OnetFon – Onet.pl przyłącza się do największej społeczności WiFi na świecie

 

OnetFon jest częścią największej na świecie społeczności użytkowników dostępu do internetu za pośrednictwem WiFi.

Nasi członkowie udostępniają użytkownikom WiFi swój internet szerokopasmowy za pośrednictwem domowych punktów dostępowych i odwrotnie, korzystają za darmo z internetu udostępnionego przez innych Foneros (członków społeczności) jeśli tylko znajdą się w zasięgu sieci OnetFon w dowolnym punkcie świata.

To bardzo prosta idea. Umożliwić członkom społeczności OnetFon dostęp do darmowego Internetu w dowolnym miejscu świata!

Tak naprawdę jest to tylko polskie tłumaczenie pierwszych stron serwisu Fon.com. Wszystkie pozostałe linki kierują już do oryginalnych stron.

Założenia społeczności Fon są bardzo fajne. Darmowy dostęp do bezprzewodowego internetu gdziekolwiek jesteś. Udostępnianie ludziom swojego łącza.

Ale jest tu pewien problem. Å»eby dołączyć do społeczności nie wystarczy jakikolwiek router. Trzeba kupić specjalny router „La Fonera” za jedyne 30 euro. Ugh. Stawiam, że Onet po prostu będzie się zajmował promocją routerów w Polsce za jakąś prowizję.

Swoją drogą, swego czasu przejeżdżaliśmy samochodem przez miasto ze znajomym, ja miałem odpalonego laptopa w charakterze szafy grającej i co jakiś czas wyłapywałem jakąś niezabezpieczoną sieć. Taka sieć darmowego netu istnieje i wcale nie trzeba do tego specjalnych routerów :)

Wpis opublikowany 24 grudnia 2006
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "OnetFon – Onet.pl przyłącza się do największej społeczności WiFi na świecie"

  1. Z Tym darmowym internetem jak to piszesz to nie tak prosto też trochę jeżdżę po europie i owszem też znajduję niezabezpieczone sieci ale bardzo spróbuj się z nimi połączyć. Niby nie zabezpieczona a połączenia nie da się uzyskać. Udało mi się ze 3 razy uzyskać połączenie na przykład na jednej stacji we Francji 20 minut i rozłączało trzeba było jeszcze raz się łączyć.Ze społecznością Feneros też się połączyłem ale na 15 minut a potem już płatne chyba że wykupisz La Fonere może to i dobre bo jak sprawdzałem na ich mapie to było tego sporo chociaż nie mówię że niem bezpłatnych ale na pewno nie jest tak łatwo. Pozdrawiam

    Autor komentarza, wtorek, 14 kw. 2009 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów