Wzmianka od zespolu Google AdSense

 

Zespół Google nie ma długiego majowego weekendu. Pracują w pocie czoła aby dostarczyć nam, wydawcom reklam, nowych rozwiązań i ulepszeń systemu Google AdSense. Dziś w nocy dostałem nawet e-mail od niestrudzonego działu public relations

Po niedawnej wpadce z przelewami Google rzuciło do boju swoich speców od marketingu. Ich zadaniem jest oczywiście budowa pozytywnego wizerunku firmy i produktu, np. poprzez odwrócenie naszej uwagi od bieżących wydarzeń, w zamian prezentując nowości itp. Hm… nowości… Mój kalendarz wskazuje mi 3 maja, natomiast list od Google zaczyna się tak:

Witaj,

Na dobry poczatek roku opracowalismy funkcje, które ulatwiaja korzystanie z konta programu AdSense i zwiekszanie przychodów. Warto poświęcić kilka chwil na zapoznanie się z ponizszymi informacjami, aby mieć pó?niej pewność, ze korzystasz ze wszystkich nowości AdSense.

Jestem świadom stref czasowych, ale o przesunięciu początku roku pomiędzy USA a Polską jeszcze nie słyszałem. Nawet w kalendarzu chińskim nie przypada na ten okres żadna zmiana roku. A może GMail pobił rekord Poczty Polskiej w opó?nianiu dostarczenia przesyłki, która miała dość docelowo w styczniu? Nic, zaczyna się fajnie :)

Nowości Google AdSense

W swoim liście Zespół Google Adsense wymienia takie nowości jak:

 • Skierowania do Google AdWords – „Jeśli skierowany do nas z Twojej witryny reklamodawca wyda 100 USD w ciągu 90 dni, zarobisz 20 USD”
 • Ujednolicony Instalator AdSense
 • Oddzielne raporty dla poszczególnych typów skierowań reklam – faktycznie na początku roku to wprowadzili…
 • Zaawansowane raporty dotyczące skierowań – też stare…

Google Sitemaps

Nie wiem za bardzo czemu informacje o usłudze Google Sitemaps znalazły się w mailu dotyczącym programu AdSense… Jak już piszą o tym, to by mogli chociaż wspomnieć o zmianie interface’u… I jeszcze link do (zapewne wzruszającej) historii sukcesu Jeremiego Beckena nie działa.

Polska język, trudna język

Google utworzyło swoje biuro w Warszawie, od długiego czasu spora część usług ma już swój polski interface, a jednak naskrobianie takiego listu w naszym języku dalej sprawia problemy. Już na pierwszy rzut oka widać problemy z polskimi znakami. Raz są, raz nie ma:

 • „Nowy rok, nowy wyglad”
 • „Większa szczególowość raportów”
 • „Zaawansowane raporty dotyczace skierowań”

Wygląda też na to, że spora część tekstu była tłumaczona bez zagłębiania się w treść. Translator jakiś czy coś?

Uzytkownicy uslugi otrzymuja ponadto szczególowe raporty, zawierajace informacje o stanie indeksacji stron oraz robots.txt analizy ulatwiajace dostosowanie witryn do wymogów robotów i zwiększenie widoczności stron w wynikach wyszukiwania Google.

Miej oczy i uszy otwarte! :)

Miej oczy i uszy otwarte — nowe aktualizacje programu AdSense juz niebawem. Jesli nasuna Ci sie pytania lub uwagi, bez wahania skontaktuj sie z nami. Dziękujemy za Twój cenny wklad w rozwój Google AdSense!

Czekam :)

Wpis opublikowany 3 maja 2006
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Wzmianka od zespolu Google AdSense"

 1. Autor komentarza, piątek, 5 maj 2006 #

 2. Prawda, niektórzy dostali w ca?ości. I to nie wygląda tylko na pog?oski kilku Polaków: http://www.jensense.com/archives/2006/05/major_currency.html

  Autor komentarza, piątek, 5 maj 2006 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów