Zapowiedź testu: Asus U45Jc

 

Test Asus EeePC 1201N zakończony, a laptop odesłany. Ale w zamian przyszedł nowy model do zabawy: Asus U45Jc, którego będę opisywał wkrótce po zakończeniu zabawy Acerem.

U45Jc to 14″ model z linii biznesowej. Już po wypakowania z kartobu było widać, że wykonany jest całkiem solidnie i wygląda trochę „poważniej” od modeli w stylistyce Seashell i błyszczącej obudowie.

W środku Intel Core i5-450M, 3 GB DDR3 i grafika NVIDIA GeForce GT 310M 1 GB wspierana technologią NVIDIA Optimus.

Ja się zabieram do testów, a Was zachęcam do zadawania w komentarzach do tego wpisu pytań i wypełniania w ten sposób „listy życzeń” do testu.

Wpis opublikowany 10 lutego 2011
Tagi: , , , ,
Kategorie: ciekawostki, gadżety, hardware, miniblog, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Zapowiedź testu: Asus U45Jc"

 1. Jako, że sam przymierzam się do kupna własnie jakiejś 14″ Asusa, to prosiłbym o jakiś komentarz odnośnie wygody pracy codziennej na ekranie takiej własnie wielkości. Obecnie pracuję na 15,4″ plus w domu combo z 20″ monitorem, ale wiadomo… monitora wszędzie ze sobą nie zabiorę ;)
  Głównie chodzi mi o to czy znośnie da się oglądać filmy z jakiejś sensownej odległości, ew. jakość surfowania w sieci. Bo te 14″ z jednej strony mnie cieszy (mniej cennego w transporcie miejsca zajmuje), a z drugiej nieco niepokoi (masowo połykam seriale ;)).

  Autor komentarza, czwartek, 10 lut 2011 #

 2. Pytanie, jest coś równoważnego tylko w wersji 12″?

  Autor komentarza, czwartek, 10 lut 2011 #

  • 12″ z procesorem i3: na pewno widziałem gdzieś Asus UL20 i Lenovo X201. Widziałem też te Lenovo X201 z i5.

   Acer miał kiedyś coś z serii TimelineX, ale to było bodaj 11.6″ i chyba jeszcze z czasów przed nowymi procesorami intela. Toshiba chyba raczej tylko 13″+ ma, ale głowy nie dam.

   Autor komentarza, czwartek, 10 lut 2011 #

 3. 14 cali :) to już brzmi ok, na pewno mniej oczy się meczą niż przy 10 calowym ekranie. Najbardziej interesujące w tym momencie dla każdego laptopa jest według mnie żywotność baterii, poręczność (waga wymiary, odniesienie tego do innych producentów), jak zachowuje się klawiatura, czy wygodnie się pisze, czy mocno uginają się klawisze… Jaka jest jakość dźwięku ? Lista życzeń ;) ale to chyba najczęstsze pytania jakie padają przy kupnie laptopa. Tym bardziej, że jak Sam napisałeś laptopa z „wyższej półki”.

  Autor komentarza, piątek, 11 lut 2011 #

 4. Właśnie skończyłem test baterii w trybie minimalnego obciążenia. Jestem w szoku, bo nie spodziewałem się tak dobrego wyniku.

  Wpis jutro.

  Autor komentarza, środa, 23 lut 2011 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów