Bardzo Lubię Informować Przyjaciół… z Gadu-Gadu

 

Wczorajszy komunikat prasowy Gadu-Gadu S.A. oraz informacja na Bliplogu na pewno wielu zaskoczyły. Å»e jak? Å»e blip.pl, który jest wciąż w fazie testów (beta.blip.pl) już został wykupiony? I to przez kogo? Przez tych „złych i niedobrych” z Gadu-Gadu S.A.?:) O nieeee, wszyscy zginiemy…;)

Ja tam nie będę krzyczał „komercha! zdrada! usuń moje konto!” :) Poczekamy, poobserwujemy i będziemy wtedy oceniać.


Blip BETA

Gratulacje

Na początek gratuluję Marcinowi i Zbigniewowi Sobieckiemu pozyskania takiego inwestora. Stworzyć serwis i zainteresować nim firmę giełdową już w fazie testów beta, gdy z serwisu korzystało zaledwie kilkudziesięciu (? – brakuje tam opcji pokazującej liczbę profili) użytkowników – nie jest to chyba takie hop-siup, bo inaczej to mielibyśmy same wielkie przejęcia start-upów ;)

Czy GG zmieni Blipa?

Od jutra odcinamy wszystkie sieci poza neostradą i inne UA niż MSIE i GG. Wymagamy loginów pisanych na przemian wielkimi i małymi literami. Awatarki mogą byc tylko animowane. Dodajemy słownik zdrobnień i błędów ortograficznych.

Odpowiedź Marcina z grupy net_talk ;) Wszyscy panikują, że Blipa zaleją miliony nastolatek, bo Gadu-Gadu jest utożsamiane właśnie z taką grupą. Nie sądzę, żeby od razu ten geek-Blip zamienił się w sŁIt-tEEn-Blipuśka :)

Business is business

I taka jest prawda! Należy być świadomym faktu, że Twórcy Blipa też muszą coś jeść, gdzieś mieszkać, opłacić dostęp do netu czy… opłacić koszty utrzymania serwera na którym ta usługa działa.

Wsłuchiwanie się w uwagi betatesterów (a docelowo: tysięcy użytkowników), poprawianie błędów, wprowadzanie nowych funkcji… To zajęcia wymagające kupy czasu, na pewno ciężko się tym zajmować „po godzinach”. Pensja od GG SA pozwoli się zająć tym serwisem na spokojnie :)

Tak czy siak, ja na razie poblipuję sobie dalej :) Zmiany będzie widać dopiero po jakimś czasie, wtedy będzie też można ocenić efekty przejęcia.

A na razie: keep doing the good job ;)

Wpis opublikowany 12 czerwca 2007
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Bardzo Lubię Informować Przyjaciół… z Gadu-Gadu"

 1. Efekty będzie widać jak GG wprowadzi ikonkę/czy co tam jeszcze do swojego komunikatora.
  Pogratulować należy, bo zrobili kawał dobrej roboty, a że się sprzedał od razu to tylko na plus. Na plus z korzyścią dla nich czy dla nas ? Nie bądź egoistami.
  Wszystko okaże się w ciągu najbliższych tygodni ; )

  Autor komentarza, wtorek, 12 cze 2007 #

 2. Podchodzę do tego tak jak Ty. Mam tylko, że GG nie wywróci tego projektu do góry nogami. Pożyjemy. Zobaczymy. A Marcinowi i Zbyszkowi należą się gratulacje :)

  Autor komentarza, wtorek, 12 cze 2007 #

 3. A ja się nie zgadzam z Tobą, Tomku. Gadu wcale nie jest takie złe, w końcu korzystasz z ich sieci ;p. A czy źle czy dobrze? Według mnie dobrze, bo Twórcy będą mieli motywację do pracy, a Gadu… hmm, może coś w stylu „oczko w głowie”? ;)

  Autor komentarza, wtorek, 12 cze 2007 #

 4. no wlasnie.. ciekawe jaki jest wymiar finansowy tego kupna :)

  Autor komentarza, wtorek, 12 cze 2007 #

 5. Ja tam na Gadu wcale nie narzekam, jak zauważyłeś, ciągle z niego korzystam. Tak jak już Ci na GG właśnie ;) odpisałem, to „Przez tych “złych i niedobrych” z Gadu-Gadu S.A.?” należy traktować z przymróżeniem oka ;)

  Autor komentarza, wtorek, 12 cze 2007 #

 6. Ja mam tylko nadzieję, ze zanim zacznę używać Blipa to nie usuną wsparcia dla Jabbera :-)

  I jestem pełen podziwu że udało się sprzedać projekt, który ledwo niedawno wszedł do fazy beta.

  Autor komentarza, wtorek, 12 cze 2007 #

 7. Po 4 miesiącach „produkcji” klona Twittera (choć autor twierdzi, że to nie klon, a Twitter był inspiracją) powstaje serwis, który nie wnosi nic nowego, nie ma w nim nic co mogło by przebić oryginał. W miedzyczasie powstaje kilka innych polskich klonów. Jak dla mnie to ucieczka z cmentarza. To porażka blipa i autorów.

  Autor komentarza, wtorek, 12 cze 2007 #

 8. „A na razie: keep doing the good job ;)”

  czy język polski nie pozwala na wyrażenie tej myśli ? czy brak mu czegoś ?
  czemu ma służyć tego typu językowe zachowanie ?

  Autor komentarza, wtorek, 12 cze 2007 #

 9. Co miało na celu? Pokazanie poparcia dla projektu w wersji zrozumiałej dla międzynarodowej społeczności odwiedzającej ten blog…? :)

  Podoba mi się ten zwrot w oryginale ;)

  Autor komentarza, wtorek, 12 cze 2007 #

 10. Ja od początku Twittera skojarzyłem go z twórczością statusów GG – publicznie dostępne, bez autoryzacji – nic tylko archiwizować i udostępniać. W zaistniałej sytuacji nie zdążę już pewnie jednak zapoznać się z libgadu i wdrożyć czegokolwiek. Zresztą postawienie bota (botów) byłoby niezgodne z regulaminem oraz na pewno byłoby okazją dla użytkowników do przemyślenia swojej prywatności.

  Autor komentarza, środa, 13 cze 2007 #

 11. Witam,
  Jeżeli używacie Twitter.com do publikowania swoich wiadomości oraz Gadu-Gadu. Może przyda wam się aplikacją, którą zrobiłem. Za jej pomocą można przesłać wiadomości bezpośrednio z GG na twittera. Dodajesz numer Bota i wysyłasz wiadomości. Więcej info na stronie http://www.2twitter.info
  Pozdrawiam,
  Adam
  p.s. Jeżeli Ci się spodobało poinformuj znajomych :-)

  Autor komentarza, środa, 9 gru 2009 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów