Google AdManager – all your ads are belong to us!

 

Google AdManager

Niekwestionowany lider reklamy w wyszukiwarkach, program Google AdWords; ogromnie popularna sieć Google AdSense; przejęty inny gigant na rynku internetowej reklamy – DoubleClick… To wciąż za mało dla firmy z Mountain View. Są przecież wciąż serwisy, które nie korzystają z AdSense ani DoubleClick tylko same wyszukują reklamodawców i obsługują kampanie w swoich serwisach przy pomocy mniej lub bardziej rozbudowanych adserwerów. Tę grupę też trzeba jakoś zagospodarować, w fazę zamkniętych beta testów wszedł więc Google AdManager.

Google AdManager przykładowy raport

Google AdManager ma konkurować z najpopularniejszym, darmowym (GPL) systemem OpenX (czyli OpenAds czyli phpAdsNew), który każdy może sobie zainstalować na swoim serwerze obsługującym php/mysql. Pracowałem przez jakiś czas z phpAdsNew i pamiętam, że trzeba było się tam sporo naklikać… Sądząc po opublikowanych przez Google screenach, wszystko będzie przypominało inne usługi, czyli będzie proste i przejrzyste.

Google AdManager - prezentacja

Google AdManager jest obecnie w fazie zamkniętych beta testów – kto ma zaproszenie, ten się bawi :) Kto jeszcze nie ma – może o takie poprosić.

I najważniejsze: Google AdManager ma być usługą w pełni darmową i utrzymywaną na serwerach Google.

Wpis opublikowany 14 marca 2008
Tagi: , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Google AdManager – all your ads are belong to us!"

 1. Dobry pomysł, jednak moim zdaniem duży problem Google, to to, że nie potrafi połączyć pewnych serwisów. Zakupiło DoubleClick, po czym widzimy następny serwis o nazwie AdManager. Po zakupieniu Feedburnera nawet nic konkretnego nie widzimy. IMHO niektóre serwisy powinni połączyć i stworzyć Webmaster Center, który jest ale bardzo okrojony. Byłoby dobrze mieć dostęp do wszystkich statystyk: Analytics + Feedburner + Webmaster… Trzymać trzy serwisy oddzielnie o tematyce tak zblizonej jest moim zdaniem bez sensu… Wracając do AdManagera ciekawe jakie sieci tam Google skupi ;)

  Autor komentarza, piątek, 14 mar 2008 #

 2. masz blad w Topicu ;) Ucz sie ucz, bo nauka to potegi klucz :)

  Autor komentarza, piątek, 14 mar 2008 #

 3. @Kuba:
  to „are” jest tam z premedytacją…. Google: „all your base are belong to us”

  Autor komentarza, piątek, 14 mar 2008 #

 4. No chyba, ze tak :)

  Autor komentarza, sobota, 15 mar 2008 #

 5. Uzywam do tej pory OpenAds. Skrypt super ale:
  1) Skomplikowany.
  2) Potrafi przymulić serwer.
  Zgłosiłem się do testów GA, ale może ktoś z Was podeśle mi zaproszenie? :)

  Autor komentarza, niedziela, 30 mar 2008 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów