Google coraz bardziej polskie: grupa dyskusyjna i blog Webmaster Central

 

Jeśli dynamika zostanie utrzymana, jeszcze rok-dwa i nowe usługi Google będą już w fazie beta dostępne w języku polskim :) Pojawiła się kolejna grupa dyskusyjna w języku polskim, a wczorajszy wpis w blogu Webmaster Central został chyba napisany oryginalnie w jezyku polskim a dopiero później przetłumaczony na angielski…

Wpis o którym mowa to opublikowany wczoraj przez pracownika Google o nicku Kaspar post pt. „Treść oraz katalogi na serwisach internetowy„. Jest on dostępny zarówno w wersji polskiej jak i angielskiej, a jego treść jasno wskazuje, że pisał go Polak:

W trosce o naszych polskich użytkowników (i nie tylko) Google konsekwentnie ulepsza algorytmy weryfikujące merytoryczną wartość serwisów internetowych.

(…)

PS: Zapraszamy na naszą polską grupe dyskusyjną, na której z zainteresowaniem czytamy Wasze wpisy i staramy się na nie reagować.

Wspomniana w tekście grupa dyskusyjna to Google Webmaster Help, oczywiście w języku polskim. Grupą zajmuje się również wspomniany wyżej Kaspar, czyli Guglarz ;)

Według mnie – super sprawa! Fakt powstania tej grupy i opublikowania takiego postu chyba potwierdza moje wcześniejsze twierdzenie, że Polacy muszą stanowić coraz większą grupę użytkowników tej świetnej wyszukiwarki. Mamy już swoje Google maps, doodle czy pocztę. Czekamy na więcej!

Komentarz użytkownika JLH dobrze obrazuje sytuację;)

I guess I’ll need to spend some time learning Polish so that we can communicate with Google.

Wpis opublikowany 17 marca 2007
Tagi: , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Google coraz bardziej polskie: grupa dyskusyjna i blog Webmaster Central"

  1. Post podyktowany był zalewaniem sieci przez qlweby ( http://www.google.com/search?client=opera&rls=pl&q=qlweb&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8 ). Skończy się era katalogowania, adderów i innych metod :) Google wycięło wszystkie moje qlweby i jeden autorski katalog ( każdy wicięty katalog ma site: == 260/380 ). Ostały się natomiast katalogi z unikalną treścią dzieki limitowi > 250 znaków na wpis.

    Domowe pozycjonowanie stron stanie się o wiele wiele trudniejsze.

    Autor komentarza, sobota, 17 mar 2007 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów