TV z internetem czy tylko monitor z funkcją TV?

 

Taka myśl mnie właśnie naszła, gdy przypomniałem sobie co przez ostatnie 24 godziny robiłem z dostarczonym do przetestowania telewizorem Samsunga z serii Smart TV. To taki wielki ekran, który ma kilkanaście przeróżnych portów A/V, gniazdo Ethernetu, moduł WiFi, przeglądarkę, aplikacje do wielu społecznościówek itd. Opis samego telewizora niedługo, ale na razie o czymś innym.

Po dostarczeniu przez kuriera telwizora i podłączeniu go do prądu, w pierwszej kolejności podpiąłem do niego kabelki HDMI od konsoli i smarphone’a. Potem kolejnym kabelkiem przerobiłem telewizor w 46″ monitor FullHD dla swojego laptopa. Następnie skonfigurowałem w telewizorze połączenie z domową siecią WiFi. Teraz mógłbym jeszcze wyjąć kolejny kabelek wideo do podpięcia aparatu fotograficznego (albo użyć aparatu z wbudowanym WiFi), zalogowałem się do wszystkich obsługiwanych serwisów społecznościowych, a na drugim telefonie zainstalowałem aplikację „wirtualnego pilota”.

Dopiero po kilku godzinach przypomniałem sobie, że wypadałoby jeszcze podpiąć kabelek od anteny i z telewizora zrobić telewizor. A i tak przez cały dzień nie wpadłem nawet na to żeby uruchomić automatyczne skanowanie kanałów.

Mam więc ogromny ekran służący jako monitor do grania, oglądania filmów z rożnych źródeł (BlueRay z konsoli, DVD komputera, dysk komputera, pendrive podpięty wprost do telewizora), polskie seriale również w zasięgu ręki (obsługiwana wprost przez telewizor ipla, VOD TVP i Onetu, od jesieni pewnie również TVN Player), zagraniczne z braku dostępu do innych źródeł najczęściej dostarcza w ciągu 24 godzin od premiery EZTV (ale chętnie bym skorzystał i nawet płacił za pewne, legalne i kompleksowe źródło nowych odcinków)…

Filmów w telewizji praktycznie nie oglądam (wszystko już chyba widziałem przynajmniej dwa razy, co 20 minut reklamy), ewentualnie jakieś programy na kanałach tematycznych.

…czy potrzebny jeszcze do tego tradycyjny „telewizor”?

Wpis opublikowany 19 sierpnia 2011
Tagi: , , , , ,
Kategorie: ciekawostki, filmy, gadżety, hardware, internet, prywata, tv, video, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "TV z internetem czy tylko monitor z funkcją TV?"

 1. Pewnie ze potrzebujemy!!!!! :P

  Autor komentarza, piątek, 19 sie 2011 #

  • No dobrze, to TV i antena zostaną ;) Może nawet w końcu coś nowszego po powrocie ze Stanów kupię żeby się lepiej oglądało :)

   Autor komentarza, piątek, 19 sie 2011 #

 2. mógłbyś jeszcze zdradzić ile kosztuje to cudo?

  Autor komentarza, piątek, 19 sie 2011 #

  • Samsung UE46D8000 – około 6 tysięcy.

   Autor komentarza, piątek, 19 sie 2011 #

 3. Telewizor ma dość spory potencjał, jednakże przydałoby się znacznie więcej polskich aplikacji telewizyjnych.

  Autor komentarza, piątek, 19 sie 2011 #

 4. rozumiem, ze posiada mpeg4 dla naszej naziemnej telewizji cyfrowej ? :)))

  ja bym chyba korzystal ze „zwyklej telewizji” lubie jak brzeczy mi cos na co moge spojrzec podczas siedzenia przy kompie… bez wplywu co akurat leci na danym kanale ;)

  Autor komentarza, piątek, 19 sie 2011 #

 5. dodam jeszcze ze jednak troche brakuje axn playera dostepnego u sony

  Autor komentarza, piątek, 19 sie 2011 #

 6. Telewizor potrzebny jest właściwie tylko do oglądania sportu, przynajmniej dopóki nie wzrośnie jakość transmisji internetowych i będzie można odróżnić piłkarzy

  Autor komentarza, piątek, 19 sie 2011 #

 7. Tomku, jak będziesz testował telewizor to spójrz na podświetlenie ekranu. Szczególnie na rogi w momencie gdy będzie się zmieniał obraz na czarny. Widziałem kilka egzemplarzy tego telewizora tylko w rozmiarze 55 cali, które niestety ale świeciły bardzo nierówno. Podświetlenie po prostu rzucało się w rogach w oczy.
  Designersko seria na prawdę ładna. Jednak tutaj w kwestii parametrów obrazu trochę mi brakuje.

  Autor komentarza, sobota, 20 sie 2011 #

 8. A czy testowałeś, czy obejrzysz coś w HD na YouTube?
  Normalnie lipa jakaś, moje prywatne filmy w HD na YouTube wo gule nie są widoczne w tym czymś.

  Autor komentarza, piątek, 16 wrz 2011 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów