Zapowiedź testu: Nokia N8

 

Dłuższego kontaktu z Symbianem nie miałem już od… ho ho ho, chyba z dwa lata będzie. Od czasów mojej zabawy Nokią E51 i Nokią E75 z Symbianem S60v3 minęło już trochę czasu i od tej pory głównie śledziłem rozwój Androida.

Ale dzięki uprzejmości sztabu PR-orowego fińskiego producenta telefonów, od poniedziałku w moich rękach jest Nokia N8 wyposażona w najnowszą wersję systemu, czyli Symbian^3.

A to oznacza, że przez najbliższe dwa tygodnie będę mógł się znęcać nad telefonem i określić:

 • Czy faktycznie Symbian jest już tak zły, straszny i nieużywalny, że należy go zastąpić Windows Phone 7
 • Co czeka do ściągnięcia i kupienia w Ovi Store
 • Czy Ovi Maps nie wyprowadzą mnie w pole
 • Jak bardzo społecznościowy
 • …oraz internetowy jest ten system i telefony w niego wyposażone.

Standardowo, jeśli macie jakieś pytania lub sugestie do testów, zapraszam do komentowania.

Wpis opublikowany 2 marca 2011
Tagi: , , , ,
Kategorie: ciekawostki, gsm, hardware, symbian, wszystkie, Zapowiedzi testów

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Zapowiedź testu: Nokia N8"

 1. Przetestuj wyjście HDMI – z mojego doświadczenia świetna rzecz. Np. Angry Birds na 40″ telewizorze – bezcenne! :-)

  Autor komentarza, środa, 2 mar 2011 #

  • Bawiłem się tabletem podpiętym przez HDMI do 42″ telewizora – prawda, daje radę :) Tylko potrzeby do tego dłuższy kabel, kupiłem jakiegoś kurdupla i średnio fajnie się gra z nosem wklejonym w ekran :)

   Autor komentarza, środa, 2 mar 2011 #

 2. Niestety Nokia po ostatnim ruchach z M$ oraz z publikacją nowego interfejsu cholernie podobnego do tego z androida, sprawia wrażenie niepoważnego konkurenta na rynku. A to z kolei przekłada na brak zaufania do tej marki.

  Szkoda

  Autor komentarza, środa, 2 mar 2011 #

  • Dla ludzi obeznanych z technologią – faktycznie, Nokia / Symbian nie jest poważnym konkurentem w kategorii „smartphone”.

   Ale powiedzmy sobie szczerze – dla ogromnej większości użytkowników komórek, Nokia to dobre, solidne i niezniszczalne „klasyczne” telefony, których obsługa (podstawowych funkcji) jest niezmiennie prosta od lat. I tu zaufanie do marki jest niezmienne.

   Autor komentarza, środa, 2 mar 2011 #

 3. I tu należałoby się zgodzić, że NOKIA była, jest i będzie. Ceny tych telefonów są dość wysokie, ale same telefony są funkcjonalne. Osobiście cenię aparaty fotograficzne (bynajmniej w serii N, niestety symbian np. w N73 „zamula”, i strasznie długo się czeka na odświeżenie ekranu) – fajnie skupić się na aparacie :)

  Autor komentarza, niedziela, 13 mar 2011 #

 4. Ciekawe jak skonfigurować pocztę w tym telefonie!
  Pewnie działa tylko po GPRS z kartą sim!
  Próbowałem po wi-fi i internet śmiga bez problemu nawet w trybie ofline! Ale poczty po wi-fi w trybie of line nie udało mi się skonfigurować! Pewnie jest blokowana przez sim lock! Chodzi pewnie o to aby korzystać z odbioru poczty po GPRS operatora! Ja już wszystkiego próbowałem ale nie da się wprowadzić ustawień takich jak pop3 czy smtp! I jest to wielka wada tego telefonu bo jak tu odbierać pocztę np. ze zdjęciami po GPRS! Można się nie wypłacić! Operator Orange do którego pomocy technicznej się dodzwoniłem też nie umiał pomóc przy konfiguracji poczty EXCHANGE po WI-FI!
  Dla Gprs wysłać możesz sms konfiguracyjny, ale kogo stac aby tak ta pocztę odbierać!
  Jak Ci kolego się uda to napisz jak to można skonfigurować i co wpisać w poszczególne miejsca ustawień np. przy nazwie serwera, czy w domenie pl, czy tak jak twierdzi operator HTX,co w nazwie użytkownika etc. ?
  Pozdro i powodzonka!

  Autor komentarza, środa, 16 mar 2011 #

  • Bez najmniejszego problemu skonfigurowałem przed chwilą skrzynki pocztowe na WP.pl i GMail – w trybie offline, na domowym WiFi.

   Również ze skrzynką na zupełnie innym serwerze nie było problemu – w kreatorze dodawania skrzynki wybrałem ostatnią pozycję (Inne), wpisałem adres i hasło do maila na zewnętrznej domenie, kreator spytał czy to Exchange czy POP, przeedytowałem login i adresy serwerów zgodnie z informacjami od hostingodawcy i działa.

   Nazwa serwera, format loginu (nazwy użytkownika) itd. jest zależny od firmy hostingowej / utrzymującej skrzynkę pocztową.

   Autor komentarza, środa, 16 mar 2011 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów