5 000 zł za pomoc w złapaniu wandali

 

Przewoźnicy operujący w gdyńskiej komunikacji miejskiej ufundowali 5000zł nagrody za ujęcie sprawców dewastacji pojazdów gdyńskiej komunikacji miejskiej.

(…)

W nocy ze środy na czwartek (4/5 lipca), kamery monitoringu zainstalowane w jednym z autobusów linii nocnej N20, zarejestrowały dwóch wandali, którzy podczas kursu o godzinie 2.07 z Dworca Głównego PKP w Gdyni do Cisowy zniszczyli aż 11 szyb w pojeździe. Swoją działalność wandale rozpoczęli po skręcie autobusu z ul. Morskiej w Chylońską – około godziny 2.17 – zakończyli natomiast na przystanku Kcyńska przy ul. Chylońskiej, gdzie o godzinie 2.23 wysiedli. W trakcie swoich działań zostali zauważeni przez dwóch współpasażerów, którzy jednak nie zareagowali, mało tego, koleżeńsko się z nimi przywitali. Prawdopodobnie sprawcami dewastacji są więc osoby zamieszkałe w pobliżu przystanku, na którym wysiadły. Świadczy o tym także największa skala dewastacji pojazdów, wiat przystankowych oraz witryn sklepowych – właśnie w rejonie Chyloni i Cisowy.

(…)

Za identyfikację osób widocznych na filmie – sprawców dewastacji – czeka nagroda 5000 zł, ufundowana przez gdyńskich przewoźników. Informacje należy przekazywać gdyńskiej policji, pod numerami telefonów: 058 662 13 55 (Komisariat Chylonia) i 112 oraz 997 (numery alarmowe).

Firmy przewozowe zapowiadają, że po złapaniu sprawców dewastacji, obciążą ich kosztami wymiany zniszczonych szyb. Szacuje się, że na dzień dzisiejszy jest to już kwota około 1,5 mln złotych.

Komunikat w całości znajduje się na stronach ZKM Gdynia. A poniżej zamieszczam również filmiki z monitoringu.


I dojetentegować im koszty wymiany szyb. Będą spłacać go końca zakichanego życia. Na głupotę lekarstwa nie ma.

Wpis opublikowany 11 lipca 2007
Tagi: , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "5 000 zł za pomoc w złapaniu wandali"

 1. Zgadza się. Nie widzę innego wyjścia ;/ – to jest jakaś forma rozrywki?
  U mnie w Krakowie również zdarzają się takie sytuacje…

  Autor komentarza, środa, 11 lip 2007 #

 2. Pociągnąć rodziców do odpowiedzialności finansowej i tyle. Jak jedni będą musieli zapłacić i się wieść rozniesie, to inni zabiorą się za wychowywanie swoich bachorów.

  Autor komentarza, środa, 11 lip 2007 #

 3. Rodziców? Niech sami płacą. Ilu takich debili ma już dawno ukończone 18 lat? Jeśli zmuszą do płacenia rodziców, to oni i tak nic sobie z tego nie zrobią. Skoro można teraz brać kredyt na 40 lat, to można też posadzić komornika na wszelkich możliwych dochodach takiego łebka do końca zakichanego życia.

  Debilizm w czystej postaci to jedna z rzeczy, których nigdy nie byłem w stanie pojąć…

  Autor komentarza, środa, 11 lip 2007 #

 4. będą się mieli czym chwalić kumplom na siłce… idioci – nazwijmy rzeczy po imieniu

  Autor komentarza, środa, 11 lip 2007 #

 5. Ciekawe. Szyba autobusowa kosztuje od tysiąca do kilkunastu tysięcy (to ta przednia i tej chyba nie zdewastowali) niech nawet każda wyceniona zostanie na 10.000 polskich nowych złotych z wymianą. Oznaczałoby to, ze zdewastowali 150 takich szyb. Nie wiem jak długie autobusy są w Gdyni, ale nawet ZKM mówi o 11 szybach. Proponuje chłopakom dogadać się z ZKM. Kupić sobie po DAB’ie i odrobić te przesadzone 1.5 miliona własną pracą.

  Autor komentarza, środa, 11 lip 2007 #

 6. nie dość, że autobusy i tak często są w średnim stanie (chociaż w Gdyni, to tylko linią Open’er Festival jeździłem i narzekać nie mogłem), to jeszcze dewastują w tak chamski sposób :-/
  swoją drogą ciekawi mnie rozmiar strat – 11 szyb za 1,5 miliona PLN?!?

  Autor komentarza, środa, 11 lip 2007 #

 7. @shqvarny: Sądzę, że na imprezę podstawili starsze busy. Na normalnych liniach wszystkie busy to nowe niskopodłogowce.

  A co do tego 1,5 miliona – w jednym z fragmentów, których tu nie kopiowałem, jest informacja, że w ciągu ostatnich kilku tygodni takich dewastacji była ponad setka. I to chyba sumaryczny koszt usunięcia wszystkich tych szkód.

  Autor komentarza, środa, 11 lip 2007 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów