka na Ciebie kwota…”. A tu coś nowego – zachęcanie do wysłania SMS „w ciemno” na jakiś dziwny numer.

Wyślij SMSa o treści ORANGE na 60400. To kosztuje tyle, co zwykły SMS. Odpowiedź będzie bardzo zaskakująca! 100% prawda! Reg. orange.pl

Konia z rzędem temu, kto na stronie Orange.pl znajdzie regulamin tej „usługi” czy innej „promocji”. Na jednym ze screenów załączonych poniżej zobaczycie, że wyszukiwarka na hasło „60400” zwraca wyłacznie jakieś regulaminy usług MMS z 2005 roku.

Chociaż nie, od wczoraj do wyników dołączyły posty z forum pomocy technicznej, gdzie ludzie wściekają się na niechciany spam od Orange.

Ale to nie wszystko!

UWAGA! To kosztuje 5zł dziennie!

Oczywiście wysłanie tego nieszczęsnego „taniego” SMS-a powoduje dołączenie do Klubu Loterii, a to kosztuje 4.92 zł brutto dziennie!

Jeśli nie chcecie pójść z torbami:

 • Jak najszybciej wyślijcie SMS o treści „STOP ORANGE” lub „STOP KLUB” na 60400
 • Zalogujcie się do Orange On-Line, przejdźcie do zakładki „Usługi” i dezaktywujcie „Przychodzący SMS Specjalny”

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 17 stycznia 2011
Tagi: , , , ,
Kategorie: Drobnym druczkiem, gsm, prywata, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "60400 w Orange"

 1. Witam. Wysłałam sms-a wczoraj. Teraz mam zerowe konto,bo każdy następny sms z nr-u 60400 automatycznie pobierał mi kwotę 4.92! Co robić! Błagam pomóżcie!Dzwoniłam do BOK-u, tam ciągle zajęte! Aha. Musze dodać,że po wysłaniu pierwszego sms-a dostałam informację,że aby zatrzymać loterię muszę odesłać sms-a za 4.92. Nie uczyniłam tego!

  Autor komentarza, sobota, 15 sty 2011 #

  • Trzeba wysłać sms STOP CLUB na nr. 60400
   Widzę ,że nie tylko ja dałam się nabrać na oszukańcze gierki z którymi współpracuje Orange. Wstyd!!!

   Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

  • Proponuję napisać reklamację na naliczone opłaty do Orange i skargę do UKE (uke@uke.gov.pl). W mailu do UKE powinno napisać się, że jest to skarga na działanie operatora (bezprawne naliczanie opłat, wprowadzanie w błąd, zatajanie istotnych informacji o kosztach udziału w loterii, sugerowanie wygranej, desłanie do nieisteniejącej strony internetowej „reg.orange.pl”) i poprosić o zbadanie zgodności działań operatora z obowiązującym prawem. Należy też zaznaczyć, że skarżymy operatora, bo to on pobiera opłaty i czerpie bezpośrednie zyski z tego przedsięwzięcia.

   Autor komentarza, wtorek, 1 lut 2011 #

  • To nie tylko Orange. Ja jestem w PLUSie i też dostałam takiego sms. Gdy dostałam informacje, że będą mnie kasować prawie 5 złoty od razu wysłałam sms:”STOP LIDER” i przyszedl sms który potwierdzał ze subskrypcja została zakończona, ale po 5 min pprzyszła wiadomość ze dostarczenie zamówionej przez Ciebie treści nie było możliwe z powodu braków środków na koncie(na moje szczęście miałam jakieś 3 zł na koncie) i żebym doładowała aby umożliwić dostarczanie treści serwisów. Czy po załadowaniu nadal będą mi pobierać mimo ze odesłałam sms?

   Autor komentarza, poniedziałek, 28 lut 2011 #

  • â– Zalogujcie się do Orange On-Line, przejdźcie do zakładki „Usługi” i dezaktywujcie „Przychodzący SMS Specjalny”

   Autor komentarza, czwartek, 17 lis 2011 #

 2. Wioletko i inni, którzy tu trafią: STOP CLUB na nr 60400 lub telefon do BOK i zlecenie wyłączenia.

  Autor komentarza, sobota, 15 sty 2011 #

 3. Witam.. odeslalem im tego sms o tresci ale przyszla odpowiedz ze nie poprawna nazaw subskrypcji CLUB! Co robic??

  Autor komentarza, niedziela, 16 sty 2011 #

  • Ja wpisałem STOP OK Chyba pomogło, bo mi napisali, że już nie biorę udziału. Mam nadzieję, że nie dostanę nastepnego!

   Autor komentarza, poniedziałek, 9 maj 2011 #

 4. Autor komentarza, niedziela, 16 sty 2011 #

  • Wczoraj wysłałam sms`a STOP KLUB a dziś dostałam następnego, specjalnego, przychodzącego, kosztującego mnie 5 zł sms`a :(

   Autor komentarza, piątek, 4 lut 2011 #

  • trzeba wpisac STOP TAK na 60466 i juz nie beda przychodzic

   Autor komentarza, czwartek, 19 sty 2012 #

 5. Mi w SMS przysłali informację (widoczną na screenie), że zrezygnować z subskrypcji można również wysyłając SMS o treści „STOP ORANGE”

  Autor komentarza, niedziela, 16 sty 2011 #

  • Właśnie jak ktoś wyslę sms o treści STOP KLUB i nadal dostaje te smsy od 60400 wysyłajcie wtedy STOP ORANGE.
   Ja wysłałam STOP KLUB i nic mi nie odpisali a następnego dnia znów ten sms, potem napisałam STOP ORANGE i od razu dostałam smsa zwrotnego że już nie biorę udziału w loterii. Wiem że u niktórych podziałało STOP KLUB, ale jak u kogoś nie działa nie załamywać się tylko próbować STOP ORANGE!!!

   Autor komentarza, poniedziałek, 7 mar 2011 #

 6. musicie zalogować się na orange online na stronie orange.pl i tam sprawdzić swoje usługi. Usługa która pobiera opłaty znajduje się w zakładce „MMS Specjalny (przychodzący)” należy wyłączyć tą usługę i problem z głowy.

  Autor komentarza, niedziela, 16 sty 2011 #

 7. UWAGA!!!! ludzie nie róbcie sie w ch….ja to złodzieje, pobieraja bezprawnie kasę ! ponoć był jakiś regulamin, ja nic o tym nie wiem!!!! Złodzieje!!!!!!!!!!!!!!!

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

 8. A może by tak podesłać to do UOKiKu ?

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

  • tylko w naszym dziwnym kraju dzieją się takie rzeczy, polak polaka oszukuje jak się da, POWINNO SIĘ KARAĆ ZA TAKIE OSZUSTWA !!! zastanawiam się czy nie zmienić sieci

   Autor komentarza, wtorek, 18 sty 2011 #

  • @Aga Proszowska: Tylko nie Polak! Orange to France Telecom czyli Å»ABOJADY!!!

   Autor komentarza, piątek, 28 sty 2011 #

 9. Wiele wskazuje na to, że Orange nie ma z tym nic wspólnego (np. brak regulaminu na stronie), ktoś dobrał się do bazy numerów i naciąga nieświadomych.

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

  • 60400 to oficjalny numer Klubu Loterii Orange, na audi.orange.pl jest podana informacja jak uruchomić usługę, jakie są koszty itd.

   ALE to jest na audi.orange.pl, a na głównej orange.pl można g… znaleźć.

   Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

  • Orange to w ogóle ciekawy operator. Chyba jedyny, gdzie za 5 zł doładowanie jest ważne tylko 3 dni (ostatnio naliczył mi nawet 1 dzień – słownie jeden). We Francji doładowanie za 5 Eur (najtańsze) ważne jest tydzień (7 dni).Jeśli natomiast korzysta się oszczędnie z telefonu, to to co zostaje – przepada.Co na to Urząd Ochrony Konsumenta? Za co urzędnicy biorą kasę do cholery! Powinni monitorować takie praktyki.

   Wkurzona

   Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

 10. 100% prawda – to nadal „ci sami” za tym stoją.
  500 000 kary okazało się niczym jak widać.
  A Orange zniży się ile tylko może, aby wykraść (nie bójmy się tego słowa) od ludzi kolejne złotówki.

  Ja spamu z Orange pozbyłem się skutecznie, od około miesiąca brak jakiegokolwiek smsa.

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

 11. To przeciez juz czwarta edycja tego konkursu, numer pod ktorym mozna wylaczyc smsy podany jest w notce. Co do regulaminu, to mozna go znalezctutaj: http://audi.orange.pl/regulamin.pdf.

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

  • http://audi.orange.pl – spoko, a teraz znajdź ten regulamin w domenie orange.pl

   Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

 12. Szczyt chamstwa. Miejmy nadzieję że dostaną takie kary żeby się nie pozbierali.

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

 13. Do wszystkich naiwnych!Nie wysyłajcie żadnych odpowiedzi na tego typu SMS-y.Naczelną zasadą jest,że gdybyście mieli wygrać cokolwiek,to przecież musieli by do Was zadzwonić!!!Moim zdaniem jacyś naciagacze wykupują numer od operatora i potem zarabiają na tym krocie.To najłatwiejszy dochód.Dzisiaj za obietnice nikt nie odpowiada/tak jak nasi politycy/!

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

 14. Dobrze,że ja nie wysłałem SMSa,bo to numer b.podejrzany.Mam zasadę,że popelniam bład tylko raz,jak saper lub lotnik.Od dawna nie wysyłam żadnych SMSów.

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

 15. Heheh. widzę ze i w Pomarańczowej są problemy ze spamem. Tym gorzej, ze tu robią nieźle bambuko. Prawda taka, że podstawą reklamacji jest regulamin a znajac zycie, tam wszystko jest dokladnie opisane, nawet małymi literkami.

  Opisałem sprawę z loterią plusa (http://blog.bobiko.pl/2010/12/12/o-wielkiej-spam-loterii-plusa/) i dlatego takie stwierdzenie, ze regulamin to podstawa. Obawiam się żę Ci, którzy stracili kasę i chcą odzyskać, mogą zapomnieć o rekompensacie aczkolwiek warto zgłosić to do UOKiK czy UKE, która zajmowała się tą problematyką a nawet nałożyła kary finansowe. Inaczej mówiac przerąbana sprawa.

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

 16. powiem tylko tak: za głupote i naiwnosc trzeba placic i dobrze wam tak. Idzcie dalej przed tv chlonac te papke, posluchajcie czyichs wywodow tudziez jakis DOBRY ARTYKUL przeczytajcie w necie lub gazecie.

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

 17. nieograniczone taryfy. Bez telefonu. Za stałą opłatą. Bez reklam, bez ofert, bez promocji które zmieniają się w kalejdoskopie i nie można się w nich połapać. Bez kruczków w umowie i SMSowych oszustw.

  Zostałbym z taką siecią na zawsze i polecałbym wszystkim znajomym.

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

 18. Przecież wystarczy jeden kontakt z BOK Orange i wycofanie zgody. Najlepiej elektronicznie albo pisemnie, żeby mieć dowód działania. Od czasu, gdy przez Orange Online wysłałem poniższą wiadomość nic mnie nie nęka :-). Wrzucam w formie ściągawki, bo może się komuś przyda.

  Zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.) proszę o usunięcie mojego numeru telefonu XXXXXXXXX z baz danych klientów, do których wysyłane są treści reklamowe. Wycofuję moją zgodę na przetwarzanie danych osobowych dotyczących tego numeru w celach marketingowych.

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

  • Dzięki mi się przydało.

   Autor komentarza, czwartek, 20 sty 2011 #

  • terefere – wysyłałem dzwoniłem 7 razy w przeciągu roku, groziłem prokuraturą, powoływałem się na wszystkie możliwe przepisy – a przede wszystkim nigdy nie dawałem zgody na wykorzystywanie numeru w celach marketingowych – przy podpisywaniu umowy wyraźnie to zaznaczałem i czytałem za każdym razem.

   A jednak gnoje wciąż mi przysyłają reklamówki.

   Trzeba zrobić jakiś pozew zbiorowy i dobrać się chamom do tyłka bo mają prawo i człowieka gdzieś.

   Autor komentarza, czwartek, 24 lut 2011 #

  • Nie do wiary, ze Ci zlodzieje wciaz dzialaja! Dzieki za sciage. Wyslalem.

   Autor komentarza, piątek, 1 kw. 2011 #

 19. Napiszcie papierowy liścik do orange z zażaleniem. Ja zawsze tak robię i potem nie dość że mnie przepraszają i naprawiają problem to jeszcze przeważnie dostaję zwrot kosztów.
  Może to dlatego że korzystam z ich ofert już jakieś 6-7 lat ale mimo wszystko warto spróbować.

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

 20. Dobra, ustalmy jedno, bo komentarze na wykopie i przesyłane privem są dość specyficzne.

  Z pełną świadomością zgadzam się na otrzymywanie spamu od Orange. Nie biorę udziału w konkursach i naciągactwie, czytam wszelkie regulaminy itd. Ciekawią mnie marketingowe chwyty i szukam takich perełek.

  Wcześniej oczywiście wygooglałem numer i sprawdziłem do czego się odnosi.

  Zaciekawił mnie ten SMS ponieważ wyjątkowo nie kierował do niczego sensownego, a informacja zwrotna była szokująca.

  Oczywiście anulowałem subskrypcję w ciągu kilku minut, więc całość kosztowała mnie tyle co dwa SMS-y.

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

 21. To samo jest w Erze, też pobiera opłatę. Skontaktuj się z Orange, niech Ci to naprawią. I musi być jakiś inny sms, że się wysyła stop żeby przestało odbierać kasę. Mnie to trafiło tak, że nawet nie wyraziłam zgody a zaczęłam grać… Era umyła ręce i powiedziała, że to jakaś firma organizuje… Tylko, że to idzie z Ery i powinien być chociaż regulamin na stronie…

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

 22. Gratulacje dla pani piszacej: ‚Za co urzędnicy biorą kasę do cholery! Powinni monitorować takie praktyki’

  FAIL!!!

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

 23. Ludziska, mam rozwiązanie na wasze wszystkie problemy z orange.
  Przeszedłem do Play. Przejście jest darmowe, numer zostaje zachowany, a w dodatku przez 3 miesiące dostałem 3×15 zł na konto. DO WSZYSTKICH SIECI.
  A nie jak złodzieje z orange raczą was promocją „do wszystkich w orange” LOL.
  Załadujecie konto w play za 5 zł. Jego ważność to 1 rok !!!
  Stop złodziejom z orange! Stop oszustom!!!

  Autor komentarza, poniedziałek, 17 sty 2011 #

 24. Gdybym został w taki sposób oszukany w mojej sieci dla zasady bym od niej odszedł.

  Autor komentarza, wtorek, 18 sty 2011 #

  • Orange nie jest organizatorem tej loterii. U nich i tak loteria jest dobrze i jasno zorganizowana.

   Autor komentarza, wtorek, 18 sty 2011 #

 25. Ej mam pytanie! Czy może gdzieś, w którejś prokuraturze na terenie Polski jest wszczęte postępowanie przeciwko tym złodziejom?! Ja zostałam kiedyś oszukana przez tą firmę przy okazji usługi AKAZOO, którą mi włączono bez mojej zgody i wiedzy – tam był sms za 5 zł co 5 dni, postępowanie toczyło się w prokuraturze wrocławskiej, ale zostało umorzone, czyli wynika,że firma ma naprawdę dobrych prawników – a oszukali wówczas ludzi na 800 tys. zł i pewnie oszukują do dziś. Przy usłudze z Audi oszukali moją mamę, zabrali jej już ponad 30 zł! Jeżeli ktoś coś wie w sprawie jakiegokolwiek dochodzenia

  Autor komentarza, wtorek, 18 sty 2011 #

 26. p/s: firma Orange nie poniesie odpowiedzialności za tę usługę, gdyż jeśli się dobrze orientuję cała akcja z Audi jest wykonywana przez spółkę Internetq Poland Sp.z o.o.

  Autor komentarza, wtorek, 18 sty 2011 #

  • Ewentualna odpowiedzialność prawna będzie ponoszona faktycznie przez firmę technicznie obsługującą loterię.

   Ale w praktyce zostaje ferment pod tytułem „oszukuje nas Orange” – zlecili organizację, ktoś musi to nadzorować i zatwierdzać praktyki.

   Autor komentarza, wtorek, 18 sty 2011 #

 27. Drodzy „oszukani” po pierwsze nie stoję po żadnej ze stron, ale jeśli już to bardziej skłaniam się ku stronie organizatora loterii, jako iż ludzie którzy tam siedzą, po prostu są bardziej inteligentni niż wy. Przykro mi to mówić ale należycie do 90% naszego społeczeństwa, które nie rozumie nie tylko tego co czyta ale także, o zgrozo, tego co robi. Nie chce mi się przedstawiać sytuacji jak działają schematy loteryjne i konkursowe bo wiem że może 10% z was to zrozumie ale tak na wszelki wypadek odsyłam was do regulaminu. Mi znalezienie ważnej informacji zajęło 3 minuty:

  18. Uczestnik może przystąpić w ramach udziału w Loterii do „Klubu Loterii Orange”. Uczestnik, który przystąpi do „Klubu Loterii Orange”, będzie otrzymywał codziennie, od dnia przystąpienia do „Klubu Loterii Orange” do dnia 10 kwietnia 2011 roku, jedną wiadomość w formie SMS-a, której koszt w kwocie 4 zł. netto + VAT (4,92 zł. brutto), poniesie Uczestnik

  Pozdrawiam nasz naród wybrany.
  M

  Autor komentarza, wtorek, 18 sty 2011 #

  • Umiejętność czytania ze zrozumieniem faktycznie jest przydatną rzeczą. Informacje o loterii są przedstawione jasno i zasady są przejrzyste. Zauważ tylko, że w przytoczonym przez Tomasza SMS-ie brakuje informacji o tym co to za konkurs/promocja, a przez to nie ma możliwości sprawdzenia regulaminu. Na załączonym screenie widać dokładnie, że na podstawowe informacji z samej wiadomości nie ma możliwości sprawdzenia szczegółów na stronie orange

   Autor komentarza, wtorek, 18 sty 2011 #

  • A co powiesz na ten fragment…

   Wszyscy Klienci Orange, którzy biorą udział w Loterii dla Klientów Orange, lecz z różnych powodów chcieliby zakończyć zabawę, mogą zgodnie z regulaminem loterii (rozdział 3, punkt 21) w każdym momencie trwania loterii wysłać hasło STOP pod darmowy numer 8080. Aby natomiast wypisać się z Klubu Orange należy wysłać SMS-a o treści STOP KLUB pod numer 60400 (opłata jak za zwykły SMS).

   Wysłałam wczoraj takiego sms`a „STOP KLUB” a dziś pomimo tego dostałam następnego…

   Autor komentarza, piątek, 4 lut 2011 #

  • A co z ludźmi, którzy nic nie wysyłali bo wiedzą że to oszustwo a mimo to są nękani 15toma sms’ami dziennie.

   Autor komentarza, wtorek, 22 lut 2011 #

  • nie nie i jeszcze raz nie – nie może być tak że będę po każdym niechcianym sms-ie loteryjnym spędzał godzinę szukając gdzie jest jaki regulamin.
   Zażądałem usunięcia mnie z listy otrzymujących sms- reklamowe a pomimo tego dalej je dostaję.

   więc to nie moja głupota czy lenistwo ale zwykłe gnojarstwo operatora

   Autor komentarza, czwartek, 24 lut 2011 #

  • Dzięki za oświecenie – ale zauważ, że my musimy się bronić przed tymi chwytami ze strony cwaniaków – i nie powinno być tak, że to ja muszę wysłać sms by się wypisać z klubu do którego nigdy się nie zapisałem. To jawne oszustwo – bez względu na ich śmieszne regulaminy na które się powołują. Absolutnie takie praktyki powinny być zakazane prawem – bo wielu starszych ludzi, mniej zorientowanych w trickach sms-owych będzie notorycznie wykorzystywana i okradana. Czas z tym skończyć – a Twój głos świadczy o braku szacunku do zacnych starszych ludzi, którzy nie spodziewają się takiego świństwa…
   Pozdrawiam

   Autor komentarza, niedziela, 13 lis 2011 #

 28. Drogi Zwyklaku! Wybacz, ale Tak jak powiedział MaszKarol raczej niewiele osób otrzymując sms-a biegnie zaraz sprawdzić na necie regulamin akcji. Pewnie sam reprezentujesz owe 90 % społeczeństwa nie umiejące czytać ze zrozumieniem tyle że nauczyłeś się na własnym błędzie i grasz ważniaka…
  A poza tym jeżeli chodzi o tę właśnie akcję to oszukane osoby nie wysyłały Å»ADNYCH, DOSŁOWNIE Å»ADNYCH SMS-ÓW, wychodzi więc na to, że usługę włączono im samoczynnie i to jest kilka osób, więc wytłumacz mi proszę co z tym fantem zrobić.. bo jeżeli ktoś się nie godził na włączenie usługi, ba nawet o tym nie wiedział to jakiego grzyba mu regulamin – w tym wypadku chyba tylko po to by tę usługę wyłączyć…

  Autor komentarza, wtorek, 18 sty 2011 #

  • Całkowicie się z Tobą zgadzam. Ja też padłam ofiarą tej loterii.NIGDY NIE WYSYŁAŁAM Å»ADNYCH SMS-ów w związku z tą loterią – ani z żadną inną. Z zasady nigdy nie biorę udziału w żadnych loteriach – to mnie absolutnie nie podnieca, a telefonu używam przede wszystkim do kontaktów ze znajomymi. Usługę tą włączono mi bez mojej zgody i dopiero dzisiaj otrzymałam SMS-a powiadamiającego mnie o tym że jestem członkiem Klubu Loterii Orange. Natychmiast się wypisałam śląc STOP KLUB na 60400 i sprawdziłam stan mojego konta – stopniało ono poważnie. Uważam że tą sprawą powinna zająć się prokuratura gdyż takie praktyki noszą znamiona przestępstwa – bo chyba mieszkamy w państwie prawa !!!

   Autor komentarza, środa, 26 sty 2011 #

 29. jeśli chodzi o stronę „AKAZOO” to trzeba wysłać „STOP AKAZOO” na nr 60444 i po chwili przyjdzie sms USŁUGA AKAZOO ZOSTAŁA USUNIETA

  Autor komentarza, wtorek, 18 sty 2011 #

 30. To nie wystarcza w przypadku usługi AKAZOO trzeba koniecznie zablokować na stronie Orange w zakładce Dostępne usługi lub zadzwonić do BOK Orange i poprosic o zablokowanie. Sam sms STOP AKAZOO najczęściej nic nie daje.. chociaż nie mówię że nie pomaga..

  Autor komentarza, wtorek, 18 sty 2011 #

 31. A sądziłem, że jesteście dorośli ;)
  Ja tam odbieram sobie marketingowy spam, ale w celach poznawczych. Nie sądziłem, że takie grono osób bierze w tym udział.
  Współczucie….

  Autor komentarza, środa, 19 sty 2011 #

 32. A co robisz jeśli odbierając sobie marketingowy spam już płacisz za te cele poznawcze? Chyba nie czytałeś dokładnie komentarzy… współczuje…

  Autor komentarza, środa, 19 sty 2011 #

  • Jakoś nigdy mi sie nie zdarzyło, żeby za czytanie płacić.
   W komentarzach pełno osób, które WYSŁAŁO cokolwiek na spamowe numery.

   Autor komentarza, środa, 19 sty 2011 #

  • Czasem lubie otrzymywać smsy-spamy ale nigdy nie odpowiadam, bo nie znam regulaminu.

   Autor komentarza, środa, 19 sty 2011 #

 33. jeśli chcesz sie pozbyc tych smsow napisz sms o tresci STOP pod darmowy numer 8080 (regulamin rozdzial 3 pkt.22) wysla ci smsa zwrotnego ze two numer zostal usuniety z bazy.

  Autor komentarza, środa, 19 sty 2011 #

 34. A ja znam osoby, które nie skasowały te spamy i nie wysyłały sms-ów w związku z promocją a kasę im i tak „zjadło”..

  Autor komentarza, środa, 19 sty 2011 #

 35. A ja jestem w Play i nie dostaję gównianych smsów. Tyle.

  Autor komentarza, środa, 19 sty 2011 #

 36. Gdy zadzwoniłem kiedyś do obsługi klienta i poprosiłem o zablokowanie wysyłania reklamowych , promocyjnych itp. smsów. Dowiedziałem się że to zablokuje tylko te wysyłane przez orange, ale nie przez zewnętrzne firmy i jak chce zablokować zewnętrzne to muszę im podać numer zewnętrznej firmy. Jednak jak się okazało to jednak orange chyba wszystko mi wysyłał i po zablokowaniu mam święty spokój. Zachęcam do zadzwonienia do obsługi klienta – teraz smsy dostaje tylko od znajomych.

  Autor komentarza, środa, 19 sty 2011 #

  • anonimus: jest kilka mozliwosci. Przez strone, przez BOK, mozesz podac konkretne numery itp. To nie jest tak, ze jakos jestes przesladowany przez te smsy.: )

   Autor komentarza, środa, 19 sty 2011 #

 37. aby zatrzymać trzeba wysłać STOP na 7400 !!!!!!

  Autor komentarza, środa, 19 sty 2011 #

 38. Najlepsze jest to, że się nie zapisałam do tej loterii, a wciąż mnie okradają. Wysyłam sms-sy stop, a podaje mi że błąd. Chamstwo!

  Autor komentarza, czwartek, 20 sty 2011 #

  • Anna: jezeli wypisalas sie z Klubu, to juz nie pobieraja. Jezeli pisza, ze blad, to pewnie na zly numer wysylasz. Jezeli jestse w klubie, to nie na 7400 wysylasz, tylko jak we wpisie gospodarza.
   Jezeli nie jestes w klubie, to nic nie pobieraja z konta.

   Autor komentarza, czwartek, 20 sty 2011 #

  • Bo ma być DOKŁADNIE ten tekst, o którym piszą w regulaminie. Czyli nie „stop”, ani „sToP”, ani „STOP CLUB”, tylko „STOP KLUB”.

   Autor komentarza, czwartek, 17 lut 2011 #

 39. Ooo, właśnie dostałem:
  „Masz 1 wiadomosc od Orange:wyslij SMSa o tresci ORANGE na 60400. To kosztuje tyle, co zwykly SMS. Odpowiedz bedzie bardzo zaskakujaca!100% prawa! Reg.orange.pl”

  Widać, ktoś zmienił taktykę ;) Teraz sugerują, że to wiadomość a’la mBox.

  Autor komentarza, czwartek, 20 sty 2011 #

 40. Też się naciąłem.Wyślijcie sms o treści STOP KLUB pod numer 60400.Dostaniecie odpowiedź-„numer został wycofany z loterii Orange.Dziękujemy”

  Autor komentarza, czwartek, 20 sty 2011 #

  • pytanie co zrobić, jeśli wysłałam STOP KLUB, a odpowiedzi nie dostałam? nawiasem mówiąc jak wysłałam tekst z błędem, to dostałam odpowiedź, że tekst jest błędny, ale jak wysłałam poprawny, to nic nie przyszło! :-P

   Autor komentarza, czwartek, 17 lut 2011 #

 41. Jednym słowem Orange to złodzieje !!!!!!!
  Moze by tak petycje jakąś napisać o zaniechanie wysyłania takich smsów?

  Autor komentarza, czwartek, 20 sty 2011 #

 42. TAKIE RZECZY TYLKO W ORANGE

  Autor komentarza, czwartek, 20 sty 2011 #

 43. ech to jest smutne. Kolejna loteria po Erze idzie w strone platnych dziennie smsmow. Dlatego chyba wole te gdzie sam decyduje czy chce wyslac i zaplacic czy nie – pusty sms i loterie w lokalnych gazetach.

  Autor komentarza, piątek, 21 sty 2011 #

 44. dzięki wielkie

  Autor komentarza, piątek, 21 sty 2011 #

 45. najlepsze jest to z zdarzaja sie przypadki gdze nawet sama sie nie głosisz a ci przysyłaja, np moj dziadek nie umie si posługiwac komorka umie tylko odbierac i dzwinic, smsy odbieram i usuwam mu ja bo on sie nie oriejtuje, a tu taki motyw ze niby zapisał sie do lotrii kpina, sama sprawdzałam na jego konci w orange czy przypadkim ni wyslal takiego smsa i nic takiego nie było

  Autor komentarza, piątek, 21 sty 2011 #

 46. Witam czy moglby ktos podac screeny ze strony orange bo nie moge znaleźć tych mms specjalnych

  Moze byc na maila moze byc tutaj
  THX

  Autor komentarza, piątek, 21 sty 2011 #

 47. Czy jest ktoś kto probował reklamowac te znikanie kasy mając telefon w abonmencie? ja to właśnie uczniłam i czekam na efekt, jesli nie uwzględnią oddam gnoi do sądu!! czy znacie kogoś kto już to uczynił, proszę o namiary

  Autor komentarza, piątek, 21 sty 2011 #

 48. Autor komentarza, piątek, 21 sty 2011 #

 49. drodzy państwo też dałem się na to złapać. Pieniądze są pobierane bezprawnie z naszego kąta co podlega pod pewien paragraf. dlatego proponuję oddać organizatora klubu loterii do sądu.

  Autor komentarza, sobota, 22 sty 2011 #

  • Witam, ja też zostałam oszukana, nie pamiętam czy wysyłałam 1 smsa, ale 25 lutego zgłaszałam rezygnacje, jednak nadal dostaje smsy z loterii. Spróbuje najpierw napisać pismo do Orange o zwrot kosztów jeżeli to się nie uda jestem za zgłoszeniem grupowego pozwu do sądu. Może coś w ten sposób uda się zrobić. Wiem, że ostatnio tak było w przypadku klientów Ery. Tylko nie jestem w stanie powiedzieć jak sprawa się zakończyła. Pozdrawiam

   Autor komentarza, niedziela, 27 lut 2011 #

 50. Zrób to pierwszy

  Autor komentarza, sobota, 22 sty 2011 #

 51. Loteria Audi,regulamin,tej loterii nie potwierdza zdarzeń z niego wynikających-nie można zatrzymać sms-ów przychodzących pisząc STOP na nr 8080,a taki jest zapis.Czy nie podlega to karze jak za czerpanie korzyści majątkowych-może ktoś z prawników wypowie się na ten temat.

  Autor komentarza, niedziela, 23 sty 2011 #

 52. WITAM NIE WYSYŁAJCIE SMSÓW NA ZADNE LOSY ODPOWIEDZ BEDZIE ZASKAKUJACA I WKURWIAJACA CODZIENNIE BEDA KRASC 5 ZŁ Z KONTA ZA KAZDEGIO LOSA A TY NAWET O TYM NIE BEDZIESZ WIEDZIAŁ WSTYD TAKA DUZA SIEC A NIE MA NUMEROW BEZPŁATNYCH ZEBY SIE Z NIMI SKONTAKTOWAC DZWONIAC DO NICH POD NUMER BIURO OBSŁUGI KLIENTA WŁACZAJA JAKAS BZDETNA MUZYKE I CZEKASZ BEZ SKUTECZNIE NA POŁACZENIE Z OPERATOREM KU MOJEMU ZASKOCZENIU ZJADŁO MI Z KONTA 5ZŁ ZA SŁUCHANIE MUZYKI .PRZEZ TO STRACIŁAM 50 ZŁ NIE WIEDZAC O CO CHODZI MIAŁ BYC TYLKO ZWYKŁY SMS ZA 20 GR MYSLE ZEBY ZMIENIC OPERATORA CHOCIAZ W ORANGE JESTEM 5 LAT MOIM ZDANIEM TO ZŁODZIEJE OKRADAJA BIEDNYCH LUDZI, NIECH TO BEDZIE OSTRZEZENIE DLA WSZYSTKICH UZYTKOWNIKOW

  Autor komentarza, poniedziałek, 24 sty 2011 #

  • Hmm… polaczenie z BOK kosztuje chyab 1.22. I nie pobiera wiecej kasy. Niezaleznie jak dlugo trwa.
   Co do loterii – to coz, 4. edycja. Jezeli pobiera pieniadze z konta, to wypisz sie z klubu orange. I juz.

   Autor komentarza, poniedziałek, 24 sty 2011 #

 53. a co jesli ja nawet nie odpisalem na zadnego esa? dostalem cos o tresci nie musisz nic robic, zostajesz automatycznie..bla bla. dzis zamierzam napisac do gazety, nie odpuszcze dziadom

  Autor komentarza, poniedziałek, 24 sty 2011 #

 54. dzis dostalam negatywna odpowiedz od orange dotyczacej reklamacji, takze jak ktos jeszcze liczy na to ze zwroca pieniadze to niech sie nie łudzi bo wg orange akceptowaliśmy regulamin i koniec!!!
  jutro udaje sie do rzecznika spraw konsumentów czy jak on sie tam nazywa i napisze co on na to i jakie sa szanse na wygranie z orange w tej sprawie

  Autor komentarza, poniedziałek, 24 sty 2011 #

  • Prawda taka, ze wysyłając sms’a akceptujemy regulamin, który jest dostępny na stronie Organizatora gry. I każdy rzecznik Ci to powie.

   Autor komentarza, poniedziałek, 24 sty 2011 #

 55. A w ogóle Tomku, zorientuj się kto jest organizatorem komkursu. Bo w przypadku tego http://blog.bobiko.pl/2011/01/24/73900-loteria-lotto-wygraj-mercedesa/ Jest InternetQ Poland, w przeszlości znany z Pustego SMS’a, ukaranego przez UOKiK karą blisko 17k zł.

  Autor komentarza, poniedziałek, 24 sty 2011 #

 56. Dzisiaj dostałem smsa „Masz 1 wiadomość od Orange; wyslij SMSa o tresci ORANGE na 60400. To kosztuje tyle, co zwykly SMS. Odpowiedz bedzie zaskakujaca! 100% prawda! Reg.orange.pl” i myślę że następnym razem wymyślą taką treść smsa na którego odpowiem.
  Jakim trzeba być baranem żeby wydawać miliony złotych na reklamę która pokazuje przyjazną firmę, a następnie pluć na swoich klientów.

  Autor komentarza, poniedziałek, 24 sty 2011 #

  • Niby to nie orange organizuje tylko internetq. Ogolnie, to orange jest spojna jezeli chodzi o wszelka komunikacje ze swiatem.

   Autor komentarza, wtorek, 25 sty 2011 #

  • Eee no. jesli faktycznie InternetQ ustawia to, to spokojnie, UOKiK do dupy im dobierze. heh.

   Autor komentarza, wtorek, 25 sty 2011 #

 57. To paranoja co oni odstawiaja ,to banda zlodziei i naciagaczy .Szkoda ze wciaz dajemy sie nabrac.To najgorsza siec.Niewspominajac ze zasieg maja calkiem do bani.

  Autor komentarza, środa, 26 sty 2011 #

 58. Okazuje się że Orange Operator jest zaślepiony zyskiem i przekazuje nasze numery niesprawdzonym kontrahentom .To co się stało z nr.60400 skłania mnie do rychłej rezygnacji z usług tego operatora

  Autor komentarza, środa, 26 sty 2011 #

 59. A ja uważam że wszyscy, którym bez ich wyraźnej zgody włączono członkostwo w loterii Klub Orange, powinni się skrzyknąć i jeżeli Orange nie zareaguje i nie zrekompensuje nam strat, powinniśmy złożyć zbiorowy pozew do sądu, aby w przyszłości takie zdarzenia nie miały miejsca.

  Autor komentarza, czwartek, 27 sty 2011 #

  • Tak, wiemy. Znany Twoje posty z calego internetu. Jezeli cos nie tak jest, to UOKiK sie tym zajmie. Spokojnie. Na razie wazne jest, zeby w sieci bylo jak najwiecej informacji.

   Autor komentarza, piątek, 28 sty 2011 #

 60. Witam.
  Jeśli tak jak ja nigdy nie wysyłałeś sms’a pod ten numer oraz nie wyraziłeś zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych (np. w ORANGE) to proponuję skontaktować się bezpośrednio z organizatorem loterii:

  Al. Niepodległości 18
  Warszawa, 02-653
  Tel.: +48 (22) 489 54 11

  Dane, a szczególnie numer telefonu nie było łatwo znaleźć, ale się udało.

  Pozdrawiam.

  Autor komentarza, czwartek, 27 sty 2011 #

 61. Dodam, że administratorem danych jest firma Internetq (dane powyżej) oraz na stronie:

  http://www.internetq.com/contact/locations/poland

  Muszę przyznać, że Pani z którą rozmawiałem przez telefon była bardzo miła i usunęła mój numer z ich bazy.

  Pozdrawiam.

  Autor komentarza, czwartek, 27 sty 2011 #

 62. jak teraz nie wygram w tej”super , cudownej” loterii orange to przechodze do PLAY-a bo tak naciagac ludzi to normalnie szok!!!!! mlodszy brat raz wyslal esa a ja po paru dniach nie moge rozmawiac bo nie ma srodków NO SZOK!!!!!!!!

  Autor komentarza, czwartek, 27 sty 2011 #

 63. jesteś tomku recydywistą i złodziejem.ukradłeś mi 100 złotych wysyłajac sms o które cię nie prosiłam.podszywasz si ę pod orange to przez ciebie robię bojkot tej sieci i stracą klientów odpowiesz za to.sama już zmieniłam orange na innego operatora.to jest rozbój w biały dzień.oddaję sprawę na policję i do mediów

  Autor komentarza, piątek, 28 sty 2011 #

 64. Byłam w szoku jak z konta zabrali ponad 20zł!!!!niby małe pieniądze…ale pytam za co???to rozbój w biały dzień!!!!!!!!pogrążacie się sami!!!!czekam do końca umowy…

  Autor komentarza, piątek, 28 sty 2011 #

 65. Ta loteria to wyciąganie pieniędzy od klientów. Jeżeli Orange powołuje się na regulamin, to najpierw powinna być wyraźna akceptacja regulaminu przez klienta – tak jak to jest przy umowach licencyjnych na oprogramowanie ściągane z Internetu – a dopiero później klient świadomy tego co go czeka mógłby rozpocząć grę. Trudno wymagać od ludzi starszych, nieporadnych lub od młodzieży znajomości prawa i różnych kruczków ukrywanych w regulaminach. Dlatego wysłanie sms-a nie może być równoznaczne z wyrażeniem zgody na zapłatę za przychodzące sms-y. Z żadnego przepisu prawa nie wynika, że wysłanie sms-a może być równoznaczne z oświadczeniem woli polegającym na zobowiązaniu się do zapłaty za sms-y przychodzące. Minimum przyzwoitości wygląda tak, że firma w sms-ie reklamowym powinna informować, że loteria polega również na płaceniu za udział lub za sms-y przychodzące, tym bardziej, że takie praktyki nie były dotąd stosowane przez żadnego operatora. Dotąd wysłanie sms-a nie wiązało się z żadnymi zobowiązaniami poza zapłatą z góry znanej ceny. Operator uważa swoich klientów za naiwnych i głupich, chce po chamsku wydoić z nich pieniądze, takie traktowanie jest poniżające i niezgodne z jakimikolwiek dobrymi obyczajami kupieckimi. Nie zdziwię się, jeżeli po tej loterii dużo klientów odejdzie z Orange, a firmę czeka mnóstwo procesów o zwrot pieniędzy uzyskanych w niegodny sposób.

  Autor komentarza, sobota, 29 sty 2011 #

 66. Ciekawe jest też to, że po sprawdzeniu bilingu, cena tych przychodzących smsów to 18gr.Więc jakim cudem zniknęło mi 30pln w 5 dni?????

  Autor komentarza, sobota, 29 sty 2011 #

 67. Niech poszkodowani zjednoczą sie np. założą stronę internetową. Jeśli będą stanowili sporą grupę to firma Orange będzie ich poważnie traktować. Mogą również złożyć zbiorowy pozew do sądu.
  A jeśli w sądzie nic nie wywalcza to proponuję zbiorowe odejście z Oronge.
  Sama nie jestem poszkodowana ale z chęcią do takiego protestu sie przyłączę.

  Autor komentarza, sobota, 29 sty 2011 #

 68. W Orange można zablokować wszystkie płatne SMSy przychodzące wysyłając komendę ZAWIES pod nr 6000. Patrz regulamin (par. 4, punkt 4):
  http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/1326/1358321.pdf

  Autor komentarza, niedziela, 30 sty 2011 #

 69. Tez się dałem na to nabrać Banda Pedałów i złodziei, wysłałem esa STOP na 7400 i zobaczymy co sie bedzie działo czy nadal będzie mi kasę żarło jeśli nadal będą mnie okradali to nie daruje pedałom pozwę ich do sądu.

  Autor komentarza, poniedziałek, 31 sty 2011 #

 70. Ja też zostałem naciagniety na 60400. Uważam , ze tak robic się nie powinno .Tomjest złodziejskie wyłudzenie czyli okradanie kogoś .Nie ma na Swiecie takiego prawa aby tworzyć regulamin z myśla i założJeżeli oszustwa.Jeżeli nie otrzymam zwrotu wyłudzonych pieniedzy w ciagu 7 dni to donoszę do Prokuratury ,UOKiK,MInistra Finansów oraz Trybunału Europejskiego ,rowniez wnosze petycje do Sejmu i Prezydenta o zakazanie takich działań.

  Autor komentarza, poniedziałek, 31 sty 2011 #

 71. Zachęcam do sprawdzenia programu Andblock na Androida blokującego SMSy z reklamami: http://androdev.net (przed takimi oszustwami nie uchroni, ale pozbędziemy się reklam).

  Autor komentarza, poniedziałek, 31 sty 2011 #

  • Dzięki za info ;) Ale jak już napisałem w jednym z komentarzy wyżej, z pełną świadomością wyraziłem zgodę na otrzymywanie treści marketingowych, specjalnie nie mam żadnych adblocków itd.

   Marketing i reklama to moja pasja, więc śledzę co się dzieje :)

   Autor komentarza, poniedziałek, 31 sty 2011 #

 72. No pewnie, każdy niech robi to co lubi :-] Ja jednak nie mogłem nie skorzystać z okazji do pierwszej reklamy mojego programu (jeszcze w fazie testowej).

  Autor komentarza, poniedziałek, 31 sty 2011 #

 73. Właśnie wyłączyłem to dziadostwo ze strony orange nigdy więcej orange

  Autor komentarza, poniedziałek, 31 sty 2011 #

 74. Autor komentarza, poniedziałek, 31 sty 2011 #

 75. Jestem za pozwem zbiorowym

  Autor komentarza, poniedziałek, 31 sty 2011 #

 76. ———-Jestem za pozwem zbiorowym——–

  Autor komentarza, poniedziałek, 31 sty 2011 #

 77. pozew zbiorowy do UOKiK Rzecznika praw konsumenckich

  Autor komentarza, poniedziałek, 31 sty 2011 #

 78. Tylko tak, formalnie operator nie ponosi odpowiedzialności za tego typu loterie organizowane przez firmy trzecie. To właśnie firmę (chyna InternetQ) powinniście pozwać, inacze UOKiK z powodów oczywistych nie wezmie się za to.

  Autor komentarza, wtorek, 1 lut 2011 #

 79. Tylko spokojnie z tym pozwem zbiorowym. Ja sledze juz 3 loterie orange bardzo dokladnie. Loteria jest raczej OK, za to osoby, ktore naklaniaja do pozwow zbiorowych, to czesto osoby cieszace sie zla opinia w necie. Zreszta sami poszukajcie.

  Autor komentarza, wtorek, 1 lut 2011 #

 80. Proszę,odezwał się pracownik orange.

  Autor komentarza, wtorek, 1 lut 2011 #

  • Nie każdy, kto ma odmienne zdanie, to od razu pracownik Orange… ;)

   Autor komentarza, wtorek, 1 lut 2011 #

  • Nie każdy jest też abonentem Oranżady.

   Autor komentarza, wtorek, 1 lut 2011 #

  • Nie jestem pracownikiem Orange. Po prostu sledze to dokladnie.

   Z regulaminu o klubie:
   Uczestnik może przystąpić w ramach udziału w Loterii do „Klubu Loterii Orange”. Uczestnik, który przystąpi do „Klubu Loterii Orange”, będzie otrzymywał codziennie, od dnia przystąpienia do „Klubu Loterii Orange” do dnia 10 kwietnia 2011 roku, jedną wiadomość w formie SMS-a, której koszt w kwocie 4 zł. netto + VAT (4,92 zł. brutto), poniesie Uczestnik. W celu przystąpienia do Klubu Loterii Orange Uczestnik powinien wysłać wiadomość SMS na numer 60400, o treści START KLUB lub innego słowa kluczowego, wskazanego przez Organizatora w materiałach promujących Loterię. Koszt przesłania wiadomości na numer 60400 jest naliczany zgodnie z planem taryfowym danego Uczestnika. Zasady obciążania Uczestnika kosztami związanymi z otrzymywaniem opisanych powyżej wiadomości SMS określa właściwy regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych.

   No, ale chyba przypadek tego smsa nie jest tutaj uwzgledniony.

   Autor komentarza, środa, 2 lut 2011 #

  • Czy ktoś widział w Regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych Orange wpomniane „Zasady obciążania Uczestnika kosztami….”????

   Autor komentarza, niedziela, 20 lut 2011 #

 81. Moi drodzy zeby sie zalapac na te loterie Audi na 60400 wystarczy wpisac swoj numer do aplikacji ktore zacheca na facebooku. Na to tez trzeba uwazac, choc nie wiem jakim cudem to sie stalo, w regulaminie nie widze wzmianki o rejestracji przez strone internetowa, jedynie poprzez wyslanie smsa.

  Autor komentarza, wtorek, 1 lut 2011 #

  • Mozesz podlinkowac jakos? Albo powiedizec jak znalezc?

   Autor komentarza, środa, 2 lut 2011 #

 82. Też jestem ofiarą tej nieszczęsnej Loterii Orange 60400. Gdy dostałam SMS’a o treści ” Masz 1 wiadomość od Orange:wyślij SMSa otreści

  Autor komentarza, środa, 2 lut 2011 #

 83. Też jestem ofiarą tej nieszczęsnej Loterii Orange 60400. Gdy dostałam SMS’a o treści ” Masz 1 wiadomość od Orange:wyślij SMSa o treści ORANGE na 60400. To kosztuje tyle,co zwykły SMS.Odpowiedź będzie zaskakująca!100%prawda!
  Reg.orange” po prostu wydałam polecenie mojej komórce „usuń”. Mimo to (zupełnie nieświadomie) zostałam członkiem Klubu Loterii Orange. Gdy dostałam SMSa o treści „aby wyjść z Klubu wyślij SMSa Stop Klub na numer 60400”, natychmiast zablokowałam tą loterię, sprawdziłam stan mojego konta (było uboższe już o 30,00zł) i udałam się do salonu Orange. Tam zablokowano mi wszystkie SMS’y marketingowe i powiedziano mi że od tej pory nie będę otrzymywać żadnych podobnych SMS’ów. Niestety w ciągu kolejnego tygodnia od zablokowania SMS’ów marketingowych, otrzymałam już 2 SMS’y zachęcające mnie do gry. Po kolejnej wizycie w Orange i zgłoszeniu tego problemu, powiedziano mi, że nie wiedzą dlaczego tak się dzieje i żeby ani nie odpowiadać, ani nie usuwać tego SMS’a z mojej skrzynki odbiorczej, gdyż może to spowodować ponowne wciągnięcie mnie do gry. Oznaczałoby to, że nawet zwykłe usunięcie niechcianego SMS’a jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na udział w tej loterii. Wychowywałam się w Szwecji i od paru lat mieszkam w Polsce ale coraz bardziej nie mogę zrozumieć tego kraju.

  Autor komentarza, środa, 2 lut 2011 #

 84. UOKIK i pozew może być złożony nikt nam tego nie zabroni. Czekam na FV i rozliczenie. W plecki jestem jakieś dobrych dzisiąt zł :Aaaaa. wolałbym wysłać te SMS na fundacje TVN czy wydać na co bądź, bo mnie mocno wku… oszustwo tego typu. Gram, wysyłam SMS, dzwonie- OK. Zapłacę za to. ale nie za takie chamstwo i aaaa…

  DLA TYCH CO NIE WIEDZĄ JAK TO GÓW..O WYŁĄCZYĆ(moze już było to wcześniej napisane):
  należy zalogować się w orange-online i kliknąć w usługi i TAM WŁASNIE WYŁĄCZYĆ NALEZY USŁUGĘ SMS I MMS!! SPECJALNY. Jak mówi mi koleś w salonie że SMS zablokowali to jeszcze są MMS specjalne płatne jak przychodza i mnie bciążają. a czy ja miałem możliwośc wybory czy chce za nie zapłacić z góry? NIE! Zapytali? NIE! Ostrzegli sms które często nie czytamy i to jest nasza wina. Czyli stop reklamom jak ktoś nie chce tego spamu. Rzadne STOP KLUB nie działało. Regulamin jest na stronie loterii orange. Ale LUDZIE!! czytajcie to ze zrozumieniem. Regulamin jest tak skonstruowany że hoho. Swoją drogą to wg. mnie Orange wysyła do mnie smsy płatne a nie era czy play. To moj zajefajny operator pozwala InternetQ na to. Gdzie my wszyscy poszkodowani podpisaliśmy że zgadzamy się otrzymywać płatne SMS? No ja nigdzie tego nie podpisywałem.
  Sory za chaos mojej wypowiedzi ale mnie ponosi z tego powodu. DObrych pare lat było OK z pomarańczowymi. Płace systematycznie, rachunki na średnim poziomie(80-100zł). Miało byc tak pięknie a wyszlo jak zawsze.
  Na całe szczęście koniec umowy następuje w Maju. Cała moja rodzina (8 osób) została tak wkręcona i spadamy z tąd do innego operatora. wrrrrr
  pozdrawiam wszystkich którzy sa też zirytowani tą sytuacją jak ja :)

  Autor komentarza, czwartek, 3 lut 2011 #

  • To nie orange, tylko internetq wlasnie. Zreszta to firma, ktora monopolizuje wlasciwie rynek konkursow sms w polsce. Co do platnych smsow (otrzymywanych), to jedyne takie wystepuja w tym klubie orange. Jak tam sie nei zapiszesz, to nic takiego nie ma miejsca.

   Autor komentarza, czwartek, 3 lut 2011 #

 85. Proszę o pomoc,jak wyślę sms Stop Klub na nr.60400 czy przestana mi przychodzić sms-y z loteri co dzień i przestaną mi brać 5zł za dzień?? Proszę o szybką odp:(??

  Autor komentarza, czwartek, 3 lut 2011 #

  • idż do nich to oni ci wyłączą to guwno ja byłem i mi wyłączyli.w 2 dni zjadło mi 30 dychy .pozdro

   Autor komentarza, piątek, 18 lut 2011 #

 86. Na początek jak najszybciej wyślij SMS’a Stop Klub na nr. 60400. Po paru minutach otrzymasz SMS o treści: Usługa KLUB ORANGE LOTERIA została usunięta. Po tym SMS’ie twoje konto przestanie topnieć. Ale to jeszcze nie koniec. Zaczniesz znowu otrzymywać SMS’y o treści – Masz 1 wiadomość od Orange: wyślij SMS’a o treści ORANGE na 60400. To kosztuje tyle, co zwykły SMS. Odpowiedź będzie bardzo zaskakująca!100% prawda!
  Reg.orange.pl
  Nie odpowiadaj na tego SMS’a i również NIE USUWAJ GO gdyż jest to równoznaczne z ponownym włączeniem Ciebie do gry. Na razie pozostaw takiego SMS’a w swojej skrzynce odbiorczej.

  Autor komentarza, czwartek, 3 lut 2011 #

 87. Ja tez dostalam tego cholernego esa. Ale nie wchodzilam na strone a i tak znalazlam sie w tym … klubie. To w koncu weszlam na strone logujac sie i chcialam to jakis dezaktywowac. Na poczatku nie bylo mozliwosci… Za chwile przyszedl mi sms, ze mam wyslac esa o tresci STOP KLUB na 60400 (jak Wy wszyscy). Wiec wyslalam.

  Wewszlam tez na orange i wylaczylam opcje tych SPECJALNYCH SMS….

  Nadal mi przysylali te smsy o tej samej tresci co na poczatku. Usuwam je wszystkie… Ale wyzej Alicja napisala ze znowu mozna byc w klubie i sms STOP nie pomogl … CZY TO MOZLIWE?

  Autor komentarza, piątek, 4 lut 2011 #

 88. A co to za TOKEN z numerem jakims co przychodzi na poczatku w sms-ach? Wie ktos moze?

  Autor komentarza, piątek, 4 lut 2011 #

 89. CYT. Wyłączenie danego Uczestnika z uczestnictwa w „Klubie Loterii Orange” nastąpi nie
  później, niż w przeciągu 1 godziny od otrzymania przez Organizatora wiadomości o treści: STOP
  KLUB. Organizator zastrzega, iż wyłącznie przesłanie wiadomości SMS o wskazanej powyżej
  treści będzie skutkować wyłączeniem danego Uczestnika z „Klubu Loterii Orange”.

  ALE PO KIEGO DALEJ PRZYCHODZA SMSY Z LOGINEM I HASLEM?

  Autor komentarza, piątek, 4 lut 2011 #

 90. złodzieje z tego orange konczy mi się w grudniu umowa z nimi i biegnę szybko do salonu i oddaje im te kartę niech sobie wsadza ja w d…a ta cała loteria to takie qrestwo ze hej….

  Autor komentarza, piątek, 4 lut 2011 #

 91. to juz jest 4 edycja tych loterii a ile jeszcze może byc ile kasy wyciagną od naiwnych polaczków któży uraczyli sie siecia orange

  Autor komentarza, piątek, 4 lut 2011 #

 92. to jest internetQrestwo!!!!!!!

  Autor komentarza, piątek, 4 lut 2011 #

 93. Play jako jedyny nie wysyła żadnych wiadomości o konkursach, doladowanie za 5zł przedłuża ważność wychodzących o rok! a nie o 3 dni… jak w orange. Pakiet internetu 5zl za 100mb i smsy do wszystkich sieci za darmo po doladowaniu. Jedyna porzadna firma ktora kazdy proboje zniszczyc w artykulach i reklamach no ale coz.

  Autor komentarza, piątek, 4 lut 2011 #

 94. Ja też się dałam oszukać….Dziękuje za Pomoc.; D

  Autor komentarza, piątek, 4 lut 2011 #

 95. a czy cos sie placi za wyslanie tego smsa STOP KLUB

  Autor komentarza, sobota, 5 lut 2011 #

 96. wysłałam sms na darmowy numer 8080 STOP i okaże sie jutro czy poskutkowało

  Autor komentarza, sobota, 5 lut 2011 #

  • tak poskutkuje ale z konta zabiorą prawie 5 zł.

   Autor komentarza, środa, 9 lut 2011 #

 97. Wysyłając sms’a o treści „STOP KLUB” na 60400 kosztuje tyle co zwykły sms.

  Autor komentarza, sobota, 5 lut 2011 #

 98. WYSŁAŁAM SMS NA NUMER 8080 STOP I DOSTAŁAM ZWROTNEGO SMS ZE NUMER ZOSTAL WYPISANY Z LOTERII ORANGRE I DO TEJ PORY NIE DOSTALAM SMS

  Autor komentarza, niedziela, 6 lut 2011 #

  • sprawdzaj stan konta bo oni sami kradną forsę.

   Autor komentarza, środa, 9 lut 2011 #

 99. DZIĘKI ZA POMOC DAŁAM SIE PODEJŚĆ JAK DZIECKO

  Autor komentarza, niedziela, 6 lut 2011 #

 100. zawsze mozna u operatora zablokowac jak nic innego nie skutkuje. Swoja droga denerwuja mnie te nowe patenty jak oskubac gracza. Kiedys byl pusty sms gdzie placiles tylko za wyslane smsy i to bylo w porzadku. A teraz w innych loteriach juz placisz za to ze oni do Ciebie wysylaja

  Autor komentarza, poniedziałek, 7 lut 2011 #

  • Nastepny madry. Pusty sms, to ta loteria, za ktora kare wreczyli, prawda?
   Jeszcze raz – klub orange, to nie jest cos, co nei jest w regulamnie opisane.

   Autor komentarza, poniedziałek, 7 lut 2011 #

 101. tez dalem sie w to wkrecic, ale co ciekawe niektorzy pisza tu na forum o regulaminie loterii. tak sie sklada ze akurat go przed chwila przeczytalem i usluga pod nazwą: „Klub Loterii Orange” – sms specjalny pod numer 60400 włącza się po wyslaniu przez abonenta a koszt sms jest naliczany kazdego dnia po otrzymaniu smsa przez abonenta. moj przypadek jest nie co dziwny i bardzo podejrzany poniewaz na stronie orange i zalogowaniu sie na swoim konciem sciagnalem rachunek szczegolowy dla mojego numeru i jest czarno na białym ze przez ostatnie 3 tygodnie wyslalem jedynie smsa pod nr 7400 ktory faktycznie kosztuje 4,92 zł (z VAT). natomiast nie wyslalem Å»ADNEGO sma pod numer 60400 z którego automatycznie zaczęły mi przychodzić smsy specjalne z aktore uzbieral mi sie pokazny rachunek!!! jutro wybieram sie do UOKiKu zalozyc ORANGE sprawe i do salonu zeby wylaczyli mi to cholerstwo!!!

  Autor komentarza, poniedziałek, 7 lut 2011 #

 102. codziennie z konta znikało mi 4,92 zl ;/ poszłam do orange zeby mi wyjaśnili dlaczego tak się dzieje. facet zapytał się mnie czy dostaje smsy z numeru 60400. codziennie dostawałam jakiegoś z tego numeru. dowiedziałam się że włączyłam sobie jakąś promocję (nigdy nic nie włanczałam ! ale on wpierał mi że nawet przez przypadek musiałam to zrobić ;/) i powiedział mi jak ją wyłączyć. na koniec zapytałam się czy to były smsy od ORANGE on powiedział „to była jakaś firma ZEWNĘTRZNA”. po czym dostałam smsa o treści „usługa LOTERIA ORANGE KLUB została usunieta”. ładna mi firma zewnętrzna.. ;/ a ja tak w przeciągu niecałych 2 miesięcy straciłam 40 zl ;/ ! mimo, że nigdy nic nie włanczałam, a smsy uznawałam za głupie reklamy. wróciłam i zapytałam się jak mam odzyskać pieniadze, które mi perfidnie zabierali regularnie z konta. powiedział mi że tych pieniędzy już nie odzyskam. dziękuje za uwage. ;//

  Autor komentarza, poniedziałek, 7 lut 2011 #

 103. Straciłem prawie 100 zł.Dzwoniąc do biura okazało się ,że włączyłem usługę i tak dziennie 5 zł poszło.Taka sieć a tak pozwala firmie zewnętrznej psuć swoją opinię.Powinno sie podać firmę InternetQ Poland do UOKIK by znów zapłacili karę.tyle pieniedzy można było przekazać na inny cel, np.na fundację, rozmowy a tak człowiek stracił zaufanie i pieniądze.WSTYD żeby takie rzeczy robić swoim klientom!po co podpisuja umowy z firmami zewnętrznymi.Sądziłem ,że wysyłając sms o treści „ORANGE” organizatorem jest Orange a nie firma która dostała za podobne rzeczy karę. Wyłączyłem usługę wczorej a dziś znów sms od nich.Karygodne!

  Autor komentarza, poniedziałek, 7 lut 2011 #

  • dobrze, ze wylaczyles. OGolnie, to trzeba bylo tego regulaminu poszukac nie mialbys niespodzianki moze.

   Autor komentarza, wtorek, 8 lut 2011 #

 104. zastanawiam się dlaczego tego nie ma w billingu-przeciez to nasze pieniądze, skoro jest wykaz kosztów za rozmowy i smsy wychodzące to przychodzące płatne też powinny być.Człowiekk szybciej by się zorientował.A tak niestety ” Polak mądry po szkodzie”

  Autor komentarza, poniedziałek, 7 lut 2011 #

 105. kontaktowałam się z Orange trzeba wysłac sms o treści Stop klub i koniec problemu.

  Autor komentarza, wtorek, 8 lut 2011 #

  • STOP ORANGE na 60400. dokladnie. bo numer wlasciwy jest tutaj kluczowy. ;)

   Autor komentarza, środa, 9 lut 2011 #

 106. regulamin z cennikiem jest dostepny wiec fakt ze ludzie sie nabrali ich pech a ze orange i dana domena promocji poleciala w ch….. z ldzmi to inna sprawa watpie aby dostali kare kazdy chce wygrac wiec wysyla impulsywnie grac nie czytajac regulaminu ale fakt jest faktem z takimi oplatami za odebranego smsa tak samo bylo z Pobieraczkiem i jakos ucichlo tak mi sie wydaje to tez pewnie rozejdzie sie po kosciach poprostu trzeba uwarzac ja tam w zadna wygrana nie wierze nie wysylam ale chcetnie bym im dokopal jesli byla by taka mozliwosc

  Autor komentarza, środa, 9 lut 2011 #

 107. Witam,
  podobnie jak większość piszących tu osób zostałem wkręcony do tej loterii. W natłoku codziennych zajęć zapomniałem przeczytać esemesy przychodzące po wysłaniu 1-wszego sms – celem sprawdzenia wiadomości od Orange. Dobrze że w 4 dni potem sprawdziłem sobie stan konta w OrangeOnline – było tylko zubożone o 20 zł. Reakcja była natychmiastowa tel. do BOK, wył. usługi oraz złożenie reklamacji. Niestety po okołu 1,5 tyg. przyszło pismo pocztą informujące mnie że reklamacja jest nie uznana. W sumie nie spodziewałem się czegoś innego (przecież kto odda pieniądze skoro sam wyraziłem zgodę na ich pobieranie – oczywiście nie do końca świadomie (w swojej naiwności pomyślałem że będąc klientem z naprawdę długim stażem, bo 10 lat, firmie będzie zależało na dobrym wizerunku). Reasumując nie będę się tu odgrażał że już nie będę kontynuował umowy w Orange, bo praktycznie we wszystkich sieciach jest podobnie, a jak nie to za niedługo będzie, niestety nie ma idealnych rozwiązań …

  Autor komentarza, środa, 9 lut 2011 #

 108. Od niedzieli do BOK wysłałam 4 maile ze skargą i sprzeciwem dotyczącym numeru 60400 !!!
  Za kazdym razem automat odpowiadął że skarga została przyjęta:
  Witamy,
  uprzejmie informujemy, że zgłoszenie zostało przyjęte.
  Ten mail został wygenerowany automatycznie, prosimy na niego nie odpowiadać.
  Pozdrawiamy,
  Orange

  Moja skarga:
  http://www.csmk.pl/skarga_orange_none.pdf

  Po tej skarzde na drugi dzień znowu przyszedł sms z nr. 60400 wysłałam jeszce 3 maile a dzisiaj po zalogowaniu na stronę orange.pl OCZOM NIE WIERZE:

  Taki tekst:

  W rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. Dz. U. nr.144 poz. 1204 o świadczeniu usług drogą elektroniczną na przesyłanie przez PTK Centertel sp. z o.o. informacji handlowej dotyczącej towarów lub usług PTK Centertel sp. z o.o. za pomoca środków komunikacji elektronicznej, w szczególności pocztą elektroniczną lub sms-em. Zgoda może być w każdej chwili wycofana. Administratorem danych osobowych jest PTK Centertel sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. Skierniewicka 10a. Celem zbierania danych jest realizowanie akcji przesyłania drogą elektroniczną informacji handlowych dotyczących towarów lub usług PTK Centertel sp. z o.o. Informujemy, że dane mogą być udostępnione upoważnionym podmiotom na podstawie przepisów prawa. Informujemy, że posiadacie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Informujemy, iż nie ma obowiązku podawania danych osobowych. Dane osobowe podajecie Państwo dobrowolnie.

  Oraz dwie opcje:
  Zgadzam się
  Nie zgadzam się

  Oczywiście zaznaczyłam tą drugą „Nie zgadzam się”
  i po potwierdzeniu klawiszem „Potwierdzam” otrzymałam komunikat:

  „Wymagana zgoda nie została wyrażona” i tak w kółko.

  Mam propozycję do poszkodowanych przez ORANGE – załozyć stronę o wymownym tytule : oszusci, zlodzieje itp” z nazwą ORANGE i tamtędy walczyć z nimi. Stronę załozy mój chłop i mówi że nie ma żadnego problemu.
  Kontakt: rysiek_lemierzyce@wp.pl

  Autor komentarza, środa, 9 lut 2011 #

  • Tydzień temu wysłałam pocztą poleconą skargę z prośbą o nieprzysyłanie smsów o podwyższonej opłacie właśnie do PTK Centertel. I co? Nadal otrzymuję takie smsy.

   Autor komentarza, środa, 23 lut 2011 #

  • Jestem za pozwem zbiorowym.

   Autor komentarza, środa, 23 lut 2011 #

 109. Moja mama brała udział w pechowej loterii , minimum
  30 dni x 5pln Mama nie odpowiedziała na pierwszego smsa
  wystarczyło tylko potwierdzić
  Złodzieje.
  Jeśli ktoś znajdzie jakiś sposób aby draniom dokopać chętnie się przyłączę .

  Autor komentarza, środa, 9 lut 2011 #

 110. Ja też jestem na nich bojowo nastawiona.Wyczyścili mi konto do 0,01grosza myślałam że dostanę szału i pojechałam do biura obsługi gdzie potraktowano mnie jak powietrze i z łaski zablokowali nr.ale co kasy nie mam to ich nie obchodzi przyłączam się do Wiesi i podpisuję obiema rękami.

  Autor komentarza, środa, 9 lut 2011 #

 111. Witam. Mnie potraktowali też jak powietrze. Po trzech latach umowy na internet został mi modem. Jako, że ma sim-locka kupiłem starter POP i sobie doładowywałem. Uzbierała się spora sumka bo około 125 złotych, a że jest to karta w modemie nigdy z niej nie dzwoniłem ani nie wysyłałem sms-ów. Tylko raz w miesiącu jak doładowuje to sprawdzam jaki spam przyszedł. Ostatnie doładowanie miało miejsce 15 stycznia i do wczoraj nie zaglądałem do aplikacji SMS. Gdy wczoraj wieczorem ( chyba miałem jakieś przeczucie) odebrałem wszystkie wiadomości zaciekawiły mnie jakieś KUPONY na auto. Nie czytając kasowałem ( i tu był mój błąd) aż doszedłem do smsów opisywanych powyżej. Coś mnie tkneło i włożyłem kartę do telefonu, żeby sprawdzić jaki jest stan konta i tu nastąpiło niemiłe zaskoczenie. Z konta zniknęło prawie 50 złotych. Dzisiaj poszedłem do salonu ORANGE żeby wyjaśnić całą sytuację, a tu mi koleś w salonie wyjeżdża z tekstem że mi udowodni, że wysłałem smsa zgłoszeniowego. Faktycznie Loteria została aktywowana 20 stycznia tyle tylko, że moja skrzynka nadawcza jest pusta. Po wyzwaniu ich od złodziei trzasnąłem drzwiami. Jutro wysyłam reklamację a jak to nie poskutkuje to Rzecznik Praw Konsumenta, a jak i to nie pomoże to sąd. Trzeba im w końcu odciąć źródło złodziejskiego dochodu.

  Autor komentarza, środa, 9 lut 2011 #

 112. Też dałem się nabrać. Chociaż z zasady nie biorę udziału w żadnych loteriach – odpisałm z ciekawości co to za saskakująca odpowiedź ma być.
  Oczywiście nie miałem świadomości, że tym samym wyrażam zgodę na otrzymywanie płatnych SMSów.
  Zanim się połapałem, że jestem okradany, straciłem ponad 50zł. Dzisiaj włączyłem blokadę SMSów specjalnych w Orange on-line i od razu dostałem od 60400 „UWAGA! Musisz wysłać ORANGE na 60400 i poczekać na Bardzo dobrą wiadomość! Koszt:jak zwykły sms. Reg.orange.pl”.
  Czyli ta złodziejska firma działa w najlepsze, i to jawnie okradając za zgodą operatora.
  W pale się nie mieści gdzie ja żyję, napiszę wszędzie gdzie możliwe o tym fakcie.
  Jutro idę do orange i jeśli również potraktują mnie jak powietrze, to zmieniam operatora.

  Autor komentarza, środa, 9 lut 2011 #

 113. Pomóżcie jak się pozbyć tych nachalnych loterji!!! Jak już wcześniej pisałam, po wysłaniu sms’a STOP KLUB na nr. 60400 i otrzymaniu sms’a usługa KLUB ORANGE LOTERIA została usunięta, zadzwoniłam do BOK gdzie zablokowano mi wszystkie SMS MT i MMS MT.Powiedziano mi, że od tej pory nie będę doatawała żadnych sms’ów reklamowych i loteryjnych. Niestety nadal otrzymuję sms’y od 60400 zachęcające mnie do wysłania SMSa o treści „ORANGE na 60400.To kosztuje tyle co zwykły SMS. Odpowiedź będzie bardzo zaskakująca!100% prawda!” Od 27.01.2011 otrzymałam już 4 sms’y o takiej samej treści. Nie odpowiadam na te sms’y ani nie usuwam ich z mojej skrzynki odbiorczej gdyż boję się żeby nie włączono mnie znowu do gry – codziennie sprawdzam stan mojego konta i jakoś nie ubywają mi pieniądze. Ale dzisiaj (tj. 09.02.2011 ) otrzymałam kolejnego sms’a o treści „UWAGA! Musisz wysłać ORANGE na 60400 i poczekać na BARDZO dobrą wiadomość!”. Nie odpowiedziałam na tego sms’a ani go nie usunęłam, ale jak tak dalej pójdzie to niedługo tak mi się zapełni moja skrzynka odbiorcza, że nie będę mogła otrzymywać sms’ów od moich znajomych. Czy ktoś może mi pomóc jak skutecznie odczepić się od tych cholernych loteryjnych cwaniaków!!!

  Autor komentarza, środa, 9 lut 2011 #

  • Usuwać smsy można bez żadnych obaw. Wystarczy nie odpowiadać na jakikolwiek z nich – wysłanie odpowiedzi będzie płatne, lub zostanie potraktowane jako zgoda na dalsze, tym razem płatne spamowanie.

   I należy męczyć Orange do skutku, wysysać maile nawet codziennie z żądaniem zablokowania numeru 60400 i innych.

   Autor komentarza, czwartek, 10 lut 2011 #

 114. Ej, zobaczcie, to jakas plaga. Jacys ludzie (a pewnie jeden czlowiek) zaczal podpisywac sie jakimis fikcyjnymi danymi i w kazdym wpisie pisze to samo i podjudza ludzi. :o Po co takie cos robic?

  Autor komentarza, czwartek, 10 lut 2011 #

 115. ORANGE przeszło juz samo siebie. Już nie dostaję z nr:60400 ale z nr: 6830 bo treści:

  I W KONCU UDALO!WYGRYWASZ NAGRODE GWARANTOWANA W GRZE O 100000! Aby jaodebrac slij sms TAKna 60466. Gratulujemy!klublider.pl/koszt zwyklego sms

  TOTALNE NOWE ZŁODZIEJSTWO ORANGE.

  Autor komentarza, czwartek, 10 lut 2011 #

  • SMS z reklamą KlubLider.pl nie został wysłany przez Orange i nie ma nic wspólnego z loterią Orange i numerem 60400.

   Autor komentarza, czwartek, 10 lut 2011 #

 116. Witam w klubie, dałam sie oszukac ,nie biore w zadnej loteri udziału aż do wczoraj, dostałam sms-a ze Dudi wygram , ale jestem zla sama na siebie bo zawsze kasuje , a wczoraj poslałam tego nieszesnego smsa , ale za jakis czas cos mnie tknelo zeby wyslac do nich ze chce anulowac , ale nie udawalo mi sie , wysłalam do nich 10- smsów STOP KLUB od wczoraj i sms był potwierdzony ale ja nie dostałam od nich zadnego potwierdzenia ze numer został anulowany .
  Przed chwila dostałam odpowiedź z nr.7400ze nr zostal wypisany z loterii Orange ale nie wiem czy to bedzie prawda , bo od wczoraj do dzis skasowali mi ponad 50 zł z telefonu
  Zastanawiam sie nad zmiana sieci .
  Pozdrawiam Ela ze ślaska

  Autor komentarza, czwartek, 10 lut 2011 #

 117. Wyzyskiwacze. Zmiana sieci i tyle. Tylko tam można im dokopać.
  Pozdrawiam,
  Szczęśliwy posiadacz PLAY :-)

  Autor komentarza, czwartek, 10 lut 2011 #

 118. 50zł mi tak loteria zjadła a ja nawet nie wiedziałam że to jest loteria, tylko napisali z orange że mam jakąś wiadomość do odebrania nie było mowy o loterii i ile ona kosztuje nic tak się nie robi. A tą całą loterie mogą se wsadzić …. każdy wie gdzie i potwierdzi.

  Autor komentarza, czwartek, 10 lut 2011 #

 119. Dzisiaj dostałem SMS-a od 60400 nawet na karcie aktywowanej 3 dni temu i wrzuconej do tabletu.

  Widać domyślnie wszędzie zgadzam się na otrzymywanie takich treści…

  Autor komentarza, czwartek, 10 lut 2011 #

  • Hm… ciekawa sprawa… Właśnie zalogowałem się na konto Orange On-line tego numeru. I zauważyłem, że podczas rejestracji konta jasno odznaczyłem pozycję „Nie zgadzam się” przy formułce „W rozumieniu art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. Dz. U. nr.144 poz. 1204 o świadczeniu usług drogą elektroniczną na przesyłanie przez PTK Centertel sp. z o.o. informacji handlowej dotyczącej towarów lub usług PTK Centertel sp. z o.o. za pomoca środków komunikacji elektronicznej, w szczególności pocztą elektroniczną lub sms-em”

   Autor komentarza, czwartek, 10 lut 2011 #

 120. Trzeba wejść w opcje-wiadomości sieciowe,wyłączyć i po kłopocie.

  Autor komentarza, czwartek, 10 lut 2011 #

 121. Pisze dzis po raz drugi , oj, jaka jestem wkurzona to malo kto mnie taka widział .
  Wiecie co, ledwie udalo mi sie wyłaczyć tamta loterie a juz mam druga znowu z Orane chyba Pisza tak:
  Numer to moj 500…itd…może ogladac za darmo TVi wideow swoim telefonie za darmoNowa super jakość SPRAWDŹ!wyslij darmowy sms o treściTVK na nr 8057(0zł).www.orange.pl
  Czy by nie wziela nerwica czlowieka , wogóle dorze ze rychlo w czas zorietowalam sie bo bym z torbami poszla
  narazie pa
  Pozdrawiam klubowiczów
  Ela

  Autor komentarza, czwartek, 10 lut 2011 #

  • Kurcze najgorsze to ze ja nie mam dojscia do swojego konta na Orange , zapomnialam hasłą i nie wiem jak mam tam wejśc zadnym sposobem nie mam zielonego pojecia moze ktoś mi podpowie jak odzyskac swoje haslo ? Dziekuje
   ela

   Autor komentarza, czwartek, 10 lut 2011 #

 122. W Orange pojawiły się nowe pakiety Internetowe! (mam na myśli Orange One, pop i Go). za 2 zł mamy 100 mg transferu na 2 dni (wiem, ze krotko :/) lub za 10 zł 100mb na miesiąc. Pozdrawiam :)

  Autor komentarza, czwartek, 10 lut 2011 #

 123. Witam ,dzisiaj znowu dostałam sma i juz prawie srodki na koncie mi sie konczą byłam dzis w salonie Orange chciałam zablokowac nr 60400 i pani mi powiedziała ze oni w orenge nie mogą dokonywac takich blokad , bo to trzeba zadzwonic na *100 i sie skontaktowac z doradca finansowym , wiec zadzwonilam i wszystkie nr zwiazane z konkursem płatniczym zostały mi zablokowane
  Ale po konsultacji z pania doradczynią dostalam smsa z ta sama treścią tylko juz innego nr7363
  i tez mam wysłac darmowego smsa na Audi ….
  juz nie wysyłam a do Pani doradcy jutro zadzwonie znowu.
  Mysle jak tego nie wysle to nie bede miala klopotow Jestem ciekawa czy jutro dostane sma od nr 60400 oby nie
  Pozdrawiam Wszystkich
  Ela

  Autor komentarza, piątek, 11 lut 2011 #

 124. @dejwid tobie się chyba troszkę strony pomyliły.
  Cytuję: „W Orange pojawiły się nowe pakiety Internetowe! (mam na myśli Orange One, pop i Go). za 2 zł mamy 100 mg transferu na 2 dni (wiem, ze krotko :/) lub za 10 zł 100mb na miesiąc. Pozdrawiam :)” Ile Ci płaca za reklamę a jak chodzi o ścisłość to korzystam z PLAY i mam za 30 PLN 2GB + 300 Mb a więc nie troluj. Tutaj pizemy o wyłudzeniach z orange !!!!

  Autor komentarza, piątek, 11 lut 2011 #

 125. jak można tak oszukać ludzi ! zamiast te pieniądze przekazać dla dzieci potrzebujących ! Ludzie mojej mamie zabrało 55 zł z konta ! nie wrabiajcie się na to !
  Orange ! teraz właśnie tracicie klientów ! przechodzą na inne sieci ! zastanówcie się na co podpisujecie umowę !

  Autor komentarza, sobota, 12 lut 2011 #

  • Witam , narazie nie dostałam smsa od 60400 ale wszystkim radze zadzwonic na *100 tam dowiecie sie wszystkiego Pani doradczyni mowi ze Orange nie maja nic wspólnego z tymi płatnymi konkursami , ale czy to prawda? jak tak to czemu nie scigaja naciagaczy co!
   Ja do wczoraj stracilam 75 zl a mam abonament to dopiero by mnie oskubali ….
   Nie znam nikogo co by wygral audi czy jakas kase …. teraz wszystkie nr cztero i piecio cyfrowe kasuje , a wogole te co maja nawet prawdziwe konkursy nie chce ich znac …
   Mysle nad zmiana sieci ….
   Pozdrawiam
   Ela

   Autor komentarza, sobota, 12 lut 2011 #

 126. Witam. Tylko niech mi ktoś wytłumaczy jak to możliwe, żeby bez wysłania smsa brać udział w loterii?? Mi skosiło 50 złotych. Jak to wytłumaczyć.

  Autor komentarza, sobota, 12 lut 2011 #

 127. Dotyczące loteri AUDI
  CYTAT:
  X. Postanowienia końcowe.
  1. Regulamin Loterii dostępny jest ………..
  2. Operator sieci Orange – PTK Centertel nie wykonuje jakichkolwiek czynności związanych z realizacją Loterii, z wyjątkiem udostępnienia sieci telekomunikacyjnej, pobierania opłat za wysłane przez Uczestnika wiadomości SMS, o których mowa w niniejszym Regulaminie oraz udzielenia zezwolenia Organizatorowi na umieszczanie aktualnej wersji Regulaminu na stronie http://www.orange.pl.
  3. Załącznik do Regulaminu stanowi jego integralną część.
  4. Organizator ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści komunikatów SMS przesyłanych do Uczestników w ramach Loterii.
  5. Przystąpienie do Loterii jest równoznaczne z zapoznaniem się Uczestnika z treścią Regulaminu.

  Proszę zwrócić uwagę na pkt. 2 a mimo to wszystkie SMS-y podpisane są ORANGE. – przykłady:

  Lp.
  TREŚCI WIADOMOŚCI SMS
  1
  Organizatorem Loterii jest Internetq Poland Sp. z o. o. Regulamin dostepny w siedzibie: Warszawa, al. Niepodleglosci 18 i na http://www.orange.pl Loteria tylko dla osob pelnoletnich.
  2
  (AUDI – to moja wygrana) Czy marzysz zeby wymowic to zdanie osobiscie? Nie zwlekaj! Wyslij 1 SMSa AUDI na 7400 (4,92zl)! Pozdrawiamy, Organizator Loterii
  3
  Abonencie! Jesli wyslesz teraz sms o tresci AUDI na numer 7400 (4,92zl) masz prawo czekac na telefon! Informacja o zostaniu LAUREATEM tylko telefonicznie!
  4
  Apelujemy! WYGRALES W LOTERII ORANGE premie. Odbierz ja przed przyznawaniem SAMOCHODOW. WYSLIJ SMSa o tresci AUDI na 7400. Masz 25 minut! 4,92zl
  5
  Apelujemy: Czekamy na sms od CIEBIE! Wiesz dlaczego? Bo TY mozesz wygrac ten samochod-NOWEGO AUDI A1 lub AUDI A5! Wyslij GRA na 7400. Zostalo 30 min! (4,92zl)
  6
  Automatyczne zamkniecie sesji bonusowej nastapi za 180 minut. Organizator Loterii przyznal Tobie premie. Odbierz, wysylajac SMSa AUDI na 7400 (4,92zl)
  7
  BEDZIESZ SIE BARDZO CIESZYC! ale po tym, jak wyslesz AUDI na 7400 (4,92zl)! Uwierz, mozliwa wygrana solidnego auta!

  itd. aż do nr. 60.

  A więc totalne oszustwo !!!!!!

  Organizatorem wszystkich tych jaj jest firma: Internetq Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. najbardziej złodziejska firma w Polsce która okrada też na innych loteriach a zwłaszcza „pusty-sms”.
  Dodatkowo informuję że ta złodziejska firma ma problemy z adresem: cytuję:

  Uwaga
  W związku z zmianą adresu siedziby Organizatora informujemy, że aktualny adres siedziby to al. Niepodległości 18, 02-653 Warszawa
  Niniejszym adres z ulicy Wierzbowej prosimy uznać za nieaktualny.
  Niezwłocznie po uzyskaniu akceptacji przedmiotowej zmiany w treści regulaminu ze strony Izby Celnej, adres siedziby Organizatora podany w treści regulaminu zostanie uaktualniony. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  A więc firma działa nielegelanie gdyż w regulaminie jest inny adres a firma ma siedzibę gdzie indziej.

  Autor komentarza, sobota, 12 lut 2011 #

 128. Jeśli jesteś pewny na 100%że nie wysłałeś smsa na ten nr. to moim zdaniem sprawa nadaje się do prokuratury,powodzenia,trzymam kciuki może ktoś da im w końcu popalić,tym złodziejom.

  Autor komentarza, sobota, 12 lut 2011 #

 129. Ludzie piszę jeszcze raz:Trzeba wejść w opcje-wiadomości sieciowe,wyłączyć i po kłopocie.

  Autor komentarza, sobota, 12 lut 2011 #

 130. Czy jako korzystający z oferty ORANGE muszę mieć dostęp do kompa i internetu ???????????. Dostajesz SMS-a i na koncu Reg.orange.pl typowa gra słów bo zgodnie z zasadami domen itd…. powinna być taka domena ale jej nie ma !!!!!. GRA SŁÃ“W i taka jest działalność ORANGE. W regulaminie nie ma że mam mieć dostęp do NET-u zresztą czy mam kompa to i tylko wyłącznie moja sprawa.
  Niestety kradzież w imieniu prawa :-(

  Autor komentarza, sobota, 12 lut 2011 #

 131. @Grzegorz g…..o prawda dostajesz następne SMS-y :-) i nowe numery Ha Ha ha

  Autor komentarza, sobota, 12 lut 2011 #

  • Pani Wiesiu,ja naprawę zablokowałem i już nic mi nie przychodzi.Może proszę sprawdzić ustawienia i zablokować „wiadomości z sieci” Pozdrawiam!

   Autor komentarza, sobota, 12 lut 2011 #

 132. Panie Grzegorzu pisze partner p. Wiesi – ona się boi doładować komórę – tłumaczę ale nie chce ładować komórki bo się boi że te złodzieje znowu ją okradną. Na razie jest do tyłu około 50 PLN . Podjąłem pewne środki (ATAK EMAI) może się w końcu nauczą. Pozdrawiam

  Autor komentarza, sobota, 12 lut 2011 #

 133. Zgadzam sie z przedmówczynią w 100% nic nie daje te wasze blokowanie wiadomosci sieciowych,specjalnych, wysyłanie komend typu STOP-ORANGE bo i tak wczesniej czy pozniej dostaniecie kolejne zaproszenie do „cudownych” konkursów i wierzcie mi ze wiem cos o tym, gdyz sama przerobilam to juz łacznie z reklaemacjami odrzuconymi przez ORANGE i sama juz nie wiem co jeszcze! Sledze ten watek od samego poczatku, wlasciewie od pierszych wpisow i wiecie co wam powiem-NIECH SZALAK TRAFI TE ORANGE!!!!To banda oszustów z ktorymi nikt sobie nie moze poradzić! Skur….nskie złodzieje i nic wiecej!!!!1

  Autor komentarza, sobota, 12 lut 2011 #

 134. aaaa i jeszcze cos wam powiem, to jest normalnie hit!!!! teraz namawiaja mnie na oglądanie TV i Video w moim telefonie!oczywiscie ZA DARMO!!! heh i ta cala rewelacja przychodzi do mnie po tych wszystkich w/w wyłaczaniach, tyle wam to własnie da co i mi dało

  Autor komentarza, sobota, 12 lut 2011 #

 135. Kurcze,my się nie rozumiemy.Jeżeli prośba o wyłączenie usługi pod numerem *100 czyli w BOK-nie pomaga,to należy wyłączyć wiadomości SIECIOWE W APARACIE TELEFONICZNYM!!! BO TYLKO ESEMES KTÓRY PRZYCHODZI ,ZABIERA PIENIĄDZE Z KONTA.Jeśli to zablokujecie to esemes nie będzie miał możliwości przyjść.

  Autor komentarza, sobota, 12 lut 2011 #

 136. hmmm…tak tyle ze te debilne sms-y nie przychodzą w wiadomościach sieciowych zauważ

  Autor komentarza, sobota, 12 lut 2011 #

 137. Zablokowanie w telefonie nic daje ja to zrobiłam ale żarło forsę dalej,ale nie było sygnału dżwiękowego że przyszedł sms więc byłam pewna że na koncie są pieniądze i tu niespodzianka został 0,01gr.a te złodzieje przysłali mi wiadomość ;;doładuj konto”myślałam że krew mnie zaleje ,poszłam do biura obsługi i tam wyłączyli mi nr.promocyjny ale konta nie doładowałam i smsy nie przychodzą nie wiem co będzie jak doładuję bo to co czytałam z doświadczeń innych to jest opcja że dalej będą kradli.

  Autor komentarza, niedziela, 13 lut 2011 #

 138. Darko ty się tak nie wymądrzaj bo jeszcze trochę znajdziemy Was-tj.ciebie i Tomasza.Pomijając luki w naszym prawie i tak poniesiecie konsekwencje za grabież.A Darko za współpracę jako paser.Do zobaczenia w sądzie

  Autor komentarza, środa, 16 lut 2011 #

 139. oszusty za przeczytanie smsa zabieraja 5zl i tak codziennie do 10 kwietnia

  Autor komentarza, środa, 16 lut 2011 #

 140. dzwonie do konsultanta czy jak zablokuje wysylanie smsa w grze o audi to bede miala juz spokoj to ta pani mowi ze moze inna loterie wymysla

  Autor komentarza, środa, 16 lut 2011 #

 141. czy ktos wie jak odzyskac od nich pieniadze? mam z nimi umowe w zetafonie i nie wiem co robic, wczoraj doladowalam konto a dzis juz jest puste przez te loterie. i nie bralam w nich udzialu za samo przeczytanie smsa brali 4.92 zl

  Autor komentarza, środa, 16 lut 2011 #

 142. jestem w orange pare lat ale za spompowanie mi z konta 50zl zegnam sie z ta złodziejska firma

  Autor komentarza, czwartek, 17 lut 2011 #

 143. Cytat ze strony Orange:
  Jak zakończyć grę?

  Wszyscy Klienci Orange, którzy biorą udział w Loterii dla Klientów Orange, lecz z różnych powodów chcieliby zakończyć zabawę, mogą zgodnie z regulaminem loterii (rozdział 3, punkt 21) w każdym momencie trwania loterii wysłać hasło STOP pod darmowy numer 8080. Aby natomiast wypisać się z Klubu Orange należy wysłać SMS-a o treści STOP KLUB pod numer 60400 (opłata jak za zwykły SMS).

  Autor komentarza, czwartek, 17 lut 2011 #

 144. Å»adnych „stop klub” z tego tez kasę biorą a z reguły to błędna komenda i można tak bez końca Ja po prostu wyłączyłem sms specjalny na Orange online choć nie wszyscy to maja mój drogi tel na kartę nie miał takiej opcji tam A po drogie dzwońcie pod *100 tam tez zablokujcie przychodzące płatne smsy można nawet podać numery nękające was Zobaczymy jaki efekt za kilka dni będzie. To największe chamstwo i naciąganie klienta z jakim się spotkałem w sieci Orange i trzeba to jawnie im mówić nawet konsultantom niech to zgłaszają żeby więcej się nie powtórzyło

  Autor komentarza, piątek, 18 lut 2011 #

  • Jak można zablokować smsy specjalne z poziomu Orange online?

   Autor komentarza, piątek, 18 lut 2011 #

 145. ja też dosłownie minute temu otrzymałem takiego samego esa i powiem wiecej każdy który daje sie na to nabrać winny jest sam sobie,sprawa smierdzi nie od dziś najpierw bmw i tysiące z tym zwiazanych esów jedyne co moge powiedzieć to FUCK OFF wszystkim maczającym palce w tym gównie,jak dalej tak pójdzie to w 2012 faktycznie bedzie the end co sie stało z ludzmi ja moge sie przyznac non stop bide klepie ale nigdy nie wyłudziłbym w tak bezczelny sposób od ludzi kasy JESTEŚCIE FRAJERAMI

  Autor komentarza, piątek, 18 lut 2011 #

  • dzisiaj po wizycie w orange przestało mi zjadać kasę .coś mi wyłączyli esy przychodzą ale nie pobiera kasy ten sam konkurs.dobrze wiedzą o co chodzi ale udają greka . idżcie do operatora z tym samym problemem.

   Autor komentarza, piątek, 18 lut 2011 #

 146. Wiele razy wypowiadalam sie w wpisach na w/w temat ale dzis mam takie pytanie do was: Czy jest gdzieś w necie POZEW ZBIOROWY przeciwko ORANGE, chętnie do niego dołączę. Jeśli ktoś ma taką wiedzę proszę o link do strony lub jakiś inny namiar. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich zainteresowanych

  Autor komentarza, piątek, 18 lut 2011 #

 147. Poza wszystkim myślę, że proponowanie nieletnim udziału w hazardzie jest przestępstwem. A przecież te sms-y są wysyłane również do nieletnich.

  Autor komentarza, sobota, 19 lut 2011 #

 148. Wysyłamy na 60400 – STOP KLUB
  – Usługa LOTERIA KLUB została usunięta.

  W salonie O. można żądać zablokowania reklam.
  – Usługa SMS MT (PrePaid) została wyłączona.
  Pozdrawiamy Orange.

  Autor komentarza, sobota, 19 lut 2011 #

 149. Hehehe :-) Dziś dostałem SMSa o treści cyt.
  „Wzywamy do potwierdzenia: czy nr 50XXXXXXX jest Panstwa? Jesli tak, GRATULUJEMY! Prosze wyslac SMS o tresci ORANGE na 60400!Reg.orange.pl Koszt zwyklego smsa.”
  Jeszcze bajer z BMW czy wygraną kasą trzyma się kupy, ale po tym SMSie zaczynam odnosić wrażenie, że ludzie którzy układają te teksty są chyba pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych substancji psychotropowych.

  Autor komentarza, sobota, 19 lut 2011 #

 150. A tu link http://homepay.pl/regulamin/informacja_sms_mt/
  dla frajerów, którzy dają się naginać na takie serwisy. Proponuję wbić sobie do główek zakresy numeracji i kwoty za usługę ;-)

  Autor komentarza, sobota, 19 lut 2011 #

 151. Jestem klientem PTK Centertel prawie od początku telefonii cyfrowej (Idea, 1992 r.).Po tym jak mój syn został ograbiony z 50 zł za udział w „klubie loterii Orange” do którego nie przystępował, wynosimy się całą 4-osobowa rodziną do GaduAir. Nawet jeśli UKE nie przyzna nam racji i będę musiał zapłacić za zerwanie umowy, nie zostaniemy w Orange ani dnia dłużej!

  Autor komentarza, niedziela, 20 lut 2011 #

 152. Na forum Orange zadałem 2 pytania:
  1)Gdzie w Regulaminie świadczenia usług telekomunikacyjnych dla klientów na kartę” są podane zasady, o których mówi p. III.18 regulaminu loterii (konsultant Orange nie był w stanie odpowiedzieć): Uczestnik może przystąpić w ramach udziału w Loterii do „Klubu Loterii Orange”. Uczestnik, który przystąpi do „Klubu Loterii Orange”, będzie otrzymywał codziennie, od dnia przystąpienia do „Klubu Loterii Orange” do dnia 10 kwietnia 2011 roku, jedną wiadomość w formie SMS-a, której koszt w kwocie 4 zł. netto + VAT (4,92 zł. brutto), poniesie Uczestnik. W celu przystąpienia do Klubu Loterii Orange Uczestnik powinien wysłać wiadomość SMS na numer 60400, o treści START KLUB lub innego słowa kluczowego, wskazanego przez Organizatora w materiałach promujących Loterię. Koszt przesłania wiadomości na numer 60400 jest naliczany zgodnie z planem taryfowym danego Uczestnika. Zasady obciążania Uczestnika kosztami związanymi z otrzymywaniem opisanych powyżej wiadomości SMS określa właściwy regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych.
  2)w obowiązującym Cenniku Orange SMS przychodzący jest BEZPŁATNY (nawet za granicą). Czy pobieranie opłat za sms-y przychodzące jest legalnem w świetle ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym: Art. 7 Nieuczciwymi praktykami rynkowymi w każdych okolicznościach są następujące praktyki rynkowe wprowadzające w błąd: 20) prezentowanie produktu jako „gratis”, „darmowy”, „bezpłatny” lub w podobny sposób, jeżeli konsument musi uiścić jakąkolwiek należność, z wyjątkiem bezpośrednich kosztów związanych z odpowiedzią na praktykę rynkową, odbiorem lub dostarczeniem produktu;

  Autor komentarza, poniedziałek, 21 lut 2011 #

 153. Mnie najbardziej zaintrygował sms, jaki wysłali do mojego chłopaka:

  „Tu Orange! Wezwanie do potwierdzenia: czy nr (tu podali nr telefonu chłopaka) jest Twój? Jeśli tak, to proszę wysłać SMS o treści ORANGE na 60400. Cena: zwykły sms.”

  To wszystko. ANI SŁOWA o jakiejkolwiek loterii. Na szczęście byłam na tyle czujna, by wrzucić to w google i sprawdzić, co za tym stoi. Ale gdyby ktoś nie miał manii prześladowczej, to skąd ma wiedzieć, czy to nie jakieś obowiązkowe potwierdzenie numeru telefonu, jakiego wymaga Orange? Moim zdaniem, to skandaliczne.

  Autor komentarza, poniedziałek, 21 lut 2011 #

 154. Orange przesyła coraz bardziej chamskie SMSy próbujące nabić ludzi w butelkę z numeru 60400:

  „Tu Orange! Wezwanie do potwierdzenia: czy nr XXXXXXXXX jest Twoj? Jesli tak, to prosze wyslac SMS o tresci ORANGE na 60400. Cena:zwykly sms.Reg.orange.pl

  Nic tym skurwielom nie wysyłajcie bo Was orżną na kasę jak się masz!

  Autor komentarza, poniedziałek, 21 lut 2011 #

 155. Aha i jeszcze jeden z ich chamskich SMSków:

  „Wzywamy do potwierdzenia: czy nr XXXXXXXXX jest Panstwa? Jesli tak. GRATULUJEMY! Prosze wyslac SMS o tresci ORANGE na 60400 !Reg.orange.pl Koszt zywkłego smsa.”

  Ciekawe kiedy UOKiK i UKE się ruszą i coś zrobią z tym.

  PS: Mam już od kilku lat założoną blokadę na przesyłanie informacji handlowych przez Orange, a mimo to nie przeszkodziło to Orange opylić moich danych firmie trzeciej, która mnie molestuje od tygodnia powyższymi SMSami.

  PS2: Z ciekawości sprawdziłem sobie w orange on-line status blokady na informacje handlowe i zgadnijcie co zrobili… wyczyścili zapis, iż blokada była i pozostawili opcję blokady w takim stanie, że niby tego w ogólne nigdy nie ustawiałem (czyli nie było zaznaczone ani że się zgadam, ani że się nie zgadzam). Zaznaczyłem i zapisałem ponownie status blokady na reklamy, ciekawe czy to coś da i jak długo ten zapis przetrwa (kiedy ponownie go zresetuja, do stanu że niby nigdy nie ustawiałem?!)

  Autor komentarza, poniedziałek, 21 lut 2011 #

 156. Odnośnie telefonowania na *100 (czyli do BOK) to Orange wprowadził sobie opłatę 1,5zł za połączenie, więc radzę uważać. Lepiej przejść się do salonu i tam głowę zmyć odpowiednio burakom z Orange.

  Niech się hartują jak takie oszustwa montują!

  Autor komentarza, poniedziałek, 21 lut 2011 #

 157. LUDZIE! Tylko spokojnie! Jeżeli chcecie pozbyć się tego problemu to brońcie się INTELIGENTNIE! Po prostu wyślijcie sms’a o treści STOP (ważne: dużymi literami!) na darmowy numer 8080. Po chwili otrzymacie sms’a z numeru 7400 o treści: Numer został wypisany z loterii Orange. Dziękujemy. Ja tak zrobiłam około 2 tygodni temu i od tej pory mam spokój. Codziennie sprawdzam stan mojego konta i teraz nic mi już nie ubywa. Wywnioskowałam, że numer 60400 i numer 7400 to ta sama loteria. Radzę spróbujcie zrobić tak jak napisałam, a chyba będziecie mieli wreszcie spokój.

  Autor komentarza, poniedziałek, 21 lut 2011 #

  • STOP faktycznie wypisuje z loterii, jednak nie przeszkadza to dalszemu przysyłaniu SMS-ów reklamowych z 60400

   Autor komentarza, poniedziałek, 21 lut 2011 #

  • Pani Alicjo zrobiłam dokładnie tak jak pani pisze otrzymałam zwrotnego sms-a że numer został wypisany z loterii Orange.Dziękujemy. I za godzinę dostałam Smsa od 60400. i doszczętnie wyczyścili mi konto!!!!Cisną się na usta obelżywe słowa!!Jedno wiem na pewno czekam do końca umowy iNIGDY NIGDY WIĘCEJ ORANGE nawet gdyby dawali mi za darmo!!!!!

   Autor komentarza, wtorek, 8 mar 2011 #

 158. Jak na razie od 2 tygodni nie dostaję żadnych sms’ów z numeru 60400.

  Autor komentarza, poniedziałek, 21 lut 2011 #

 159. witam, po wyłączeniu usługi sms/mms specjalny dalej dostaje spam w formie smsów z różnych konkursów min 60400 jakaś rada jak się tego szitu pozbyć na zawsze?

  Autor komentarza, wtorek, 22 lut 2011 #

 160. Jak już wcześniej napisałam, wyślij sms’a o treści STOP na bezpłatny numer 8080. Po chwili otrzymasz sms’a z numeru 7400 o treści: Numer został wypisany z loterii Orange. Dziękujemy. Ja tak zrobiłam i od tej pory mam spokój.

  Autor komentarza, wtorek, 22 lut 2011 #

 161. Pani Basia nie da się naciągnąć ;-)
  http://www.youtube.com/watch?v=9CgNsFDS8mI

  Autor komentarza, wtorek, 22 lut 2011 #

 162. nosz KUR&& zabieraja mi codziennie kase z konta juz kurwa tego nie zniose !!!!

  Autor komentarza, środa, 23 lut 2011 #

  • Ja wysłałem esa na 8080 otrzymałem potwierdzenie o wypisaniu z loterii, wysłałem esa na60400 STOP KLUB i co ? i tak skroili mnie na 2 płtne esy – najpewniejsze jest zadzwonić na *100 skroją cięna 1,5 zeta ale na 100% wszystko się skończy

   Autor komentarza, piątek, 25 lut 2011 #

 163. Hmm. Dla mnie to dziwne sa te komentrze. Przeciez rozwiazanie sprawy jest tutaj przedstawione kilka razy a i tak ciagle pisza osoby. Kochani, przeciez wyzej jest dokladnie wszystk opisane.

  Autor komentarza, piątek, 25 lut 2011 #

 164. darko jak jesteś taki mądry to jak skomentujerz jawną kradzież której się dopuścili na mojej osobie -ignorując wysłane esy z rezygnacją???

  Autor komentarza, piątek, 25 lut 2011 #

 165. też dałem się nabrać zabrali mi jakieś 10zł a cały czas pisałem STOP KLUB tak jak oni kazali.A tu wchodzę i patrze i jest co innego zmieniam operatora sieci bo jest to chamstwo i złodziejstwo na dzisiejszy dzień.Jak taka firma na całą Polskę może tak robić!!!!!!
  Bądźmy uczciwi!!!!!!!!!!!!!!!to się dogadamy

  Autor komentarza, piątek, 25 lut 2011 #

 166. Tia. W ogóle każdy kto wysyła sms-y pod „dziwne numery” z góry jest skazany na nabicie w butelkę i dziwie się, że Polacy tak łatwo dają się oszukać.
  Nic za darmo nie dostaniesz…
  A moja siostra wysłała jakiś czas temu również sms-a na dziwny numer i… straciła 30zł :/
  Powodzenia

  Autor komentarza, piątek, 25 lut 2011 #

 167. dzwonilem kiedys do bok orange i poprosilem o wylaczenie sms marketingowych.duzo jezdze i zdarza sie mi pare razy dziennie otrzymywac sms o tresci nowa usluga generali,ubezpieczenie podrozy przez sms itd.dostalem raz taki sms o 1 w nocy kiedy spalem.pani ktora przyjela zgloszenie powiedziala ze do max,2 dni usluga zostanie wylaczona.ale co tam my ktorzy placimy za abonament lub zasilenia prepaid.licza sie dla nich tylko reklamodawcy.ciekawe czy jak nie bedzie uzytkownikow orange tez im beda placic za bzdurne sms.

  Autor komentarza, niedziela, 27 lut 2011 #

 168. r: no to tak wyglada. Mozna to tez wylaczyc przez strone operatora (mowie o orange, u innych nie wiem). jedna uwaga tylko – jak wyslemy cos, na jakis numer premium, to smsy znowu zaczna przychodzic.

  Autor komentarza, poniedziałek, 28 lut 2011 #

 169. Witam
  Mnie rowniez w ciagu 5 dni zjadlo okolo 30 zl jesli email u wizyty w orange nic nie pomoga zbiezmy sie wszyscy i piszmy petycje i naglosimy sprawe!!

  Autor komentarza, poniedziałek, 28 lut 2011 #

 170. Te k**y powinni wszystkie pieniądze teraZ ODDAWAĆ I BYĆ NA KRESCE JUTRO IDE DO ORANGE I WYWINE TAKĄ CHAJE Å»E ZOBACZA Z KIM ZADARLI

  Autor komentarza, wtorek, 1 mar 2011 #

 171. Witam Wszystkich!

  Grzegorz Witerski, Country Manager Poland, InternetQ (organizator tej „Loterii”)
  e-mail: g.witerski@internetq.com

  Autor komentarza, wtorek, 1 mar 2011 #

 172. Tee. Panie Witerski. Czemu pisze Pan „Grzegorz Witerski” a w podpisie jest „Jacek” :D

  Autor komentarza, wtorek, 1 mar 2011 #

  • Jacek podał namiary człowieka z firmy InternetQ, która obsługuje kampanię… Nie ma się co doszukiwać wszędzie „marketingu szemranego”…

   Autor komentarza, wtorek, 1 mar 2011 #

 173. Już myślałem…
  Ok, to teraz został publiczny lincz tego pajaca Witerskiego.

  Autor komentarza, środa, 2 mar 2011 #

 174. mi zabrali za jednego sms-a 30 zł co to ma być złodzieje masakra ja tu czytam że 5 zł dziennie a oni mi 30 dziennie :(

  Autor komentarza, czwartek, 3 mar 2011 #

 175. ludzie dzwońcie natychmiast do bok *100 tam wam to wyłączą mam normalnie fakture na 115 zl a za ten miesiac przyszlami 299 juz to wylaczylem ale jestem wsciekly na orange mam 3 telefony i internet rezygnuje z nich i sie przenosze najszybciej jak sie da złodzieje !!!!

  Autor komentarza, czwartek, 3 mar 2011 #

 176. Te SMS-y reklamowe są coraz bardziej nachalne.

  „PROSZE ODPISAC NA TA WIADOMOSC NIM ZOSTANIE USUNIETA- PISZ SMS O TRESCI ORANGE NA 60400! SPRAWA PRIORYTETOWA! KOSZT JAK ZW SMS REG http://WWW.ORANGE.PL

  Autor komentarza, czwartek, 3 mar 2011 #

 177. orange psuje sobie tylko renome przez udzial w takich loteriach. TO ZLODZIEJE i w zaden sposob nie mozna odzyskac tych pieniedzy. nie traccie czasu na wysylanie smsow w celu wylaczenia tej uslugi bo to nie przynosi rezultatow tylko odrazu dzwoncie do BOK!!

  Autor komentarza, niedziela, 6 mar 2011 #

 178. Mimo wysłania 06.02 (luty) .2011 sms-a o rezygnacji z usług wraz z pismem o tym że mnie okradacie i tez przez zalogowanie się do strony http://www.orange.pl i zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych itd……. NIESTETY SKURWIELE Z ORANGE DALEJ WYSYłAJĄ MI SMS-Y o treści znanych jak wyżej. Za dwa dni mija termin reklamacji (30 dni) co jeszcze mogę zrobić z tymi chu…..mi. Czy możemy się zebrać i utworzyć stronę
  np: orange.złodzieje.pl – Jestem gotów poprowadzić forum
  Odpowiedzi na mój mail:
  rysiek_lemierzyce@wp.pl

  Autor komentarza, poniedziałek, 7 mar 2011 #

 179. Ja i moja żona tydzień temu wysłaliśmy do BOK orange i BOK internetq maila o treści:
  „Zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.) proszę o usunięcie mojego numeru telefonu XXXXXXXXX z baz danych klientów, do których wysyłane są treści reklamowe. Wycofuję moją zgodę na przetwarzanie danych osobowych dotyczących tego numeru w celach marketingowych.”
  Jak na razie od tamtej pory cisza, i nikt dupy nie zawraca ani mi, ani mojej żonie, ale gdyby coś znów to jako że dostałem i od jednych, i od drugich mailowe potwierdzenie wykonania mojej dyspozycji mam jeszcze jednego maila (z którego mam nadzieję kożystać nie będę musiał)
  „Ponieważ mimo informacji o wykonaniu przez państwa mojej dyspozycji usunięcia moich danych teleadresowych z Państwa bazy danych nadal otrzymuję od Państwa niezamówione oferty reklamowe, mój pełnomocnik prawny skontaktuje się z Państwem z celu ustalenia wysokości rekompensaty z tytułu naruszenia prawa (Art. 24 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. Nr 144, poz. 1204): „Kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny.”), z powodu wykorzystania moich danych teleadresowych, co jest częścią moich danych osobowych.”

  Autor komentarza, poniedziałek, 7 mar 2011 #

 180. Chamstwo tych naciągaczy polega na tym, że nie piszą nic, że to jakiś konkurs. Potrafią wysłać coś takiego „Pilne zawiadomienie dla numeru ….” , „odpisz na tego sms zanim zostanie usunięty” !!!???, „Sprawa PILNA!” i to wjednym sms-ie. Nic o żadnym konkursie, a tym bardziej, że będziesz później płacił za otrzymane sms-y. Dodadzą tylko na dole „reg orange.pl”. Co to jest „reg” ????? Ja się domyślę, ale starsza osoba niemająca internetu pewno nie. Cwaniaki żerują na niewiedzy ludzi, wymyślając to nowe sposoby wyłudzania kasy. Ja mam tylko satysfakcje, że nie wysłałem na numer 60400 żadnego sms-a.

  Na stronie orange.pl jest jakiś regulamin tego konkursu???? Napisaliby, chociaż o stronie audi.orange.pl/ – ale po co, słowo audi mogłoby naprowadzić odbiorcę na podstęp. Czy w innych sieciach tak samo robią? Bo to chyba jest sygnał żeby zmienić „przyjaznego” operatora. Następny sposób może być – jak nie odpowiesz to przystępujesz do konkursu. Ale, po co ja podpowiadam…..

  To jest wojna – czy orange uda się więcej ludzi wpuścić w maliny. Nie ma co, forma sms-a jest taka żeby zmylić, wprowadzić w błąd. Wiadomo, co myślą ludzie o naiwniakach (sam się prosił o to), ale moim zdaniem żerowanie na nich, to jest najwyższa forma chamstwa.

  Autor komentarza, wtorek, 8 mar 2011 #

 181. Piszę 2 raz. W skrócie – dałem się obuć na ok.50zł, przez Orange online wyłączyłem opcję SMS-ów specjalnych, po chwili dostałem potwierdze i przestało mi zjadać kasę. Oczywiście przysyłali mi jeszcze „zachęcające” SMS-y z 60400, ale wysłałem (też przez online) wniosek wg. powyższego wzoru i teraz mam spokój – nie dostaję żadnych spamów. Dodam, że rozpatrzenie trwało ok.3 tygodni, a byłem ciągle informowany,że będzie zrealizowane w ciągu 7 dni. Tu muszę pochwalić Orange, że już w kilka dni po zgłoszeniu (przed rozpatrzeniem) przestali mi przysyłać tego rodzaju SMS-y.
  Najdziwniejsze z tego jest to, że po tym zgłoszeniu nie ubywa mi kasy za rozmowy (przez 2 tygodnie z konta głównego nie ubyło mi nic, a z konta promocyjnego z 15zł na 12,40zł). Kilka razy dziennie dzwonię.
  Mam wrażenie, że to jakaś rekompensata za moje straty, czego bym się w życiu nie spodziewał po tym co mnie spotkało wcześniej.
  Nie wiem jak Orange traktuje wszystkich klientów, ale mam wrażenie, że mnie potraktowali wyjątkowo dobrze – może dlatego, że jestem już u nich kilkanaście lat. Miałem zmieniać operatora, ale już wiem, że w innych sieciach są podobne loterie i dam spokój. To wszystko brzmi jakbym bronił Orange, ale tak nie jest, po prostu opisałem mój przypadek. Pozdrawiam wszystkich oszukanych.

  Autor komentarza, wtorek, 8 mar 2011 #

 182. Co wg mnie świadczy o oszustwie lub naciąganiu tej loterii Orange z nr 60400
  Po pierwsze:
  Wszystko było by w porządku gdyby napisali: „regulamin loterii Orange dostępny na stronie http://audi.orange.pl/regulamin.pdf.”. W sms nie jest napisane, czego ten regulamin miał dotyczyć – usług opratora???? Na stronie orange.pl jest dużo różnych regulaminów. Dlaczego mam się akurat do niego stosować.
  Chyba trzeba stworzyć swój własny regulamin, z punktami typu:
  1. Kto przysyła mi smsa zobowiązany jest do wpłaty na moje konto 100 zł.
  2. Wysłanie na mój telefon smsa wiąże się z akceptacją niniejszego regulaminu.
  3. Regulamin jest ogólnie dostępny na tej stronie, oraz pod moim adresem – do wglądu.

  Do darko i innych mącących oraz broniących tej loterii – zgodnie z regulaminem tej strony, za każdy komentarz należy uiścić 20 zł na konto autora. Napisanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu.
  Windykacja już jedzie ;-)

  Po drugie
  JAK ONI NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z ORANGE???? Płacą im za sygnowanie ich nazwą lub logiem w: tytule loterii, reklamie i na stronie internetowej. Piszą, że regulamin jest na stronie orange.pl, dodatkowo namawiają do wysłania sms-a o treści Orange. Dlaczego w loterii, udział mogą brać tylko posiadacze telefonów (karty SIM/USIM) w siec ORANGE????
  Spróbujcie sami sygnować coś ich logiem, a przekonacie się, że to kosztuje. Wiąże się to z zawarciem umowy, przygotowanej i przeanalizowanej przez prawników obu stron. Nie jest tak, że ORANGE nic o tym nie wie.
  Po trzecie:
  Co z wiadomościami, za które płaci odbiorca??? Czy jest coś takiego w regulaminie świadczenia usług przez operatora???? Czy można taką nieprzyjazną usługę zablokować??
  Chodzi o to, aby od każdego wyciągnąć niewielką sumę, tak by się nie opłacało po sondach ganiać! Ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka.
  Po czwarte:
  Nie rozumiem osób wpisujących się tu, że osiągnęli SUKCES, że w końcu wyłączyli tą usługę. Sukces był by gdyby Orange lub organizator zwrócili wyłudzone pieniądze.
  Reklamacje należy składać pisemnie, z pokwitowaniem na kopii. Jak ktoś przychodzi do salonu Orange i tam go zbędą, później nie będzie miał dowodów że rościł swoich praw. Śmiało mogą zasłaniać się niepamięcią (jak politycy).

  Ja osobiście jako osoba, która nie padła ofiarą tego oszustwa, napisałem do UOKiK o tym procederze.

  Å»yczę wszystkim chęci i sukcesów w walce z oszustami.

  Autor komentarza, czwartek, 10 mar 2011 #

 183. Podziękowania dla DP za analizę – i wystąpienie do UOKIK.
  Ja nadal czekam na rozpatrzenie reklamacji, a przede wszystkim podanie podstawy prawnej (cennika, regulaminu), na podstawie której ORANGE pobiera ode mnie opłaty za odbieranie sms. Na forum technicznym operatora ktoś powołał się na regulamin z 2006 r http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/1420/1454642.pdf

  niemniej jest tam wyraźnie napisane:

  Aktywacja usługi przez SMS odbywa się poprzez wysłanie przez Abonenta lub Użytkownika wiadomości SMS pod numer określony w §3 pkt 2 niniejszego Regulaminu, składającej się z dwóch elementów oddzielonych spacją. Pierwszy element stanowi komenda „AKT” lub „START”, a drugi nazwa Subskrypcji w ramach, której będą dostarczane wiadomości SMS objęte Usługą.

  a usługa była aktywowana po wysłaniu sms o treści ORANGE – bezprawnie?

  Autor komentarza, piątek, 11 mar 2011 #

 184. Uaktualniona propozycja obrony – cennik swojej taryfy.
  W cenniku mojej usługi (Nowe Orange Go) nic niema o cena „SMS PR MT – Przychodzący SMS Specjalny”, jest tylko informacja w tabeli: sms przychodący – BEZPŁATNY!!!! Nie ma żadnego odnośnika, więc dotyczy wszystkich i kropka.
  Natomiast szukając pobieżnie w cennikach innych ofertach: Delfin, Pelikan, Pantera też nic nie znalazłem o cenie smsów przychodzących, ukrywają je!!!!!

  Dlaczego ORANGE daje tak niebezpieczną usługę automatycznie, bez zgody użytkownika na nią i jej regulamin oraz podania w cenniku ogólnym? Zapewne mało, kto słyszał o tym regulaminie, a tym bardziej go akceptował. Poza tym w regulaminie jest napisane że w §2 pkt 3 że :
  „Aktywacja usługi przez SMS odbywa się poprzez wysłanie przez Abonenta lub Użytkownika wiadomości SMS pod numer określony w §3 pkt 2 niniejszego Regulaminu, składającej się z dwóch elementów oddzielonych spacją. Pierwszy element stanowi komenda „AKT” lub „START”, a drugi nazwa Subskrypcji w ramach, której będą dostarczane wiadomości SMS objęte Usługą.”
  Nie powinno wystarczyć same ORANGE!!!!

  WAÅ»NE!!!!!! Z regulaminu Zasady świadczenia promocyjnej usługi „SMS PR MT – Przychodzący SMS Specjalny”:
  „Dodatkowo każdy Abonent lub Użytkownik może zlecić dokonanie Blokady (zablokowanie usługi SMS PR MT) lub jej zdjęcie, takie zlecenie może być złożone wyłącznie za pomocą Orange on-line lub kontaktu z Orange Biurem Obsługi Klienta, po dokonaniu autoryzacji.”
  Trzeba cha**m dokładnie powiedzieć – zablokować SMS PR MT – bo inaczej nie zaskoczą.
  Czy komuś o tym powiedział pracownik ORANGE????? Może sami o niej nie wiedzą!

  Autor komentarza, piątek, 11 mar 2011 #

 185. Dodam, że (na dzień 2011-03-12) w zakładce „cenniki i regulaminy” nie ma słowa o cenach przychodzących SMSach płatnych, nawet w cenniku numerów specjalnych (starym i aktualnym od 01-01-2011)!!!! Oczywiście w każdej chwili mogą dodać, ale w reklamacji bezprawnego ściągnięcia środków należy posługiwać się cennikiami z daty, kiedy to nastąpiło.
  Polecam także odwiedzenie strony http://www.uke.gov.pl

  Autor komentarza, sobota, 12 mar 2011 #

 186. Dobry przyjaciel: poszukaj informacji o Klubie Orange, powinno byc tam naipsane ile pobiera. Na pewno jest. W poprzedniej edycji bylo, to jest i teraz.

  Co do blokad to przy podpisywaniu umowy wyraza sie zgode na przesylanie informacji marketingowych (chyba).

  Autor komentarza, poniedziałek, 14 mar 2011 #

  • 1. W sms’ie nie ma nic o żadnym klubie, konkursie czy loterii. Jest podana strona orang.pl gdzie jest dużo regulaminów, np. o świadczeniu usług telekomunikacyjnych. Próbują w manipulować człowieka, że pilne zawiadomienie z orange (sms). Takim sposobem trzeba się broni, nie podawać, że zaskakują jakimś regulaminem wyciągniętym z rękawa. Tego regulaminu (o loterii) się nie akceptowało gdyż w sms’ie nie było żadnej informacji naprowadzającej na niego – więc mam go w … nosie.
   2. Czy podpisywałeś zgodę na przysyłanie płatnych SMS’ów (Przychodzący SMS Specjalny). Orange chyba specjalnie ukrywa o nich informację na rzecz konkursu.

   Autor komentarza, środa, 16 mar 2011 #

 187. witam, mam podobny problem. W połowie grudnia wyslałem e-maila z żądaniem usunięcia moich danych osobowych z ich bazy. Po dwóch dniach dostałem: „Dziękujemy za zgłoszenie. Zlecenie wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów statystycznych i marketingowych zostało zrealizowane. Pozdrawiamy Orange” Dało mi to dwa miesiące spokoju. Od połowy lutego dalej dostaję te smsy z numeru 60400, więć przesłałem treść oświadczenia dostępnego na stronie UKE:
  (treść np. tu http://www.powiat.kielce.pl/strona-glowna/143-powiatowy-rzecznik-konsumentow/3456-nieuczciwe-loterie-sms.html), w odpowiedzi dostałem maila, ze smsy zostaną wyłączone, ale muszę podać kod PUK. Zrobiłem to jeszcze tego samego czasu i do dnia dzisiejszego nie dostałem odpowiedzi. W między czasie przestał mi działać biling na ich stronie on-line. Poszło kolejne zgłoszenie, na które odpisali, że problem przekażą do roziwązania portalowi orange.pl (trwa to już 2 tygodnie). Zajrzałem tam, bo mam podejrzenia, że wyparowały mi promocyjne MB. 2 dni temu bez mojej zgody zmienili mi sygnał połączenia i gdy teraz do mnie ktoś dzwoni, słyszy jakąś idiotyczną piosenkę (wiocha na calego). Wkur…. się już porządnie, zebrałem wszystkie maile do kupy, porobiłem screeny smsów, opisałem cały przebieg sprawy i w sobotę wysłałem zażalenie do UKE. Zobaczymy co dalej. A Orange… dziś mi przysłała 3 smsy w przeciągu 10 minut, 2 z 60400 i 1 z 8080. Proponuję i Wam nie bawić się z nimi w kotka i myszkę, bo szkoda nerwów, a podjąć zdecydowane kroki prawne.

  Autor komentarza, poniedziałek, 14 mar 2011 #

 188. Ja i cała moja rodzina rezygnujemy z tego operatora właśnie przez przekręt z 60400. NIGDY nie zgodziłem się na uczestnictwo w żadnej loterii. Łączna suma UKRADZIONYCH środków to ok 300zł. Ja straciłem 300 zł a oni klientów przynoszących co najmniej 3000 zł rocznego zysku. Czuję się jakby mi ktoś wyjął te 300 zł prosto z portfela. Reagujcie stanowczo ! Przecież teraz żaden problem przenieść numer do innego operatora. REZYGNACJA Z USŁUG ZŁODZIEI TO JEDYNA GWARANCJA NA TO Å»EBY ZNOWU WAS NIE OKRADLI !!! Jeśli nie zrezygnujecie to wymyślą inny konkurs/loterię i znowu znajdziecie się w tej samej sytuacji.

  Autor komentarza, wtorek, 15 mar 2011 #

 189. Witam serdecznie wszystkich okradzionych i nękanych kretyńskimi SMSami z numeru 60400 !
  Tak się szczęśliwie złożyło, że nie zaliczam się jeszcze do grupy tych pierwszych, ale dogłębnej analizie chamskich praktyk stosowanych przez Orange, bezzwłocznie uciekam z tej sieci!
  Jestem ich klientem prepaidowym od przeszło 10 lat. Byłem całkiem zadowolony ze świadczonych usług i jakości obsługi klienta do chwili podjęcia próby zablokowania przesyłania informacji z feralnego numeru 60400.
  Praktycznie od początku roku jestem zasypywany SMSami o treści cyt.
  „Wzywamy do potwierdzenia: czy nr 505XXXXXX jest Panstwa? Jesli tak, GRATULUJEMY! Prosze wyslac SMS o tresci ORANGE na 60400!Reg.orange.pl Koszt zwyklego smsa.”
  „Tu Orange! Wezwanie do potwierdzenia: czy nr 505XXXXXX jest Twoj? Jesli tak, to prosze wyslac SMS o tresci ORANGE na 60400.Cena:zwykly sms.Reg. orange.pl”
  „Wzywamy do potwierdzenia: czy nr 505XXXXXX jest Panstwa? Jesli tak, GRATULUJEMY! Prosze wyslac SMS o tresci ORANGE na 60400!Reg orange.pl Koszt zwyklego sms”
  „Pilne zawiadomienie dla 505XXXXXX: ODPISZ na tego SMSa zanim ZOSTANIE USUNIETY! PISZ SMS o tresci ORANGE na 60400! SPRAWA PILNA! Koszt jak zw sms reg orange.pl” itd.
  W mojej sytuacji nie chodziło już o to, że ulegnę pokusie odpisania na te idityzmy (tymsamym wyrażenia zgody na okradanie mnie), ale poprostu nie chciałem otrzymywać tego SPAMU. W związku z powyższym, napisałem do bok@orange.pl i poprosiłem o zablokowanie wysyłania do mnie informacji marketingowych, smsów z numeru 60400 i jemu podobnych. Dostałem maila zwrotnego cyt.
  „Witamy,
  uprzejmie informujemy, że zgłoszenie zostało przyjęte.
  Ten mail został wygenerowany automatycznie, prosimy na niego nie odpowiadać.
  Pozdrawiamy,
  Orange”
  Ok. Czekam dzień, dwa, tydzień. Po 10 dniach dostaję SMSa cyt.
  „Informujemy, ze Panstwa zgloszenie jest w trakcie realizacji. Przewidywany czas rozpatrzenia to najblizsze 7 dni. Pozdrawiamy, Orange”
  No dobrze, czekam dalej. Po 17 dniach dostaję kolejną wiadomość od operatora cyt.
  „Witamy, Panstwa zgloszenie wymaga dodatkowej analizy. Niezwlocznie poinformujemy o jej zakonczeniu. Pozdrawiamy, Orange.”
  Tu już mi ciśnienie skoczyło i napisałem ponownie do bok@orange.pl – Odzewu nie ma żadnego od 2 dni!
  Nawet nie przysłali potwierdzenia otrzymania wiadomości. Poszło w kosmos.
  Postanowiłem zadziałać samodzielnie przy pomocy Orange On-line. Zalogowałem się, wchodzę w zakładkę ‚usługi’ – a tam komunikat cyt.”
  ! Informacje niedostępne
  Przepraszamy ale informacje o usługach są chwilowo niedostępne. Prosimy spróbuj ponownie później.”
  Próbowałem od wczoraj i nic.
  Dziś zainwestowałem 1,50PLN i zadzwoniłem na *100 i poprosiłem o sprawdzenie co jest nie tak z tym Orange On-line? Pani konsultantka powiedziała, że mnie przełączy do działu technicznego. W słuchawce cisza, trzy krótkie sygnały… Call End. 1,50zł w kanał – sprawa nie załatwiona.
  Zainwestowałem kolejne 1,5zł i zadzwoniłem ponownie na *100. Poprosiłem panią konsultantkę tylko o jedną rzecz – jak przelać resztę środków z mojego konta na inne. przelałem to co mi zostało Mamie bo lubi sobie pogadać. A jak już wygada to przenosi się razem ze mną, moją żoną i dziećmni do INNEGO OPERATORA GSM !

  Autor komentarza, wtorek, 15 mar 2011 #

 190. Panie Tomaszu, jak Pan sadzi – to sa zwykli internauci piszacy o tej loterii non stop? Czy to po prostu bicie piany?

  Autor komentarza, wtorek, 15 mar 2011 #

  • Zauważ, że mnóstwo ludzi trafia tutaj z Google -> fraza „60400”

   Autor komentarza, wtorek, 15 mar 2011 #

  • Tak jak zauważył Adriano, mnóstwo wpisów pochodzi od osób, które trafiły tu z wyszukiwarek szukając informacji o numerze 60400.

   Autor komentarza, wtorek, 15 mar 2011 #

  • Panie Tomaszu jak Pan sądzi – ta osoba jest z Orange i próbuje odwrócić uwagę od istotnych spraw czy z Internetq Poland i próbuje przekonać do poprawności ich działania?

   Autor komentarza, środa, 16 mar 2011 #

  • @Dobry Przyjaciel: która osoba?

   Autor komentarza, środa, 16 mar 2011 #

 191. WCZYTAŁAM SIĘ I ………..ZNALAZŁAM NIBY DEAKTYWACJĘ (((( Stop Tak ))) NA NR.60466 ZA GROSZE OPERATORA !!!! MAM NADZIEJE I BĘDĘ OBSERWOWAĆ CZY NADAL BĘDĄ NAMOLNI Å»E DADZĄ SOBIE SPOKÓJ JESTEM W TEJ KOMFORTOWEJ SYTUACJI Å»E MAM TEL.NA DOŁADOWANIE I W PORĘ SIĘ OCKNEŁAM, WIĘC DUÅ»O NIE STRACIŁAM ALE WSPÓŁCZUJĘ TYM CO MAJĄ ABONAMENT ALE PRÓBUJCIE POWODZENIA!!!!!!!

  Autor komentarza, wtorek, 15 mar 2011 #

 192. Uwaga, uwaga, dzis dostałem SMSem:

  Witamy. Potwierdzenie potwierdzamy przyjęcie rezygnacji z SMS-ów handlowych wysyłanych przez Orange. Pozdrawiamy Orange”

  Nie wiem, czy pomogła skarga do UKE, bo mi jeszcze nie odpowiedzieli.

  Autor komentarza, środa, 16 mar 2011 #

 193. 5 dni 25 zł ;/
  hieny ‚Darmowy SMS, nic nie musisz robić’ …

  Autor komentarza, czwartek, 17 mar 2011 #

 194. Mi wzieło 80zł bo prze 2 tygodnie miałem komórke wyłączoną ;( nic sie nie da zrobic;(

  Autor komentarza, piątek, 18 mar 2011 #

 195. hej.pomózcie! przychodzą mi smsy z tej loteri i za kazdy jest pobierane z mojego konta ponad 4zl! chcialam wyłaczyc usluge i napisalam im „stop orange” na 60400 a oni napisali mi :” nie mozna dezaktywowac uslugi LOTERIA KLUB gdyz usluga nie jest aktywna na twoim koncie” a dalej mi przychodza te glupie smsy i kradna moje pieniadze z konta!!!

  Autor komentarza, niedziela, 20 mar 2011 #

  • Jeśli jest to z Klubu Orange wtedy:
   1. Uczestnik loterii, w każdej chwili może wypisać się z Klubu Orange wysyłając SMS o treści „STOP KLUB” pod numer 60400 (opłata jak za zwykły SMS), skutkuje zaprzestaniem przesyłania przez organizatora loterii płatnej subskrypcji.
   2. Zablokuj usługę SMS PR MT – Przychodzący SMS Specjalny przez Orange on-line lub przez kontakt z Orange Biurem Obsługi Klienta.
   3. Proponuję reklamować u Orange i Internetq Poland (wysłać listem poleconym) uzasadniając np. tym, że:
   a) forma sms wprowadza w błąd, gdyż jest tylko nazwa operatora, w sms nie ma żadnej informacji o loterii, klubie czy konkursie więc nie ma możliwości dotarcia do właściwego regulaminu;
   b) w treść sms nie było nic o płatnej subskrypcji (tylko cena wysłanego przez Ciebie) i nie wyraziło się zgody na jej otrzymywanie;
   c) w cenniku świadczenia usług przez operatora nie ma nic na temat świadczenia takich usług;
   oraz prośbę o zwrot niesłusznie pobranych opłat.
   Gdy brak skutku reklamować przez Urząd Komunikacji Elektronicznej
   4. Wszelkie reklamacje dotyczące Loterii należy zgłaszać na piśmie na adres organizatora: Internetq Poland Sp. z o.o. Aleja Niepodległości 18, 02-653 Warszawa z dopiskiem na kopercie: „Loteria Orange”, w czasie trwania loterii, jednakże nie później niż w terminie do dnia 16 maja 2011 r.
   5. zmienić operatora :-)

   Autor komentarza, niedziela, 20 mar 2011 #

  • i przeczytaj regulamin – audi.orange.pl

   Autor komentarza, poniedziałek, 21 mar 2011 #

  • W sms’ie nie ma nic o regulaminie „loterii orange”, nie można, więc uważać go za przeczytany, a tym bardziej za zaakceptowany. Dopiero jak się chce odzyskać wyłudzone przez nich pieniądze, mówią o tym regulaminie – zaskakując człowieka. Trzeba powiedzieć, że się akceptowało regulamin, ale ten na stronie orange – świadczenia usług telekomunikacyjnych. Strona orange.pl to nie audi.orange.pl. To nie te same strony!!!!!

   Autor komentarza, poniedziałek, 21 mar 2011 #

  • ale ja wcale nie twierdze, ze jest inaczej. tym bardziej link wlasciwy sie przyda, prawda?

   Autor komentarza, wtorek, 22 mar 2011 #

 196. witam ja tez zostałem oszukany przychodzą mi esemesy za które place jak tylko je odczytam!jak je wyłączyć!POMOCY!

  Autor komentarza, czwartek, 24 mar 2011 #

 197. Witam . Jestem oburzony tym że za jednego wysłanego sms płace potem tak kolosalne rachunki tym bardziej że szanowni państwo nie informuje o kosztach w tej grze . Zamierzam pozwac ich do sądu ponieważ znam swoje prawa i wiem że jest wiele nieprawidłowości .

  Autor komentarza, piątek, 25 mar 2011 #

  • hahaha… dobry jesteś… pomyśl nad artykułem… w pierwszym sms’ie nie ma informacji o dodatkowych kosztach lecz „Koszt 0 zł”, więc skoro 0 zł to 0 zł, nie ma informacji o przychodzących sms’ach. Skoro mają ten swój regulamin, powinniśmy go otrzymać sms’em, nie każdy ma dostęp do internetu, nie każdy musi czytać, ponieważ w pierwszym sms’ie nie ma takiej informacji nawet.

   Autor komentarza, czwartek, 31 mar 2011 #

 198. Zanim się zdecydujecie Państwo na odpowiadanie na takiego rodzaju sms-a , poczytajcie sobie Regulamin , każdy taki sms specjalny ( to konkurs ) jednym sms-em akceptujecie Regulamin , więc potem macie pretensje Państwo do całego świata ….

  Autor komentarza, poniedziałek, 28 mar 2011 #

 199. właśnie ide do orange

  Autor komentarza, poniedziałek, 28 mar 2011 #

 200. Cytuję: „Zanim się zdecydujecie Państwo na odpowiadanie na takiego rodzaju sms-a , poczytajcie sobie Regulamin ” a czy ja mam obowiązek posiadania komputera z dostępem do NET-u . NIE nie mam – regulamin wraz z informacją że te SMS-y są jako zwrotne płatne winny być mi przekazane w sms-e. Dostałem odpowiedź z ORANGE którą niedługo opublikuję. szczęka opada. Chodzi o numer moje kobiety. same kłamstwa. A co do mojego numeru mimo że zablokowałem dzisiaj oczywiście tylko po doładowaniu komurki (pre-paid) dostałem SMS-a: „PROSZE ODPISAC NA TA WIADOMOSC NIM ZOSTANIE USUNIETA- PISZ SMS O TRESCI ORANGE NA 60400! SPRAWA PRIORYTETOWA KOSZT JAK ZWYKLY SMS REG http://WWW.ORANGE.PL
  Kurestwo ze strony ORANGE już jest powyżej chamstwa gdyż odpowiadają że nie mają nic z tym wspólnego a samo słowo „ORANGE” w takim przypadku nie jest słowem zastrzeżonym i trzeba z tymi chu….ami coś zrobić
  – Pozdrawiam serdecznie i nie dajcie się oszukiwać a ja postanowiłem stworzyć stronę o złodziejstwie ORANGE wykorzystując to słowo którego oni się wypierają

  Autor komentarza, poniedziałek, 28 mar 2011 #

  • Dobra odpowiedz.
   Jutro wyjde na ulice, kogos zabije a pozniej powiem ze nie mam obowiazku posiadania kodeksu karnego bo tam jest napisane ze za zabojstwo grozi kara.

   Autor komentarza, czwartek, 28 kw. 2011 #

  • @maksym: Zwykłe pieprzenie…
   „SPRAWA PRIORYTETOWA KOSZT JAK ZWYKLY SMS REG http://WWW.ORANGE.PL” – jasne, taki komunikat bez cienia wątpliwości mówi o tym, że magiczne „REG” oznacza „regulamin”, a nie przykładowo „regon”, czy „Rewelacyjny Egzemplarz Gry”.
   Poza tym w domenie http://www.orange.pl regulamin nie znajduje się.

   Autor komentarza, czwartek, 28 kw. 2011 #

  • Do adriano:
   polecam :
   http://audi.orange.pl/
   i tam zaraz jest taki napis REGULAMIN LOTERII

   Autor komentarza, piątek, 29 kw. 2011 #

  • @maksym:

   Podsumowując:

   – w treści sms NIE MA żadnego odniesienia do regulaminu. Zlepek literowy „REG” nie występuje w słowniku jako alternatywa dla słowa „regulamin”. Tak więc mamy tutaj do czynienia ze zwykłym złamaniem prawa – brak koniecznego odniesienia do regulaminu.

   – poza jasnym, czytelnym wskazaniem, że chodzi o regulamin adres powinien w smsie pojawić się w takiej formie: „http://audi.orange.pl” lub „www.audi.orange.pl” (zalecane nawet: „www.audi.orange.pl/regulamin.pdf”) zamiast „orange.pl”. Tutaj mamy do czynienia z błędnym podaniem adresu. W obrębie domeny orange.pl żaden regulamin nie znajduje się. Jest to celowe manipulowanie klientem. Dodatkowo interesuje mnie, czy istnieje jakikolwiek ciąg linków prowadzących z orange.pl do http://www.audi.orange.pl/regulamin.pdf. Interesuje mnie także to, czy w przypadku istnienia takiego „ciągu” liczy on sobie mniej niż 10 linków prowadzących od jednego adresu do drugiego..?

   Tak więc:
   – celowe zaciemnianie przekazywanych informacji
   – maksymalne utrudnienie dostępu do regulaminu
   – a nawet celowe ukrywanie informacji o regulaminie w treści smsa
   – wykorzystywanie „zaufania do operatora” połączone z ukrywaniem informacji o regulaminie, co błędnie sugeruje że wysłanie smsa nie powoduje żadnych dodatkowych konsekwencji finansowych dla abonenta

   Autor komentarza, piątek, 29 kw. 2011 #

  • @Adriano
   Trafnie to podsumowałeś. Jeśli czujesz się pokrzywdzony, napisz skargę do UOKIK, na stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych:

   Art. 5. 1. (ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym)Praktykę rynkową uznaje się za działanie wprowadzające w błąd, jeżeli działanie to w jakikolwiek sposób powoduje lub może powodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której inaczej by nie podjął.
   2. Wprowadzającym w błąd działaniem może być w szczególności:
   1) rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji;
   2) rozpowszechnianie prawdziwych informacji w sposób mogący wprowadzać w błąd;

   Może to wyglądać tak:
   Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
   Plac Powstańców Warszawy 1,
   00-950 Warszawa

   SKARGA

   na naruszenie zbiorowych interesów konsumentów przez PTK Centertel sp. z o.o, ul. Skierniewicka 10 a, 01-230 Warszawa polegającego na stosowaniu bezprawnej praktyki poprzez naruszenie art. 24 ust. 2 pkt. 2 i 3 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów w związku z art. 5 ust.1 ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym.

   i dalej opisujesz stan faktyczny jak w poscie, szczegóły znajdziesz na stronie uokik. Im więcej nas będzie, tym większa szansa na reakcję. Ja wysłałem jedna skargę (na przedstawianie sms-ów przychodzących jako „bezpłatne” w cenniku) i jedno zawiadomienie o stosowaniu praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów przez bezprawne włącznie usługi SMS PR MT. Czekam na reakcję – napiszę co odpowiedzą.

   Autor komentarza, poniedziałek, 2 maj 2011 #

 201. Przed chwilą on-line napisałem do BOK-u ale najbardziej uradowała mnie odpowiedź: „Dziękujemy za zgłoszenie. Informujemy, że obsługa zgłoszeń nie ma charakteru on-line. Czas odpowiedzi w zależności od rodzaju zgłoszonej sprawy wynosi od kilku dni do miesiąca” no to miesiąc poczekam :-)

  Autor komentarza, poniedziałek, 28 mar 2011 #

 202. A to obiecany skan odpowiedzi bezczelnej ORANGE na skargę:
  http://www.csmk.pl/orange.jpg
  Podkreślona data na czerwono dotyczy tzw wyłączenia usługi ale jeszcze przez około 1 m-c przychodziły sms-sy tj do pierwszych dni marca.
  Pozdrawiam

  Autor komentarza, poniedziałek, 28 mar 2011 #

  • „Jednocześnie wyjaśniam, że zakładka POŁĄCZENIA na Orange On-line prezentuje jedynie orientacyjny wykaz realizowanych połączeń.” – dobrze wiedzieć.

   Czy przez wspomniany miesiąc przychodziły wyłącznie SMS-y reklamowe z numeru 60400 czy również płatne SMS-y z Loterii? Pomimo dezaktywacji loterii jeszcze tego samego dnia co testowy SMS, dalej otrzymuję reklamy i zachęcenia do ponownego przystąpienia do loterii.

   Autor komentarza, poniedziałek, 28 mar 2011 #

  • Nie napisali, że pobierają opłatę za subskrypcje (SMS MT – płatny przychodzący). Napisali tylko, że za sms wysłane przez uczestnika (nie organizatora)???? Sam organizator raczej nie ściągnie opłaty bez pomocy operatora.

   Autor komentarza, środa, 30 mar 2011 #

 203. Witam :-)
  W dniu wczorajszym (28.03) przez BOK wysłałem im maila którego nie za bardzo bym chciał cytować. Były tam ostre zwroty i treść mniej więcej ” Przestańcie wy bandyci mi wysyłać SMS-y związane z nr. 60400 i zgodnie z ustawą itd….. o ochronie ….. plus parę słów na k ……… . Posłałem to i teraz zacytuję co dostałem SMS-em 29/03

  „Od: Orange
  29/03/2011
  W dniu dzisiejszym smsy marketingowe dotyczace Loterii Orange zostaly wylaczone. Pozdrawiamy Orange”
  Pisownia oryginalna a co teram mam powiedzieć jak Ci gnoje w pismie które otrzymała moja kobieta – skan powyżej w jednym z komentarzy że oni nic nie mają wspólnego z loterią. Moja propozycja jest jedna – pozew zbiorowy i doprowadzić bandę z ORANGE do niewypłacalności

  Autor komentarza, środa, 30 mar 2011 #

 204. Witam Serdecznie!

  Dziś wróciłem do domu po podróży służbowej, zastanawiając się jakim cudem w 4 dni poszło mi z konta 20 zł, gdy wykonałem jedno połączenie do Orange oraz wysłałem z 10 smsów.
  Popatrzyłem na skrzynkę odbiorczą i numer 60400, wpisałem w google i już wszystko wiadome. Nie czekałem, nic nie zjadłem, wybiegłem w nerwach do salonu Orange, przedstawiłem sytuacje. Połączyli mnie z infolinią, która początkowo nie chciała zwrócić tej kwoty twierdząc że mam się zgłosić do wykonawcy tego konkursu – o ile tak to można nazwać, prędzej utrapieniem. Dopiero po moich słowach „czekam na zwrot do godziny 19:00, jeśli nie dostanę zgłaszam sprawę na policję – bodajże 4 albo 5 artykułów było by za jednym razem. I dostałem informacje, proszę poczekać, zaraz Panu zwrócimy pieniądze na konto.
  Pieniądze trafiły, usługa została wyłączona.
  Teraz dla osób które były by chętne na złożenie pozwu w Sądzie oraz za karę wytarganiem od firmy Orange oraz właściciela konkursu kilkuset tysięcy złotych na osobę. I to nie jest żart, bo takie kwoty się nam należą za takie działania, które uprzykrzają życie. Osobiście jeśli nie dostał bym dzisiaj zwrotu, nie mógł bym wykonać jutro połączeń do współpracowników, aby przekazać informacji o szkoleniu. Inaczej mówiąc byłbym w plecy kilkaset złotych.
  Informacje o Konkursie:
  „Loteria organizowana jest na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, w okresie od 1 styczna 2011 roku, do dnia 1 czerwca 2011 roku.
  Organizatorem loterii jest INTERNETQ POLAND Sp. z o.o., z siedzibą 02-653 Warszawa, al. Niepodległości 18,
  wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy,
  Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000321310,
  Numer NIP: 1070012782, Numer REGON: 141704000
  posiadająca kapitał zakładowy w wysokości 1.000.000 zł
  (słownie: jednego miliona złotych) zwana w dalszej części Regulaminu ?ORGANIZATOREM?”

  Osoby które będą chciały wziąć udział w takiej sprawie, proszę o kontakt:
  e-mail: pasieczko@o2.pl
  Skype: pasieczko
  gg:3976739
  W ewentualności numer telefonu po kontakcie jednym z powyższych.

  Autor komentarza, czwartek, 31 mar 2011 #

  • miało być 10 zł, przepraszam za pomyłkę ;)

   Autor komentarza, czwartek, 31 mar 2011 #

 205. Proste ORANGE jako sieć to jest banda złodziei. Niestety większąśc użytkowników numerów w ORANGE wolą ich całować w d….pę.

  Autor komentarza, piątek, 1 kw. 2011 #

 206. witam, mi zabrali 165 zł. Długo nie mogłem dojść dlaczego parują mi pieniądze, bo kupuję zawsze największe karty i sporo korzystam z telefonu. To co robi orange jest przekroczoną granicą przyzwoitości i jak najbardziej to działanie ma znamiona oszustwa. Konstrukcja loterii ma w intencji wprowadzenie w błąd niechcianych uczestników. Uczestnicy nie dostają wprost informacji o kosztach i o tym, że to seria wydatków. W czasie loterii nie ma informacji na koncie on-line i telefonie o ściąganiu opłat. Zmniejsza się tylko stan środków, ale nie wiadomo z jakiego powodu i nie ma tego w wykazie kosztów na koncie on-line. Oczywiście orange mówi, że to jest wykaz połączeń i nie ma tam płatnych przychodzących sms. W odpowiedzi już moja najbliższa rodzina przestała być w orange na rzecz play. Dokładniej moja żona, syn i ojciec. W kolejce czekają na koniec umowy następni bliscy. Mi zależy na numerze więc poczekam na koniec umowy lojalnościowej i później żegnamy orange (za 2 mies). Z przyjemnością dołączę swoje dokumenty do jakiegoś pozwu zbiorowego i zapłacę część kosztów rozpoczęcia sprawy. Mam na piśmie od orange jaki był koszt mojego udziału w loterii.

  Autor komentarza, sobota, 2 kw. 2011 #

 207. Potrzebny byłby prawnik – chodzi o użycie słowa ORANGE – ZŁODZIEJE gdyż można taką domenę zarejestrować. Samo słowo ORANGE nie jest zarezerwowane dla sieci gdyż jest to po prostu pomarańcza. Problem jest z połączeniem tych słów np z złodzieje, bandyci, chamy itd….. Samo założenie strony nie stanowi żadnego problemu. Kolor też nie jest zarezerwowany – chodzi o to żeby po pewnym czasie strona o złodziejskich praktykach była bardziej zauważalna niż oficjalna strona ORANGE. Stworzenie strony i dalsze komentarze nie stwarzają dla mnie najmniejszego problemu. Chodzi tylko o kwestie prawne.

  Autor komentarza, sobota, 2 kw. 2011 #

 208. Dzicz i oszustwo. Straciłem ze 150zł nie miałem pojęcia co sie dzieje z moimi pieniędzmi. Dziwne, że w oficjalnie działącej firmie coś się takiego dzieje! Chyba wracamy do początku lat dziewięćdziesiątych?

  Autor komentarza, poniedziałek, 4 kw. 2011 #

 209. Ostatnio dostałem e-mail’a z UKE, z którego wynika, że nasze przepisy prawne są … kiepskie, a cwaniaki to wykorzystują. Na chwile obecną mogą próbować udowodnić niezgodności z przepisami w sprawie: „obowiązków wynikających z: art. 161 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800 z późn. zm.), poprzez wykorzystywanie danych objętych tajemnicą telekomunikacyjną, o której mowa w art. 159 Pt, art. 172 ust. 1 Pt, dotyczącego zakazu używania automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę, art. 174 Pt w związku z art. 172 ust. 1 Pt, dotyczących sposobu wyrażonej zgody przez abonenta lub użytkownika końcowego oraz jej utrwalenia.” – może komuś to pomoże.

  Przydatne informacje o stanie prawnym na stronie UKE:

  uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead02&news_cat_id=19&news_id=6402&layout=1&page=text#

  Według tego organizator działa na zlecenie operatora!!!!!

  Autor komentarza, środa, 6 kw. 2011 #

 210. Co prawda nie wziąłem udziału w tej szemranej „loterii”, ale właśnie dostałem dziś od nich SMS zachęcającego do tego,
  pomimo , że przedłużając z tymi złodziejami umowę w lutym wyraźnie zastrzegłem, że nie życzę sobie SMS reklamowych,
  następnie po około 2 tygodniach dzwoniłem do BOKU z ostrzeżeniem, że jeśli nadal będę je otrzymywał (bo oczywiscie przychodziły),
  to podejmę kroki prawne. Osobnik w BOK poinformował „że wyłącza” (ciekawe dlaczego dopiero wtedy ?).
  No a dziś, czyli kolejne 2 tygodnie później dostałem SMS z numeru 60400 (czyli omawiana „Loteria”).
  Zatem chętnie przyłączę się do pozwu, ponieważ ORANGE
  1) nie dotrzymuje umowy, w której zabroniłem takich praktyk
  2) usiłuję mnie okraść, wprowadzając w błąd (w SMS oczywiście nie ma informacji o prawdziwym koszcie tej „zabawy”

  Autor komentarza, środa, 6 kw. 2011 #

 211. Orange kpi sobie ze swoich kientów w żywe oczy! Zgłosiłem reklamację znikania środków z konta w okresie 12 listopada 2010 (doładowanie) – 13 grudnia 2010 (wyzerowanie konta).
  Po „sczegółowej analizie Pana numeru” Orange stwierdza prawidłowość naliczanych opłat. I reklamację orzuca z powodu wysłania (chociaż nie ma na to żadnego dowodu) sms na numer 60400 w dniu 12 STYCZNIA 2011!
  Orange gratulujemy analityków! I tupetu!
  Cała nadzieja w UKE i UOKiK.

  Autor komentarza, czwartek, 7 kw. 2011 #

 212. Czekam teraz na odpowiedź, na jakiej podstawie Orange nalicza za odbieranie sms-ów 4,92 zł chociaż w regulaminie usługi SMS MT podaje cenę 4,88 zł?
  O zmianie ceny nikogo nie informowało, a wręcz przeciwnie dezinformowało (i czyni to nadal http://www.orange.pl/portal/map/map/article?id=5718489) że „różnica związana ze zmianą stawki VAT zostanie pokryta przez Operatora”
  Å»ebyś się kliencie nie zdziwił, jak zostanie pokryta, LOL

  Autor komentarza, czwartek, 7 kw. 2011 #

  • jeszcze jedna „czynność” : nowy tel. miał możliwość nawigacji, do wyprubowania na miesiąc za darmo, po tym miesiącu usługa miała być wyłaczona, chyba że wyraże zgodę na jej uruchomienie, ale cóż…. no zapomnieli, przez przypadek oczywiście „ktoś” tego w „centralii” niedopilnował, ale mam się nie martwić, bo już w kolejnym miesiącu za nią nie zapłacę…jacy oni są dobrzy i łaskawi!

   Autor komentarza, wtorek, 12 kw. 2011 #

  • Cennik usług
   Punkt 5
   podpunkt 16
   polecam naukę czytania

   Autor komentarza, czwartek, 28 kw. 2011 #

  • Nie zapomniał tylko wyraziłaś zgodę na włączenie usługi.Zostałaś również poinformowana że przez pierwszy miesiąc usługa jest darmowa.Jak ktoś nie potrafi zrozumieć co się do niego pisze to później robi sobie sam problemy i rozpisuje na forum jaki jest poszkodowany.

   Autor komentarza, czwartek, 28 kw. 2011 #

 213. A najbardziej mnie ciekawi, dlaczego Orange pobiera od Abonentów opłaty za sms-y odebrane przez Uczestnika na podstawie regulaminu loterii który mówi:
  „Operator sieci Orange – PTK Centertel nie wykonuje jakichkolwiek czynności związanych z realizacją Loterii, z wyjątkiem udostępnienia sieci telekomunikacyjnej, pobierania opłat za wysłane przez Uczestnika wiadomości SMS, o których mowa w niniejszym Regulaminie oraz udzielenia zezwolenia Organizatorowi a umieszczanie aktualnej wersji Regulaminu na stronie http://www.orange.pl.”
  Wysłane z odebranymi im się pokićkały??? Czy jednak Orange wykonuje „jakiekolwiek inne czynności” – ograbianie klientów???

  Autor komentarza, czwartek, 7 kw. 2011 #

 214. Bardzo chętnie przyłąnczę się do pozwu zbiorowego, czy coś ruszyło już w tym kierunku???

  Autor komentarza, wtorek, 12 kw. 2011 #

 215. Skoro jest tyle osób które czują się oszukane, to nie jest to chyba przypadek. Treść sms została tak skonstruowana, by celowo wyłudzić pieniądze.

  Autor komentarza, wtorek, 12 kw. 2011 #

 216. Dzisiaj, albo najpóźniej jutro skontaktuje się z adwokatem, dowiem się jakie będą koszty takiego postępowania – oczywiście jakimś dobrym, a jak nawet będzie tanio przykładowo weźmie po 1000zł z naszych odszkodowań to najlepszego.
  W sumie wpłynęło do mnie już 25 skarg od różnych osób z chęcią wzięcia udziału w pozwie zbiorowym. Dlatego uważam że ten pozew powinniśmy zrealizować.

  Pozdrawiam

  Autor komentarza, wtorek, 12 kw. 2011 #

  • Proszę o kontakt: http://7pl.pl/info#kontakt
   Mogę bezpłatnie pomóc (szczegóły już prywatnie).

   Autor komentarza, wtorek, 12 kw. 2011 #

  • Dajcie później znać jak tam się sprawy mają, chętnie skrobnę drugi wpis z kontynuacją tematu.

   Jak coś, to mój mail tomasz [at] topa.pl

   Autor komentarza, wtorek, 12 kw. 2011 #

 217. masakra, moja mama dostała rachunek na 200zł z czego 160 to smsy przychodzące z numeru 60400 lub 7400.. jakaś paranoja! wysłałam STOP LOTERIA i zobaczymy, ale chętnie bym ich zaskarżyła..

  Autor komentarza, wtorek, 12 kw. 2011 #

 218. Ja zostałem oszukany na 120zł. Nie miał bym nic przaceciwo zeby ich zaskarzyc i dostac jakies odszkodowanie za taki wybryk. Prosze zgałszac się na mój email gdy coś się wyjasni lub bedziecie wiedzieli co dalej z tymi przekretami.

  Autor komentarza, środa, 13 kw. 2011 #

 219. Szanowni Państwo proponuję pozaklejać salony ORANGE kartkami „ZŁODZIEJE OKRADACIE PRZEZ 60400. ORANGE TO ZŁODZIEJE”
  Sam to drukuję i nakleję na szybach orange w Cieszynie. Z bandą ORANGE nie można inaczej postępować.

  Autor komentarza, piątek, 15 kw. 2011 #

 220. Na zbiorowepozwy.org złożyłem propozycję pozwu zbiorowego przeciwko Orange od Abonentów poszkodowanych z tytułu:
  1. bezprawnego (w sposób niezgodny z regulaminem Orange) aktywowania usugi SMS PR MT
  2. bezprawnego pobierania przez Orange opłat za sms-y przychodzące, mimo zapisu w regulaminie loterii o pobieraniu opłat wyłacznie za sms-y wysłane przez Uczestnika
  3. bezprawnego pobiraania przez orange kwoty 4,92 zł/sms mimo podanej w regulaminie usługi SMS PR MT ceny 4,88 zł/sms

  Wydaje się że są to kwestie najłatwiejsze do udowodnienia, wynikające z własnych dokumentów Orange. Jeśli portal uzna przyczyny założenia pozwu za istotne, będzie się mozna tam zapisywać do grupy.

  Natomiast pozew zbiorowy to jednak dość trudna procedura – poza zebraniem minimum 10-ciu poszkodowanych osób, trzeba znaleźć adwokata/radcę który podejmie się prowadzenia sprawy (za max. 20% sumy odszkodowania), zapłacić wpis 2% wartości przedmiotu sporu i być przygotowanym na wniesienie kaucji 20% na zabezpieczenie kosztów procesu. Więc jeżeli chcielibyśmy 1000 zł odszkodowania dla każdego członka grupy to wpis wyniesie 20 zł, ale kaucja już 200 (i może w trakcie rosnąć). A przy takiej wartości odszkodowania (10 000 przy grupie minimalnej) prawnik może dostac najwyżej 2 000 więc nikt się tego nie podejmie. Przy większej sumie odszkodowania koszt uczestnictwa będzie większy niż straty materialne, jakie ponieśliśmy, a ryzyko w starciu z Goliatem (ich stać na najdroższych prawników i przewlekanie sprawy latami przez wszystkie instancje) ogromne. Jednym słowem pozew zbiorowy to tylko teoretycznie narzędzie dla poszkodowanych konsumentów, w praktyce jeszcze nikt nie wygrał….

  Autor komentarza, poniedziałek, 18 kw. 2011 #

 221. Jedyne co może zadziałać to szum medialny gdyby udało się grupę zebrać i pozew złaozyć. Adwokat tez mógłby się na tej zasadzie znaleźć, rozgłos jest w tym zawodzie wskazany :-)

  Autor komentarza, poniedziałek, 18 kw. 2011 #

 222. Do AndrzejaK
  Cennik usług
  punkt 5
  podpunkt 16
  zapoznaj się pierw a pozniej wyzywaj kogos od zlodziei

  Autor komentarza, czwartek, 28 kw. 2011 #

  • Do Maksyma:

   W którym poście użyłem słaowa ‚złodzieje’ lub jakiejkowiek jego formy??? Nie obrażam ludzi i nie życzę sobie być obrażany.

   O jakim cenniku mówisz? Nie ma jednego „cennika usług” dl awszystkich. Mnie np. obowiązuje ten:
   http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/2757/2823642.pdf

   Jeżeli nie masz pojęcia o tak podstawowych sprawach, jaki jest cel Twoich wypowiedzi?

   Autor komentarza, piątek, 29 kw. 2011 #

  • zastanów się co piszesz !
   Po pierwsze usługa usługi SMS PR MT nie kosztuje 4,88 tylko zero złotych.Ta usługa umożliwia że możesz dostawać smsy specjalne za złotówke ,2zl,3 itd.
   Po drugie w cenniku masz podane ceny netto, a brutto tylko dla ułatwienia. Ceny netto się nie zmieniły, ale wiem że zapewne podejrzewasz że to orange miało wpływ na podniesienie stawki Vat. Jak jesteś na tyle inteligentny żeby wysyłać smsy na durne konkursy a później użalać się nad sobą to nie dziwię się że słowo Vat są dla ciebie niezrozumiałe.

   W regulaminie loetrii pisze wyraźnie:
   Uczestnik, który przystąpi do „Klubu Loterii Orange”, będzie otrzymywał codziennie, od dnia przystąpienia do „Klubu Loterii Orange” do dnia 10 kwietnia 2011 roku, jedną wiadomość w formie SMS-a, której koszt w kwocie 4 zł. netto + VAT (4,92 zł. brutto), poniesie Uczestnik

   Autor komentarza, piątek, 29 kw. 2011 #

  • Zamiast odpowiedzi na proste pytania kolejne inwektywy od Maksyma. Jeżeli to standardowy poziom intelektualny pracowników Orange to nic dziwnego, że taki mają stosunek do klientów…
   Tylko w celu obnażenia mizerii Maksymowego intelektu: nie Vat tylko VAT (Value Added Tax).
   O reszcie nie będę dyskutował, bo to nie ma sensu – każdy może zajrzeć do regulaminu SMS PR MT i sam zobaczyć.

   Autor komentarza, poniedziałek, 2 maj 2011 #

 223. póki co od 12 kwietnia nic mi nie ściągają.. nawet smsy nie przychodzą

  Autor komentarza, piątek, 29 kw. 2011 #

 224. Jednak można udowodnić swoje racje a tym samym odzyskać utracone środki w tzw. LOTERII
  dziś otrzymałam pisemną odpowiedz na reklamacje ……jako reklamacja zasadna :) i przyznającą mi zwrot pieniędzy.

  Autor komentarza, środa, 4 maj 2011 #

  • No to gratulacje, a w jaki sposób reklamowałaś sprawę? tzn. jak uzasadniłaś reklamację? sama bym spróbowała.. może chociaż odzyskamy pieniądze..

   Autor komentarza, środa, 4 maj 2011 #

  • a jeśli powiedzą że nie, to mówisz – idę na Policję złożyć zawiadomienie po prostu o wyłudzenie i wprowadzenie w błąd. Nie trzeba do takiej sprawy Sądów Cywilnych etc, można to szybko przez policję załatwić, wystarczy dobry artykuł i oczko do policjantki ;)

   Autor komentarza, środa, 4 maj 2011 #

  • Polecam osobiście pomoc miejskich lub powiatowych rzeczników konsumenta , akurat moją reklamacją do ORANGE zajął się rzecznik bez problemu .
   Co do pomocy w tej sprawie przez Policję to jedynie art.286k.k. może mieć tu zastosowanie.

   Autor komentarza, czwartek, 5 maj 2011 #

  • do reklamacji załączyłam oczywiście biling połączeń , historie doładowań bo mam tel. na kartę i historie operacji
   reklamacje wysłałam faksem i na BOK

   Autor komentarza, czwartek, 5 maj 2011 #

 225. Powiem tak, nie chce mi się za nimi latać, pieniądze odzyskałem, dostałem listem potwierdzenie reklamacji. Na tym przystanę. Jeśli chciałbym uczestniczyć w tym całym procesie, swój cenny czas który poświęcam zarobkowi pasywnemu, a jest to po kilkaset Euro tygodniowo, musiał bym przeznaczyć na tą sprawę. Jednak nie mogę sobie na to pozwolić. Zarabiam ponad 2 tys Euro miesięcznie, mam wykształcenie zawodowe (jestem kucharzem), a te pieniądze pozwalają mi na pełną realizację. Najlepsze jest to że zacząłem w ten sposób zarabiać miesiąc temu, nic nie wniosłem, żadnego wkładu własnego, a w MLMie zarabiam niezłą sumkę, a co najważniejsze, nie sprzedaje żadnego produktu.

  Autor komentarza, środa, 4 maj 2011 #

 226. Idizesz do Orange, mówisz prosto i jasno, nie wyjdziesz stąd do puki nie zwrócą Ci skradzionych pieniędzy, przedstawiasz na to artykuł ścigany zgodnie z KK o wyłudzenie, przedstawiasz sytuację jasno – zostałeś wprowadzony w błąd, loteria miała być darmowa, okazała się płatna. Mówisz że czekasz przykładowo do dnia dzisiejszego do godziny 19:00 na zwrot pieniędzy na konto i wyłączenie usługi (jeśli masz tel na kartę etc), jeśli masz abonament, stawiasz jasno sprawę i mają trzy wyjścia:
  – kolejne 3 miesiącie abonamentu za darmo
  – niższy abonament o kwotę abonamentu wydaną na te ich loterie „darmowe” (inaczej obniżenie do momentu zwrotu tego z czego Cię okradli)
  – natychmiastowe wypowiedzenie umowy z winy operatora :)

  Autor komentarza, środa, 4 maj 2011 #

 227. Nie potrzeba żadnych rachunków, ani bilingów. Idziemy do salonu orange, mówimy że nie wyjdziemy z niego do momentu załatwienia sprawy. Oni dają nam telefon, z którego dzwinimy do BOK Orange. I tutaj całą reklamację załatwiamy. Zastanawiam się ludzie po cholerę robicie coś, nie tak jak powinno być… Wasza praca będzie trwała kilkanaście dni nad odzyskaniem kilku złotych. W Orange załatwicie to w około 30 minut. Å»adnych pism, nic nie musiałem mieć…

  Autor komentarza, czwartek, 5 maj 2011 #

  • Nie potrzebowałam kilkunastu dni , wydrukowanie wszystkich załączników i przesłanie faksem to parę minut , bez wychodzenia z domu.
   Każdy wybiera dogodniejszy wariant ( byle był skuteczny)

   Autor komentarza, czwartek, 5 maj 2011 #

 228. Kupiłam Orange GO . zakupiłam pakiet 1000 min. Po czym na drugi dzień kupiłam pakiet sms . Dostałam sms od sieci ze nie mam minut … ;/ Dlaczego ? Jakim prawem mi zabrali minuty ??? Pomóżcie

  Autor komentarza, wtorek, 17 maj 2011 #

 229. MS SPECJALNY Z ORANGE – SMS SPECJALNY PRZYCHODZĄCY Lipiec 2011 rok!!!
  „”
  ciekawe czasy przychodzący SMS z za ktorego sie płaci 4,92 zł””

  Rachunek szczegółowy pobrałem bo 15 zł na wyrost było, a tam 3 SMS ale przychodzące na wykazie – Specjalne KOOKOS numer 60400 po 4,92 za kazdego.

  Poczytałem i wyłącza się to ze strony operatora wyłącz SMS SPECJALNY, lub do BIURA SIĘ DZWONI OPERATORA.

  Reklamację w ORANGE zrobiłem -pismo przysłali że 2 tygodnie temu sobie to sam ze strony www włączyłem i dlatego te smsy przychodzą – i nie mam prawa do roszczeń czy zwrotów po prostu moja wina.
  8 lat w sieci a widać i oni zaczynają oszukiwać.
  Przez kilka lat sporo osób tego doświadczyło w tej sieci.

  Teraz to chyba bym zrezygnował z tej sieci ale umowa, i jeszcze głupi
  w lutym zmieniłem taryfe ze starej na Delfina 59 (droższe i wogóle gorsze
  od starej – dobrze tam myślą żeby tylko okantować)

  Można by się o to kłócić bo nic nie podpisywałem na sms specjalny ale nie za 15 zł.

  Może ktoś jest bardziej obyty
  pozdrawiam
  gg: 372-44-51

  Autor komentarza, środa, 6 lip 2011 #

 230. Znowu wymyślili coś nowego – ludzie będą zaskoczeni i może zagrają ;-). Oto jak to wyglądało z mojej strony: najpierw zadzwonił automat i poinformował mnie o konkursie, poczym otrzymałem SMS-a z numeru 7421 o treści:
  „Quiz Milionerzy! Zadzwoniliśmy bo dziś wytypowany numer *** *** *** może wygrać 50.000zł lub AUDI. Ślij za darmo LOS na 80330 Koszt 0 zł! Reg: wygrywam.net”
  Niestety tylko „szczęśliwcy” z sieci Orange, Era, Play, Plus GSM będą mogli wziąć udział. Na pierwszy rzut oka wszystko ok, w regulaminie (wygrywam.net/Regulamin_konkursu_Quiz_Milionerzy_2.pdf) jest opisane że za każdą wysłaną odpowiedz płacimy 4.92 zł brutto (oby tylko zanim się wyśle, była taka informacja w SMS-e).
  „Na szczęście” będzie nasza ulubiona subskrypcja za jedyne 3 zł (3.69 brutto) za każdy dzień uczestnictwa. Ale żeby nie było łatwo rozszyfrować i ustrzec się tego, nie podano numeru, który będzie aktywował subskrypcję. W poprzednim konkursie był podany numer 60400, w tym uczestnik ma dostać tajemniczy numer w SMS-e. Zobaczymy ile tym razem ludzi będzie uważało, że to oszustwo i naciąganie – ja mam nadzieje że nikt, a organizator firma Playlink SA będzie rzetelnie i czytelnie informowała o kosztach.

  Autor komentarza, czwartek, 21 lip 2011 #

 231. Kupiłam karter z play dokładnie 2 tyg temu i odkąd doładowałam konto to mi zżera kase i przychodzą ciągle sms z kodami, o jakiejś wygranej.. Długo szukałam prostego do zapamiętania numeru, a teraz znikło mi z mojego konta 20zł mimo, że sama nie wysyłam takich sms, raz wysłałąm sms tak jak przyszło w instrukcji w pierwszym sms. O treści STOP, ale ten sms nawet nie chce się wysłać ;/. Co mam zrobić? Jestem zrozpaczona.

  Autor komentarza, niedziela, 27 lis 2011 #

 232. W moim przypadku też podobna sytuacja. Może znacie ten nr 60246. Czy to z Orange, bo mam telefon tego operatora. Za miesiąc listopad mam do zapłacenia ponad 133 zł , a płacę abonament 59,00 i minut nie wykorzystuję. Jestem po prostu wściekła.

  Autor komentarza, wtorek, 29 lis 2011 #

  • Wyślij SMS o treści STOP WYGRANA na numer 60246 aby dezaktywować tę usługę

   Autor komentarza, wtorek, 29 lis 2011 #

 233. Nigdy nie wysyłacjcie sms-ów i nie bierzcie udziału w loteri pod nr 73900 i 60316… Ja nigdzie nie wysyłałam sms-ów, tylko mi sami przysłali, a kiedy weszłam na stan konta, świeciło pustykami… Złodzieje.

  Autor komentarza, środa, 25 sty 2012 #

 234. Witam wszystkich. Poszukuję osób chcących dochodzić swoich praw przeciwko firmie Orange. W moim przypadku chodzi przede wszystkim o nieprzestrzeganie braku zgody na działania marketingowe. Nie miałem takiej zgody a niestety nękano mnie przy każdej nadażającej się okazji wbrew mojej wielokrotnie wyrażanej woli. Zastanawiam się nad pozwem zbiorowym w tej sprawie gdyby znalazło się więcej pokrzywdzonych chętnych. A może ktoś wie o organizowanym takim pozwie? Tel do mnie: 794 373 782 oraz mail: czarek.pozew@interia.pl

  Autor komentarza, wtorek, 6 mar 2012 #

 235. Witam wszystkich. Czym się różnią tusze HP? Np. czym się odróżnia tusz 704 od 364?
  Mam drukarkę HP Deskjet F2180 i przyszła pora na wymianę tuszy wreszcie. Poprzednio miałem tusze HP 21 i 22. Czy aktualnie też muszę nabyć tusze hp z takim oznaczeniem liczbowym znalazłem tutaj –tusz hp czy nie ma w tej kwestii różnicy czy też nie ma ona wpływu na działanie drukarki?

  Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

  Autor komentarza, piątek, 17 maj 2013 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów