Forum Obywatelskiego Rozwoju – www.for.org.pl

 

Dostałem przed chwilą od znajomego link do strony Forum Obywatelskiego Rozwojuwww.for.org.pl. Klik, wszedłem, obejrzałem krótki filmik, przeczytałem zapowiedzi… i od razu zapisałem się na newsletter. Chyba pierwszy raz zrobiłem to tak szybko.

Pomyślność kraju i jego mieszkańców zależy od samych Polaków.

Krótki wstęp idealnie wpisujący się w moje przekonania oraz fakt, że podpisuje się pod nim prof.Leszek Balcerowicz przekonuje mnie, że warto śledzić rozwój projektu.

FOR - Forum Obywatelskiego Rozwoju

W kluczowych decyzjach dla przyszłości nas wszystkich większą rolę musi odgrywać wiedza, a mniejszą demagogia. Z tego powodu ruszamy. Chcemy dawać dobre rozwiązania oraz motywować do mądrych decyzji, opartych na wiedzy i doświadczeniu. Liczymy na zaangażowanie ludzi, którzy pragną lepszej demokracji dla Polski – lepszego życia dla siebie i swoich bliskich.

Projekt ma ruszyć 10 października. No to czekamy…

Wpis opublikowany 15 września 2007
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Forum Obywatelskiego Rozwoju – www.for.org.pl"

  1. hehe balcerowicz to zlodziej

    Autor komentarza, sobota, 15 wrz 2007 #

  2. Fajnie, że można się dopisać do newslettera… wpisałem swojego maila i wyświetlił się komunikat: „Wystąpił błąd…”.

    Autor komentarza, sobota, 15 wrz 2007 #

  3. Doprawdy choćbym chciał to nie mam na kogo głosować. Dla mnie tego typu strony to totalne ideologiczne śmietniki, które nic nie wnoszą.

    Autor komentarza, sobota, 15 wrz 2007 #

  4. Ale jakie głosowanie? „Ossochodzi?” FOR nie ma mieć nic wspólnego z wyborami…

    Autor komentarza, sobota, 15 wrz 2007 #

  5. No proszę, mimo dużej nieufności do wszystkiego co związane z polityką – co byśmy nie mówili, postać Balcerowicza jest z nią związana bardzo mocno – zasubskrybowałem newsletter :) Chyba ten spot na mnie troszkę podziałał, bo naprawdę przyzwoicie jest zrobiony. Jako hard-user internetu i człowiek zainteresowany prywatnie i zawodowo społecznościami odbieram go dosyć naturalnie i z przekonaniem :) Mam tylko nadzieję, że moje uczucia nie zostaną brutalnie zdradzone i, że ta inicjatywa nie okaże się kolejną ściemą i napędzaniem mięsa armatniego do przymusowej ideologizacji…

    Autor komentarza, sobota, 15 wrz 2007 #

  6. Na razie skąpo ze szczegółami na stronie FOR. Gdyby nie jedno nazwisko, to można by pomyśleć: fundacja-krzak.

    Newsletter mają trochę kiepsko zrobiony. Formularz zwraca błąd, ale za chwilę do skrzynki trafia ‚aktywacaja newslettera’. Wiadomość z nieprawidłowym adresem nadawcy, bez żadnego mechanizmu potwierdzenia mojej chęci otrzymywania newslettera, bez informacji o samej subskrypcji…

    Mimo tego udzieliłem im kredytu zaufania i czekam na dalszy rozwój wypadków.

    Autor komentarza, poniedziałek, 17 wrz 2007 #

  7. patrząc na listę osob, osobistości zainteresowanych, wspierających, popierających, uczestniczacych, można spodziewać się przekazu rzetelnej i konkretnej wiedz. Po za tym uważam, że już dawno powinna w Polsce powstać organizacja uświadamiająca Polaków, komentująca bierzące wypowiedzi polityków i najzwyczajniej w świecie ścigająca tanią demagogię. no chyba ktoś nas musi w końcu ruszyć…

    Autor komentarza, piątek, 28 wrz 2007 #

  8. chciałbym dowiedzieć się:
    1. jakie jest źródło finansowania działalności Waszej Fundacji – a to w celu ucięcia rozmaitych spekulacji na ten temat w wielu znanych mi środowiskach. Wiele organizacji pozarządowych zostały skazane na łaskę i nie łaskę darczyńców (w tym duże organizacje tzw. pożytku społecznego jak np. Polski Związek Głuchych, Niewidomych, Diabetyków, …)
    2. jakie są konkretne cele Waszej działalności

    Autor komentarza, czwartek, 22 mar 2012 #

  9. Wstęp prof. Balcerowicza jest jak powtórka z rozrywki: powiela słynne „aby Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatniej”.
    Patrząc na dokonania wolnej Polski z perspektywy minionych sześćdziesięciu kilku lat, to niestety przy całym szacunku dla obalenia „komuny”. jakoś mi te sukcesy pomału zaczynają grzęznąć w ” bagienku wolności” – popatrzmy z ręką na sercu na efekty działań po 1980 roku, ich koszty, i jeśli umiemy zdobyć się na bezstronność (mimo zniewolenia i bezzasadnego mordowania ludzi przez NKWD i rodzime służby). Przypomnę: kraj zniszczony, społeczeństwo też w bardzo kiepskim stanie, pomoc z zewnątrz to szaber na wschód, czyli krótko: orzeł – nad głową młot pod szyją sierp a w oczach gwiazdy i był to najweselszy barak w tym obozie! puste półki i kartki na żywność – to był jeden z elementów walki z opozycją, przecież gdyby towarów i żywności nie produkowano to nie byłoby ich także poza systemem kartkowym ! Duchy PRL-u okazują się nie takie straszne, a kto wie czy nie mniej straszne od dzisiejszych?!

    Autor komentarza, czwartek, 22 mar 2012 #

  10. Nie posiadam strony www . Mając nadzieję , że nie jest to prowokacja i nie będę prześladowany przez wszystkie obecne służby specjalne ze względu na moje tutaj wypowiedzi stwierdzam co następuje :
    – o istnieniu forum dowiedziałem się dzisiaj tj. 09 lipca 2012 roku oglądając krótki reportaż ze spotkania z prof. Balcerowiczem
    -zaskoczyła mnie szczerość , otwartość i odwaga Pana Profesora , kiedy stwierdził , że w Polsce istnieje tzw. wymiar (nie)sprawiedliwości
    – dziwi mnie jednak ograniczenie tegoż „wymiaru” do spraw karnych i relacji prokuratury – sądy a pomijane są relacje obywatel- sąd w sprawach cywilnych , gosp[odarczych , administracyjnych czy wreszcie w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych . Nawiasem mówiąc najwięcej niesprawiedliwości dzieje sie obecnie głównie wlasnie w tym ostatnim czyli w ubezpieczeniach społecznych . Wszyscy wiedzą , że ZUS jest państwem w państwie . Świadczą o ty, ferowane w sprawach z tego zakresu wyroki sądów , które jawią się jako poddane dyktatowi ZUS-u .
    – Dziwi mnie jednak pominięcie przez Profesora głównej przyczyny tego , że obywatele naszego kraju określają ( tak samo jak Pan Profesor) odnoszą wrażenie , że mamy wymiar (nie)sprawiedliwości .
    – a przyczyną jest wynaturzenie demokracji poprzez podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości – sądów władzy wykonawczej . Wzorcowa demokracja opiera się przecież na trójpodziale władzy na władzę ustawodawczą , wykonawczą i sadowniczą . W rozmowach z niejdnym sędzią słyszłem , że nie czują się oni niezawiśli i podlegający jedynie ustawom . Nic dziwnego bo jak można mówić o niezawisłości sądów w sytuacji kiedy mamy Ministra Sprawiedliwości a tenże Minister podlega Premierowi ; i gdzie tu demokracja w klasycznym jej rozumieniu ?
    – dopóki nie zostanie uzdrowiona demokracja dopóty nie ma mowy o sprawiedliwości
    – pojawiła się wprawdzie pierwsza jaskółka w postaci „uniezależnienia” prokuratury ale to dopiero początek ; należy odpolitycznić tak prokuraturę jak i sądownictwo ( w chwili obecnej wydaje się to niemożliwe – czyżby nowy totalitaryzm ?)
    – w marksistowskiej doktrynie państwa i prawa , prawo jest narzędziem sprawowania władzy a teraz to nie ? ; rodzi się jednak pytanie : dla kogo i po co ustanawiane jest i przez kogo obowiązujące prawo ?

    W tej sytuacji jako niezbędnym jawi się powrót do czystej demokracji w postaci rozdzielenia władz na ustawodawczą , wykonawczą i sądowniczą gdyż nad sędzią stoi tylko prawo a nad prawem stoi tylko naród !!!!!!!!!!
    Jak to zrobić ? Jest kilka wariantów . Mam na to kilka pomysłów jeśli ktoś ma je rownież niech je wskaże ; może coś się z tego urodzi
    z poważaniem dla ludzi mądrych i nieślepych ( dla Pana Profesora Balcerowicza szczególnie )
    grojus

    Autor komentarza, poniedziałek, 9 lip 2012 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów