Zumi na Androida i iOS

 

Onet kończy właśnie prace nad mobilną aplikacją dla swojego lokalizatora internetowego Zumi.pl. Wkrótce będzie można ją bezpłatnie pobrać zarówno z Android Market, jak i App Store dla urządzeń iOS.

Tuż przed świętami dostałem do zabawy wersję Release Candidate. Zainstalowałem na swoim Magiku i bawiłem się podczas przejazdów przez Gdańsk w trakcie kolędowania po rodzinie.

Aplikacja wygląda ciekawie i chyba będzie miała szanse powalczyć z mobilnymi Mapami Google.

Do naszych kieszeni trafią nie tylko wygodne narzędzia do wyszukiwania obiektów w okolicy, ale również mapy Zumi (z funkcją wyznaczania tras), prognoza pogody, podgląd z kamer drogowych, a nawet bajer w postaci podglądu wyników w trybie Augmented Reality.

Aplikacja potrafi oczywiście wykorzystać w pełni możliwości geolokalizacji naszego telefonu. Ekran główny domyślnie sugeruje wyszukiwanie w najbliższej okolicy. Możemy albo sami wpisać nazwę wyszukiwanego obiektu albo skorzystać z listy najpopularniejszych kategorii (które można sobie posortować według własnych upodobań).

Wyniki wyszukiwania można przeglądać w trybie mapy (zaznaczone punkciki) lub tradycyjnej listy. Fajnym bajerem jest tryb Augmented Reality, czyli punkty nałożone na obraz dostępny z naszego aparatu. Ci, którzy narzekali do tej pory na skromne zasoby w aplikacjach typu Layar, będą teraz z pewnością zadowoleni.

Strona z opisem obiektu też jest niczego sobie. Wygląd bazujący na aplikacjach dla iPhone daje całkiem niezły efekt. Pola adres, telefon, e-mail czy adres URL naturalnie są aktywnymi linkami i uruchamiają konkretne funkcje w telefonie. Do tego fotki i inne przydatne informacje.

A link do konkretnego obiektu można oczywiście łatwo komuś przesłać lub opublikować w serwisach społecznościowych.

Jeśli chodzi o mapy i wyznaczanie trasy – są i działają sprawnie. Dla mnie bardziej czytelne są mapy przygotowane przez Google i to z nich głównie korzystam, ale na pewno są pewne rejony w których zdjęcia satelitarne Zumi będą o wiele bardziej dokładne.

Aplikacja będzie dostępna dla wszystkich wkrótce, a na razie udostępniam kilkanaście zrzutów ekranu z różnych jej części.

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 26 grudnia 2010
Tagi: , , , , ,
Kategorie: android, gsm, ios, software, wszystkie, wyszukiwarki

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Zumi na Androida i iOS"

 1. Kiedyś, jak Zumi było bardzo aktywnie na blipie, zapowiadali rewolucję w kwestii ścieżek rowerowych / tras / dróg. Póki co, nie poprawili narzędzi do wyznaczania tras, co niestety negatywnie rzutuje na całokształ.

  Tak czy siak, dobrze sie dzieje, ze polska aplikacja sie rozwija – w sam raz na wiosenno-letnie wojaże ;) Szkoda ze nie można offlineowych map wgrywać :)

  Autor komentarza, niedziela, 26 gru 2010 #

 2. Offline-owe mapy się przydają. Czasami wcale nie ze względu na brak środków do ich pobrania (mam 2 GB w pakiecie), ale brak zasięgu… Stoisz w lesie i chcesz coś odszukać, a tu problem. Ze screenów widać, że wersja RC już bardzo funkcjonalna i zapowiada się dobrze. To miła wiadomość, bo aplikacja i dane wprost dla polskich użytkowników ze sporą bazą.

  Autor komentarza, niedziela, 26 gru 2010 #

  • chodzi o to, ze andki mają A-GPSy w sobie i ze wzgledu na to internet jest potrzebny.

   Autor komentarza, niedziela, 26 gru 2010 #

  • Ale GPS w telefonie zadziała również bez połączenia z internetem.

   Autor komentarza, niedziela, 26 gru 2010 #

  • Po prostu wtedy chyba tylko dłużej fixa będzie łapał.

   Autor komentarza, niedziela, 26 gru 2010 #

 3. Wszystkich zainteresowanych działaniem polskiego serwisu geospołecznego i jego mobilnej wersji m.maperia.pl przeznaczonej na Androida lub telefon iPhone zapraszamy do testowania i dzielenia się wrażeniami. Więcej na http://www.maperia.pl/info/webmobile/

  Autor komentarza, środa, 2 mar 2011 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów